Trip napříč letním Pobaltím s odletem z Prahy (Helsinki - Riga) - 3.238 Kč.

  • ...
  • Akční letenky
  • Trip napříč letním Pobaltím s odletem z Prahy (Helsinki - Riga) - 3.238 Kč.

Jak akci využít?

Dejte sbohem středomořským letoviskům a naplánujte si letní dovolenou v Pobaltí. Že nevíte, který stát si vybrat? Co třeba všechny. Díky letenkám s příletem do Helsinek a odletem z Rigy máte naprosto libovolné možnosti při plánování vašeho pobaltského itineráře. Můj tip naleznete níže.

  • Praha - Helsinki / Riga - Praha za 3.238 Kč rezervuj >>
  • Dostupnost po celý rok včetně letních prázdnin
  • Platnost do vyprodání
V ceně je zahrnuto pouze příruční zavazadlo, což v případě letních teplot ničemu nepřekáží.

Před cestou

Pár tipů jak z Helsinek do Rigy

Pro rychlé poznání historie měst a jejich nejbližších okolí doporučuji zvolit následující itinerář. Lodí (Linda Line za 19 eur) přeplujete z Helsinek do Tallinu, kde se minimálně na noc zastavte a poté pokračujte letecky znovu s Air Baltic do Rigy. Letenka stojí 15 eur při platbě přes Paypal, případně 18 eur s kartou. V opačném směru jsem podnikl cestu loni na jaře - cestopis z Pobaltí.

Alternativou je samozřejmě kombinace dopravy lodní s železniční či autobusovou a celou cestu si zpestřit o vícero zastávek. Ostatně, právě k tomu jsou tyto open-jaw letenky určeny.

Sdílej akci s přáteli

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele anton11
anton11

do Petrohradu sa naozaj da ist na one day tour bez viz. A preco by mal tranzitovat cez Bielorusko? Aj ked s tym jednodennym vyletom do Petrohradu a odtial busom do Tallinu by som teda neriskoval :D

před 2 lety
Avatar uživatele caali
caali

Tam o busu není ani slovo, jel by lodí, která buď pendluje Helsinki-Pitěr nebo Helsinky-Pitěr-Tallin-Stockholm-Helsinki.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele kacik85
kacik85

Nejede už někdo příští týden do Pobaltí???

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele Barbora.Comer
Barbora.Comer

Ahoj mám dotaz, který se netýká přímo téhle nabídky... Resp.tahle nabídka spustila moji zvědavost. Čekáme dítě, narodí se v květnu, v létě bychom klidně letěli někam párdenní vejlet. Problém je v tom, že nejsem schopna zadat jméno dítěte (nevíme, zda to bude kluk nebo holka) a samozřejmě taky nemám datum narození. Dá se tohle nějak vyřešit, když chceme koupit letenky už teď? Díky.

před 2 lety
Avatar uživatele Barbora.Comer
Barbora.Comer

Tak si sama odpovím, volala jsem na letiště a musím čekat, koupit letenky pro nenarozené dítě NELZE. hmmm.

před 2 lety
guessWho

imho je to aj tak totálna hlúposť.. lietať s malými deťmi je veľmi inteligentné..

před 2 lety
Avatar uživatele anton11
anton11

ano to ej super, novorodenca brat do lietadla, nech sa mu fontanela trosku vysponuje...

před 2 lety
Avatar uživatele caali
caali

Tenhle dotaz by měl Dave nějak nechat zarámovat. Přemýšlím, jestli jsem tu nikdy četl (teď nevím, jak to kulantně napsat..),tedy pro mě nepochopitelnější dotaz.

před 2 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Tak nepochopitelný dotaz... Já mám okolo sebe dost vášnivých cyklistů a bojuji s nimi zase v názoru na cestování s dítětem na kole. Deset, dvanáct měsíců prcek a šup do sedačky, koupit helmu a na celovíkendový výlet je pro ně samozřejmostí. Protože rodiče chtějí, či jsou zyvklí jezdit, tak se to přece jistě líbí i dítěti...

před 2 lety
Avatar uživatele Lucie
Lucie

To bude patrně první dítko že??

před 2 lety
Avatar uživatele salihov
salihov

Problém se jménem můžeš vyřešit, že zvolíš tzv. neutrální jméno např. Nikola. Problém s budoucím datem narození legálně vyřešit nejde, a při použití triků jak to obejít se vystavuješ riziku vyšetřování nesrovnalostí. Základní problém ale vidím v Tvém sobectví. Pokud přesto s ním poletíš na výlet pak jako první destinaci doporučuji Norsko, kde se můžeš obrátit na agenturu pro mezinárodní cestování dětí Barnevet, kde Ti pomohou s itinerářem cesty.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele caali
caali

Neuč orla léta:-) Je to prostě tak...There is, however, one small exception. If you are traveling to St. Petersburg for up to 72 hours on a cruise ship (on the condition that you are sleeping on the ship and are accompanied by an authorized tour guide) or on ferries from Helsinki and Tallinn with St. Peter Line, you do not need a visa.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele caali
caali

Když výlet tak pořádný, z Helsinek bych dal cestu přes noc do Pitěru s St.Petersline a jednodenní prohlídkou města (bez víza), šlo by pak přímo dojet do Tallinu, případně zpět a klasicky z Helsinek.

před 2 lety
Avatar uživatele a
a

Nevím, jak si dospěl k jednodenní prohlídce bez víza, ale pokud chceš projet na tranzit, budeš mít při cestě zpět velké problémy… A pokud chceš tranzitovat zpět přes Bělorusko přejezdem svazové hranice, je to na výstupu o ještě větší problém, protože běloruské vízové předpisy jsou sakra přísné.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 39%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 72%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 25%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 23%
Tam chceš!
3809 starších akcí