Vlakem do Drážďan a zpět nejen na celodenní výlet - 634 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jsme spíše letenkový portál, není tomu tak. Rádi cestujeme levně, a to nezávisle na druhu dopravy. S dnešním tipem budou mít radost především fanoušci železniční dopravy, neboť na palubách Českých drah zamíříme na jednodenní výlet do nedalekých Drážďan. Hlavní město Saska, je od Prahy vzdáleno pouze 2h a 18 minuty jízdy vlakem, cena zpátečních jízdenek začíná na 634 Kč.

Odjezd je každé ráno v 06:30 z Hlavního nádraží, zpátky již můžete zvolit libovolný spoj, například v 19:07 tentýž den. Jízdenky lze využít i v sobotu a neděli!

  • Jízdenky Praha - Drážďany za 634 Kč rezervujte na cd.cz/eshop
  • Cesty bez omezení
Vlakové nádraží se nachází v samotném centru města, nedaleko drážďanského Zwingeru - komplex barokních budov hostící muzea a především Galerii starých mistrů.

Dopravu po městě neřešte - všude dojdete pěšky. Drážďany nejsou jen o památkách, nachází se zde také spoustu vyhlášených nákupních center, která se těší oblibě nejen u místních.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jaerek

Nemaťte lidi! Nádraží se v žádném případě nenachází "ihned naproti drážďanskému Zwingeru" !!

Avatar uživatele ondraaaa

Super, že se snažíte, ale za cca stejnou cenu se tam i zpět dostane 1 člověk z Prahy autem. (spotřeba 7 litrů, cena za litr PHM 30 kč) Při 4 lidech jede každý za směšných 170 Kč, o pohodlí ani nemluvě. Parking na celý den 5 euro v centru (Parkhaus Centrum Galerie) Nizkoemisni plaketa zatím není potřeba.

Avatar uživatele lukas

Ondro, děkujeme za cenový rozbor a analýzu, ale je třeba si uvědomit, že ne každý je mobilní a spousta lidí bere cestu vlakem jako příjemné zpestření jakéhokoli výletu už jen proto, že nemusí jet autem.

Avatar uživatele jaraba1508

Pre mňa auto rozhodne nie je pohodlnejšie ako vlak.

Avatar uživatele jiras007

Cesta se dá absolvovat ještě levněji na jízdenku Labe-Elbe + jízdné Praha-Vraňany. https://www.cd.cz/mezinarodni-cestovani/jizdenka/cestovani-v-prihranici-s-nemeckem/-4015/ Cena je například ve skupině pěti osob 790Kč, Tedy 158Kč za cestu tam i zpět za osobu. Podmínkou je, že se nesmí použít vlak kategorie EC, tedy je třeba přestupovat v Děčíně a Bad Schandau. Doba jízdy je pak 3hod 6min. Jízdenka Labe- Elbe pak navíc po celý den platí v Drážďanech i na veškerou městskou a příměstskou dopravu v rámci VVO.

Avatar uživatele komcen

A nebo varianty odkudkoliv z ČR i včetně Ostrava Praha Pendolino za 19 E s tím že děti to mají zdarma... bahn.de

Avatar uživatele info

Ono se to dá pořídit i výrazně levněji. Stačí dojet do Liberce (SA za 90Kč) a z Lbc jezdí do Drážďan přímý vlak a skupina 2-5 osob se dostane tam i zpět za směšných 320 Kč (nebo jednotlivec za 230)  http://www.kraj-lbc.cz/Dopravce-Vogtlandbahn-rozsiruje-sit-vlaku-trilex-az-do-Drazdan-n265861.htm

Avatar uživatele SDAN

Zajímavá cena je též pro EC178 v 6:30 z Prahy do Berlína za 386Kč.

Avatar uživatele SDAN

Nebo Hamburg s přestupem za 524Kč. Ceny za jednosměrnou cestu.

Avatar uživatele dan.patek13

Ahoj, kde jsi našel ten Hamburg za 524 prosím?

Avatar uživatele klokanrudy

Dobrá akce, a hlavně z Děčína do Drazdan se jede nadhernou krajinou.

Anebo na osobu Praha-Drážďany za 260 Kč kombinací "Skupinová víkendová Ústecký region + Německo" a k tomu Praha-Vraňany pro dva. Jen to nejde přímo kvůli charakteru skupinové jízdenky, jsou tam dva přestupy - Děčín a Bad Schandau.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam to bude krásný!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Všude dobře, co doma!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

To bude jízda!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Německo  

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo