Z Prahy do Temešváru za českými krajany - 1.541 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Chcete-li poznat autentické vesnické prostředí v malebné krajině karpatských hřebenů nad Dunajem, pohostinnost a vřelost zdejších obyvatel, vydejte se do některé z českých vesnic v rumunském Banátu, kde nebude mít problém se dorozumět s českými krajany, kteří zde žijí od 19. století a stále udržují svůj jazyk a tradice. Výchozím bodem k nevšednímu výletu za českými kořeny bude banátská metropole Temešvár.

Ačkoliv existuje varianta pozemního spojení do Temešváru, můžete do Banátu zamířit letecky z Prahy za velmi příjemnou sumu. Zpáteční letenky z Prahy přes Milán do Rumunska vyjdou v součtu na 1.541 Kč, resp. 2.491 Kč. Přestupy v Bergamu jsou bez nutnosti nocování, naopak na zpáteční cestě si můžete užít celodenní prohlídku toho malebného města nebo se z Rumunska vrátit dříve a pobýt v Bergamu déle.

K výletu do rumunského Temešváru budete potřebovat 2 letenky, které zakoupíte zvlášť u jednoho dopravce.

Ceny letenek platné pro členy Wizz Discout Clubu "WDC", v závorce bez členství:

  • Praha - Milán/Bergamo za 858 Kč (1.398 Kč) na www.wizzair.com
  • Milán/Bergamo - Temešvár za 25 € / 683 Kč (40 € / 1.093 Kč) na www.wizzair.com
Termíny:
  • 28. května - 3. června
  • 21. - 27. května (1.605 Kč s WDC)
  • 4. - 10. června (1.605 Kč s WDC)
Výhodám a pořízení členství Wizz Discout Club se věnujeme v samostatném článku.

Na cestu si musíte vystačit s kabinovým zavazadlem, jehož rozměry nesmí překročit 42 × 32 × 25 cm, hmotnost řešit nemusíte.

Ubytování v Temešváru můžete řešit obligátně přes booking.com, v Banátu se můžete zaměřit na web banat.cz, který se věnuje pobytům v Banátu, najdete v něm cenné informace, zajímavosti, tak i přehled širokých možností přenocování.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele alex

Děkuju!:)

Avatar uživatele alex

Ahoj, prosím tě netušíš, jestli se nedají sehnat obdobně levné letenky i na pozdější termín? někdy v červenci ideálně.. nejsem se se svým vyhledávacím talentem schopná dostat pod pět až šest tisíc..:/ dík moc!

Avatar uživatele lukas

Ahoj Alex, na léto jsou ceny v této kombinaci za cca 3,5 tisíce, třeba 9.-15. července. S klasickými aerolinkami jsou ceny +6 tis. Zkus ještě kouknout na letenky z Norimberku do Kluže, taktéž s WizzAirem, letenky se dají koupit do 2 tisíc.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam chceš!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

A už tam budem?

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Tam chceš!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Rumunsko  

Země divokých hor, klášterů a hraběte Drákuly

Rumunsko je nejrozlehlejším státem Balkánského poloostrova a rozkládá se v jeho severní části. Na severu a severovýchodě hraničí s Ukrajinou a Moldavskem, na západě ho omývají vody Černého moře, na jihu ho odděluje řeka Dunaj od Bulharska a za jeho západní hranicí leží Srbsko a Maďarsko.

Regiony tvořící dnešní Rumunsko prošly velmi odlišným historickým vývojem. To se bezesporu podepsalo i na rozmanitosti země. Čekají na vás tajemné hrady a pevnosti, odlehlé kláštery, průzračné řeky a jezera či dobrodružné prolézání jeskyněmi. Od turistiky si můžete odpočinout na pláži Černého moře nad sklenkou neprávem opomíjeného rumunského vína.

Zdejší největší turistickou devizou jsou však karpatská pohoří. Pokud máte náladu na romantické putování po hřebenech, neexistuje lepší volba než právě Rumunsko. Můžete se pohodově toulat po travnatých poloninách nebo se odvázat k adrenalinovým přechodům po rozeklaných skalnatých vrcholcích. Společnost vám budou dělat jen stáda ovcí pasoucí se u horských salaší a osad, kde se zastavil čas.

V Rumunsku se vůči ČR čas posouvá o jednu hodinu vpřed.

Průvodce pro Rumunsko