Transylvánie, Rumunsko: letenky do Kluži - 550 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Levné letenky do Transylvánie, chcete-li Sedmihradska, aktuálně nabízí aerolinie Wizzair na své nové lince z německého Norimberku do rumunské Kluži. Vydejte se objevit temnou historii knížete Vlada Tepeše Draculy, opředeného mnoha legendami.

Letenky zakoupíte za cenu 20€/550 Kč převážně v říjnu a listopadu letošního roku.

Společnost Wizzair umožňuje přepravu zavazadla o rozměrech max. 42 x 32 x 25 cm. Členství WDC umožňuje cestovat o 10€ / 270 Kč á let levněji, členství stojí nyní 30€. Pokud tedy cestujete ve dvou a více lidech, hned při první cestě ušetříte minimálně 10€ a členství vám bude sloužit celý 1 rok (1 člen je potřeba pro skupinu až 10 osob).

* v případě platby převodem uhraďte přesnou částku včetně haléřů.

Tip na výlet: rumunský Karlštejn - hrad Bran - se proslavil i tím, že v jeho prostorech byl kníže Dracula uvězněn. Nachází přibližně 300 km jízdy od Kluži. Využít můžete železniční dopravy směřující do Brašova či si vypůjčit osobní automobil po dobu pobytu. Po cestě najdete spoustu zajímavých lokalit, které stojí za zastávku - např. vesnička Visrci (náhledový obrázek).

[start][odlet]Norimberk[/odlet][mezikrok][nue][konec]

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele junkmail

Bran nebol postavený Draculom! Dracula bol na ňom akurát vo väzení, z jeho vlastného hradu sú dnes len ruiny.

Avatar uživatele kravakocka

ale koukám, že letenka je na listopad. to by bylo asi už poněkud krutý, i když taky krásný :)

Avatar uživatele kravakocka

využila jsem loni letenku od TAROMu Praha - Kluž a prošla s kamarádkou pohoří Apuseni. od Kluže je to asi 40 minut vlakem. jsou tam krásné krasové jeskyně, ponorné hrady a v severní části pak pohoří Vladeasa, výborné pro pěší turistiku. tam jsme, kromě pastevců, za pět dní nikoho nepotkaly. dobrodruhům vřele doporučuji.

Avatar uživatele lafayette

Ale to asi nebude na listopad, co? Jinak bych o tom uvažoval...

Avatar uživatele kravakocka

přesně tak, v listopadu jedině pro otrlé :)

Avatar uživatele kravakocka

přesně tak, v listopadu jedině pro otrlé :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejlevnější letenky z Prahy nejen na Benátský karneval
-54 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Nejlevnější lety z Prahy do Izraele
-70 %

Všude dobře, co doma!

Lyon s Ženevou jako víkendové 2v1 z Vídně
-60 %

Tam chceš!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Rumunsko  

Země divokých hor, klášterů a hraběte Drákuly

Rumunsko je nejrozlehlejším státem Balkánského poloostrova a rozkládá se v jeho severní části. Na severu a severovýchodě hraničí s Ukrajinou a Moldavskem, na západě ho omývají vody Černého moře, na jihu ho odděluje řeka Dunaj od Bulharska a za jeho západní hranicí leží Srbsko a Maďarsko.

Regiony tvořící dnešní Rumunsko prošly velmi odlišným historickým vývojem. To se bezesporu podepsalo i na rozmanitosti země. Čekají na vás tajemné hrady a pevnosti, odlehlé kláštery, průzračné řeky a jezera či dobrodružné prolézání jeskyněmi. Od turistiky si můžete odpočinout na pláži Černého moře nad sklenkou neprávem opomíjeného rumunského vína.

Zdejší největší turistickou devizou jsou však karpatská pohoří. Pokud máte náladu na romantické putování po hřebenech, neexistuje lepší volba než právě Rumunsko. Můžete se pohodově toulat po travnatých poloninách nebo se odvázat k adrenalinovým přechodům po rozeklaných skalnatých vrcholcích. Společnost vám budou dělat jen stáda ovcí pasoucí se u horských salaší a osad, kde se zastavil čas.

V Rumunsku se vůči ČR čas posouvá o jednu hodinu vpřed.

Průvodce pro Rumunsko