Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Chtěli byste navštívit pláže na Floridě, ale zároveň zažít atmosféru města, které nikdy nespí? Zkombinovat dovolenou na písčité pláži s procházkou po 5. Avenue ve stínu nejvyšších budov planety? Poté se vydejte do New Yorku a následně amerického letoviska Miami!

Díky probíhající promo akci společnosti TAP jsme pro Vás vyhledali další zajímavé varianty a ještě levnější letenky z Prahy do Miami i New Yorku!

  • Rezervuj letenky na flytap.com/cz
  • Uplatni kód FLYTAPCZ1013 (sleva 20%)
  • Cestovní období: 15.01.-31.05.2014
  • Prodej omezen do 15.října / vyprodání míst
Dostupné routingy a ceny:

NEW YORK:

MIAMI: NEW YORK + MIAMI:
  • Praha - New York / Miami - Budapešť za 9.847 Kč rezervuj »
  • Praha - New York / Miami - Praha za 10.750 Kč rezervuj »
Při transatlantických letech s delším přestupem poskytuje aerolinka TAP Portugal zdarma ubytování v Lisabonu v 4*hotelu s odvozem z/na letiště. Tuto službu je nutné potvrdit po rezervaci letenky na českém zastoupení - info@globair.cz. Cena letenky nezahrnuje přesun z New Yorku do Miami - jak na něj je popsáno níže. Vstup do USA je umožněn s povolením ESTA.

Letenky New York + Miami

Letenky New York - Miami

Jak je uvedeno výše, jedná se o open-jaw letenky, tedy s příletem na jedno letiště a odletem z jiného. Přesun mezi těmito letišti je v režii cestujícího.

Vydat se z New Yorku do Miami můžete pomocí půjčeného automobilu, které není problém vyzvednout na letišti v Newarku a navrátit jej na letišti v Miami. Přehled cen jednotlivých autopůjčoven naleznete na portálu Rentalcars.com

Poněkud rychlejší a levnější variantou je přímý let mezi městy. Doporučuji využít dopravce JetBlue nebo Southwest airlines, kteří mají v ceně letenky zahrnuto i zavazadlo k odbavení - to naopak neposkytují standardní dopravci typu American Airlines, Delta a jiné. Letenku zakoupíte již za 88$ / 1.670 Kč.

Cílovým letištěm bude nejpravděpodobněji Fort Lauderdale, které druhé letiště přiřazené k oblasti v Miami.

Z Budapešti autobusem - 390 Kč

Spoj z Budapešti do ČR Vám díru v rozpočtu rozhodně neudělá. Ceny jízdenek do Prahy zpravidla nepřekračují hranici 400 korun, nejlevněji však zakoupíte jízdenku v předstihu u Eurolines.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Horké prameny
ušetříš až 42%
To musíš vidět!
Pisa šikmá věž
ušetříš až 65%
Tam to bude krásný!
Tenerife ubytování
ušetříš až 33%
Tam jsi ještě nebyl!
Barcelona
ušetříš až 44%
Jedem!
5294 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké