Trip napříč letním Pobaltím s odletem z Prahy (Helsinki - Riga) - 3.238 Kč.

Před rokem

Jak akci využít?

Dejte sbohem středomořským letoviskům a naplánujte si letní dovolenou v Pobaltí. Že nevíte, který stát si vybrat? Co třeba všechny. Díky letenkám s příletem do Helsinek a odletem z Rigy máte naprosto libovolné možnosti při plánování vašeho pobaltského itineráře. Můj tip naleznete níže.

  • Praha - Helsinki / Riga - Praha za 3.238 Kč rezervuj >>
  • Dostupnost po celý rok včetně letních prázdnin
  • Platnost do vyprodání
V ceně je zahrnuto pouze příruční zavazadlo, což v případě letních teplot ničemu nepřekáží.

Před cestou

Pár tipů jak z Helsinek do Rigy

Pro rychlé poznání historie měst a jejich nejbližších okolí doporučuji zvolit následující itinerář. Lodí (Linda Line za 19 eur) přeplujete z Helsinek do Tallinu, kde se minimálně na noc zastavte a poté pokračujte letecky znovu s Air Baltic do Rigy. Letenka stojí 15 eur při platbě přes Paypal, případně 18 eur s kartou. V opačném směru jsem podnikl cestu loni na jaře - cestopis z Pobaltí.

Alternativou je samozřejmě kombinace dopravy lodní s železniční či autobusovou a celou cestu si zpestřit o vícero zastávek. Ostatně, právě k tomu jsou tyto open-jaw letenky určeny.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele anton11

do Petrohradu sa naozaj da ist na one day tour bez viz. A preco by mal tranzitovat cez Bielorusko? Aj ked s tym jednodennym vyletom do Petrohradu a odtial busom do Tallinu by som teda neriskoval :D

Avatar uživatele caali

Tam o busu není ani slovo, jel by lodí, která buď pendluje Helsinki-Pitěr nebo Helsinky-Pitěr-Tallin-Stockholm-Helsinki.

Avatar uživatele kacik85

Nejede už někdo příští týden do Pobaltí???

Avatar uživatele Barbora.Comer

Ahoj mám dotaz, který se netýká přímo téhle nabídky... Resp.tahle nabídka spustila moji zvědavost. Čekáme dítě, narodí se v květnu, v létě bychom klidně letěli někam párdenní vejlet. Problém je v tom, že nejsem schopna zadat jméno dítěte (nevíme, zda to bude kluk nebo holka) a samozřejmě taky nemám datum narození. Dá se tohle nějak vyřešit, když chceme koupit letenky už teď? Díky.

Avatar uživatele Barbora.Comer

Tak si sama odpovím, volala jsem na letiště a musím čekat, koupit letenky pro nenarozené dítě NELZE. hmmm.

imho je to aj tak totálna hlúposť.. lietať s malými deťmi je veľmi inteligentné..

Avatar uživatele anton11

ano to ej super, novorodenca brat do lietadla, nech sa mu fontanela trosku vysponuje...

Avatar uživatele caali

Tenhle dotaz by měl Dave nějak nechat zarámovat. Přemýšlím, jestli jsem tu nikdy četl (teď nevím, jak to kulantně napsat..),tedy pro mě nepochopitelnější dotaz.

Avatar uživatele Karel

Tak nepochopitelný dotaz... Já mám okolo sebe dost vášnivých cyklistů a bojuji s nimi zase v názoru na cestování s dítětem na kole. Deset, dvanáct měsíců prcek a šup do sedačky, koupit helmu a na celovíkendový výlet je pro ně samozřejmostí. Protože rodiče chtějí, či jsou zyvklí jezdit, tak se to přece jistě líbí i dítěti...

Avatar uživatele Lucie

To bude patrně první dítko že??

Avatar uživatele salihov

Problém se jménem můžeš vyřešit, že zvolíš tzv. neutrální jméno např. Nikola. Problém s budoucím datem narození legálně vyřešit nejde, a při použití triků jak to obejít se vystavuješ riziku vyšetřování nesrovnalostí. Základní problém ale vidím v Tvém sobectví. Pokud přesto s ním poletíš na výlet pak jako první destinaci doporučuji Norsko, kde se můžeš obrátit na agenturu pro mezinárodní cestování dětí Barnevet, kde Ti pomohou s itinerářem cesty.

Avatar uživatele caali

Neuč orla léta:-) Je to prostě tak...There is, however, one small exception. If you are traveling to St. Petersburg for up to 72 hours on a cruise ship (on the condition that you are sleeping on the ship and are accompanied by an authorized tour guide) or on ferries from Helsinki and Tallinn with St. Peter Line, you do not need a visa.

Avatar uživatele caali

Když výlet tak pořádný, z Helsinek bych dal cestu přes noc do Pitěru s St.Petersline a jednodenní prohlídkou města (bez víza), šlo by pak přímo dojet do Tallinu, případně zpět a klasicky z Helsinek.

Avatar uživatele a

Nevím, jak si dospěl k jednodenní prohlídce bez víza, ale pokud chceš projet na tranzit, budeš mít při cestě zpět velké problémy… A pokud chceš tranzitovat zpět přes Bělorusko přejezdem svazové hranice, je to na výstupu o ještě větší problém, protože běloruské vízové předpisy jsou sakra přísné.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

S Voloteou do 4 francouzských měst
-78 %

To bude jízda!

Do konce roku z Prahy na Havaj přes Peking
-42 %

Hurá za zážitky!

S Regiojetem kamkoliv po Evropě (jen dnes)
-73 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Finsko  

Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Průvodce pro Finsko

Zavřít
Ikona pinu
Estonsko  

Země lesů a bílých nocí

Estonsko je nejsevernější baltickou zemí. Jedná se o přímořský stát s více než 1.500 ostrovy. Sousedí s Lotyšskem a Ruskem, od Finska ho odděluje 80 km široký Finský záliv. Je nejmenším státem Baltiku s 1,3 milionem obyvatel (440.000 obyvatel žije v hlavním městě).

Estonsko se hned po obnovení nezávislosti v roce 1991 vydalo cestou skandinávských zemí a založilo svůj úspěch na rozvoji IT odvětví, ale stále se vypořádává s dlouhou historii pod ruskou nadvládou. Kombinace progresivního vývoje a sovětských památek vytváří zajímavou atmosféru spolu s vysokou úrovní angličtiny Estonců s komunitami starých Rusů, kteří mluví pouze rusky. Sousední země považují Estonce za pomalé, ovšem v dobrém smyslu. V hlavním městě Tallinnu se nikdo nikam nežene a víkendy jsou ve znamení lesa, sauny a klidu. Z baltických zemí je Estonsko na nejvyspělejší úrovni, například mají zákon nedovolující počítat s dluhem v ročním rozpočtu.

Průvodce pro Estonsko