Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Florida je synonymem pro drahé luxusní auta, párty v rytmu letních dnů a neopakovatelné zážitky. V zimních měsících se leťte opálit na slavnou Miami beach s typickými budkami pobřežní hlídky, navštivte jeden z místních zábavních parků či se lodí přesuňte na Bahamy.

V aktuální promo akci aerolinky TAP můžete zakoupit nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Miami pouze za 11.190 Kč! Díky promo kódu ušetříte 20% z obvyklé ceny 13.988 Kč.

Příkladové termíny: 15-25.01., 22.01.-03.02.16.-24.02.05-17.03., 09.-24.03.04-12.05. a spoustu dalších dat včetně těchto kombinací

Všechny lety společnosti TAP zahrnují delší přestup (19:45 - 12:35) v Lisabonu při cestě tam - aerolinka ZDARMA nabízí ubytování v 4* hotelu včetně odvozu a přívozu na letiště. O tuto službu jen požádáte po zakoupení letenky na emailu info@globair.cz - využijte tedy i prohlídky Lisabonu při své cestě na Floridu.

Vstup do USA je podmíněn vydáním povolení ESTA - vyřízení zabere několik minut online za 14$ s platností dvou let.

Letenky Miami

Půjčení auta na Floridě

K průzkumu floridského pobřeží a vnitrozemí doporučuji vypůjčit osobní automobil, nejlépe však kabriolet. Automobil v nejnižší kategorii můžete mít již za 485 Kč / den s možností vyzvednutí i vrácení na letišti. Srovnejte nabídky lokálních autopůjčoven.

Ubytování na Miami Beach

Vedle nabídky hotelů na Miami Beach, které nabízí ubytování pro dva od 932 Kč doporučuji taktéž porovnat nabídky mezi jednotlivými prodejci, kde lze občas vychytat zajímavé akce u méně známých, ale stále prověřených webů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele korencikova.pavla
korencikova.pavla

Dobrý den, je dostupná v tuto chvíli nějaká zvýhodněná nabídka na 2. polovinu května do Miami?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele mariana.krizanova
mariana.krizanova

dobrý deň. chcem sa spýtať či sú letenky stále aktuale a so všetkými poplatkami. dakujem.

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Mariano, akce již není aktuální, letenky jsou o cca 3.000 Kč dražší!

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele p
p

Dobry den, existuje nejaka vyhodna nabidka letu na vychodni pobrezi koncem prosince nebo zacatkem ledna?

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
  • Právě online
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 11162 komentářů
  • Poslat zprávu

Dobrý den, zkuste NY za 8,3tis. ;) https://www.cestujlevne.com/new-york-levne-letenky-z-prahy-8-341-kc/

před 9 lety
Avatar uživatele p
p

diky :)

před 9 lety
Avatar uživatele p
p

Jeste bych mel dotaz, zda-li se da termin zpatecni letenky eventuelne u Virgin modifikovat. Pripadne jak..

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
  • Právě online
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 11162 komentářů
  • Poslat zprávu

Napište termín kdy +- chcete letět.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Manchester
ušetříš až 59%
A už tam budem?
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
Tam jsi vždycky chtěl!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
Jedem!
Mallorca z dronu
ušetříš až 47%
To budou fotky!
5448 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké