Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud toužíte strávit svátek sv. Valentýna se svou drahou polovičkou především odpočinkem a relaxací, vydejte se do lázeňského města - Budapešti, kde se můžete nechat hýčkat v místních lázních a wellness centrech.

Budapešť je z Prahy vzdálená přibližně 530 kilometrů a můžete se sem dopravit autem nebo s dopravci Eurolines, ČD či Student Agency. Aktuálně lze zakoupit zpáteční jízdenku z Prahy do Budapešti za 1.000 Kč u Eurolines. Autobus vyjíždí v Praze z Florence (stanoviště 5) a přijíždí na autobusové nádraží Népliget v Budapešti (stanoviště 6), odkud se metrem dostanete do celého města. U Student Agency jízdenky ještě nejsou v prodeji, ale cena za zpáteční lístek se pohybuje kolem 950 Kč za osobu.

Tip! Pokud máte telefonního operátora O2 je možné získat slevu 25 % na nákup jízdenek. Zpáteční jízdenka z Prahy do Budapešti vás tak vyjde jen na 675 Kč pro jednu osobu.

  • Rezervuj zpáteční jízdenku Praha - Budapešť za 1.000 Kč u Eurolines
  • Termín: 13. - 15. únor 2015

Ubytování v Budapešti

Nejlevnější ubytování v Budapešti naleznete ve zdejších hostelech a apartmánech. Hostel Frankys je situován v ulici Huryta Ferenc přibližně 200 metrů od stanice metra Keleti a asi 15 minut chůze od Andrássyho třídy. Hostel nabízí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se společnou koupelnou včetně wifi připojení. Pobyt ve dvoulůžkovém pokoji na 2 noci zakoupíte již za 407 Kč za jednu osobu.

Střední cesta pro ubytování jsou Apartmány Fair and Square s polohou také také v centru Budapešti. Přibližně 500 metrů od apartmánů se nachází stanice metra Blaha Lujza Square. Budínský hrad a lázně Gellért jsou vzdáleny pouhé 2,5 kilometru. Plně vybavený apartmán má k dispozici také televizi a zdarma wifi. Ubytování na 2 noci lze zakoupit již za 580 Kč za jednu osobu. Je možné dokoupit i snídani za 97 Kč.

Kvalitní 4* hotel je dostupný již za 911 Kč za jednu osobu na 2 noci. Tuto cenu nabízí hotel Achat Premium Budapešť, který se nachází v blízkosti stanice metra Stadionok. Pokoje jsou vybaveny moderním designovým nábytkem včetně televize a wifi připojení. K dispozici je také soukromé parkoviště. Snídaně je za příplatek 276 Kč.

Zpáteční jízdenka Praha - Budapešť se slevou 25 %

Zpáteční jízdenka Praha - Budapešť

Lázně a wellness v Budapešti

Maďarská metropole je lázeňským městem, v kterém se nachází více než 120 termálních a minerálních pramenů. Tradice lázeňství v Budapešti sahá do dob římské říše. Můžete si zde vybrat až z 30 léčivých lázní, z nichž čtvery pochází z osmanského období. Při vašem valentýnském pobytu v Budapešti můžete některé z městských lázní navštívit nebo si vybrat hotel s vlastními lázněmi a wellness zařízením.

Například budapešťské lázně Gellért jsou jedny z nejznámějších lázní v celé Evropě. Otevírací doba je každý den od šesti hodin ráno do osmi hodin večer. Secesní vybavení krásně dotváří zdejší atmosféru. Kromě koupání v bazénech jsou k dispozici také koupele, perličkový bazén atd. Celodenní vstupné do lázní stojí 19,64 EUR / 543 Kč za osobu. Objednat si zde můžete také různé druhy masáží - čokoládovou, aromatickou nebo také masáže v páru s vaším partnerem.

Navštivte Budapešť nejen kvůli lázním

Maďarská metropole se rozprostírá na dvou březích Dunaje a je tak tvořena dvěma částmi Budínem a Peští, které dříve byly samostatná města. Nad budínským břehem se nachází vrch Gellért se sochou Svobody a Citadelou. Dále na tomto břehu Dunaje naleznete královský palác a Rybářskou baštu. Nejdominantnější budovou pěšťského břehu je budova parlamentu. Na tomto břehu bylo v roce 1896 vystaveno náměstí Hrdinů se souborem sloupů, na kterých jsou znázorněny nejdůležitější postavy maďarských dějin. Budapešť je také kulturním centrem s desítkami muzeí a při své návštěvě nezapomeňte ochutnat místní speciality jako např. rybí polévku halászlé nebo maďarský guláš perkelt.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele T753006
T753006

Zpáteční jízdenka od ČD vlakem EC vyjde na 38 EUR (včasná jízdenka Evropa přes eshop. Takže na pohodu, pro toho, kdo se nemusí mačkat v buse.

před 7 lety
Avatar uživatele kokythos
kokythos

Vím, že už je to stará diskuse, ale mohla bych se Vás zeptat, jestli jste na včasnou jízdenku do Budapešti jel? Jde mi o to, jestli to znají ma´darští průvodčí. Vzhledem k tomu, že si člověk tiskne jízdenku sám na A4 papír, tak mám trochu obavy, aby věděli, co to je. Díky za odpověď Alena

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele micky
micky

Pokud by chtěl někdo ten kód od O2, tak napište pod příspěvek, já je nevyužiju ;-)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele
Vlk76

Sleva v e-shopu 25% platná do 22.12 ,23:59 kód: XDJVX

před 7 lety
Avatar uživatele andrewcz
andrewcz

You da real MVP..

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam jsi ještě nebyl!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
Ibiza
ušetříš až 87%
To bude jízda!
Podmořský život
ušetříš až 31%
Tam jsi ještě nebyl!
5464 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Maďarsko - Balaton
Maďarsko

To není jen guláš

Maďarská republika je středoevropský vnitrozemský stát, jehož sousedy jsou Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko.

V Maďarsku se určitě nudit nebudete, na nepříliš velké rozloze nabízí nečekanou škálu příležitostí. Na své si přijde jak návštěvník historických památek, tak sportovně založený jedinec. Zklamán nebude ani vyznavač odpočinkově pojatého výletu za dobrým vínem nebo termálními prameny. Nepřestane vás udivovat, jak je tato geograficky blízká země v mnoha aspektech podobná té naší, a zároveň v jiných ohledech tak moc odlišná.

Průvodce pro Maďarsko