Japonsko

Soul, Ósaka a Tokio na jeden zátah – 12.754 Kč.

3 komentáře
2015-03-31T16:38:44+02:00

O akci

Jižní Korea a Japonsko jsou tak blízkými sousedy, že by bylo přinejmenším škoda obě země nenavštívit během jedné cesty a bez zbytečných přesunů navíc. Ideálním základem může být open-jaw letenka s příletem do Jižní Koreje návratem z Japonska.

Itinerář jsme sestavili tak, abyste mohli navštívit Soul, Ósaku a Tokio co nejlevněji. V Japonsku můžete místo leteckého přesunu samozřejmě využít populárních rychlovlaků Šinkanzen, které však nejsou úplně levné, proto uvádíme tu nejekonomičtější variantu.

V ceně letenky z Budapešti je odbavené zavazadlo do maximální hmotnosti 23 kg.

U přeletů nízkonákladovými společnostmi v Asii uvádíme cenu bez odbavených zavazadel. Pokud byste na cestu zavazadlo potřebovali, připočítejte poplatek 26.800 KRW / 660 Kč u letenky ze Soulu do Ósaky a 1.030 JPY / 220 Kč u letenky Ósaka – Tokio.

Termíny a ceny letenek ilustrují následující screenshoty:

Ubytování

Tak jak se liší kultura Japonska či Koreje od té západoevropské, tak se liší i standardy ubytování. V obou zemích jsou k mání hotely evropského typu, v Japonsku narazíte na ubytování v typicky japonském stylu minshuku či ryokan, většina z nich nabízí i lázeňské služby, neboť Japonci jsou lázeňstvím doslova posedlí. Japonci i Korejci jsou zvyklí hojně nabízet své nemovitosti na světoznámém serveru Airbnb, proto jich tu najdete nepřeberné množství, ať už soukromé pokoje, tak i celé apartmány či studia. Nejlevnější dopravu z Prahy do Budapešti seženete u autobusového dopravce Orangeways, který si účtuje za zpáteční jízdenku 650 Kč. U Student Agency dáte za zpáteční jízdenku z Prahy 950 Kč, žluté busy jsou však komfortnější, co se týče pohodlí a přítomnosti individuální dotekové obrazovky.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-03-31T16:38:44+02:00

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tanjaciv
tanjaciv
před 9 lety

Paradny trip mojich snov skoda len ze datumovo mi to nevyhovuje:( ale inac ste skveli ako to viete naplanovat!

Avatar uživatele michaela.killingerova
michaela.killingerova
před 9 lety

A co spatecni soul duben/kveten tak na 4-6dnu?

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Míšo, jen za standard ceny, s Emirates nebo Aeroflotem za 15-16 tisíc :-|

Další akce