Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Naplánujte si krátký letecký výlet po Evropě díky zvýhodněným letenkám se společností Wizz Air. Tradiční 20% zvýhodnění jen zkrášlí již tak výhodné zpáteční letenky z Prahy, Brna či Bratislavy a dalších letišť. Nejnižších cen dosáhnete při cestách během května a června.

Pro nákup je nutné členství WDC za 899 Kč pro vás a jednoho spolucestujícího. Sleva sčítá 270 Kč na let, tzn. při první cestě máte členství splacené.

Zpáteční letenky z Prahy:

  • Bergamo (Miláno) od 454 Kč (př. 2. - 7.6.)
  • Bari od 614 Kč (př. 12. - 19.5.)
  • Benátky od 614 Kč (př. 1. - 5.6.)
  • Řím od 774 Kč (př. 7. - 9.6.)
  • Londýn od 774 Kč (př. 30.4. - 3.5.)
Další tipy na zpáteční letenky:
  • Brno - Londýn za 534 Kč (př. 29.4. - 4.5.)
  • Bratislava - Skopje za 19 € (př. 6. - 10.6.)
  • Košice - Bristol za 19 € (př. 20. - 23.5.)
  • Košice - Doncaster za 23 € (př. 10. - 14.5.)
  • Budapešť - Island za 25.000 ft / 2.150 Kč (př. 27.4. - 1.5.)
*ceny a termíny jsou aktuální k času zveřejnění příspěvku 8:15

V ceně je pouze malé příruční zavazadlo s rozměry 42x32x25 cm. Na cesty po Evropě jistě vystačí, je však nutné počítat s tím, že přesah o 2 cm není tolerován - vyberte si proto raději klasický batoh.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Honk
Honk

To je akce ještě nad rámec klasické slevy pro členy WDC nebo jen "promo" na slevu pro členy WDC? Kupuji jen jednosměrný let, tak potřebuji zjistit jestli se mi to vyplatí. Pokud je to jen promo na běžnou slevu WDC tak ne. A v článku není uvedena ani doba platnosti akce. Díky za info;)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele troksy
troksy

Chci koupit letenku pro sebe a otce, který se jmenuje stejně jako já, ale systém Wizz Airu mě nenechá letenku rezervovat kvůli podmínce jedinečnosti jmen. Neměl by někdo tip, jak to obejít? Vzhledem k tomu, že jde o nákup přes WDC, tak to nelze obejít přes provedení rezervace nadvakrát... :/ Díky

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

V těchto případech stačí zadat za příjmení zkratku "jr." či "sr.", tzn. Novak jr., Novak sr.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele j.casta
j.casta

Sakra chci letět s kolem, zaplatil jsem si navíc přepravu sportovního zařízení a pak jsem doklikal, že ho musím mít složené v krabici nebo v nylon bagu. Letěl někdo s Wizzairem s jízdním kolem? Nejde to jen zafoliovat?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele mucka.jir
mucka.jir

Máte někdo zkušenosti s cestou do Skopje? Čtu o tom ledacos a i když nás to za ty peníze s přítelkyní extrémně láká, neradi bychom tam někde zůstali, nebo tak něco :D Hlavně by mě zajímalo, jak to vypadá v místní "Turecké/Staré" čtvrti - na tu jsou názory nejrozdílnější. Díky za rady :)

před 6 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Moc nechápu dotaz, jako proč by jste tam měli někde zůstat nebo to máš jako obavy, že Vás tam někde stáhnou z kůže nebo co? Proboha, vždyť je to Evropa, děláš, jako by jste měli jet mezi lidojedy do Afriky. Skopje je úplně normální evropské město a v muslimské čtvrti se mi líbilo nejvíc, chodili jsme tam pravidelně na jídlo.

před 6 lety
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Musím trochu oponovat.. V Nikósii jsme též byli v "muslimské", tzn. Turecké části (pravda, bylo to večer), nicméně moc bezpečně jsme se tam necítili, za mě spíš míň, než víc. A taky je to "normální" evropské město v mých očích, byť samozřejmě už to defacto Evropa není. Jen říkám.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

To, že se člověk necítí bezpečně ještě neznamená, že je skutečně v nebezpečí... Chápu, že když nás média masírují tím čím masírují, je složité nevnímat bubáky jako možná rizika ;) Za mě Skopje mohu jen doporučit - trochu jiná Evropa a to se mi líbí, protože kvůli tomu přeci cestujeme - opustit zónu pohodlí.

před 6 lety
Avatar uživatele Ivo
Ivo

To rozhodně souhlasím Dave.. Nicméně o Nikósii se v médiích nepíše, takže mohu vyloučit, ze jsem byl částečně, byť nechtěně, ovlivněn jejich masáží. Nicméně každý člověk má nějakou intuici a vnímání, a já jsem to prostě v tý turecká části večer necítil moc dobře. Na tom snad není nic špatného, každý jsme přeci trochu jiný a člověk si pak díky tomuto fóru udělá svůj názor na dané místo, a o tom to přeci je, takovéto stránky (krom spousty dalších věcí :-)).

před 6 lety
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Ještě dodám, že naopak v Bosně jsem se všude i v hluboké noci cítil 100% v pohodě. Je to věc názoru a myslím, že od toho fóra jsou.

před 6 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

A co má společného Nicosie se Skopjí? To ja jako ptát se na bezpečnost v Praze a říct, že jsem se úplně necítil v Berlíně, vždyť je to všechno střední Evropa.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Spíš mě zajímají faktory, na základě čeho jsi se cítil nebezpečně. Třeba jsi narazil na gang malých dětí co tě chtěli okrást a tím pádem bych se bál já sám :D

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Lukáš _6
Lukáš _6

Nemůžu najít Řím pod 1300/os. Nějakej aktuální tip? Díky

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele stuna.zdenek
stuna.zdenek

Dá se někam letět jen na víkend? Všude mi to nabízí od čtvrtka nebo do uterý :(

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele brichta
brichta

Potřeboval bych Bari na září, ale ne za tyhle šílený ceny...:-/

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele divx
divx

S tymi +2 cm to poslednu dobu az take tragicke nie je, pokial nemate kufor na kolieskach alebo vyslovene natrieskanu vecsiu batozinu, tak by ste mali prejst bez stresu :) Posledne 2 lety z Debrecina a Dubaia si tasky absolutne nevsimali, dalsich minulorocnych 8 letov si sem tam pomerali kufre, hyperaktivni zamestnanci sa najdu aj teraz, takze neda sa na to 100% spoliehat ... vkazdom pripade obrovsky pokrok vpred oproti letom 3 roky dozadu (kde si merali aj moju mikrotasku) :)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Jedem!
Ragusa
ušetříš až 60%
Jedem!
Gambie
ušetříš až 36%
Honem, dokud jsou místa!
Milán Duomo
ušetříš až 70%
A už tam budem?
5512 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie

Zavřít boční panel
Londýn
Spojené Království

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Průvodce pro Spojené Království