Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V aktuální akci aerolinky ze země ohně a ledu můžete ukořistit letenku, která vám dovolí během jedné cesty navštívit zimní Island, nad nímž příroda v období od října do listopadu na nebi maluje nádherné polární záře, a město, jehož symboly jsou žluté taxíky, Socha svobody, Brooklynský most či slavná Times Square.

Nejlevnější letenky jsou dostupné s odletem z Mnichova od začátku listopadu, za mírně navýšenou cenu lze sestavit letenku i na říjen.

  • Mnichov – Reykjavík – New York – Mnichov za 10.910 Kč rezervuj>>
  • Cestovní období platí pro odlety 16.10.-20.10. s ukončením cesty do 21.1.2017
  • Maximální doba stopoveru na Islandu 177 hodin
  • Rezervace možné do 24.8.
Letenka zahrnuje přepravu 2 kusů zavazadel o celkové hmotnosti 46 kg, proto se vůbec nemusíte krotit při zběsilých nákupech v New Yorku. Občerstvení během letů je za poplatek.

Na Islandu

V zimním období mohou být některé části Islandu odříznuté od světa, avšak kolem Reykjavíku se vypůjčeným autem (www.geysir.is, www.sadcars.com) v pohodě dostanete třeba k tzv. Zlatému trojúhelníku, který zahrnuje fascinující vodopád Gulfoss, NP Thingvellir a gejzíry Geysir a Strokkur, taktéž by neměl být problém dojet do Víku, k vodopádu Seljalandsfoss nebo ledovcovému jezeru Jökulsárlón.

New York

New York vám snad ani nemusíme představovat, takže jen pár praktických rad. Před samotnou cestou do USA si nezapomeňte udělat cestovní registraci ESTA, kterou vyřídíte on-line za poplatek 14 dolarů. Musíte upozornit cestovatele, kteří v minulosti cestovali do Íránu, Iráku, Sýrie nebo Súdánu, že si musí na ambasádě vyřídit standardní turistické vízum.

Při hledání ubytování v New Yorku se zaměřte na hotely mimo Manhattan, výrazně ušetříte. Opět doporučíme bydlet na Long Island City v námi ověřených hotelech Sleep InnBest Western Plaza či Ramada Long Island City. Věnujte pozornost tomu, že rezervační portály většinou uvádějí cenu za noc bez daní a místních poplatků.

Airbnb

Levnější a zajímavější alternativy ubytování v New Yorku naleznete na portálu Airbnb, který je v USA velmi oblíbený. Při poptávání volných apartmánů či pokojů se obrňte trpělivostí, nezřídka se stává, že vám odpoví až pátý hostitel. Vybírejte proto z těch nabídek, u kterých mají hostitelé pozitivní reference a hodnocení nemovitosti. Více informací o službě Airbnb a o tom, jak získat slevu na první rezervaci, se dozvíte v našem článku.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Ragusa
ušetříš až 60%
To bude jízda!
Gambie
ušetříš až 36%
To budou fotky!
Milán Duomo
ušetříš až 70%
Tam chceš!
Barcelona
ušetříš až 70%
A už tam budem?
Barcelona z Prahy během října
1 065 Kč
2022-06-29T10:43:09+02:00 3 komentáře
5511 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké

Zavřít boční panel
Papuchalk tlustozobý
Island

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1 500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

  • Rozloha: 102 775 km2
  • Počet obyvatel: 371 000
  • Název islandsky: Ísland
  • Název anglicky: Iceland
  • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Průvodce pro Island