Z Prahy do Temešváru za českými krajany - 1.541 Kč.

Rumunsko
Před 2 lety

Jak akci využít?

Chcete-li poznat autentické vesnické prostředí v malebné krajině karpatských hřebenů nad Dunajem, pohostinnost a vřelost zdejších obyvatel, vydejte se do některé z českých vesnic v rumunském Banátu, kde nebude mít problém se dorozumět s českými krajany, kteří zde žijí od 19. století a stále udržují svůj jazyk a tradice. Výchozím bodem k nevšednímu výletu za českými kořeny bude banátská metropole Temešvár.

Ačkoliv existuje varianta pozemního spojení do Temešváru, můžete do Banátu zamířit letecky z Prahy za velmi příjemnou sumu. Zpáteční letenky z Prahy přes Milán do Rumunska vyjdou v součtu na 1.541 Kč, resp. 2.491 Kč. Přestupy v Bergamu jsou bez nutnosti nocování, naopak na zpáteční cestě si můžete užít celodenní prohlídku toho malebného města nebo se z Rumunska vrátit dříve a pobýt v Bergamu déle.

K výletu do rumunského Temešváru budete potřebovat 2 letenky, které zakoupíte zvlášť u jednoho dopravce.

Ceny letenek platné pro členy Wizz Discout Clubu "WDC", v závorce bez členství:

  • Praha - Milán/Bergamo za 858 Kč (1.398 Kč) na www.wizzair.com
  • Milán/Bergamo - Temešvár za 25 € / 683 Kč (40 € / 1.093 Kč) na www.wizzair.com
Termíny:
  • 28. května - 3. června
  • 21. - 27. května (1.605 Kč s WDC)
  • 4. - 10. června (1.605 Kč s WDC)
Výhodám a pořízení členství Wizz Discout Club se věnujeme v samostatném článku.

Na cestu si musíte vystačit s kabinovým zavazadlem, jehož rozměry nesmí překročit 42 × 32 × 25 cm, hmotnost řešit nemusíte.

Ubytování v Temešváru můžete řešit obligátně přes booking.com, v Banátu se můžete zaměřit na web banat.cz, který se věnuje pobytům v Banátu, najdete v něm cenné informace, zajímavosti, tak i přehled širokých možností přenocování.

Průvodce destinacemi

Klikni na destinace a ponoř se do skvělých cestovatelských tipů

3 komentáře

Avatar uživatele alex

Děkuju!:)

Avatar uživatele alex

Ahoj, prosím tě netušíš, jestli se nedají sehnat obdobně levné letenky i na pozdější termín? někdy v červenci ideálně.. nejsem se se svým vyhledávacím talentem schopná dostat pod pět až šest tisíc..:/ dík moc!

Avatar uživatele lukas

Ahoj Alex, na léto jsou ceny v této kombinaci za cca 3,5 tisíce, třeba 9.-15. července. S klasickými aerolinkami jsou ceny +6 tis. Zkus ještě kouknout na letenky z Norimberku do Kluže, taktéž s WizzAirem, letenky se dají koupit do 2 tisíc.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)