Transavia: letenky z Prahy do Paříže - 2.033 Kč.

Jak akci využít?

Po nedávném spuštění prodeje letenek na trase Praha - Paříž nizozemským dopravcem Transavia, o které jsme informovali, přišlo příjemné zlevnění letenek. Do Paříže, do města lásky, módy a muzeí, se nyní můžete vydat za cenu mírně překračující částku dva tisíce korun.

Společnost Transavia jako jediná Prahu spojí s pařížským letištěm Orly, které je situováno na jihu Paříže a je hojně využíváno francouzskými aeroliniemi Corsair nebo Air Caraibes, které létají do většiny zámořských francouzských departmentů.

Nejlevnější zpáteční letenku nyní Transavia prodává za 74 €, tj. 2.033 Kč. K letence je nutno připočíst + 275 Kč jako poplatek za rezervaci nezávisle na počtu osob.

V ceně letenky je přeprava příručního zavazadla max. rozměrů 55 × 35 × 25 cm a hmotnosti 10 kg. Zavazadlo k odbavení do 15 kg a do 20 kg je za příplatek 15 € resp. 20 € za jednu cestu.

Letenky do Paříže

Hledáte-li slevu na parkování na letišti v Praze, využijte promo kód u Goparking.cz.

Doprava z letiště Orly

Letiště Orly nabízí mnoho způsobů, jak se dopravit do centra Paříže, avšak nejlevnější je využití tramvajové linky č. 7, se kterou pojedete na konečnou stanici Villejuif Louis Aragon, ze které můžete přesednout na linku metra č. 7. Trasa z letiště na konečnou zahrnuje dvě pařížské zóny, na které vystačí 2 lístky T+, které pořídíte jednotlivě za 1,70 € nebo v tzv. carnetu za 13,70 €, ve kterém je 10 lístků.

Cestování v Paříži

Pokud se chcete v Paříži častěji přesunovat hustou sítí metra a budete třeba plánovat výlet do Versailles, nemalé peníze ušetříte při pořízení vícedenní turistické jízdenky Paris Visite.

Levné hotely v Paříži

Ubytování v Paříži nabízí každému přesně to své – od levných hostelů až po luxusní hotely či apartmány. Pro vyhledání ubytování dle data a preferencí použijte nejznámější portál booking.com. Za zmínku stojí i nabídka ubytování v soukromí u česko-francouzského páru, která se objevila v diskuzi na našem fóru.

Průvodce destinacemi

Klikni na destinace a ponoř se do skvělých cestovatelských tipů

11 komentářů

Avatar uživatele misa.novakova79

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda se dá u Transavie odbavit přímo na letišti? Jedná se mi o zpáteční cestu z Paříže do Prahy. Děkuju

Avatar uživatele Katerina.Franekova

Ahoj chci se zeptat koupila sem si přes tuhle společnost letenku ale bohužel se mi naskytl problém a chci se zeptat jestli někdo nevíte jak zrušit letenku jaký je poplatek nebo popřípadě jestli je možný prodat letenku někomu jinému

Ahoj, lepší je letenky zahodit. Maximálně ti vrátí taxy, které jsou však podmíněné 30€ poplatkem. Ve výsledku v tom budeš +- na 0. https://www.transavia.com/en-EU/service/cancel-booking/

Avatar uživatele Evelinasicova

Ahoj, mám letenky do Paříže a snažila jsem si sama poradit s dopravou, ale už jsem z toho nějaká zmatená :) proto bych chtěla požádat o radu. Když přiletíme tak pozdě (22:50) na Orly, jak nejrychleji se dostaneme na metro 8? Pak už je to easy :) našlo mi to jak rer, bus, ale na toto letiště letím poprvé, a ráda bych pak nezmatkovala, když metro jede jen cca do jedné. Díky moc ;)))

Ahoj, mrkni sem - http://cestujlevne.com/prazdniny-parizi-letecky-vc-vikendu-2-029-kc/ Tady je vše již popsáno ;) Jezdí tramvaj na metro.

Avatar uživatele soldmann

Ahoj, mame letenky:-) diky!! mas nejaky tip na ubytko v centru? cena na 3noci kolem +/- 10tis? :-) diky Martin

Avatar uživatele vtech

wimdu.com - bydleli jsme vedle vitezneho oblouku za 60/EUR na den

Avatar uživatele rabova.lenka

Ahoj, toho rezervačního a poplatku za platbu kartou se asi zbavit nedá? Já jen jestli na to nemáte zas nějakou vychytávku..:-) Díky

Lenko bohužel, důvod proč jej uvádíme odděleně je ten, že nezávisí na počtu osob. Jinak by byl samozřejmě již v ceně, kterou máme v nadpisu ;)

Avatar uživatele relativer

brali sme 4 letenky naraz, poplatok potom kúsok zanikne :) 2,5/os. (5€ poplatok za kartu a 5€ za rezerváciu)

Avatar uživatele ganjoman

Na tohle jsem cekal :-*

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)