Jak akci využít?

Jste-li stále nepolíbeni krásami jihovýchodní Asie, využijte letenky s oblíbeným open-jaw trasováním, se kterými se můžete vydat na dobrodružnou výpravu Malajským poloostrovem a poloostrovem Zadní Indie od Singapuru přes Kuala Lumpur až do Bangkoku či barmského Rangúnu (nutnost mít vízum). Po cestě můžete učinit několik zastávek v dobře známých a oblíbených destinacích. V Malajsii to bude například ostrov Langkawi, v Thajsku si dáte pár dní v Thajském zálivu třeba na ostrově Ko Samui nebo se můžete usadit u pobřeží Andamanského moře na Krabi či na ostrově Phuket z druhé strany Malajského poloostrova.

Základem bude letenka s Air China s odletem z Budapešti přes Peking do Singapuru, zpáteční cesta je pak z Bangkoku (Rangúnu) do Vídně, rovněž s mezipřistáním v Pekingu. Přestávka v Pekingu na cestě zpět činí 20 hodin, ty využijete k jeho krátké prohlídce. Bezplatná tranzitní víza do 72 hodin obdržíte po příletu.

Letenka

  • Budapešť – Singapur / Bangkok – Vídeň za 10.946 Kč rezervuj >>
  • Budapešť – Singapur / Rangún – Vídeň za 11.014 Kč rezervuj >>
  • Budapešť - Singapur / Kuala Lumpur - Budapešť za 11.149 Kč s Qatar Airways rezervuj >>
Tarifní podmínky:
  • Cestovní období: 27. 3. – 20. 6. 2016
  • Max. délka pobytu 3 měsíce
  • Prodej do aktualizace tarifu nebo 20. června
Letenka zahrnuje bezplatnou přepravu příručního a podpalubního zavazadla do 23 kg.

Přesuny v JV Asii

K rychlým leteckým přesunům mezi zvolenými destinacemi vám poslouží velmi levné letenky několika asijských nízkonákladových aerolinek, mezi nimiž vládne ostrý konkurenční boj. Letenky jsou na takto exponované trasy k mání za pár stokorun, v některých akcích téměř zadarmo. Příkladovou leteckou trasu po Malajském poloostrově a poloostrově Zadní Indie ilustruje následující obrázek:

Google je všemocný nástroj, a to platí i při hledání letenek, napoví vám, které letecké společnosti obsluhují danou trasu. Zkuste sami např. Singapur - Kuala Lumpur. Pro porovnání cen využijte např. Kayak.com

Obecně mají nejlevnější letenky Air Asia, Thai Lion Air, Malindo Air, Tigerair, Nokair či Jetstar. Politika zavazadel se u jednotlivých společností liší, Thai Lion Air či Malindo Air mají odbavené zavazadlo standardně v ceně letenky.

Příkladové ceny letenek s odbavenými zavazadly:

  • SIN-KUL Malindo Air 45 SGD (795 Kč) 30 kg
  • KUL-KBV AirAsia 144 MYR (830 Kč) 20kg
  • KBV-DMK AirAsia 1.020 THB (705 Kč) 20 kg
  • DMK-RGN AirAsia 1.505 THB (1.040 Kč) 20 kg

Víza do Myanmaru dle informací z webu MZV:

Při podání žádosti na ZÚ Myanmaru v Bangkoku je požadován pas a 3 fotografie, poplatek za vydání víza činí 800,- ThB. Vyřízení žádosti trvá jeden pracovní den a platnost víza je 4 týdny. Přihlašovací povinnost vyřizuje ubytovací zařízení. Letištní poplatek na letišti v Yangonu činí 10,- USD.

Do Budapešti a z Vídně

Do Budapešti se z Prahy nejlevněji dopravíte autobusem společnosti Orangeways za cca 300 Kč. Z vídeňského letiště využijete S-Bahn za 4,40 eur (120 Kč) a u Eurolines pořídíte v promo tarifu jízdenku Vídeň - Praha za 190 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele t.rulak
t.rulak

Ahoj, také prosím o zaslání. Díky! t.rulak@seznam.cz

Odpovědět
před 4 lety
Sub - Bohouš Kubart

vízum do Barmy lze vyřídit elektronicky za 50 USD: http://evisa.moip.gov.mm/

před 4 lety
Avatar uživatele m.olej
m.olej

Zdravím máme v plánu letět v lednu do kuala lumpur a poté cestovat po indonésii.. nevíte někdo náhodou jak je to tam s těmi požáry nyní ???

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele michal.lovecky
michal.lovecky

Pokud by chtel nekdo pomoct s itinerarem na cestu, tak mam k dispozici jeden. Prave jsme v Thajsku (prilet do Sing. - pak par dni KL) a na ceste zpet nas ceka Langkawi a odlet z KL do Budapesti. Minuly rok jsme to jeli zase od Bangkoku na jih, takze itinerare jsou. Uzivejte, M

před 4 lety
Avatar uživatele xchylikovaj
xchylikovaj

Dobrý den Michale. Mohla bych poprosit o ty itineráře? Předem moc děkuji. email: xchylikovaj@seznam.cz

před 4 lety
Avatar uživatele klara.bedrunkova
klara.bedrunkova

Dobrý den, můžu taktéž poprosit? klara.bedrunkova@gmail.com Díky moc! :)

před 4 lety
Avatar uživatele t.rulak
t.rulak

Ahoj, také prosím o zaslání. Díky!

před 4 lety
Joll Burr

taky prosim o tipy ! jollburr@gmail.com

před 4 lety
Avatar uživatele Pali
Pali

Mozem tiez poprosit o itinerar. Dakujem! durish.pavol@hotmail.com

před 4 lety
Avatar uživatele xchylikovaj
xchylikovaj

Přišli už někomu ty itineráře? :-)

před 4 lety
Avatar uživatele petrbkral
petrbkral

Mohl bych taky poprosit o itinerář na email: petrbkral@seznam.cz Díky

před 4 lety
Avatar uživatele bennybury
bennybury

Mohla bych taky poprosit o itinerář na email: bennybury@yahoo.com Díky moooc

před 4 lety
mirjur

Ahoj, taky bych se připojil s prosbou o itinerář, z Bangkoku na jih, mirjur@centrum.cz, díky moc!

před 4 lety
Avatar uživatele zena.jezernice
zena.jezernice

Mohu také poprosit o zaslání inspirace v podobě obou itinerářů? Moc děkuji předem.Prosím o poslání na zena.jezernice@seznam.cz

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele lihockyjan
lihockyjan

Super, ja som sa teraz vratil z Thajska po mesiaci a urcite sa tam vratim zas, dufam ze sa letenky nevypredaju rychlo :)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 51%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 35%
To budou fotky!
ušetříš až 34%
Všude dobře, co doma!
4480 starších akcí
Zavřít boční panel
Thajsko

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro Thajsko

Zavřít boční panel
Malajsie

Vyspělá kráska jihovýchodní Asie

Malajsie se rozkládá na jižní části malajského poloostrova, kde sousedí s Thajskem na severu a Singapurem na jihu. K zemi rovněž patří severní část ostrova Borneo, který sdílí s Indonésií a Brunejí. Přilehlé ostrovy sahají téměř až k Filipínám, s nimiž má Malajsie mořské hranice.

Ačkoli stále ve stínu populárnějšího Thajska, Malajsie je jedna z „nejstravitelnějších” asijských zemí. Díky svému ekonomickému rozvoji posledních desetiletí má infrastrukturu plně připravenou pro své návštěvníky, na druhé straně je to fascinující směsice tří hlavních etnických skupin a několika podskupin. V kombinaci s nádhernou přírodou, neposkvrněnými plážemi, chutným jídlem a tepajícím velkoměstem Kuala Lumpur je tu jen málo důvodů, proč říci Malajsii ne.

Průvodce pro Malajsie

Zavřít boční panel
Singapur

Ekonomická džungle Asie, kterou chcete vidět

Singapur je městským státem v jihovýchodní Asii na jižním cípu Malajského poloostrova oddělený od pevniny Johorským průlivem. Ze severu sousedí s Malajsií a jih země omývá Jihočínské moře. Název Singa-pura znamená v překladu Lví město.

Město, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí, jednoduše nesmíte minout při svých cestách jihovýchodní Asií. Krátká dvou- až třídenní zastávka nabídne to nejdůležitější, co z celé země můžete zažít.

Pokochejte se krásou zahrad v Gardens by the Bay s fantasy nočním představením, navštivte největší vodní akvárium světa na ostrově Sentosa a večer se posaďte v okouzlující čtvrti Marina Bay nebo si vychutnejte drink v baru 1-Altitude. Náročnější cestovatelé se vykoupají v nekonečném bazénu na střeše nejznámějšího asijského hotelu Marina Bay Sands. Singapur prostě chcete zažít.

Průvodce pro Singapur

Zavřít boční panel
Myanmar

Panenská horská příroda a nespočet chrámů

Barma (oficiální název Svazová republika Myanmar; Myanmar je česká transkripce jména země v barmštině) se nachází v jihovýchodní Asii na západní straně poloostrova Zadní Indie při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Sousedí se čtyřmi zeměmi – Thajskem, Čínou, Laosem a Indií. Počet obyvatel země je odhadován na 50 milionů a převážná z nich se hlásí k buddhismu. Od konce roku 2005 má Barma nové hlavní město Neipyijto.

Barma je velice pozoruhodnou zemí s četnými chrámy a nedotčenou přírodou v místních horách, a navzdory chudobě zde žijí jedni z nejusměvavějších a nejnápomocnějších lidí.

Průvodce pro Myanmar