Poznaň

Žlutými autobusy z Ostravy do Krakova a Katovic - 250 Kč.

35 komentářů
2015-06-07T10:01:00+02:00

O akci

Na poli mezinárodní autobusové dopravy mezi Českou republikou a Polskem zřejmě vypukne další konkurenční boj. Na zdá se lukrativní trasu mezi Ostravou, resp. Bohumínem a polskými Katovicemi a Krakovem se po Tigerexpressu, Leo Expressu a Českých drahách dere také Student Agency. Nutno podotknout, že jediným dopravcem zajíždějícím na letiště v Katovicích zůstává polský Tigerexpress, který však úzce spolupracuje se skupinou Student Agency.

Všichni víme, že je Jančura velkým hráčem a že se rád pouští do šarvátek s konkurencí. Na lince Ostrava – Krakov však bude svádět rovný boj, neboť nasadil ceny totožné s těmi, za které na trase jezdí České dráhy. Co však nelze srovnávat, je nabídka a úroveň servisu, kterou poskytují žluté autobusy. Linku budou obsluhovat luxusní žluté autobusy Fun & Relax, které nabízejí individuální multimediální zábavu s dotykovou obrazovkou v každém sedadle či přípojku do elektrické sítě.

Student Agency bude od 12. 6. vypravovat každodenně jeden pár spojů, s odjezdem z ostravského svinovského nádraží v 9:55 a příjezdem do Krakova ve 13:15, v opačném směru vyjíždí autobus z Krakova o hodinu později a do Svinova dorazí v 17:35. Linka má logicky dobrou návaznost na autobusové a vlakové spoje Student Agency.

Jednosměrná jízdenka mezi Ostravou a Krakovem, resp. Katovicemi stojí 250 Kč, z Prahy vyjde jízdenka na 440 Kč.

  • Rezervuj zpáteční jízdenku Ostrava – Katovice a Krakov za 500 Kč na studentagency.cz
  • Cestovní období od 12. 6.
Tisková zpráva Student Agency o rozšíření sítě mezinárodních autobusových linek do jubilejní 15. země.

Na víkend do Krakova

Ač to může znít poněkud pejorativně, Krakov je taková "polská Praha". Je to nejkrásnější polská a hlavně královská metropole plná historických památek, na každém rohu jsou tu restaurace a kavárny, kde můžete vychutnat výbornou polskou kuchyni a přitom neutratit majlant. Hlavními dominantami města jsou wawelské návrší s královským zámkem Wavel či Rynek Glowny s Mariánským kostelem a úchvatnou Sukiennicí uprostřed. Nedaleko Krakova se nachází obec Wieliczka se slavnými a stejnojmennými solnými doly, které jsou zpřístupněny turistům. Prohlídková trasa má 3,5 km.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-06-07T10:01:00+02:00

35 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce