Thajsko

TIP: Letenka do Singapuru, s návratem z Thajska nebo Barmy - 10.946 Kč.

15 komentářů
2015-12-16T09:07:46+01:00

O akci

Jste-li stále nepolíbeni krásami jihovýchodní Asie, využijte letenky s oblíbeným open-jaw trasováním, se kterými se můžete vydat na dobrodružnou výpravu Malajským poloostrovem a poloostrovem Zadní Indie od Singapuru přes Kuala Lumpur až do Bangkoku či barmského Rangúnu (nutnost mít vízum). Po cestě můžete učinit několik zastávek v dobře známých a oblíbených destinacích. V Malajsii to bude například ostrov Langkawi, v Thajsku si dáte pár dní v Thajském zálivu třeba na ostrově Ko Samui nebo se můžete usadit u pobřeží Andamanského moře na Krabi či na ostrově Phuket z druhé strany Malajského poloostrova.

Základem bude letenka s Air China s odletem z Budapešti přes Peking do Singapuru, zpáteční cesta je pak z Bangkoku (Rangúnu) do Vídně, rovněž s mezipřistáním v Pekingu. Přestávka v Pekingu na cestě zpět činí 20 hodin, ty využijete k jeho krátké prohlídce. Bezplatná tranzitní víza do 72 hodin obdržíte po příletu.

Letenka

  • Budapešť – Singapur / Bangkok – Vídeň za 10.946 Kč rezervuj >>
  • Budapešť – Singapur / Rangún – Vídeň za 11.014 Kč rezervuj >>
  • Budapešť - Singapur / Kuala Lumpur - Budapešť za 11.149 Kč s Qatar Airways rezervuj >>
Tarifní podmínky:
  • Cestovní období: 27. 3. – 20. 6. 2016
  • Max. délka pobytu 3 měsíce
  • Prodej do aktualizace tarifu nebo 20. června
Letenka zahrnuje bezplatnou přepravu příručního a podpalubního zavazadla do 23 kg.

Přesuny v JV Asii

K rychlým leteckým přesunům mezi zvolenými destinacemi vám poslouží velmi levné letenky několika asijských nízkonákladových aerolinek, mezi nimiž vládne ostrý konkurenční boj. Letenky jsou na takto exponované trasy k mání za pár stokorun, v některých akcích téměř zadarmo. Příkladovou leteckou trasu po Malajském poloostrově a poloostrově Zadní Indie ilustruje následující obrázek:

Google je všemocný nástroj, a to platí i při hledání letenek, napoví vám, které letecké společnosti obsluhují danou trasu. Zkuste sami např. Singapur - Kuala Lumpur. Pro porovnání cen využijte např. Kayak.com

Obecně mají nejlevnější letenky Air Asia, Thai Lion Air, Malindo Air, Tigerair, Nokair či Jetstar. Politika zavazadel se u jednotlivých společností liší, Thai Lion Air či Malindo Air mají odbavené zavazadlo standardně v ceně letenky.

Příkladové ceny letenek s odbavenými zavazadly:

  • SIN-KUL Malindo Air 45 SGD (795 Kč) 30 kg
  • KUL-KBV AirAsia 144 MYR (830 Kč) 20kg
  • KBV-DMK AirAsia 1.020 THB (705 Kč) 20 kg
  • DMK-RGN AirAsia 1.505 THB (1.040 Kč) 20 kg

Víza do Myanmaru dle informací z webu MZV:

Při podání žádosti na ZÚ Myanmaru v Bangkoku je požadován pas a 3 fotografie, poplatek za vydání víza činí 800,- ThB. Vyřízení žádosti trvá jeden pracovní den a platnost víza je 4 týdny. Přihlašovací povinnost vyřizuje ubytovací zařízení. Letištní poplatek na letišti v Yangonu činí 10,- USD.

Do Budapešti a z Vídně

Do Budapešti se z Prahy nejlevněji dopravíte autobusem společnosti Orangeways za cca 300 Kč. Z vídeňského letiště využijete S-Bahn za 4,40 eur (120 Kč) a u Eurolines pořídíte v promo tarifu jízdenku Vídeň - Praha za 190 Kč.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-12-16T09:07:46+01:00

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce