Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Advent začíná již tuto neděli 30. listopadu. Pro mnohé z nás tím startuje období shánění dárků a vánočních příprav, které si však můžeme zpříjemnit návštěvou adventních trhů v městech u nás i našich sousedů. Jedny z nejkrásnějších vánočních trhů můžete zažít v Praze, Vídni, Drážďanech, Norimberku, Salcburku, Berlíně, Mnichově a dalších.

Pojďme si nyní říct něco málo k 4 nejzajímavějším v nejbližším okolí, co ochutnat  a hlavně - jak se tam nejlevněji dostat.

Vánoční trh Christkindlmarkt ve Vídni

Ve Vídni se tento rok otevřel první vánoční trh Christkindlmarkt již 15. listopadu. Trh naleznete na Radničním náměstí v západní části starého města a trh je zároveň největší a nejnavštěvovanější ve Vídni. V místních stáncích, kterých bývá tradičně okolo 140, zakoupíte vánoční ozdoby, hračky, cukroví či různé varianty oblíbeného vánočního punče. Plánek trhu, kde uvidíte jednotlivé rozmístění stánků, naleznete zde. Nezapomeňte  navštívit i další vídeňské trhy - například Starovídeňský trh (Altwiener Markt) na náměstí Freyburg či pokud toužíte spíše po poklidnější vánoční atmosféře, zkuste vánoční trhy u zámku Schönbrunn a Belvederu. Na zimním trhu u velkého ruského kola v Prátru můžete podniknout zážitkové jízdy nebo shlédnout představení místních hudebníků a zpěváků.

 

Co ochutnat? Mimo již zmiňovaných ovocných punčů byste neměli opomenout tradiční pokrm, který představují výborné pečené brambory se zakysanou smetanou na Starovídeňském trhu. Ty si tak můžete vychutnat se zátiším v podobě tradičních lidových řemesel, která jsou zde předváděna na každém rohu.

Jak se dopravit  na vánoční trhy ve Vídni? Vídeň je od Prahy vzdálená 331 km a cesta autem vám zabere necelé 4 hodiny. Pokud však nechcete hledat místo k parkování či se chcete vyhnout stání na D1, vydejte se na trhy vlakem. Zpáteční jízdenky v rámci akční  adventní nabídky od Českých drah můžete pořídit již za 821 Kč. Platí pro odjezdy z Prahy v 4:39 nebo 6:39 a návrat kdykoliv v průběhu stejného dne.

  • Nejlevnější variantou jsou však jednodenní autobusové zájezdy. Není navíc vůbec nutné podniknout doprovodný program s průvodcem, využijte jen autobusové dopravy tam a zpět. Ceny na Vídeňské trhy startují na lákavých 349 Kč (pepa.cz)!

Drážďanský vánoční trh Štrýclmarkt

V Drážďanech naleznete nejstarší vánoční trh v celém Německu - tzv. Štrýclmarkt (Striezelmarkt). Nachází se v centru města na náměstí Altmarkt. V tomto roce se trh slavnostně zahajuje již tento čtvrtek 27. listopadu a slaví 580. výročí. Trh své jméno získal podle vánočního pečiva, u nás známého jako vánoční štola. Štrýclmarkt čítá až na 250 stánků a jeho součástí je také 14 metrů vysoká vánoční pyramida, která je zapsána i v Guinessově knize rekordů. V místních stáncích můžete zakoupit vánoční ozdoby, keramiku, svíčky, sklářské výrobky a další. Součástí drážďanských trhů je také každoroční Štolová slavnost, která tento rok připadá na 6. prosince. Štolové procesí, jehož součástí je i několika tunová štola, začíná v 11.00 na náměstí Schlossplatz a pokračuje na vánoční Štrýclmarkt, kde je naporcována a můžete si ji koupit za směněné tolary. Navštivte také další vánoční trhy na Prager Strasse, u Frauenkirche nebo na hlavní ulici drážďanského Nového města Neustädter Markt.

 

Co ochutnat? Na drážďanských trzích nezapomeňte ochutnat místní speciality - půlmetrovou bílou klobásu v bagetě, čerstvé ovoce v čokoládě nebo Pflaumentoffel, což jsou figurky kominíků vyrobené ze sušených švestek, a v neposlední řadě pravou vánoční štolu. K zahřátí mohu doporučit jablečný punč, který je podáván v alkoholické i nealkoholické variantě.

Jak se dopravit na vánoční trhy v Drážďanech? Drážďany jsou od Prahy vzdálené 148 kilometrů a cesta autem trvá necelé dvě hodiny.  Láká-li vás ochutnat alkoholickou variantu jablečného punče, vydejte se do Drážďan vlakem nebo autobusem. Zpáteční jízdenku s Českými drahami můžete zakoupit pouze za 453 Kč v eshopu. Cena platí pro odjezdy v 6:29 a 8:29 - návrat znovu libovolně v průběhu stejného dne. Vlakové nádraží se nachází již v centru města. Slavnostní zahájení adventních trhů, které se koná už tento čtvrtek 27. 11. 2014 můžete navštívit díky akci Eurolines 1 + 1 zdarma za pouhých 850,- Kč tam i zpět ve dvou.

  • Znovu však nejlevnějším způsobem dopravy zůstává jednodenní zájezd na adventní trhy. Za jednu osobu zaplatíte jen 349 Kč. Nabídku naleznete např. na portálu pepa.cz/drazdany-advent.

Vánoční trh Christkindlesmarkt v Norimberku

Norimberský Christkindlesmarkt je každoročně pořádán v historickém centru města - na náměstí Hauptmarkt nedaleko kostelů sv. Panny Marie a sv. Sebalda. Christkindlesmarkt bude slavnostně zahájen 28. listopadu Ježíškem (Christkindl), který však není ztvárněn miminkem v kolébce, ale krásnou mladou dívkou, která je každé dva roky do této pozice nově zvolena. Na vánočním trhu lze zakoupit např. umělecké předměty, hračky nebo ozdoby v místních stáncích, kterých bývá až 200. Na trzích jsou k dispozici i stánky partnerských měst včetně Prahy, kde je možné zakoupit tradiční umělecké předměty např. z Číny, Skotska, Nikaragui, Srí Lanky, Itálie a z dalších měst. V Norimberku naleznete i speciální vánoční trh určený pro děti na náměstí Hans Sachs Platz, kde se nachází dvoupatrový historický kolotoč. Až budete unavení po celodenním prohlídce města a vánočních trhů, zakončete svůj adventní výlet projížďkou v kočáře vánočním Norimberkem.

 

Co ochutnat? Mezi norimberské speciality patří perníčky, biskupské chlebíčky a norimberské klobásky, které zakoupíte během vánočních trhů v mnoha místních stáncích. Nezapomeňte i zde tyto vánoční speciality zapít výborným vánočním punčem.

Jak se dopravit  na vánoční trhy v Norimberku? Vzdálenost mezi Prahou a Norimberkem dosahuje 297 kilometrů. Cesta autem vám zabere přibližně 3 hodiny, ale můžete zvolit i cestu autobusem. Do Norimberku se dostanete s autobusovým dopravcem Eurolines, který nabízí zpáteční jízdenky od 1.370 Kč.

Vánoční trhy ve stověžaté Praze

Hlavní pražské vánoční trhy se konají na Staroměstském a Václavském náměstí. Trh na Staroměstském náměstí bude slavnostně zahájen 29. listopadu rozsvícením vánočního stromečku. Jako doprovodný program k vánočním trhům uslyšíte především tradiční sváteční melodie od sborů z celé republiky. Ve stáncích spatříte tradiční výrobu šperků, dřevěné hračky, keramiku, sklářské výrobky, vánoční ozdoby včetně pletených šál, rukavic a čepic. Staroměstský vánoční trh přiláká také děti, které zde mohou v místní stáji krmit domácí zvířata. Na Václavském náměstí také zakoupíte kromě vánočního zboží pražské suvenýry. Další vánoční trhy v Praze jsou dostupné na Náměstí Republiky, náměstí Míru a Tylově náměstí. Tyto trhy jsou již zahájené a zakoupíte na nich adventní věnce, svíčky atd.

 

Co ochutnat? Na pražských vánočních trzích ochutnejte tradiční trdelník, pečenou pražskou šunku, grilované klobásy a zapijte je horkou medovinou nebo svařeným vínem.

Jak se dopravit do Prahy na vánoční trhy? Kdo bydlí na trase Olomouc - Ostrava, nechť neváhá a využije výhodných železničních jízdenek díky konkurenčním bojům ČD, RegioJetu a Leo Expressu, který nabízí nejlevnější jízdenku za 99 Kč. Nově se tak díky těmto dopravcům dopravíte do Prahy i ze Slovenska za méně jak 10 eur.

Krásný advent a rozsvícení vánočního stromečku zažijete i v dalších městech České republiky (Plzeň, Prachatice, Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Olomouc, Karlovy Vary a mnoho dalších) a také na našich hradech a zámcích. Na hradě Karlštejn bude advent slavnostně zahájen 30. listopadu, kdy se zároveň otevře historický jarmark, rozsvítí vánoční stromeček a samozřejmě na vás čeká bohatý doprovodný program včetně šermířského vystoupení. Na zámku Sychrov začnou s adventním časem také vánoční trhy a např. na Křivoklátě se můžete těšit 6. prosince na otevření velkého řemeslnického jarmarku, kde spatříte tradiční řemesla - kováře, pekaře, svíčkaře, hrnčíře, košíkáře atd. Tipů na adventní výlety je spousty, ať už chcete nakupovat dárky, ochutnávat vánoční speciality nebo se zaposlouchat do známých melodií, stačí si jen vybrat a užít si předvánoční atmosféru.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele barry
barry

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se člověk s ČD do Drážďan dostane na tu cenu 453,-Kč? To byla nějaká akce, nebo to platí jen s nějakými průkazy? Nejezdím vlakem často a nemám ty zkušenosti, ale v e-shopu ČD mi to vyhazuje cenu za zpáteční jízdenku pro 2 osoby 2808,-Kč, což je více než třikrát tolik...

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele aporazil
aporazil

Doplňuji o tip na vánoční trhy v Regensburgu (navíc nejsou tak přeplněné davy lidí jako např. v Norimberku) - ČD nabízí jednodenní síťovou jízdenku pro Plzeňský kraj za 350 Kč pro 2 lidi + až 3 děti do 15 let s platností v Německém příhraničí (tedy až do Regensburgu). Jízdenka platí jen o víkendu. Z Prahy do Plzně pak doporučuji využít akční jízdenky od 80 Kč od ČD. Celkem to tedy vyjde jednoho na 335 Kč při 2 dospělých cestujících.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele marketa.pazderova
marketa.pazderova

Dobrý den, a nějaký tip jak se levně dostat z Olomouce do Vídně? Ideálně 14/12, kdyby se dalo něco najít. Díky moc! Markéta

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele bilekadam93
bilekadam93

A proč jste do nabídky vybrali zrovna slevový portál Pepa.cz, když zákaznicky je mnohem oblíbenější Slevomat.cz? https://www.slevomat.cz/sleva/761487-za-vanocni-atmosferou-na-adventni-trhy

před 7 lety
Avatar uživatele martin.e
martin.e

Možná proto, že Slevomat už nenabízí ani jednu z uvedených destinací :-)

před 7 lety
Avatar uživatele bilekadam93
bilekadam93

https://www.slevomat.cz/tag/adventni-zajezdy?page=1 Možná by se stačilo lépe podívat. :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele jobe
jobe

Bohužel před nákupem na Pepa.cz bych také raději varoval, radši si 10Kč připlaťte a nakupte jinde, ušetří Vám to mnohem více a to nejen nervů..

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele j_1
j_1

Jen bych doplnila , že v Drážďanech se 20. listopadu otevřel Primark, takže když bude na trzích zima, můžete jít nakupovat :-)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele katulkaxxx
katulkaxxx

Pepa.cz taky nedoporučuji. Zakoupili jsme slevu, se kterou jsme přišli na místo a paní ani nevěděla, o co se jedná. Že za ní obch. zástupce byl, ale nedomluvili se na podmínkách a slevu nám neuplatnila. S Pepu pak dlouhé handrkování o vrácení peněz. Nikdy znovu.

před 7 lety
Avatar uživatele ladycatherine
ladycatherine

Pokud firma doda produkt a sluzbu, dle inzerovane slevy, tak je asi vsechno v poradku, ale jakmile prijde problem, tak pepa.cz a zamestnanci, dokonce ani manazeri vam nepomohou a kompenzase neprijde. Urcite je to pripad od pripadu, ja jen upozornuji na nedostatecnou zakaznickou podporu v pripade problem s firmou.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele ladycatherine
ladycatherine

Slevovy portal pepa.cz velmi NEdoporucuji, vloni jsem s nim mela spatne zkusenosti, firma nedodala slibene zbozi a zakaznicke oddeleni v pepovi reagovalo velmi spatne. Po nekolika dnech handrkovani me nabidli 50 kreditu, ale zaplacene zbozi jsem nakonec nemela tak jako to. Opravdu velky pozor.

před 7 lety
Avatar uživatele gerony
gerony

No já s Pepou jel asi dva roky zpátky na vánoční trhy do Vídně a vše bylo v pohodě. Vždy se asi může přihodit něco špatného, ale rovnou odrazovat lidi je zbytečné.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tohle bych řekl je spíš vážnější problém firem, které jdou na slevové portály než slevových portálů obecně. Ti jsou pouze "marketingovým prostředníkem". Ale je jasné, že když někomu platíte, tak platíte právě jim a pak se lehce sklouzne z kvality původní firmy na někoho, kdo za to ve výsledku nemůže. Nicméně neznám konkrétní situaci a tak přidávám pouze svůj pohled na věc a fakt, že ceny na tyto zájezdy na trhy jsou prostě bezkonkurenční v porovnáním s tím, co lze obyčejně zakoupit. Pevně věřím, že v těchto nabídkách nevznikne žádný problém.

před 7 lety
Avatar uživatele kira1
kira1

Souhlas. S Pepa.cz nemám problém. Ale je fakt, že se tam děly nějaké interní změny. Nicméně zkušenosti mám dobré.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele makis20
makis20

na vánoční trh ve 4 ráno ????

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Předpokládám, že je to k Vídni. Příjezd je v 9:24.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele petr_14
petr_14

U dopravy linkovými autobusy o víkendech na vánoční trhy pozor na to, že autobusy bývají s předstihem totálně vyprodané, např. busy SA z Brna do Vídně.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Enna
ušetříš až 71%
Jedem!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
To musíš vidět!
Skaftafell
ušetříš až 30%
To budou fotky!
Mykonos
ušetříš až 50%
Tam jsi ještě nebyl!
5283 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Německo
Německo

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo

Zavřít boční panel
Rakousko
Rakousko

Ideální na víkend, ještě lepší na týden

Málokdo by nevěděl, kde leží Rakouská republika. Mimo České republiky a Slovenska sousedí na severu s Německem, na západě s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, na jihu s Itálií a Slovinskem a na východě s Maďarskem.

Rakousko není jen Vídeň. Objevte nádherná jezera, překrásné hory, hrady, zámky a v neposlední řadě nespočet historických měst v čele s Grazem, Lincem a Salzburgem.

Země vás okouzlí i v čase vánočním, kdy se napříč celým Rakouskem konají vyhlášené a svařeným vínem provoněné vánoční trhy. Po Novém roce vyrazte do rakouských Alp na skvělé lyžování v místních lyžařských střediscích.

Průvodce pro Rakousko

Zavřít boční panel
Český Krumlov
Česká republika

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika