Německo

Vlakem do Drážďan a zpět nejen na celodenní výlet - 634 Kč.

12 komentářů
2015-09-07T11:28:26+02:00

O akci

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jsme spíše letenkový portál, není tomu tak. Rádi cestujeme levně, a to nezávisle na druhu dopravy. S dnešním tipem budou mít radost především fanoušci železniční dopravy, neboť na palubách Českých drah zamíříme na jednodenní výlet do nedalekých Drážďan. Hlavní město Saska, je od Prahy vzdáleno pouze 2h a 18 minuty jízdy vlakem, cena zpátečních jízdenek začíná na 634 Kč.

Odjezd je každé ráno v 06:30 z Hlavního nádraží, zpátky již můžete zvolit libovolný spoj, například v 19:07 tentýž den. Jízdenky lze využít i v sobotu a neděli!

  • Jízdenky Praha - Drážďany za 634 Kč rezervujte na cd.cz/eshop
  • Cesty bez omezení
Vlakové nádraží se nachází v samotném centru města, nedaleko drážďanského Zwingeru - komplex barokních budov hostící muzea a především Galerii starých mistrů.

Dopravu po městě neřešte - všude dojdete pěšky. Drážďany nejsou jen o památkách, nachází se zde také spoustu vyhlášených nákupních center, která se těší oblibě nejen u místních.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-09-07T11:28:26+02:00

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jaerek
jaerek
před 7 lety

Nemaťte lidi! Nádraží se v žádném případě nenachází "ihned naproti drážďanskému Zwingeru" !!

Avatar uživatele ondraaaa
ondraaaa
před 7 lety

Super, že se snažíte, ale za cca stejnou cenu se tam i zpět dostane 1 člověk z Prahy autem. (spotřeba 7 litrů, cena za litr PHM 30 kč) Při 4 lidech jede každý za směšných 170 Kč, o pohodlí ani nemluvě. Parking na celý den 5 euro v centru (Parkhaus Centrum Galerie) Nizkoemisni plaketa zatím není potřeba.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 7 lety

Ondro, děkujeme za cenový rozbor a analýzu, ale je třeba si uvědomit, že ne každý je mobilní a spousta lidí bere cestu vlakem jako příjemné zpestření jakéhokoli výletu už jen proto, že nemusí jet autem.

Avatar uživatele jaraba1508
jaraba1508
před 7 lety

Pre mňa auto rozhodne nie je pohodlnejšie ako vlak.

Avatar uživatele jiras007
jiras007
před 7 lety

Cesta se dá absolvovat ještě levněji na jízdenku Labe-Elbe + jízdné Praha-Vraňany. https://www.cd.cz/mezinarodni-cestovani/jizdenka/cestovani-v-prihranici-s-nemeckem/-4015/ Cena je například ve skupině pěti osob 790Kč, Tedy 158Kč za cestu tam i zpět za osobu. Podmínkou je, že se nesmí použít vlak kategorie EC, tedy je třeba přestupovat v Děčíně a Bad Schandau. Doba jízdy je pak 3hod 6min. Jízdenka Labe- Elbe pak navíc po celý den platí v Drážďanech i na veškerou městskou a příměstskou dopravu v rámci VVO.

Avatar uživatele komcen
komcen
před 7 lety

A nebo varianty odkudkoliv z ČR i včetně Ostrava Praha Pendolino za 19 E s tím že děti to mají zdarma... bahn.de

CSAcz
před 7 lety

Ono se to dá pořídit i výrazně levněji. Stačí dojet do Liberce (SA za 90Kč) a z Lbc jezdí do Drážďan přímý vlak a skupina 2-5 osob se dostane tam i zpět za směšných 320 Kč (nebo jednotlivec za 230)  http://www.kraj-lbc.cz/Dopravce-Vogtlandbahn-rozsiruje-sit-vlaku-trilex-az-do-Drazdan-n265861.htm

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 7 lety

Zajímavá cena je též pro EC178 v 6:30 z Prahy do Berlína za 386Kč.

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 7 lety

Nebo Hamburg s přestupem za 524Kč. Ceny za jednosměrnou cestu.

Avatar uživatele dan.patek13
dan.patek13
před 7 lety

Ahoj, kde jsi našel ten Hamburg za 524 prosím?

Avatar uživatele klokanrudy
klokanrudy
před 7 lety

Dobrá akce, a hlavně z Děčína do Drazdan se jede nadhernou krajinou.

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 7 lety

Anebo na osobu Praha-Drážďany za 260 Kč kombinací "Skupinová víkendová Ústecký region + Německo" a k tomu Praha-Vraňany pro dva. Jen to nejde přímo kvůli charakteru skupinové jízdenky, jsou tam dva přestupy - Děčín a Bad Schandau.

Další akce