Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se po stopách knížete Draculy až do samotné Transylvánie! Transylvánie, neboli Sedmihradsko, nabízí krásný pohled na nedotčenou přírodu doplněnou o saské vesničky a pevnosti z minulých staletí. Do koutů Sedmihradska, které se nachází v západní části Rumunska, se můžete vydat na křídlech společnosti Wizzair. Zpáteční letenky z Budapešti do města Targu Mures nebo Kluž zakoupíte pouze za 515 Kč. Cena nyní platí pro všechny - tedy členy i nečleny Wizzair Discount klubu.

  • Rezervuj letenky na wizzair.com
  • Termín pro Kluž: 17-21.září
  • Termíny pro Targu Mures:
    • odlet: 24.září 8, 19, 22.říjen 5, 9, 12, 26.listopad
    • návrat: 24.září 15, 19, 22, 26.říjen 9, 16, 19, 23, 26, 30.listopad
Cena je konečná včetně tax, poplatků a příručního zavazadla o maximálních rozměrech 42x32x25 cm a neomezené váze. Jste-li členem klubu, vězte, že můžete letět v jakémkoliv termínu. Výše nejmenovaná data jsou totiž pouze o 10 Kč dražší. Zároveň je možné provést kombinaci příletu/odletu mezi městy Kluž a Targu Mures - nezapomeňte však, že do Kluže zavítá spoj pouze 17. a 21.září.

Do Budapešti se snadno dopravíte se společností Eurolines z Prahy od 680 Kč, případně s dopravci ČD, Student Agency nebo Eurolines do 800 Kč / zpáteční. Z Bratislavy Vás vyjdou zpáteční jízdenky do 18€. Nezapomeňte strávit také noc v Budapešti a využijte skvělé akce na 4* hotel za 834 Kč!

Levné hotely v Sedmihradsku

Nepotrpíte-li si na vysoký standard, určitě si vystačíte s nejlevnější nabídkou hotelů, která ve městě Kluž začíná na 310 Kč za dvoulůžkový pokoj. Oproti tomu Targu Mures nabízí nejlevnější pokoje od 565 Kč. Akční nabídky se slevou minimálně 50% sledujte zde:

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Bosa
ušetříš až 67%
Všude dobře, co doma!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
To budou fotky!
Borobudur
ušetříš až 59%
Všude dobře, co doma!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Venkov Karpaty
Rumunsko

Země divokých hor, klášterů a hraběte Drákuly

Rumunsko je nejrozlehlejším státem Balkánského poloostrova a rozkládá se v jeho severní části. Na severu a severovýchodě hraničí s Ukrajinou a Moldavskem, na východě ho omývají vody Černého moře, na jihu ho odděluje řeka Dunaj od Bulharska a za jeho západní hranicí leží Srbsko a Maďarsko.

Regiony tvořící dnešní Rumunsko prošly velmi odlišným historickým vývojem. To se bezesporu podepsalo i na rozmanitosti země. Čekají na vás tajemné hrady a pevnosti, odlehlé kláštery, průzračné řeky a jezera či dobrodružné prolézání jeskyněmi. Od turistiky si můžete odpočinout na pláži Černého moře nad sklenkou neprávem opomíjeného rumunského vína.

Zdejší největší turistickou devizou jsou však karpatská pohoří. Pokud máte náladu na romantické putování po hřebenech, neexistuje lepší volba než právě Rumunsko. Můžete se pohodově toulat po travnatých poloninách nebo se odvázat k adrenalinovým přechodům po rozeklaných skalnatých vrcholcích. Společnost vám budou dělat jen stáda ovcí pasoucí se u horských salaší a osad, kde se zastavil čas.

V Rumunsku se vůči ČR čas posouvá o jednu hodinu vpřed.

Průvodce pro Rumunsko