New York

Zimní návštěva Islandu a New Yorku během jedné cesty z Mnichova za 10.910 Kč.

0 komentářů
2016-08-22T20:39:37+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

V aktuální akci aerolinky ze země ohně a ledu můžete ukořistit letenku, která vám dovolí během jedné cesty navštívit zimní Island, nad nímž příroda v období od října do listopadu na nebi maluje nádherné polární záře, a město, jehož symboly jsou žluté taxíky, Socha svobody, Brooklynský most či slavná Times Square.

Nejlevnější letenky jsou dostupné s odletem z Mnichova od začátku listopadu, za mírně navýšenou cenu lze sestavit letenku i na říjen.

  • Mnichov – Reykjavík – New York – Mnichov za 10.910 Kč rezervuj>>
  • Cestovní období platí pro odlety 16.10.-20.10. s ukončením cesty do 21.1.2017
  • Maximální doba stopoveru na Islandu 177 hodin
  • Rezervace možné do 24.8.
Letenka zahrnuje přepravu 2 kusů zavazadel o celkové hmotnosti 46 kg, proto se vůbec nemusíte krotit při zběsilých nákupech v New Yorku. Občerstvení během letů je za poplatek.

Na Islandu

V zimním období mohou být některé části Islandu odříznuté od světa, avšak kolem Reykjavíku se vypůjčeným autem (www.geysir.is, www.sadcars.com) v pohodě dostanete třeba k tzv. Zlatému trojúhelníku, který zahrnuje fascinující vodopád Gulfoss, NP Thingvellir a gejzíry Geysir a Strokkur, taktéž by neměl být problém dojet do Víku, k vodopádu Seljalandsfoss nebo ledovcovému jezeru Jökulsárlón.

New York

New York vám snad ani nemusíme představovat, takže jen pár praktických rad. Před samotnou cestou do USA si nezapomeňte udělat cestovní registraci ESTA, kterou vyřídíte on-line za poplatek 14 dolarů. Musíte upozornit cestovatele, kteří v minulosti cestovali do Íránu, Iráku, Sýrie nebo Súdánu, že si musí na ambasádě vyřídit standardní turistické vízum.

Při hledání ubytování v New Yorku se zaměřte na hotely mimo Manhattan, výrazně ušetříte. Opět doporučíme bydlet na Long Island City v námi ověřených hotelech Sleep InnBest Western Plaza či Ramada Long Island City. Věnujte pozornost tomu, že rezervační portály většinou uvádějí cenu za noc bez daní a místních poplatků.

Airbnb

Levnější a zajímavější alternativy ubytování v New Yorku naleznete na portálu Airbnb, který je v USA velmi oblíbený. Při poptávání volných apartmánů či pokojů se obrňte trpělivostí, nezřídka se stává, že vám odpoví až pátý hostitel. Vybírejte proto z těch nabídek, u kterých mají hostitelé pozitivní reference a hodnocení nemovitosti. Více informací o službě Airbnb a o tom, jak získat slevu na první rezervaci, se dozvíte v našem článku.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-08-22T21:39:37+02:00

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce