Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Regiojet spouští již čtvrtou akci během ledna zvanou Žlutá jízda, díky níž můžete využít citelné slevy na autobusové jízdenky napříč Evropou. Vydejte se tentokrát již za 398 Kč (zpáteční) například do Krakova, Regensburgu, Norimberku a Mnichova nebo za 598 Kč dále do Frankfurtu, Lucemburku, Milána, Kodaně a spoustu dalších měst.

Jízdenky jsou v prodeji pouze do dnešní půlnoci!

  • Rezervuj jízdenky za 398 Kč nebo 598 Kč na regiojet.cz >>
  • Cestovní období do 28.2.2017
  • Prodej pouze dnes (25.1.) do půlnoci
  • Jízdenky rezervujte jako 2x jednosměrnou, nikoliv zpáteční a max pro 2 osoby v jednom nákupu

Z Prahy: Vratislav, Regensburg, Norimberk, Mnichov, Kodaň, Milán, Frankfurt, Lucemburk, Štrasburk, Metz a Freiburg

Z Brna: Řím

Z Ostravy: Krakov a Katovice

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jan Šmákal
Jan Šmákal

Ahoj :-) Jedeme s takovou "akcí" zítra poprvé :-) Protože chceme toto využívat častěji a máme u nás geocachingovou partu, můžu se stát, že nevím, kdo ještě pojede. Myslím v případě, že bych kupoval třeba 2x2 jízdenky a nevím kdo se přidá na ty zbylé dvě. Je problém s tím, když na ní pojede někdo jiný? U letenky bych to pochopil, kdyby byl problém, ale u autobusu... Předem děkuji za info :-)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele nejezchlebova.t
nejezchlebova.t

Většinou jim to vadi spíše na cestě zpet - nevím, jestli to tak bylo vždycky, ale ani když dopředu zavoláte ze z nějakého důvodu potřebujete nastoupit později, i když třeba jen o zastávku, tak to neberou...vyzkoušeno včera na trase Geneva - praha

před 6 lety
Avatar uživatele go.kujawa
go.kujawa

Terez... jak jste kupovala jízdenky do Genevy? sháníme něco levneho

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele brauerova.sara
brauerova.sara

Jak se budou dívat na to, když si koupím lístek do Kodaně a vyhupnu v Hamburku? Povezu s sebou krosnu. Ale teoreticky by to mohlo být všem jedno, viďte?

před 6 lety
Avatar uživatele petmik81
petmik81

jj jim je to jedno, uz sem to tak udelal nekolikrat, koho to zajima :-D

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Bosa
ušetříš až 67%
To bude jízda!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Borobudur
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Poznaň
Polsko

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Průvodce pro Polsko

Zavřít boční panel
Německo
Německo

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo

Zavřít boční panel
Lucemburk
Lucembursko

Největší z nejmenších

Velkovévodství lucemburské (nejčastěji prostě Lucembursko), jak už název napovídá, je země s bohatým historickým dědictvím rodu Lucemburků. Jedná se o jeden z evropských ministátů (ten největší), leží v západní Evropě na křižovatce mezi Německem na východě, Francií na jihu a Belgií na severozápadě.

Lucembursko je zakládajícím členem Beneluxu, NATO, Evropské unie, OECD a hlavní a největší město Lucemburk je sídlem mnoha jejich institucí. Ruku v ruce je jednou z nejrozvinutějších zemí světa a zároveň stát s nejvyšší paritou kupní síly (HDP) na obyvatele na světě. Při návštěvě této země lze tedy počítat s nadstandardní úrovní veřejných služeb, kulturního vyžití i možnostmi rekreace.

Průvodce pro Lucembursko

Zavřít boční panel
Dánsko
Dánsko

Nejmenší evropská severská země s nejšťastnějším obyvatelstvem

Dánsko je nejmenší z evropských severských zemí. Leží na Jutském poloostrově a na stovkách ostrovů a ostrůvků v okolí, z nichž největší je Sjælland, na němž se nachází i hlavní město Kodaň a soustřeďuje se zde nejvíce obyvatel, protože 6 z 10 Dánů osidluje právě území kodaňské aglomerace. Dánsko má dvě autonomní území – Faerské ostrovy a Grónsko, tento celek se pak nazývá Dánské království. Dánsko patří do EU, zatímco Faerské ostrovy a Grónsko tam nepatří. Jediným pevninským sousedem Dánska je Německo, dalšími zeměmi v těsné blízkosti jsou Polsko, Norsko a Švédsko.

Dánové patří k nejšťastnějším národům na světě a není se čemu divit, protože kvalita života v Dánsku je podle celosvětových statistik jedna z nejvyšších. Dánsko je země Hanse Christiana Andersena, země ikonické stavebnice lego, můžete se zde kochat nádhernými přírodními scenériemi, malebnými vesničkami na venkově nebo navštěvovat starobylé hrady a pevnosti připomínající dřívější vliv Vikingů. Dánsko je posedlé kvalitním designem, detaily a dokonalým zpracováním i v něčem tak všedním, jako je kodaňské metro nebo dánské vlaky. 

Kodaň sama o sobě je opravdovou výkladní skříní Dánska a každý si zde přijde na své. Pokud vás omrzí dánský venkov, tak můžete strávit (nejen) v Kodani noc v jednom z místních nejvyhlášenějších barů, nebo alespoň při teplém letním večeru navštívit s přáteli nějakou z místních restaurací, protože ty mají nejvíce michelinských hvězd ze všech měst severní Evropy. Noční život je v dánských velkých městech velice pestrý a často je k němu i nějaký kulturní doprovod. Dánsko je zkrátka ideální zemí prakticky pro každého cestovatele, jedinou vadou na kráse jsou místní poměrně vysoké ceny.

Průvodce pro Dánsko