Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Poznejte dvě krásné pobaltské země na jeden zátah. První zastávkou bude hlavní město Lotyšska, Riga. Toto město vás rozhodně nadchne, bude vám svou secesní architekturou připomínat třeba Vídeň. Nesmíte vynechat např. Dům Černohlavců nebo Dóm a Rižský zámek, také si nenechte ujít výhled na celé město z věže Kostela sv. Petra.

Po pár dnech v Rize a 4 hodinách jízdy autobusem se přesunete do hlavního města Litvy, Vilniusu. Řím severu a město kaváren, tak by se také Vilnius dal nazvat. Na Starém Městě můžete obdivovat okázalé měšťanské domy, kostely i kláštery. Vilnius má svou slavnou Panenku Marii v Ostré bráně a čtyřicet kostelů, cerkví nebo synagog.

Pokud zvolíte prázdninové termíny, určitě si vychutnejte koupání v Baltském moři, v Lotyšsku to bude Jürmala, v Litvě třeba nekonečná a překrásná písečná Kurská kosa s letoviskem Klaipeda.

K poznávacímu výletu do Pobaltí se bude hodit kombinace open jaw letenek s levným pozemním přesunem.

Letenky za tuto cenu lze rezervovat jen u nás!

V ceně letenky je přeprava příručního zavazadla max. rozměrů 55x40x20 cm a hmotnosti 8 kg a bezplatné online odbavení, na letišti je pak za poplatek.

Příkladové termíny (termíny jsou až na výjimky dostupné téměř na všechny dny) 14.-21. V., 30. V.–6. VI., 20.-27. VI., 3.-11. VII., 15.-22. VIII.

Letenky do Lotyšska a Litvy

Změnu dat provedete kliknutím na odkaz Nové vyhledávání.

Doprava mezi Rigou a Vilniusem

Jízdenku pro přesun mezi Lotyšskem a Litvou zakoupíte u dopravce SIMPLE Express, nejlevnější jízdenka vás vyjde na 3 eura, tj. 83 Kč.

Simple Express

Kdybyste se náhodou chtěli přesunout letadlem, máte možnost si za 39 € koupit jednosměrnou letenku z Rigy do Vilniusu taktéž s AirBaltic.

Ubytování

Ceny ubytování v Pobaltí vás příjemně překvapí, rozhodně nebudou tvořit největší položku vašeho rozpočtu. Na booking.com najdete nejširší nabídku ubytovacích kapacit v Rize i ve Vilniusu.

Použité fotografie: Nahoře: Riga View / Katrina - http://www.flickr.com/photos/lafalott/161263177/ Dole: Panorama de Vilnius / Jean-Pierre Dalbéra - http://www.flickr.com/photos/dalbera/7669683144/

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Marek

Pred časom som si kúpil letenky z tejto akcie. Chcem sa spýtať či je možné na spiatočnej ceste nastúpiť až v Rige a vynechať tak let Vilnius-Riga. Dakujem

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Bohužel, je nutné podstoupit celou cestu, jinak letenka propadne.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele
Kačenka Pavlíková

Rigu všem moc doporučuji! Po 4 měsících, co tu jsem, ji miluju pořád víc!

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele
Marek

Super. Diký moc za clánok. Uz sme si aj s 3 kamaratmi kupili letenky na Jul/August a ideme popozerat Rigu, Vilnius a trochu dobrodruzstva v Minsku :D

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele Beafiter
Beafiter

Díky!!! Termín v srpnu už byl za 3600, ale stačilo posunout přílet i odlet o 2 dny a jsme na původní ceně :-D Už se těšíme na poznávání Pobaltí!!!

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele nikola.malonova_1
nikola.malonova_1

super. Mít chechtáky tak neváhám. Mám ráda takové destinace

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bosa
ušetříš až 67%
Tam jsi ještě nebyl!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Borobudur
ušetříš až 59%
Všude dobře, co doma!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
A už tam budem?
5558 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Lotyšsko
Lotyšsko

Na pomezí východu, severu i západu

Pobaltské státy jistě v hodinách zeměpisu potrápily nejednoho studenta. Vězte tedy, že Lotyšsko najdeme na mapě přímo uprostřed. Ze severu kamarádí s Estonskem, z jihu s Litvou, na jihovýchodě tuší Bělorusko a z východu trpí Rusko. Západ a severozápad pak omývá Baltské moře.

Do Lotyšska zatím nemíří houfy turistů, není důvod. Nenajdete tu žádné hory, nevykoupete se v teplém moři, ani nebudete obdivovat světoznámé pamětihodnosti. Ale… možná naopak právě to je důvod, proč se sem vypravit. Poznáte Pobaltí takové, jaké je. Krásně upravená centra měst, kilometry a desítky kilometrů čtverečných lesů a luk, stovky kilometrů písečných pláží. 

Poznáte tu pravou atmosféru poklidného severu se stále nepřehlédnutelnými vlivy východního světa, ale při tom se tu nejednou budete cítit jako na „civilizovaném“ západě. 

Průvodce pro Lotyšsko

Zavřít boční panel
Litva - vodní hrad Trakkai
Litva

Země čápů a pasoucích se krav

Litva (litevsky Lietuvos Respublika) sousedí s Polskem, Běloruskem, Lotyšskem a ruskou Kaliningradskou oblastí. Naleznete zde přívětivé obyvatele a zachovalou krajinu drobných zemědělců. Na své si přijdou milovníci lesů, jezer a cykloturistiky.

Průvodce pro Litva