Mapa

Tour de France - 7.464 Kč.

0 komentářů
2012-03-22T23:12:38+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

A máme tu opět další příspěvek z kategorie "Ani krok zpět". Jedná se o možnost poznání vícero měst, aniž byste se museli vracet na předchozí místo a ztrácet tak drahocenný čas. V tomto příspěvku se zaměříme na Francii, předem podotýkám - nejedná se o extra levnou dovolenou, ale věřím, že někteří tuto nabídku ocení. Přeci jen shlédnout kus Francie v krátké době se jen tak někde u CK nekoupí, zda se tedy vůbec něco takového prodává :).

Po krátkém zvažování jsem nakonec zvolil příklad cesty takovýto:

Praha - Paříž - Lyon - Marseille - Montpellier - Toulouse - Bordeaux - Nantes - Praha

Výběr měst je naprosto na Vás, je možné zkombinovat tento výlet s akcí do Nantes a přiletět i odletět ze stejného města, jen se okradete o jedno místo. Celý vtip je v tom, že si pořídíte France rail pass na 3 dny a procestujete takto pořádný kus Francie. Nejdříve něco k časům a cenám sólo jízdenky.

  • Praha - Paříž : EasyJet - 21:15-23:00, cena 639 Kč (+poplatek na rezervaci)
  • Paříž - Lyon : TGV - ranní odjezd, doba 2h15min, cena 126€
  • Lyon - Marseille : TGV - večerní odjezd, doba 1h40min, cena 70€
  • Marseille - Montpellier : TGV - ranní odjezd, doba 1h40min, cena 41€
  • Montpellier - Toulouse : TGV - večerní odjezd, doba 2h30min, cena 48€
  • Toulouse - Bordeaux : TGV - ranní odjezd, doba 2h30min, cena 50€
  • Bordeaux - Nantes : TGV - večerní odjezd, doba 4h10min, cena 68€
  • Nantes - Praha : Volotea - 18:45-20:40, cena 29€ (+cena na rezervaci)
Vzdušnou čarou tak urazíte slušných 3.600km, kolik je to ve zkutečnosti si netroufnu odhadnout. Cestu započneme např. dne 1.sprna a ukončíme 9. srpna. Celková cena za přejezdy po Francii je 403€, pokud si však pořídíte Raillpass, zaplatíte pouze 234€ pro dospělého za druhou třídu, první za 290€. Je-li Vám méně jak 26, můžete využít slevu a cena, kterou zaplatíte bude 173€ za 2.tř., popřípadě 204€ za první. Ranní odjezd se předpokládá kolem 6h, abyste měli dostatek času na prozkoumání města a k večeru - 18-20h, odjezd dále do dalšího města, kde se ubytuje a nějaký ten den pobudete. Třeba v Marseille jsou krásné pláže a tak není od věci si skočit do moře :). Máme tedy přesně 3 dny, kdy se přesuneme z bodu A do C, a mezitím prozkoumáme i bod B. Případně 4 a více denní railpass mi přijde zbytečný. 3 dny v sedle železné rakety jsou až až dostačující.

Všechny jízdy je třeba si zarezervovat předem, jelikož spoje s TGV jsou často vyprodány, alespoň co mám zkušenosti s 1. třídou, tak téměř vždy pokud kupujete na místě, musíte alespoň 2. spojem nebo dalším. Jízda TGV je sama o sobě velikým zážitkem, mám takto nacestováno cirka 20-30 hodin a věřte mi, ani jednu hodinu z toho jsem se nenudil. Jízda 300km/h takovýmto strojem člověka naprosto uchvátí. Váháte-li mezi 2. a 1. třídou, tak Vás uvedu do děje. Kromě pár cm, které mají Vaše sedačky navíc a o toto množství méně cestujících, ničím první třída nenadchne. Na druhou stranu, rozdíl v ceně není veliký a takovéto výlety jsou většinou opravdu jen pár krát, ne-li jednou, za život.

Celkově se lze za dopravu dostat na sumu 7.464 Kč pro člověka starších 25ti let. Mládežníci zaplatí 5.939 Kč. Čísla jsou to vysoká, ale uznejte sami kolik zážitků a nových míst Vám přinesou. Podnikali byste-li tyto cesty zvlášť, čísla by už nebyla čtyř ciferná.

Nechcete-li letošní léto strávit válením se v hotelových resortech, ale poznat kus světa, tato nabídka je přímo pro Vás. Jen ještě jedno doporučení, zabalte si pouze do batohu, tahat s sebou kufr celý den není nic extra a případné úschovny na nádraží výlet akorát prodraží. Troufnu si říct, že tento výlet nebude přímo pro začátečníky, nebo spíše pro ty, kterým chybí o trochu více kuráže. I přesto, že se logisticky zdá tento výlet chaotický, bude se jednat o jednu z těch lepších dovolených co byste mohli prožít :) Toť vše z mé strany.

Dejte vědět jak se Vám tento příspěvek líbí, zpětná vazba je pro mne velmi důležitá a do budoucna se tak mohu vydat směrem, který Vás zajímá. A ještě jedna prosba závěrem, jste-li s obsahem stránek spokojeni, přidejte si mě na FaceBooku a sdílejte mé akce. Děkuji, David.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2012-03-23T00:12:38+01:00

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce