Francie

Tour de France - Marseille, Nice, Rennes a Nantes z Prahy s letenkami za 409 Kč.

29 komentářů
2016-09-28T14:12:30+02:00

O akci

Španělská nízkonákladová aerolinie Volotea přišla s pěkným výprodejem letenek na mnoha trasách. 5 euro za jednosměrnou letenku platí pro všechny zákazníky bez ohledu na to, zda mají či nemají aktivní členství Supervolotea. K nalezení je mnoho termínů i z Prahy, které jsou tradičně použitelné pouze v open-jaw verzi, nyní však jen pro města Marseille a Nantes, ale když k tomu šikovně přidáte vnitrostátní let, rázem máte suprový itinerář na letecký "Tour de France", ze kterého můžete vymáčkout ještě více.

  • Letenky rezervujte na www.volotea.com
  • Registrujte se a získejte 10 € kreditu na letenky
  • Cestovní období do července 2017
  • Letenky jsou v prodeji do 2.10. nebo vyprodání
Registraci provádějte na e-mailovou adresu, nikoli skrze facebookový účet. Uplatnění kreditu je otázkou náhody, ne vždy je možné jej využít, obecně je to při akčních cenách.

Příkladový itinerář letenek za celkových 15,12 €

  • 1. května, let Praha - Marseille
  • 4. května, let Nice - Rennes
  • 8. května, let Nantes - Praha
Letenku Praha - Marseille, Nantes - Praha kupujte jako Multi-city, přelet z Nice do Rennes pak zvlášť jako One-way. Před nákupem si ověřte dostupnost všech letenek. S Voloteou se můžete bezplatně sbalit do dvou příručních zavazadel 55×40×20 a 35×20×20 cm, souhrnná hmotnost by neměla překročit 10 kg.

Jak mezi městy

Do cenové kalkulace jsme nezahrnovali přesuny mezi městy, neboť každý si může program poznávacího výletu upravit podle svých požadavků.

Mezi Marseille a Nice se nejlevněji přesunete autobusem společnosti Eurolines, jednosměrná jízdenky jsou běžně dostupné za 5 euro. Málokdo však odolá variantě cesty přes proslulé Saint-Tropez, aby se zvěčnil u nejslavnější četnické stanice. V tomto případě musíte využít kombinací více dopravců s přestupem nebo vlakových spojů. Užitečným pomocníkem v těch případech je vyhledávač rome2rio.

Mezi Rennes a Nantes opět využijete autobus, nejlevnější jízdenky pořídíte u Flixbus, jízdenky jsou k mání také za 5 euro. Rennes je velmi pěkné město v bretaňském regionu, budete v něm obdivovat jedinečnou architekturu hrázděných domů, které lemují celé ulice v historickém jádru. Z Rennes už to však není daleko ani k nejkrásnějšímu přílivovému ostrovu Mont-Saint-Michel, který prostě musíte vidět na vlastní oči. Dopravu z Rennes přímo k Mont-Saint-Michel provozuje společnost Keolis, jednosměrná jízdenka vyjde na 15 euro.

Náklady

Francie patří obecně mezi drahé země, proto počítejte s vyššími náklady na ubytování a stravu. Za dvoulůžkový pokoj v hotelu utratíte v průměru 1.500 Kč za noc. Vybírejte spíše apartmány s kuchyňkou, neboť na jídle se dá ve Francii velmi výrazně ušetřit. Jídlo v rychlém občerstvení cca 10 €, v brasserii počítejte s útratou kolem 25 €, za to ale ochutnáte typickou francouzskou kuchyni. Klasické restaurace jsou spíše mimo cestovatelský rozpočet.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-09-28T15:12:30+02:00

29 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele julian
julian
před 7 lety

poradí někdo prosím jak se přište ten registrační kredit 10 eu? děkuji

Avatar uživatele xlc
xlc
před 7 lety

letíte někdo trasu praha-marseile-nice-rennes-nantes-praha v polovině května?

Avatar uživatele Aksile
Aksile
před 7 lety

Muzu se zeptat, kdyz vidimcenu za 5 € nepusti mne to dale bez clenstvi supervolotea.. Je ta akce skutecne i bez clenstvi? Kde se tedy obejde registrace? Mno mozna uz je pozde ze..diky

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 7 lety

Většina letenek za 5 € je už dávno rozebrána, vyčkejte na další akci.

Avatar uživatele Aksile
Aksile
před 7 lety

Diky, nasla jsem PRG - VCE 28.10. Za 5€...ale pouze supervolotea

Avatar uživatele rina01
rina01
před 7 lety

Najde se tu někdo, kdo by mi dokázal říci, jestli mám nárok na odškodnění, když mi Volotea zrušila let kvůli "operational reasons"? Bylo to min. 14 dní před odletem a nenabídli mi žádný jiný let, jen nějaký voucher v ceně 25eur. Díky moc za rady! :) a letu zdar!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Pokud je to víc jak 14 dní, nárok není.

Avatar uživatele julian
julian
před 7 lety

taky nám to zrušili :-(

Avatar uživatele tomas_16
tomas_16
před 7 lety

Sleduji tento web již hodně dlouho a musím uznat, že se jedná o po dlouhé době velmi dobrý a výhodný tip (přece jenom letenky směr Asie a Amerika v částkách přes 10 tis. je možné vždy sehnat i normálně, stačí vybrat jenom jiné letiště...), každopádně měl bych k tomu jenom jednu připomínku a to, že to mohlo být i trochu propracovanější s těmi návrhy s možností návštěvy více míst :)

Avatar uživatele
mirjur
před 7 lety

Nemyslím si, že po dlouhé době, ale to je věc názoru a toho, co kdo více či méně sleduje. Nicméně pokud jde o tu propracovanost, tak se obávám, že možných variant jsou minimálně desítky až stovky, takže kdo by to vyhledával/sepisoval/ověřoval... a nakonec i četl? Od toho jsou tady diskuze, ať už pod článkem nebo ve fóru - máš-li nějaký nápad, poznatek nebo tip, svěř se, doporuč ostatním, inspiruj.

Avatar uživatele Alan_Turista
Alan_Turista
před 7 lety

Letěl jsem při této akci před měsícem multi-city - Mnichov - Nantes - Mallorca - Nantes - Praha - vše proběhlo naprosto v pořádku jen letiště v Nantes je hrůzostrašné :D

Avatar uživatele jknm1
jknm1
před 7 lety

Podle mne už je to neplatné.

Avatar uživatele
norbic
před 7 lety

ještě je pár termínů na Bordeaux a Nantes - Praha

Avatar uživatele iluse
iluse
před 7 lety

Da se predpokladat akce i na Toulouse?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Ano, neustále se směr a destinace mění.. Takže není vlastně ani problém zakoupit zpáteční letenku, jen s odstupem několika týdnů pro nákup.

Avatar uživatele
mirjur
před 7 lety

Tak jsem koupil Nantes-Praha, teď budu vyhlížet, jestli se něco objeví taky směrem tam... Hlavně abych na to do té doby nezapomněl! :-)

Avatar uživatele
Petr _3
před 7 lety

mirjur, nerad bych Ti kazil naději, ale Voloteu sleduju už asi rok, lítám s nimi často, ale ještě ani jednou jsem neviděl akci PRG - NTE, jedině VCE, TLS, MRS a BOD

Avatar uživatele
Petr _3
před 7 lety

Doplnění: K těm VCE, TLS, MRS a BOD jsem myslel celkově zpátečky za 2 - 10 €. NTE jsem viděl vždy jen směrem do PRG

Avatar uživatele
mirjur
před 7 lety

Nemusím rovnou Praha-Nantes, takové Bordeaux by bylo taky fajn. Nebo cokoliv jiného, odkud se za pár kaček dostaneme do N. A nikde není psáno, že to musí být s Voloteou... :-)

Avatar uživatele
norbic
před 7 lety

mirjur: na kdy jsi kupoval tu Nantes?

Avatar uživatele
mirjur
před 7 lety

Na 19.6.2017. Času dost...

Avatar uživatele
norbic
před 7 lety

jasný já na 10.7. zkusím zabít prodlouženej víkend, to ještě bude volotea akcí.... ;-)

Avatar uživatele marek.kratochvil
marek.kratochvil
před 7 lety

Minulý rok jsem letěl Praha - nantes - Praha za 10 Euro, takže možné to je :)

Avatar uživatele lenka.kulhankova
lenka.kulhankova
před 7 lety

DEJTE SI POZOR NA TO ŽE S OBLIBOU TATO SPOLEČNOST ČASTO TYTO VELMI LEVNÉ LETENKY RUŠÍ

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 7 lety

Letěl jsem podobnou skládačku zahrnující čtyři lety, letenky kupovány cca půl roku předem, žádný z letů nezrušili, jen upravili čas u jednoho z nich. Letěl jsem s nimi i do Benátek, také bez problémů. Ve všech případech se jednalo o velmi levné letenky za 1-10 euro.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Pokud se ruší lety, tak je úplně jedno kdo kolik platil ;)

Andrea_Pernik
před 7 lety

Letela som s nimi 5krat, vzdy za akcnu cenu a nikdy nic nezrusili. Na clenstvo kupujem letenky aj kamaratom a jednym zrusili cestu kvoli strajkom v FR. Nema to nic spolocne s tym, kolko kto zaplatil za letenku, neletel nikto. Neviem ako ste k tomuto bludu prisli :)

Avatar uživatele simecek.michal
simecek.michal
před 7 lety

registroval jsem se, ale kredit mi to nedalo. „Your available Volotea credit is €0.00“ „There has been no credit activity on your account“

Avatar uživatele lenka.kulhankova
lenka.kulhankova
před 7 lety

taktéž ne :-)

Další akce