Německo

Žlutý boom: jízdenky do Hamburku, Hannoveru a Kodaně za 780 Kč.

12 komentářů
2016-09-12T09:22:02+02:00

O akci

Nová várka zlevněných jízdenek autobusového dopravce Regiojet vás tento týden láká k návštěvě historických měst na severu Německa a hlavní metropole Kodaně. Noční spoje při ceně 390 Kč za cestu budou v porovnání s leteckou přepravou minimálně třikrát levnější, ale také šestkrát delší. Jede se však přes noc, proto pokud nemáte problém se spaním v polosedě, udělejte si celodenní výlet přes noc tam, večer zpět.

Zpáteční cestu je nutné sestavit pomocí dvou jednosměrných jízdenek.
  • Rezervuj akční jízdenky za 390 Kč na regiojet.cz
  • Cestovní období do 30.9.2016
  • Prodej do vyprodání, maximálně 18.9.
  • Jízdenky je nutné koupit jako 2x jednosměrnou

Na lince z Prahy do Magdeburgu, Wolfsburgu, Hannoveru, Brém a Hamburku se odjíždí v 23:00 s příjezdem do Hamburku v 11:25 (celý jízdní řád). Z Prahy do Kodaně vyjedete v 18:00 s příjezdem v 6:25.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-09-12T09:22:02+02:00

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Janeet
Janeet
před 6 lety

Nevíte, zda lístek lze stornovat, jako u běžných lístků od regiojetu?

Avatar uživatele Pavel_Starecky
Pavel_Starecky
před 6 lety

Pozn. Pokud pojedete na této trase do Německa, tak se stejně neobejdete bez 1 noci v Německu

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 6 lety

Edit: Z Prahy do Paříže lze dojet vlakem za 856Kč. http://vlakem.net/praha-paris-1-jednosmerne

padrino11
před 6 lety

Ne není to narážka, děkuji za informaci. Potřebuji ve 3 lidech 30/1 z Prahy do Paříže a 20/2 zpět a řeším možnosti. Přemýšlel jsem o vlaku místo letadla, ale je to dražší než letadlo i s hotelem.

Avatar uživatele vitkuvcestopiss
vitkuvcestopiss
před 6 lety

Stopem sem tam rychleji

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 6 lety

Že máte jistou náklonnost k firmám R. Jančury je jasné dlouho. Ale do Německa přes noc autobusem je trochu úlet, když všechny uvedené destinace jsou dostupné vlakem za 386-524Kč vlakem z Prahy v 6:27. Například příjezd do Hamburgu je jen o 2h později než autobusem, s tím, že nemusím trávit noc v autobuse...Neříkám, že to nikdo nevyužije, ale na hlavní stranu mi to přijde trochu úlet, myslím, že by se daly najít lepší tipy.

padrino11
před 6 lety

Měl byste tip jak vlakem do Paříže z Prahy?

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 6 lety

Jestli je to myšleno jako narážka, tak připomenu, že se jedná o Německo. Jinak. Paříže do Prahy je nejlevnější samozřejmě autobus, za 524Kč, ale při nákupu u Českých drah, Regiojet si za stejnou linku účtuje minimálně 1650Kč. Vlakem se lze z Paříže do Prahy dostat od 1380Kč, viz: http://vlakem.net/paris-praha-1-jednosmerne

Avatar uživatele eremi
eremi
před 6 lety

Na úvod chci říct, že ve většině případů preferuji vlak před busem. Nicméně v tomto případě vidím smysl právě v tom, že nestrávím celej den ve vlaku, ale jede se přes noc a den je pak na prohlídku města a večer opět přes noc zpět. Navíc je to v textu vyloženě zmíněo, že to je pro ty, kterým nevadí strávit noc v buse, určitě ne pro každého, ale určitě to sem patří. A místo cesty vlakem, kde v daném místě musím strávit minimálně jednu noc, spíše dvě to tady vyjede opravdu jen za tu jízdenku, takže pro lowcost cestovatele určitě fajn.

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 6 lety

Samozřejmě, to nepopírám, ale příjezd do Hamburgu v 11:25 mi přijde trochu úlet. Trochu mi to přijde jako reklama na každou akci nevytížených linek žlutého dopravce. Vzhledem k aktuálnímu počasí by mi přišlo vhodnější upozornit na akci někam do přírody, například na Slovensko odkudkoliv z ČR do 276Kč/OW.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 6 lety

Tak mně přijde 11:25 pořád ještě v pohodě na prohlídku města. Jinak je fakt, že jak jsem neměl na ČD dlouho dobrého slova, tak se poslední dobou dost snaží - akce, ceny, mobilní aplikace a začal jsem zase s nimi i občas jezdit. Nicméně po včerejším zážitku z první třídy v rychlíku (na rozdíl od railjetu nebo IC/EC) musím říct, že mají pořád hodně co dohánět. Za tohle chtít cokoliv navíc, to už chce teda hodně odvahy. Jediný pozitivum je, že je tam člověk sám.

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 6 lety

Abych strávil ve městě půl dne a 2 noci v autobusech na to vážně nemám. ČD se za poslední léta hodně změnily (samozřejmě k tomu přispěla i konkurence) a i rychlíky začínají postupně vylepšovat. První třída v rychlíku znamená většinou lepší sedačky, více místa a méně spolucestujících. Příplatek 30% mi přijde ok. CL mám zatím za jedničku ve svém zaměření a doufám, že se to nezmění. Nicméně věci na zlepšení se najdou vždy. Když pomineme tento článek, tak bych u článků nezaměřených na letenky uvítal, aby se tipy nevztahovaly především pro Prahu, přeci jen 90% obyvatel ČR žije jinde. Dále by bylo vhodné místo stručného vypisování dopravy na letiště v okolí ČR (opět použitelné vetšinou jen pro Prahu a max. jedno město po cestě) udělat pro daná letiště vlastní stránky, kde by byly podrobně popsány všechny možnosti dopravy a parkování a na ní v článku odkazovat. Neberte to jako rýpání, ale jako tip, jak poskytovat komplexní a přehledné informace, které vás odliší od konkurence.

Další akce