Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Dejte sbohem středomořským letoviskům a naplánujte si letní dovolenou v Pobaltí. Že nevíte, který stát si vybrat? Co třeba všechny. Díky letenkám s příletem do Helsinek a odletem z Rigy máte naprosto libovolné možnosti při plánování vašeho pobaltského itineráře. Můj tip naleznete níže.

  • Praha - Helsinki / Riga - Praha za 3.238 Kč rezervuj >>
  • Dostupnost po celý rok včetně letních prázdnin
  • Platnost do vyprodání
V ceně je zahrnuto pouze příruční zavazadlo, což v případě letních teplot ničemu nepřekáží.

Před cestou

Pár tipů jak z Helsinek do Rigy

Pro rychlé poznání historie měst a jejich nejbližších okolí doporučuji zvolit následující itinerář. Lodí (Linda Line za 19 eur) přeplujete z Helsinek do Tallinu, kde se minimálně na noc zastavte a poté pokračujte letecky znovu s Air Baltic do Rigy. Letenka stojí 15 eur při platbě přes Paypal, případně 18 eur s kartou. V opačném směru jsem podnikl cestu loni na jaře - cestopis z Pobaltí.

Alternativou je samozřejmě kombinace dopravy lodní s železniční či autobusovou a celou cestu si zpestřit o vícero zastávek. Ostatně, právě k tomu jsou tyto open-jaw letenky určeny.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele anton11
anton11

do Petrohradu sa naozaj da ist na one day tour bez viz. A preco by mal tranzitovat cez Bielorusko? Aj ked s tym jednodennym vyletom do Petrohradu a odtial busom do Tallinu by som teda neriskoval :D

před 6 lety
Avatar uživatele caali
caali

Tam o busu není ani slovo, jel by lodí, která buď pendluje Helsinki-Pitěr nebo Helsinky-Pitěr-Tallin-Stockholm-Helsinki.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele kacik85
kacik85

Nejede už někdo příští týden do Pobaltí???

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele Barbora.Comer
Barbora.Comer

Ahoj mám dotaz, který se netýká přímo téhle nabídky... Resp.tahle nabídka spustila moji zvědavost. Čekáme dítě, narodí se v květnu, v létě bychom klidně letěli někam párdenní vejlet. Problém je v tom, že nejsem schopna zadat jméno dítěte (nevíme, zda to bude kluk nebo holka) a samozřejmě taky nemám datum narození. Dá se tohle nějak vyřešit, když chceme koupit letenky už teď? Díky.

před 6 lety
Avatar uživatele Barbora.Comer
Barbora.Comer

Tak si sama odpovím, volala jsem na letiště a musím čekat, koupit letenky pro nenarozené dítě NELZE. hmmm.

před 6 lety
Avatar uživatele
guessWho

imho je to aj tak totálna hlúposť.. lietať s malými deťmi je veľmi inteligentné..

před 6 lety
Avatar uživatele anton11
anton11

ano to ej super, novorodenca brat do lietadla, nech sa mu fontanela trosku vysponuje...

před 6 lety
Avatar uživatele caali
caali

Tenhle dotaz by měl Dave nějak nechat zarámovat. Přemýšlím, jestli jsem tu nikdy četl (teď nevím, jak to kulantně napsat..),tedy pro mě nepochopitelnější dotaz.

před 6 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Tak nepochopitelný dotaz... Já mám okolo sebe dost vášnivých cyklistů a bojuji s nimi zase v názoru na cestování s dítětem na kole. Deset, dvanáct měsíců prcek a šup do sedačky, koupit helmu a na celovíkendový výlet je pro ně samozřejmostí. Protože rodiče chtějí, či jsou zyvklí jezdit, tak se to přece jistě líbí i dítěti...

před 6 lety
Avatar uživatele Lucie _6
Lucie _6

To bude patrně první dítko že??

před 6 lety
Avatar uživatele salihov
salihov

Problém se jménem můžeš vyřešit, že zvolíš tzv. neutrální jméno např. Nikola. Problém s budoucím datem narození legálně vyřešit nejde, a při použití triků jak to obejít se vystavuješ riziku vyšetřování nesrovnalostí. Základní problém ale vidím v Tvém sobectví. Pokud přesto s ním poletíš na výlet pak jako první destinaci doporučuji Norsko, kde se můžeš obrátit na agenturu pro mezinárodní cestování dětí Barnevet, kde Ti pomohou s itinerářem cesty.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele caali
caali

Neuč orla léta:-) Je to prostě tak...There is, however, one small exception. If you are traveling to St. Petersburg for up to 72 hours on a cruise ship (on the condition that you are sleeping on the ship and are accompanied by an authorized tour guide) or on ferries from Helsinki and Tallinn with St. Peter Line, you do not need a visa.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele caali
caali

Když výlet tak pořádný, z Helsinek bych dal cestu přes noc do Pitěru s St.Petersline a jednodenní prohlídkou města (bez víza), šlo by pak přímo dojet do Tallinu, případně zpět a klasicky z Helsinek.

před 6 lety
Avatar uživatele a
a

Nevím, jak si dospěl k jednodenní prohlídce bez víza, ale pokud chceš projet na tranzit, budeš mít při cestě zpět velké problémy… A pokud chceš tranzitovat zpět přes Bělorusko přejezdem svazové hranice, je to na výstupu o ještě větší problém, protože běloruské vízové předpisy jsou sakra přísné.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Tam to bude krásný!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
A už tam budem?
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
To budou fotky!
Sofie
ušetříš až 60%
Tam chceš!
5562 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Lotyšsko
Lotyšsko

Na pomezí východu, severu i západu

Pobaltské státy jistě v hodinách zeměpisu potrápily nejednoho studenta. Vězte tedy, že Lotyšsko najdeme na mapě přímo uprostřed. Ze severu kamarádí s Estonskem, z jihu s Litvou, na jihovýchodě tuší Bělorusko a z východu trpí Rusko. Západ a severozápad pak omývá Baltské moře.

Do Lotyšska zatím nemíří houfy turistů, není důvod. Nenajdete tu žádné hory, nevykoupete se v teplém moři, ani nebudete obdivovat světoznámé pamětihodnosti. Ale… možná naopak právě to je důvod, proč se sem vypravit. Poznáte Pobaltí takové, jaké je. Krásně upravená centra měst, kilometry a desítky kilometrů čtverečných lesů a luk, stovky kilometrů písečných pláží. 

Poznáte tu pravou atmosféru poklidného severu se stále nepřehlédnutelnými vlivy východního světa, ale při tom se tu nejednou budete cítit jako na „civilizovaném“ západě. 

Průvodce pro Lotyšsko

Zavřít boční panel
Polární záře
Finsko

Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Průvodce pro Finsko

Zavřít boční panel
Estonsko
Estonsko

Země lesů a bílých nocí

Estonsko je nejsevernější baltickou zemí. Jedná se o přímořský stát s více než 1.500 ostrovy. Sousedí s Lotyšskem a Ruskem, od Finska ho odděluje 80 km široký Finský záliv. Je nejmenším státem Baltiku s 1,3 milionem obyvatel (440.000 obyvatel žije v hlavním městě).

Estonsko se hned po obnovení nezávislosti v roce 1991 vydalo cestou skandinávských zemí a založilo svůj úspěch na rozvoji IT odvětví, ale stále se vypořádává s dlouhou historii pod ruskou nadvládou. Kombinace progresivního vývoje a sovětských památek vytváří zajímavou atmosféru spolu s vysokou úrovní angličtiny Estonců s komunitami starých Rusů, kteří mluví pouze rusky. Sousední země považují Estonce za pomalé, ovšem v dobrém smyslu. V hlavním městě Tallinnu se nikdo nikam nežene a víkendy jsou ve znamení lesa, sauny a klidu. Z baltických zemí je Estonsko na nejvyspělejší úrovni, například mají zákon nedovolující počítat s dluhem v ročním rozpočtu.

Průvodce pro Estonsko