Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Velmi přívětivou nabídkou disponuje nizozemská CK Arke.nl Ta nyní nabízí slevu 100 € na osobu u vybraných zájezdů a v kombinaci se šikovně vybraným zájezdem, můžeme docílit 14 denního výletu na Floridu za cenu značně drtící všechny nabídky tuzemských CK !

Možností je opravdu mnoho, budeme se však věnovat té nejzajímavější, tedy nejlevnější. Touto nabídkou je právě zájezd na Floridu s odletem z Amsterdamu (AMS) a ubytováním na 12 nocí za celkovou cenu 423€ (10.510 Kč) při cestě 4 osob a to v datech 29.8.-10.9.2012. (další nabídky naleznete v průběhu následujících měsíců s tím, že vyšší cena zájezdu bude vykompenzována nižší cenou přípoje atd. [méně osob = o něco dražší cena, stále však extrémně levné]).

Háček je v tom, že web Arke je pouze v nizozemštině. Proto jsem udělal pár obrázků s postupem.

1. Navolíme počet osob (v našem případě 4 + jejich data narození)

2. Změníme požadovaný rozsah odletů a délku pobytu

3. Seřadíme si nabídku od nejlevnějšího a vybíráme tu svou

4. Vybereme konkrétní termín + typ pokoje

5. Už klasický průběh rezervace

Do Amsterdamu se dostanete se společností easyJet přímo z Prahy nebo můžete letět do Eindhovenu (EIN) za nižší cenu z Prahy, Brna a jiných letišť se společností Wizzair. Na uvedené data lze zakoupit přípoj v kombinaci Praha - Eindhoven / Amsterdam - Praha za 3.000 Kč. Celkem za takový last minute zaplatíte zhruba 14 tisíc, srovnatelné nabídky s Tunisem, Řeckem atd. :-)

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele annett.rommy
annett.rommy

Mohu se prosím zeptat, kde jste došli na tuto částku, když jednu osobu stojí letenka 20 tisíc a celkově za pobyt na týden na Floridě je zcela obyčejný pobyt částka 150 000.- Kč? zajímavé, to je ubytovaní někde na plaáži na zemi nebo pod mostem zřejmě :-D nebo v tom nejšpinavějším hotelu z hororu?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Anet.. Projdi si naše stránky, pak pochopíš, že to co ti masírují CK nejsou "standardní" ceny ale lichva. Navíc tato nabídka je z období 8/2012 - tedy aktuálně neplatná.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele magda.cadova
magda.cadova

Dobrý den, můžu se zeptat, jakým způsobem ten zájezd rezervujete ? Chtěli jsme přes tuto společnost jet na dovolenou, ale při rezervaci nešla zadat země Česká Republika a při chatu mi paní odpověděla, že neakceptují platby ze zahraničí. Dá se to nějak obejít ? Děkuji

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, v případě online platby by mělo být jedno z které země jste. Ale raději bych dal na názor člověka, který zde pracuje.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele dump
dump

Super nabidka, skoda jen nemoznosti cestovat bez viz se starym pasem bez biometrickych udaju. Sakra...

před 10 lety
Avatar uživatele cestujlevne
cestujlevne

Byrokracie nepřítel člověka :-)

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Wall Street
ušetříš až 36%
Jedem!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
To musíš vidět!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké