Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

„Zemi Hobitů“ vytesanou z ledu a sněhu spatříte v adventním období v romantickém belgickém městě Brugg. Každoroční festival ledových soch se koná od 21. listopadu 2014 až do 4. ledna 2015. Během těchto dnů uvidíte, jak samotná díla pod rukama umělců z celého světa vznikají. Letošní ročník je inspirován mytologií hobitů, elfů, víl a dalších pohádkových postav. Zpáteční letenky z Prahy do Bruselu jsou dostupné již za 1.190 Kč. Z Bruselu se na jednodenní výlet do Brugg můžete pohodlně dostat vlakovým spojením.

  • Rezervuj letenku Praha - Brusel již za 1.190 Kč na ryanair.com
Příkladové prosincové termíny Praha - Brusel
  • 6. - 9. (sobota - úterý) za 1.190 Kč + ubytování 2.072 Kč/os. → celkem: 3.262 Kč
  • 6. - 8. (sobota - pondělí) za 1.360 Kč + ubytování 1.353 Kč/os. → celkem: 2.713 Kč
  • 12. - 14. (pátek - neděle) za 1.850 Kč + ubytování 1.337 Kč/os. → celkem: 3.187 Kč
Vybrali jsme pro vás výhodné a dostupné ubytování v Bruselu, které najdete pod odkazem v jednotlivých termínech. Leží přímo u autobusových zastávek či zastávek metra. Hodinový lístek bruselskou MHD stojí 2€.

Festival ledových soch v Bruggách

  • Téma: země Hobitů
  • Festival se koná od 21. listopadu do 4. ledna
  • Otevírací doba: od 10 do 18 hodin každý den
  • Místo konání: Hlavní vlakové nádraží - Station square (pouze 5 minut chůze do centra Brugge)
  • Cena vstupného: dospělý 15 €, student a senior 60+ 13 €, dítě 4-12 let 11 €

Z letiště Charleroi do Bruselu

Doprava z letiště Charleroi je k dispozici ve dvou variantách - autobusem nebo vlakem. Zpáteční autobusové jízdenky do Bruselu aktuálně zakoupíte na předvánoční období za 28€. Najdete je na brussels-city-shuttle.com. Vlakem lze jet v kombinaci autobusové linky A, která vás zaveze na nádraží v Charleroi a zde přesednete na vlak do Brusselu. Celková cena této kombinace činí 14,40€, tedy 28,80€ za zpáteční cestu.

Z Bruselu vlakem do Brugg (se slevou)

Cestování po Belgii je sranda. Může být ale levnější i dražší a proto jsme pro vás připravili přehled zvýhodnění a akčních cen.

Pokud budete cestovat během víkendu, využijete víkendových slev. Tato sleva činí 50% a je nutné podniknout zpáteční cestu od pátku od 19.01 hodin do neděle. Z Brusselu do Brugg tak pojedeme za 15,20€.

Jsme-li mládežníci (je nám 26 let a méně) můžeme využít výhodné fixní ceny za vlakové jízdenky. Nezávisle na výchozím bodě a dnu v týdnu zaplatíme 6€, jízdenky nesou název Go Pass 1. Z Brusselu do Brugg a zpět nás vyjde jízdenka na 12€.

Cestujeme ve skupině? Pak se vyplatí zvážit nákup balení 10 kusů jízdenek. Jízdenky jsou přenosné a platí po dobu 1 roku od zakoupení. Cena 10 jízd stojí 76€ (najdete ji jako Rail Pass), pokud jsme skupina mládežníků zakoupíme Go Pass 10 za 51€.

Všechny tyto druhy jízdenek zakoupíte na nádraží u obsluhy nebo samoobslužných kiosků. Více informací najdete na webu belgických drah www.belgianrail.be

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele matuslukacin
matuslukacin

kto by chcel ist z letiska priamo do mesta Bruggy alebo Gent, ktore taktiez odporucam navstivit, moze vyuzit tento relativne lacny spoj: http://www.flibco.com/en

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Kacaba
Kacaba

Ahoj Davide, slyšela jsem, že Bruggy jsou relativně drahé. Vyplatí se tedy raději hotel v Bruselu a dojet vlakem a nebo se ubytovat přímo v Brugách? Díky předem!

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Hanko, ubytování vychází v obou městech podobně, dá se sehnat do 1.200 Kč: http://bit.ly/1u9Hq7p. Můžeš se podívat také na airbnb.cz :-)

před 8 lety
Avatar uživatele kralud
kralud

ubytování v Brugách mám přes AirBnB.. mohu případně dohodit kontakt :)

před 8 lety
Avatar uživatele pejey
pejey

Jelikož píšeš hotel, tak je můj komentář pro tebe asi relevantní, ale Brussel je taky dost drahý, já například našel levnější hostely v Brugách než v Brusselu.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Obecně je Brusel levnější a stejně tak je tomu v tomto případě. Zvažovali jsme všechny varianty a výsledek vidíš nahoře ;)

před 8 lety
Avatar uživatele jarmi2
jarmi2

Ahoj, osobně mám dobrou zkušenost s Etap Hotel Brugge Centrum Station, je to přímo u vlakového nádraží, přesto není v pokoji žádný hluk, malé pokojíky, ale je tam vše, co potřebuješ pro přespání.

před 8 lety
Avatar uživatele Klimi4ever
Klimi4ever

Osobně doporučujeme jak výstavu tak celé Bruggy :) jinak pod 800 na noc v centru se dostaneš v Hostel de Passage,rezervováno pře hi hostel, dobrá volba, jen bez snídaně :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele
Rychtar84

díky moc Davide, jedeme příští víkend, takže info o Brugách se hodí

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele kralud
kralud

Díky za tipy! přesně v tomhle termínu v Brugách budeme :-) Vyplatí se vlaky kupovat online dopředu nebo stačí až na místě?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Upravuji co jsem napsal.. Všechny jízdenky se kupují až na nádraží ;)

před 8 lety
Avatar uživatele kralud
kralud

fakt? :D na webu belgických drah to normálně šlo taky (i weekend discount)

před 8 lety
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

a ja bych z vlastni zkusenosti si enkupvoala zadny listek na bus, jezdi z eltiste taxi (pro 7 lidi) - v plnem poctu chtel 7euro za osobu !! coz je lepsi jak bus a rozhodne jsme byli v meste i drive. Vyhodil nas pred centralnim nadrazi, tam kde konci i bus

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano ano, jdou zakoupit kdekoliv - více na webu ;) http://www.belgianrail.be/en/travel-tickets/tickets/go-pass-1.aspx

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bosa
ušetříš až 67%
Tam to bude krásný!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Borobudur
ušetříš až 59%
Tam to bude krásný!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
Tam to bude krásný!
5558 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Belgie
Belgie

Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Průvodce pro Belgie