Jak akci využít?

Poznejte dvě krásné pobaltské země na jeden zátah. První zastávkou bude hlavní město Lotyšska, Riga. Toto město vás rozhodně nadchne, bude vám svou secesní architekturou připomínat třeba Vídeň. Nesmíte vynechat např. Dům Černohlavců nebo Dóm a Rižský zámek, také si nenechte ujít výhled na celé město z věže Kostela sv. Petra.

Po pár dnech v Rize a 4 hodinách jízdy autobusem se přesunete do hlavního města Litvy, Vilniusu. Řím severu a město kaváren, tak by se také Vilnius dal nazvat. Na Starém Městě můžete obdivovat okázalé měšťanské domy, kostely i kláštery. Vilnius má svou slavnou Panenku Marii v Ostré bráně a čtyřicet kostelů, cerkví nebo synagog.

Pokud zvolíte prázdninové termíny, určitě si vychutnejte koupání v Baltském moři, v Lotyšsku to bude Jürmala, v Litvě třeba nekonečná a překrásná písečná Kurská kosa s letoviskem Klaipeda.

K poznávacímu výletu do Pobaltí se bude hodit kombinace open jaw letenek s levným pozemním přesunem.

Letenky za tuto cenu lze rezervovat jen u nás!

V ceně letenky je přeprava příručního zavazadla max. rozměrů 55x40x20 cm a hmotnosti 8 kg a bezplatné online odbavení, na letišti je pak za poplatek.

Příkladové termíny (termíny jsou až na výjimky dostupné téměř na všechny dny) 14.-21. V., 30. V.–6. VI., 20.-27. VI., 3.-11. VII., 15.-22. VIII.

Letenky do Lotyšska a Litvy

Změnu dat provedete kliknutím na odkaz Nové vyhledávání.

Doprava mezi Rigou a Vilniusem

Jízdenku pro přesun mezi Lotyšskem a Litvou zakoupíte u dopravce SIMPLE Express, nejlevnější jízdenka vás vyjde na 3 eura, tj. 83 Kč.

Simple Express

Kdybyste se náhodou chtěli přesunout letadlem, máte možnost si za 39 € koupit jednosměrnou letenku z Rigy do Vilniusu taktéž s AirBaltic.

Ubytování

Ceny ubytování v Pobaltí vás příjemně překvapí, rozhodně nebudou tvořit největší položku vašeho rozpočtu. Na booking.com najdete nejširší nabídku ubytovacích kapacit v Rize i ve Vilniusu.

Použité fotografie: Nahoře: Riga View / Katrina - http://www.flickr.com/photos/lafalott/161263177/ Dole: Panorama de Vilnius / Jean-Pierre Dalbéra - http://www.flickr.com/photos/dalbera/7669683144/

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Marek Adamech

Pred časom som si kúpil letenky z tejto akcie. Chcem sa spýtať či je možné na spiatočnej ceste nastúpiť až v Rige a vynechať tak let Vilnius-Riga. Dakujem

před 6 lety
David Eiselt

Bohužel, je nutné podstoupit celou cestu, jinak letenka propadne.

Přidat odpověď
před 6 lety
Kačenka Pavlíková

Rigu všem moc doporučuji! Po 4 měsících, co tu jsem, ji miluju pořád víc!

Odpovědět
před 6 lety
Marek Adamech

Super. Diký moc za clánok. Uz sme si aj s 3 kamaratmi kupili letenky na Jul/August a ideme popozerat Rigu, Vilnius a trochu dobrodruzstva v Minsku :D

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele Beafiter
Beafiter

Díky!!! Termín v srpnu už byl za 3600, ale stačilo posunout přílet i odlet o 2 dny a jsme na původní ceně :-D Už se těšíme na poznávání Pobaltí!!!

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele nikola.malonova
nikola.malonova

super. Mít chechtáky tak neváhám. Mám ráda takové destinace

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 45%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 32%
To budou fotky!
ušetříš až 50%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 21%
Jedem!
4519 starších akcí
Zavřít boční panel
Lotyšsko

Na pomezí východu, severu i západu

Pobaltské státy jistě v hodinách zeměpisu potrápily nejednoho studenta. Vězte tedy, že Lotyšsko je tou největší a nejlidnatější zemí a najdeme ho na mapě přímo uprostřed. Ze severu kamarádí s Estonskem, z jihu s Litvou, na jihovýchodě tuší Bělorusko a z východu trpí Rusko. Západ a severozápad pak omývá Baltské moře.

Do Lotyšska zatím nemíří houfy turistů, není důvod. Nenajdete tu žádné hory, nevykoupete se v teplém moři, ani nebudete obdivovat světoznámé pamětihodnosti. Ale… možná naopak právě to je důvod, proč se sem vypravit. Poznáte Pobaltí takové, jaké je. Krásně upravená centra měst, kilometry a desítky kilometrů čtverečných lesů a luk, stovky kilometrů písečných pláží. 

Poznáte tu pravou atmosféru poklidného severu se stále nepřehlédnutelnými vlivy východního světa, ale při tom se tu nejednou budete cítit jako na „civilizovaném“ západě. 

Průvodce pro Lotyšsko

Zavřít boční panel
Litva

Země čápů a pasoucích se krav

Litva (litevsky Lietuvos Respublika) sousedí s Polskem, Běloruskem, Lotyšskem a ruskou Kaliningradskou oblastí. Naleznete zde přívětivé obyvatele a zachovalou krajinu drobných zemědělců. Na své si přijdou milovníci lesů, jezer a cykloturistiky.

Průvodce pro Litva