Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nová várka zlevněných jízdenek autobusového dopravce Regiojet vás tento týden láká k návštěvě historických měst na severu Německa a hlavní metropole Kodaně. Noční spoje při ceně 390 Kč za cestu budou v porovnání s leteckou přepravou minimálně třikrát levnější, ale také šestkrát delší. Jede se však přes noc, proto pokud nemáte problém se spaním v polosedě, udělejte si celodenní výlet přes noc tam, večer zpět.

Zpáteční cestu je nutné sestavit pomocí dvou jednosměrných jízdenek.
  • Rezervuj akční jízdenky za 390 Kč na regiojet.cz
  • Cestovní období do 30.9.2016
  • Prodej do vyprodání, maximálně 18.9.
  • Jízdenky je nutné koupit jako 2x jednosměrnou

Na lince z Prahy do Magdeburgu, Wolfsburgu, Hannoveru, Brém a Hamburku se odjíždí v 23:00 s příjezdem do Hamburku v 11:25 (celý jízdní řád). Z Prahy do Kodaně vyjedete v 18:00 s příjezdem v 6:25.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Janeet
Janeet

Nevíte, zda lístek lze stornovat, jako u běžných lístků od regiojetu?

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Pavel_Starecky
Pavel_Starecky

Pozn. Pokud pojedete na této trase do Německa, tak se stejně neobejdete bez 1 noci v Německu

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Edit: Z Prahy do Paříže lze dojet vlakem za 856Kč. http://vlakem.net/praha-paris-1-jednosmerne

před 5 lety
padrino11

Ne není to narážka, děkuji za informaci. Potřebuji ve 3 lidech 30/1 z Prahy do Paříže a 20/2 zpět a řeším možnosti. Přemýšlel jsem o vlaku místo letadla, ale je to dražší než letadlo i s hotelem.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele vitkuvcestopiss
vitkuvcestopiss

Stopem sem tam rychleji

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Že máte jistou náklonnost k firmám R. Jančury je jasné dlouho. Ale do Německa přes noc autobusem je trochu úlet, když všechny uvedené destinace jsou dostupné vlakem za 386-524Kč vlakem z Prahy v 6:27. Například příjezd do Hamburgu je jen o 2h později než autobusem, s tím, že nemusím trávit noc v autobuse...Neříkám, že to nikdo nevyužije, ale na hlavní stranu mi to přijde trochu úlet, myslím, že by se daly najít lepší tipy.

před 5 lety
padrino11

Měl byste tip jak vlakem do Paříže z Prahy?

před 5 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Jestli je to myšleno jako narážka, tak připomenu, že se jedná o Německo. Jinak. Paříže do Prahy je nejlevnější samozřejmě autobus, za 524Kč, ale při nákupu u Českých drah, Regiojet si za stejnou linku účtuje minimálně 1650Kč. Vlakem se lze z Paříže do Prahy dostat od 1380Kč, viz: http://vlakem.net/paris-praha-1-jednosmerne

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Na úvod chci říct, že ve většině případů preferuji vlak před busem. Nicméně v tomto případě vidím smysl právě v tom, že nestrávím celej den ve vlaku, ale jede se přes noc a den je pak na prohlídku města a večer opět přes noc zpět. Navíc je to v textu vyloženě zmíněo, že to je pro ty, kterým nevadí strávit noc v buse, určitě ne pro každého, ale určitě to sem patří. A místo cesty vlakem, kde v daném místě musím strávit minimálně jednu noc, spíše dvě to tady vyjede opravdu jen za tu jízdenku, takže pro lowcost cestovatele určitě fajn.

před 5 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Samozřejmě, to nepopírám, ale příjezd do Hamburgu v 11:25 mi přijde trochu úlet. Trochu mi to přijde jako reklama na každou akci nevytížených linek žlutého dopravce. Vzhledem k aktuálnímu počasí by mi přišlo vhodnější upozornit na akci někam do přírody, například na Slovensko odkudkoliv z ČR do 276Kč/OW.

před 5 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Tak mně přijde 11:25 pořád ještě v pohodě na prohlídku města. Jinak je fakt, že jak jsem neměl na ČD dlouho dobrého slova, tak se poslední dobou dost snaží - akce, ceny, mobilní aplikace a začal jsem zase s nimi i občas jezdit. Nicméně po včerejším zážitku z první třídy v rychlíku (na rozdíl od railjetu nebo IC/EC) musím říct, že mají pořád hodně co dohánět. Za tohle chtít cokoliv navíc, to už chce teda hodně odvahy. Jediný pozitivum je, že je tam člověk sám.

před 5 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Abych strávil ve městě půl dne a 2 noci v autobusech na to vážně nemám. ČD se za poslední léta hodně změnily (samozřejmě k tomu přispěla i konkurence) a i rychlíky začínají postupně vylepšovat. První třída v rychlíku znamená většinou lepší sedačky, více místa a méně spolucestujících. Příplatek 30% mi přijde ok. CL mám zatím za jedničku ve svém zaměření a doufám, že se to nezmění. Nicméně věci na zlepšení se najdou vždy. Když pomineme tento článek, tak bych u článků nezaměřených na letenky uvítal, aby se tipy nevztahovaly především pro Prahu, přeci jen 90% obyvatel ČR žije jinde. Dále by bylo vhodné místo stručného vypisování dopravy na letiště v okolí ČR (opět použitelné vetšinou jen pro Prahu a max. jedno město po cestě) udělat pro daná letiště vlastní stránky, kde by byly podrobně popsány všechny možnosti dopravy a parkování a na ní v článku odkazovat. Neberte to jako rýpání, ale jako tip, jak poskytovat komplexní a přehledné informace, které vás odliší od konkurence.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Jambiani
ušetříš až 39%
Tam jsi vždycky chtěl!
Enna
ušetříš až 71%
Honem, dokud jsou místa!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam chceš!
Skaftafell
ušetříš až 30%
Tam jsi ještě nebyl!
5284 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Německo
Německo

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo

Zavřít boční panel
Dánsko
Dánsko

Nejmenší evropská severská země s nejšťastnějším obyvatelstvem

Dánsko je nejmenší z evropských severských zemí. Leží na Jutském poloostrově a na stovkách ostrovů a ostrůvků v okolí, z nichž největší je Sjælland, na němž se nachází i hlavní město Kodaň a soustřeďuje se zde nejvíce obyvatel, protože 6 z 10 Dánů osidluje právě území kodaňské aglomerace. Dánsko má dvě autonomní území – Faerské ostrovy a Grónsko, tento celek se pak nazývá Dánské království. Dánsko patří do EU, zatímco Faerské ostrovy a Grónsko tam nepatří. Jediným pevninským sousedem Dánska je Německo, dalšími zeměmi v těsné blízkosti jsou Polsko, Norsko a Švédsko.

Dánové patří k nejšťastnějším národům na světě a není se čemu divit, protože kvalita života v Dánsku je podle celosvětových statistik jedna z nejvyšších. Dánsko je země Hanse Christiana Andersena, země ikonické stavebnice lego, můžete se zde kochat nádhernými přírodními scenériemi, malebnými vesničkami na venkově nebo navštěvovat starobylé hrady a pevnosti připomínající dřívější vliv Vikingů. Dánsko je posedlé kvalitním designem, detaily a dokonalým zpracováním i v něčem tak všedním, jako je kodaňské metro nebo dánské vlaky. 

Kodaň sama o sobě je opravdovou výkladní skříní Dánska a každý si zde přijde na své. Pokud vás omrzí dánský venkov, tak můžete strávit (nejen) v Kodani noc v jednom z místních nejvyhlášenějších barů, nebo alespoň při teplém letním večeru navštívit s přáteli nějakou z místních restaurací, protože ty mají nejvíce michelinských hvězd ze všech měst severní Evropy. Noční život je v dánských velkých městech velice pestrý a často je k němu i nějaký kulturní doprovod. Dánsko je zkrátka ideální zemí prakticky pro každého cestovatele, jedinou vadou na kráse jsou místní poměrně vysoké ceny.

Průvodce pro Dánsko