Sv. Tomáš: Americké Panenské ostrovy - 11.915 Kč.

Spojené státy americké , Svatý Tomáš a Princův ostrov
Před 3 lety

Jak akci využít?

Nejen na líbánky, ale i na originální slunnou dovolenou v Karibiku se můžete vydat do půvabných končin Amerických Panenských ostrovů. Ostrov Svatý Tomáš vás přivítá s průzračně čistým mořem a bílými plážemi nejen v místních zátokách a lagunách.

Poněkud náročnější routing umožňuje podniknout cestu s odletem z Varšavy a návratem do Prahy, Vídně či Budapešti již za 11.915 Kč.

Tarifní podmínky:
  • Cestovní období: 01.11. - 17.12.2014
  • Prodej do 17.dubna
Při  cestě vás čekají dva delší přestupy v Helsinkách a New Yorku. Během této doby můžete opustit letiště a vydat se za prohlídkou města - přespat pak můžete v letištních hotelech nebo na lavičce na letišti. Stop-over na déle jak 24 hodin není povolen.

Do Varšavy jezdí z Prahy autobusové linky společností Polskibus a Simple Express. Ceny za cestu se pohybují v rozmezí 100 - 400 Kč, přičemž nejnižší kousky startují na 6 Kč. Z Bratislavy poté využijte linku taktéž společnosti Polskibus.

[start][zeme]USA[/zeme][mezikrok][usa][konec]

Průvodce destinacemi

Klikni na destinace a ponoř se do skvělých cestovatelských tipů

4 komentáře

Avatar uživatele jindrichzelezny

Britské Panenské ostrovy?

Avatar uživatele pomocny0

Zdravím Dave, nechystá se akce typu praha -Jakarta - Kuala Lumpur -Praha v červnu. Já jen tak kdyby, bylo by to prima :-) diky Tomáš PS. nebo je tady nějaká varianta dostat se levně z Bangkoku na Sulawesi? bangkok bych vzal s Emirates.

Avatar uživatele kokoska

mm, nejakej sponzor?? :P

Avatar uživatele pomocny0

chtělo by to fotku :-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké  

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké