Švédsko

Víkend ve Stockholmu s ubytováním v kajutě - 4.523 Kč.

13 komentářů
2015-03-14T16:06:49+01:00

O akci

Benátky severu, tak se právem přezdívá městu na čtrnácti ostrovech, Stockholmu. Vychutnejte si hlavní město Švédska v klidu a bez davů, toulejte se úzkými uličkami Gamla stanu neboli Starého města, které je srdcem Stockholmu a vévodí mu Královský palác Kungliga Slottet. Ve Starém měste najdete několik muzeií, Nationalmuseum a Historiska museet patří mezi ta hlavní. Dále se můžete vydat do muzea pod širým nebem, které nese příznačný název Skansen a seznámí vás především s historií švédské lidové kultury a každodenního života, který tu demonstrují "obyvatelé" v dobových krojích a v dobových stavbách. Užijte si také romantickou plavbu na několik ostrůvků v okolí Stockholmu a bydlete stylově v kajutě botelu, který kotví na jezeře Mälaren v centru Stockholmu.

Zpáteční letenky z Prahy do Stockholmu s ubytováním v botelu Den Röda Båten na 3 noci vyjdou v součtu na jednu osobu 4.523 Kč.

Letenky v udané ceně jsou dostupné především na začátek června a umožňují naplánovat výhodný pobyt ve Stockholmu např. od čtvtrka do neděle. Letenky vyjdou nejlevněji při platbě v norských korunách. Vy si samozřejmě před nákupem ověřte, zda pro vás nebude výhodnější zaplatit v jiné měně.

Letenka zahrnuje bezplatnou přepravu příručního zavazadla maximálních rozměrů 55×40×23 cm a hmotnosti 10 kg. Na palubách Norwegianu se můžete během letu bezplatně připojit k Wi-Fi a brouzdat po internetu.

Příkladový termín, cenu letenky a hotelu ilustrují screenshoty:

Jak na dopravu z/na letiště a ve Stockholmu

Nejlevnější variantou přepravy z letiště do centra Stockholmu je autobusy společnosti Flygbussarna, které pendlují mezi letištěm a městem v 10-15 minutových intervalech. Zpáteční jízdenka stojí 210 SEK / 627 Kč a můžete ji pořídit v předprodeji na webu http://www.flygbussarna.se/en

Při pobytu ve Stockholmu se vám může vyplatit turistická jízdenka městskou hromadnou dopravu, která ve 3 denní verzi vyjde na 230 SEK / 687 Kč. Jízdenka zahrnuje dopravu v celé síti stockholmské městské dopravy včetně některých trajektů.

http://sl.se/en/

Poněkud dražší je turistická karta Stockholm Card za 825 SEK na 3 dny, ale poskytne vám prakticky neomezené možnosti vyžití ve Stockholmu.

http://www.visitstockholm.com/en/Stockholmcard/

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-03-14T17:06:49+01:00

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce