Francie

Tour de France - Marseille, Nice, Rennes a Nantes z Prahy s letenkami za 409 Kč.

29 komentářů
2016-09-28T14:12:30+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Španělská nízkonákladová aerolinie Volotea přišla s pěkným výprodejem letenek na mnoha trasách. 5 euro za jednosměrnou letenku platí pro všechny zákazníky bez ohledu na to, zda mají či nemají aktivní členství Supervolotea. K nalezení je mnoho termínů i z Prahy, které jsou tradičně použitelné pouze v open-jaw verzi, nyní však jen pro města Marseille a Nantes, ale když k tomu šikovně přidáte vnitrostátní let, rázem máte suprový itinerář na letecký "Tour de France", ze kterého můžete vymáčkout ještě více.

  • Letenky rezervujte na www.volotea.com
  • Registrujte se a získejte 10 € kreditu na letenky
  • Cestovní období do července 2017
  • Letenky jsou v prodeji do 2.10. nebo vyprodání
Registraci provádějte na e-mailovou adresu, nikoli skrze facebookový účet. Uplatnění kreditu je otázkou náhody, ne vždy je možné jej využít, obecně je to při akčních cenách.

Příkladový itinerář letenek za celkových 15,12 €

  • 1. května, let Praha - Marseille
  • 4. května, let Nice - Rennes
  • 8. května, let Nantes - Praha
Letenku Praha - Marseille, Nantes - Praha kupujte jako Multi-city, přelet z Nice do Rennes pak zvlášť jako One-way. Před nákupem si ověřte dostupnost všech letenek. S Voloteou se můžete bezplatně sbalit do dvou příručních zavazadel 55×40×20 a 35×20×20 cm, souhrnná hmotnost by neměla překročit 10 kg.

Jak mezi městy

Do cenové kalkulace jsme nezahrnovali přesuny mezi městy, neboť každý si může program poznávacího výletu upravit podle svých požadavků.

Mezi Marseille a Nice se nejlevněji přesunete autobusem společnosti Eurolines, jednosměrná jízdenky jsou běžně dostupné za 5 euro. Málokdo však odolá variantě cesty přes proslulé Saint-Tropez, aby se zvěčnil u nejslavnější četnické stanice. V tomto případě musíte využít kombinací více dopravců s přestupem nebo vlakových spojů. Užitečným pomocníkem v těch případech je vyhledávač rome2rio.

Mezi Rennes a Nantes opět využijete autobus, nejlevnější jízdenky pořídíte u Flixbus, jízdenky jsou k mání také za 5 euro. Rennes je velmi pěkné město v bretaňském regionu, budete v něm obdivovat jedinečnou architekturu hrázděných domů, které lemují celé ulice v historickém jádru. Z Rennes už to však není daleko ani k nejkrásnějšímu přílivovému ostrovu Mont-Saint-Michel, který prostě musíte vidět na vlastní oči. Dopravu z Rennes přímo k Mont-Saint-Michel provozuje společnost Keolis, jednosměrná jízdenka vyjde na 15 euro.

Náklady

Francie patří obecně mezi drahé země, proto počítejte s vyššími náklady na ubytování a stravu. Za dvoulůžkový pokoj v hotelu utratíte v průměru 1.500 Kč za noc. Vybírejte spíše apartmány s kuchyňkou, neboť na jídle se dá ve Francii velmi výrazně ušetřit. Jídlo v rychlém občerstvení cca 10 €, v brasserii počítejte s útratou kolem 25 €, za to ale ochutnáte typickou francouzskou kuchyni. Klasické restaurace jsou spíše mimo cestovatelský rozpočet.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-09-28T15:12:30+02:00

29 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce