Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Foto: fly4free.pl

Dle neoficiálních informací z polského serveru fly4free.pl by měla letecká společnost Wizzair zrušit poplatky za platbu kartou / převodem atd.

Znamenalo by to jediné - nejlevnější letenky budou ještě o 216 Kč levnější! Společně s Discount členstvím by se jednalo o menší revoluci letenek z Prahy. A to již od dnešní půlnoci!

Otázkou zbývá, zda se toto zrušení nepromítne do cen letenek. Každopádně ulehčí celou rezervaci, neboť nyní je online platba zpoplatněna 216 Kč za let, zároveň je to nejbezpečnější a nejrychlejší forma nákupu a rezervace.

O celé situaci Vás budu samozřejmě ihned informovat a aktualizovat tento příspěvek!

22:20 - v tuto chvíli je již jisté, že Wizz poplatek ruší! Těšme se na ceny.

12.dubna - Wizzair obměňuje poplatek za platbu na administrativní poplatek. Ten činí 180 Kč. Výhodou je možnost platby online kartou a nikoliv pouze převodem. Oceníme tuto skutečnost především pro odlety ze zahraničí. Ceny bohužel dolů nepadly, snad se to brzy změní.

Diskuze k tématu.

Z Prahy můžeme s touto společností letět do:
  • Bari (BRI)
  • Benátky Treviso (TSF)
  • Milán Bergamo (BGY)
  • Neapol (NAP)
  • Londýn Luton (LTN)
  • Řím Fiumicino (FCO)
 A z Brna poletíme do
  • Eindhoven (EIN)
  • Londýn Luton (LTN)

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Honza.nahodil
Honza.nahodil

Podstata bude zřejmě v tom, že z podmínek společností VISA a MASTERCARD jasně vyplývá, že žádný obchodník nesmí za platbu kartou účtovat žádný polplatek nad rámec běžné ceny (i když obchodníka obje jmenované oberou bez skrupulí o procenta z platby a tím ho oberou o velkou část marže). Druhým faktem je, že nejen letecké společnosti dosud neváhaly toto pravidlo porušovat. (tak jestli si někdo stěžoval a muselo se vracet???) S určitostí nevím, co je správné, jestli má obchodník mít vyšší ceny pro všechny pro případ, že by někdo chtěl platit kartou, nebo si má ze svého koláče nechat ukusovat bankovními giganty... (vím, že WIZZ bral pro jistotu poplatky i za platbu převodem, což je druhá otázka, co je správně...)

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Poplatek u těchto bank činí 1,5% z ceny. To je při letence za 700 Kč 11 korun. Jde tu spíš o další část příjmu. Ale rozhodě máš pravdu, pro nás je 11 Kč směšná částka,ale letecké společnosti musí na těchto sumách tvořit zisky.

před 9 lety
Avatar uživatele zdenkovak
zdenkovak

Ahoj, trosku mimo, ale presne to same uplatnuji v Potrefene huse: Kdyz platis kartou, uctuji ti nejaky procenta. Coz je podle me nesmysls ze dvou duvodu, od banky mas garantovany nakup u obchodnika zdarma a zaroven v restauracnim zarizeni museji byt ceny na jidelnim listku konecne se vsim vsudy. Casopis dTest mi vsak odpovedel, ze tyto procenta navic mozne jsou, tudiz hadam, ze i letecka spolecnost si je muze dovolit. Jejich odpoved: "Prodávající může platbu kartou zpoplatnit. I podle judikatury Nejvyššího správní soudu platba kartou není srovnatelná s platbou v hotovosti, u které platí povinnost přijímat zákonná platidla. Ačkoliv banka Vám garantuje užívání karty zdarma, je to garance vůči bance, tedy že banka Vám za platby kartou nic neúčtuje. [b]Navíc zákon výslovně zakazuje, aby banky nějakým způsobem nutily obchodníky, aby poplatky neúčtovali. [/b]"

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele zdenkovak
zdenkovak

Jo uz na to koukam, jeste rano ale tam ty poplatky podle toho, jak clovek plati, byly... Takze ted clovek neusetri ani tim, kdyz bude platit tim jejich WizzAir uctem, co?

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ne, teď jsou všechny podmínky srovnané. Co se stále vyplatí je jejich členství na rok za 750 Kč.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj. Poplatky již nejsou, jen se trapně přesunuli do ceny letenky. Takže žádné libovky se nekonají :/ Výhodou je opravdu ta platba online kartou při nákupu letenek ze zahraničí.

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele zdenkovak
zdenkovak

Ahoj, zrovna predevcirem jsem chtela rezervovat letenky, ale nakonec jsem to odlozila. Dnes jsem se koukla sem na stranky, chtela teda udelat rezervaci (konecne :D), ale poplatky tam stale jsou...

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele Z2S7
Z2S7

No paráda, tleskám. Už jen ten princip... Platit za to, že platim.

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
To musíš vidět!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Jedem!
Wall Street
ušetříš až 36%
A už tam budem?
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
To budou fotky!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?