USA: letenky do New Yorku i Los Angeles - 8.090 Kč.

Jak akci využít?

Z části znovuzrozený tarif na letech Praha - USA - Manchester pod záštitou aerolinií Virgin Atlantic vykouzlí úsměv na tváři všem, kteří se chystají v následujících měsících na cestu do Kalifornie nebo New Yorku. Lety omezují cesty od listopadu do konce března, přičemž místo Manchesteru můžete zvolit návrat i do Edinburghu nebo ukončit cestu v Londýně.

  • Varšava - New York - Manchester za 8.090 Kč rezervuj >>
  • Varšava - Los Angeles - Manchester za 10.809 Kč rezervuj >>
  • Praha - New York - Manchester za 10.851 Kč rezervuj >>
  • Praha - Los Angeles - Manchester za 11.794 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 27.10.2014 - 31.03.2015
  • Platné pouze pro dny po,út,st,čt
  • Cestovní pojištění do USA
V ceně je zavazadlo do 23 kg. Jednosměrné letenky z Manchesteru vychází na 1.023 Kč. Z Edinburghu na 1.162 Kč a z Londýna do ČR od 657 Kč.

V případě odletů z Varšavy si udělejte i krátkou přestávku v tomto městě a užijte si třeba nevídaného 5* luxusu za ceny, které jsou nejnižší v EvropěDo Varšavy jezdí z Prahy autobusy Polskibus, kteří urazí cestu již od 6 Kč! Další, často promované jízdenky nabízí také Simple express.

Ukončení cesty v Londýně - požádejte v USA o odbavení pouze do Londýna, v opačném případě v Londýně na transferové přepážce oznámíte, že z důvodu nevolnosti dále nepokračujete a obdržíte svá zavazadla. Zavazadla bez vás nikam neodletí.

Ubytování v USA můžete hledat přímo na Booking.com či na hotel.cestujlevne.com/usa

[start][zeme]USA[/zeme][mezikrok][usa][konec]

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lucinka.mili

Ahoj myslíš, že podobná akce jako jsou ty do NY v poslední době, se vyskytne ještě na některé zařijové termíny? Díky L.

Ahoj, září je dle mě už pasé.

Avatar uživatele roman

Je možné nevyužít let Varšava - Londýn a letět rovnou z Londýna?

Není, za no-show je vystornována celá letenka.

Avatar uživatele jasek.ota

Je možná cesta v druhém směru? Tedy USA -> Evropa (víceméně kdekoli) -> USA za podobnou cenu?

Sleduj US servery - airfarewatchdog.com a jiné..

Avatar uživatele biggycz

Šel by nakombinovat let tak, aby byl návrat zhruba za 1,5 měsíce? Případně odlet zpět ze San Francisca.

Návrat není omezen, takže ano, 1,5měsíce je reálných. SFO mi to nechce sebrat.

Avatar uživatele danecek5

Můžu si rezervovat tu letenku do LA (na brezen 2015) ted a zaplatit ji treba az za par mesicu?

Avatar uživatele Thomson

tak ten poslední komentář mě hodně rozesmál :D

To samozřejmě nelze.

Avatar uživatele Michal Zobač

Ahoj Dave, nízkonákladovky z Čech do Varšavy nelítají? Michal

Avatar uživatele Michal Zobač

Ještě jeden dotaz k tomu. Bývá někdy tarif Evropa-NY-LA (příp. LA-NY)-Evropa? Něco takového cos absolvoval ty, ale asi ne tak hektické. Díky

Avatar uživatele sharka

Nízkonákladovky ne, ale jezdí tam polskibus :)

S přestupem se to dá spáchat velmi levně, kord pokud člověk vlastní WDC. http://airixo.com/cs#frmType=simple&colSrt=0&dstTxt=Varšava ;) Co se týče toho open-jaw, tak tam je pak problém v přeletu z východu na západ. Nebude problém nakombinovat ty lety v rámci tohoto tarifu, jen připočti ještě přelet.

Avatar uživatele vanajosef

Ahoj, prosím potřeboval bych letět 10. 12. do NY a 14. 12. zpět umíš mi něco zajímavého najít... Díky P.

Avatar uživatele m

Open-jaw s SF by sa nenasiel? :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejlevnější lety z Prahy do Izraele
-70 %

Honem, dokud jsou místa!

Lyon s Ženevou jako víkendové 2v1 z Vídně
-60 %

Všude dobře, co doma!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké  

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké