Indonésie

TOP dovolená na Bali (2 týdny v 4* se snídaní) - 16.016 Kč.

108 komentářů
2015-07-29T16:56:24+02:00

O akci

Protože momentální nabídka letenek od Air Berlin a Etihad směrem do Indonésie patří k těm nejlevnějším, které jsme z Prahy zažili, je potřeba využít akce na maximum. V tomto článku si ukážeme jak absurdní mohou být ceny cestovních kanceláří a proč je lepší cestovat na vlastní pěst, zejména do exotických destinací. Dvou týdenní dovolenou na Bali si naplánujeme v prověřeném 4* hotelu v nejznámějším letovisku Kuta za 16 tisíc.

Zdá se vám to neuvěřitelné? To je dobře. Více jak 3 roky vám přinášíme ty nejvychytanější tipy na levné cestování a v dohledné době s tím neplánujeme přestat!

[podbarvit]Tento příspěvek slouží jako inspirace a jen ukazuje, že to jde! Termíny, délku pobytu, hotel i lokalitu můžete vybrat dle svých preferencí.

[/podbarvit]

Jdeme na to. Zakoupíme zpáteční letenky z Prahy do Jakarty (1), k nim dokoupíme přelet na Bali se společností Air Asia - 5x nejlepší lowcost aerolinka světa (2) a následně jen zarezervujeme 4* hotel v Kutě se snídaní, bazénem a wifi (3).

  • 1) Praha - Jakarta a zpět za 11.589 Kč vyber si termín >>
  • 2) Jakarta - Bali a zpět za 1.341.996 IDR (2.435 Kč) zakoupíte na airasia.com
  • 3) Hotel Waringin Homestay**** rezervujte na booking.com (detail hotelu - v příkladovém termínu může být již vyprodán)
V ceně hlavní letenky je 30 kg zavazadlo, avšak kufr zdarma pro lety Air Asia je omezen 15 kg. Větší lze dokoupit (nabídka platí jen pro Indonésii).

Hotel jsem schválně vybral lepší kvality a v nejbližším letovisku. Přijde mi nefér kalkulovat s cenou hotelu 1.500 Kč za celý pobyt a pokoj, pokud je umístěn na druhé straně ostrova a kvalitou se řadí spaním pod mostem. Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, ptejte se.

Příklad této cesty na náhledech (počítejte s časovým posunem při skládání cesty):

Letenky 11.581 Kč + 2.435 Kč a hotel 4.000 Kč za pokoj na 11 dní (tedy 2.000 Kč za osobu) se rovnají 16.016 Kč.

Co byste měli vědět?

Pokud chcete letět přímo na Bali, zvolte kombinaci letů s příletem do Jakarty po 14. hodině, abyste tentýž den mohli pokračovat dál.

Víza i odletové taxy byly letošní rok zrušeny - tyto položky vám tak rozpočet nezatíží.

V Jakartě budete přestupovat pravděpodobně i mezi jednotlivými terminály. Myslete na to při časové rezervě. Zároveň u Air Asia nezapomeňte na on-line check-in.

Z letiště k hotelu využijte oficiální taxi služby v kiosku na letišti.

Očkování do Indonésie nepotřebujete. Standardem však zůstává cestovatelský základ - žloutenka A+B, břišní tyfus.

Budete-li si chtít půjčit motorku, nezapomeňte si vyřídit mezinárodní řidičský průkaz.

Ceny na Bali jsou směšné. Nenechejte se však obalamutit plážovými povaleči. Surf v uličce u pláže stojí 150 Kč za den, na pláži stoj 300 Kč za 2 hodiny.

Možná se vám zdá celá cesta na Bali komplikovaná, je to kompromis k nízké ceně. Kdykoliv si můžete koupit letenky za 20 tisíc s 1 pohodlným přestupem.

https://www.youtube.com/watch?v=-9wdYPMcfzc

Chcete zažít víc? Pak si přečtěte tento příspěvek na letenky do Jakarty, Yogyakarty (Prambanan a Borobudur) a na Bali za 14.590 Kč.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-07-29T16:56:24+02:00

108 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Načíst všechny komentáře

Další akce