Wizzair ruší poplatky za platbu.

Jak akci využít?

Foto: fly4free.pl

Dle neoficiálních informací z polského serveru fly4free.pl by měla letecká společnost Wizzair zrušit poplatky za platbu kartou / převodem atd.

Znamenalo by to jediné - nejlevnější letenky budou ještě o 216 Kč levnější! Společně s Discount členstvím by se jednalo o menší revoluci letenek z Prahy. A to již od dnešní půlnoci!

Otázkou zbývá, zda se toto zrušení nepromítne do cen letenek. Každopádně ulehčí celou rezervaci, neboť nyní je online platba zpoplatněna 216 Kč za let, zároveň je to nejbezpečnější a nejrychlejší forma nákupu a rezervace.

O celé situaci Vás budu samozřejmě ihned informovat a aktualizovat tento příspěvek!

22:20 - v tuto chvíli je již jisté, že Wizz poplatek ruší! Těšme se na ceny.

12.dubna - Wizzair obměňuje poplatek za platbu na administrativní poplatek. Ten činí 180 Kč. Výhodou je možnost platby online kartou a nikoliv pouze převodem. Oceníme tuto skutečnost především pro odlety ze zahraničí. Ceny bohužel dolů nepadly, snad se to brzy změní.

Diskuze k tématu.

Z Prahy můžeme s touto společností letět do:
  • Bari (BRI)
  • Benátky Treviso (TSF)
  • Milán Bergamo (BGY)
  • Neapol (NAP)
  • Londýn Luton (LTN)
  • Řím Fiumicino (FCO)
 A z Brna poletíme do
  • Eindhoven (EIN)
  • Londýn Luton (LTN)

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Honza.nahodil

Podstata bude zřejmě v tom, že z podmínek společností VISA a MASTERCARD jasně vyplývá, že žádný obchodník nesmí za platbu kartou účtovat žádný polplatek nad rámec běžné ceny (i když obchodníka obje jmenované oberou bez skrupulí o procenta z platby a tím ho oberou o velkou část marže). Druhým faktem je, že nejen letecké společnosti dosud neváhaly toto pravidlo porušovat. (tak jestli si někdo stěžoval a muselo se vracet???) S určitostí nevím, co je správné, jestli má obchodník mít vyšší ceny pro všechny pro případ, že by někdo chtěl platit kartou, nebo si má ze svého koláče nechat ukusovat bankovními giganty... (vím, že WIZZ bral pro jistotu poplatky i za platbu převodem, což je druhá otázka, co je správně...)

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4327 příspěvků
Aktivní před hod
Zobrazit profil

Poplatek u těchto bank činí 1,5% z ceny. To je při letence za 700 Kč 11 korun. Jde tu spíš o další část příjmu. Ale rozhodě máš pravdu, pro nás je 11 Kč směšná částka,ale letecké společnosti musí na těchto sumách tvořit zisky.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele zdenkovak

Ahoj, trosku mimo, ale presne to same uplatnuji v Potrefene huse: Kdyz platis kartou, uctuji ti nejaky procenta. Coz je podle me nesmysls ze dvou duvodu, od banky mas garantovany nakup u obchodnika zdarma a zaroven v restauracnim zarizeni museji byt ceny na jidelnim listku konecne se vsim vsudy. Casopis dTest mi vsak odpovedel, ze tyto procenta navic mozne jsou, tudiz hadam, ze i letecka spolecnost si je muze dovolit. Jejich odpoved: "Prodávající může platbu kartou zpoplatnit. I podle judikatury Nejvyššího správní soudu platba kartou není srovnatelná s platbou v hotovosti, u které platí povinnost přijímat zákonná platidla. Ačkoliv banka Vám garantuje užívání karty zdarma, je to garance vůči bance, tedy že banka Vám za platby kartou nic neúčtuje. [b]Navíc zákon výslovně zakazuje, aby banky nějakým způsobem nutily obchodníky, aby poplatky neúčtovali. [/b]"

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele zdenkovak

Jo uz na to koukam, jeste rano ale tam ty poplatky podle toho, jak clovek plati, byly... Takze ted clovek neusetri ani tim, kdyz bude platit tim jejich WizzAir uctem, co?

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4327 příspěvků
Aktivní před hod
Zobrazit profil

Ne, teď jsou všechny podmínky srovnané. Co se stále vyplatí je jejich členství na rok za 750 Kč.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4327 příspěvků
Aktivní před hod
Zobrazit profil

Ahoj. Poplatky již nejsou, jen se trapně přesunuli do ceny letenky. Takže žádné libovky se nekonají :/ Výhodou je opravdu ta platba online kartou při nákupu letenek ze zahraničí.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele zdenkovak

Ahoj, zrovna predevcirem jsem chtela rezervovat letenky, ale nakonec jsem to odlozila. Dnes jsem se koukla sem na stranky, chtela teda udelat rezervaci (konecne :D), ale poplatky tam stale jsou...

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Z2S7

No paráda, tleskám. Už jen ten princip... Platit za to, že platim.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Za polární září na Island z Prahy
-72 %

Jedem!

Nejlevnější letenky z Itálie/Amsterdamu na Aljašku
-59 %

Tam jsi ještě nebyl!

Z Itálie na Havajské ostrovy přes celou sezonu
-51 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další akce