Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajímavou příležitostí jak se z ČR podívat do New Yorku pod 10 tisíc může být právě tato akce společnosti Alitalia. Nejen zkušení cestovatelé mohou využít levných multicity letenek na trase Krakov - Řím - New York - Řím - Bejrút Tel Aviv. Jelikož nepředpokládám, že by někdo letěl s plnými kufry až na dálný východ, vyznačil jsem trasu jako Krakov - New York - Řím, a to z toho důvodu, že svou cestu v Římě můžete přerušit a odtud pokračovat dále např. do Prahy (od 529 Kč) či znovu do Krakova. Nákup letenky je však nutný v původním tvaru.

Upozornění: Letenky rezervujte jen s příletem do Tel Avivu, odkud můžete pokračovat s Wizzairem do Budapešti. Je možné, že let NYC - Řím - Bejrút může být nahrazen přímým spojením a proto by nebylo možné cestu v Itálii přerušit. Doporučuji tedy zakoupit letenky s návratem do Tel Avivu. Letenka vyjde o pár korun dráž a z Tel Avivu se dopravíte za 960 Kč do Budapešti s Wizzairem.

Příkladové termíny: 3.-10.11., 10.-17.11., 29.11.-8.12. 2014: 12.-19.1., 16.-23.2. a jiné

Další varianty pro krátké stopy či open-jaw v USA:

Při cestě do New Yorku budete mít delší stop v Římě, konkrétně cca 20 hodin, které bohatě postačí ke krátké návštěvě Říma i Vatikánu. Před svou cestou do USA si nezapomeňte vyřídit elektronické povolení ke vstupu ESTA.

Letenky do New Yorku

Jak do Krakova?

Bydlíte-li v okolí Ostravska, doporučuji využít služeb TigerExpress, kde lze v současné době zakoupit jízdenky z Ostravy na letiště v Krakově od 180 Kč. Tato cena je platná pro studenty, dospělí mohou jet již od 220 Kč. Případně samotná cesta autem Vám nezabere více jak 2 hodiny času.

Obdobně doporučuji využít Tiger Express i při cestě z Prahy. Železniční spojení dovoluje cestovat mezi Prahou a Ostravou taktéž za pár desítek korun, nejlevněji seženete jízdenky u LeoExpress.

Jak z Tel Avivu?

Lowcost spojení umožňuje cestovat z Tel Avivu do Budapešti. Aktuálně začínají jednosměrné letenky na ceně 960 Kč / osoba. Je třeba však menší logistické plánování, aby nejen ceny, ale především časy na přestup spolupracovaly. Zejména pak nezapomeňte na fakt, že je nutné přejet z letiště IST do SAW.

Jak přerušit cestu v Římě?

Po výstupu na letišti v Římě hledejte přepážku Alitalie a zde oznamte, že dále nepokračujete - ze zdravotních důvodů. Z vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit, že takto přerušit cestu lze a zavazadla mi dorazila do cca 50 minut.

Nejjistější variantou, kterou doporučuji, je však volba návratu do Tel Avivu a odtud letět do Budapešti za 960 Kč s Wizzairem.

Ubytování v Queensu

Osobně mohu doporučit hotel Best Western Plaza nebo Howard Johnson Inn, který naleznete ihned vedle předchozího hotelu v Queensu. Hotely jsou 1 minutu chůze od metra F, kterým jste za 5 minut u Central Parku, za 10 minut u Rockefellerova centra nebo do 15 minut u nákupního domu Macy´s. Navíc není nutné přesedat. Na letiště JFK jedete taktéž stejnou linkou metra s 1 přestupem a cesta z letiště do hotelu trvá cca 30 minut.

Akční nabídky hotelů v New Yorku naleznete v tomto odkaze.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kotrysmartin
kotrysmartin

Super, moc děkuji za nabídku, mám letenky s přestupy a stopy po jednom dni v Římě a Miami, pak 6 dní v New Yorku, je to luxusní cena, pořád tomu nevěřím, z Krakowa odlétám 2.3.2014 a v zpět v Římě, popřípadě v Tel Avivu budu 10.3., pobyt v New Yorku 4.3. až 9.3., pokud má někdo stejné termíny tak uvítám společnost, jelikož žádný z mých známých nemá peníze, čas nebo chuť letět.

před 9 lety
Avatar uživatele kotrysmartin
kotrysmartin

Kontakt: kotrysmartin@gmail.com

před 9 lety
Avatar uživatele kotrysmartin
kotrysmartin

Ještě jeden dotaz, s jakým předstihem se dozvím o změně přestupního letu přes Řím na přímý do Tel Avivu?

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Osobně si myslím, že pravděpodobnost tohoto je 0,000%, ale byl jsem informován prodejcem, že Alitalia dělala problémy při přerušení cesty, jelikož letenky vycházejí levněji, tak chtěla doplatit rozdíl... Ta změna na přímý let musela nastat jen na evropských linkách, pochybuji, že by měly v USA letadlo plný židů :-) bo hůř, lidí mířících do Bejrútu. Jo, kdyby byla cena pod 5 tis., věřím, že bychom to letadlo zaplnili :D Já se stavím za názor, že pokud půjdeš na přepážku v Římě a oznámíš, že ti není dobře a na další let se necítíš, nikdo nikdy tě nemůže za nic pokutovat. Nicméně na základě informací jsem tarif upravil a přerušení nechávám na úvaze jednotlivých zájemců - pokud si nenecháš s*** na hlavu, neměl by být problém. Jinak 14 dní dopředu ti mohou s letem dělat co chtějí, takže by ses to dozvěděl nejdřív 25.února.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele magda.vasinkova
magda.vasinkova

Ahoj kluci, schanim letenku do NYC na 21.9. a zpatky za 3 mesice pred Vanocema. Je mi jedno odkud z Evropy a je mi jedno kam pak. Zalezi hlavne na cene ... Nejaky tip?

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nejlevněji to vychází z Varšavy - http://bit.ly/14rCCd8 Do Varšavy dojedeš za pár šupů s Polskibus.com ;)

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele tpospisil
tpospisil

A este existuje aj varianta pre extremistov so zaciatkom v Istambule, takze na jednej ceste absolvujete 4 miesta. A aj Krakov stoji za pozretie. Takze po 10 tisic ceskych mate taku malu cestu okolo sveta :)

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Cenově už to nevychází tolik zajímavě. Respektive v porovnání s Krakovem ;) Koukal jsem, že za 10,7 kč je i LAX

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele tpospisil
tpospisil

Funguje to aj s navratom do Tel Avivu, odkial sa da dostat spat napr. wizzom. Takze k prehliadkam Rima a NY mozete pridat aj Izrael.

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Tam jsi ještě nebyl!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Honem, dokud jsou místa!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam jsi vždycky chtěl!
Almadraba
ušetříš až 49%
Všude dobře, co doma!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?