Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na poli mezinárodní autobusové dopravy mezi Českou republikou a Polskem zřejmě vypukne další konkurenční boj. Na zdá se lukrativní trasu mezi Ostravou, resp. Bohumínem a polskými Katovicemi a Krakovem se po Tigerexpressu, Leo Expressu a Českých drahách dere také Student Agency. Nutno podotknout, že jediným dopravcem zajíždějícím na letiště v Katovicích zůstává polský Tigerexpress, který však úzce spolupracuje se skupinou Student Agency.

Všichni víme, že je Jančura velkým hráčem a že se rád pouští do šarvátek s konkurencí. Na lince Ostrava – Krakov však bude svádět rovný boj, neboť nasadil ceny totožné s těmi, za které na trase jezdí České dráhy. Co však nelze srovnávat, je nabídka a úroveň servisu, kterou poskytují žluté autobusy. Linku budou obsluhovat luxusní žluté autobusy Fun & Relax, které nabízejí individuální multimediální zábavu s dotykovou obrazovkou v každém sedadle či přípojku do elektrické sítě.

Student Agency bude od 12. 6. vypravovat každodenně jeden pár spojů, s odjezdem z ostravského svinovského nádraží v 9:55 a příjezdem do Krakova ve 13:15, v opačném směru vyjíždí autobus z Krakova o hodinu později a do Svinova dorazí v 17:35. Linka má logicky dobrou návaznost na autobusové a vlakové spoje Student Agency.

Jednosměrná jízdenka mezi Ostravou a Krakovem, resp. Katovicemi stojí 250 Kč, z Prahy vyjde jízdenka na 440 Kč.

  • Rezervuj zpáteční jízdenku Ostrava – Katovice a Krakov za 500 Kč na studentagency.cz
  • Cestovní období od 12. 6.
Tisková zpráva Student Agency o rozšíření sítě mezinárodních autobusových linek do jubilejní 15. země.

Na víkend do Krakova

Ač to může znít poněkud pejorativně, Krakov je taková "polská Praha". Je to nejkrásnější polská a hlavně královská metropole plná historických památek, na každém rohu jsou tu restaurace a kavárny, kde můžete vychutnat výbornou polskou kuchyni a přitom neutratit majlant. Hlavními dominantami města jsou wawelské návrší s královským zámkem Wavel či Rynek Glowny s Mariánským kostelem a úchvatnou Sukiennicí uprostřed. Nedaleko Krakova se nachází obec Wieliczka se slavnými a stejnojmennými solnými doly, které jsou zpřístupněny turistům. Prohlídková trasa má 3,5 km.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

35 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele p.chudis
p.chudis

mě bohatě stačí jezdit s CD po Brně. Každým nástupem do ,,dobytčáku" člověk trne, aby další zastávka nebyla Osvětim. Humus, špína. Bohužel je to pro mě nejrychlekší spoj, tak to tam 2x denně po 17 minutách přežiju

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele soundman73
soundman73

Nechcete si ty slinty (flamewar) nechat na k-rep?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele hhmusic
hhmusic

Nevím, jestli tady někdo z vás jel v poslední době Ostrava - Katowice (eventuelně Krakow). Pravda je taková, že do Ostravy se dá z Prahy/Brna dostat levně, ale pak přichází 100 km úsek, kterej dodnes stál v běžné ceně 400 kč a levněji se přímým spojem nedostanete. Dráhy vyšly jen tak mimochodem cca stejně, 880 kč zpáteční z Olomouce. Takže s cenou 250 kč je to aktuálně nejlevnější způsob, jak se do Katowic dostat, navíc pohodlný.

před 7 lety
Avatar uživatele jisvobo
jisvobo

Pokud má někdo opravdu hluboko do kapsy existuje ještě dobrodružnější varianta přes Český Těšín, tam z vlakového pak 20 minut přejít do Cieszyna a odtud s Bus Brothers (busbrothers.pl) za 90 Kč (14 PLN) do Katowic. Komfort nic moc (minibusy), ale ušetří se. Stejně tak se dá dostat do Krakowa za 20 PLN.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele hambina_1
hambina_1

Když ČD začaly 1. března provozovat autobusovou linku Ostrava - Krakov, tak jsem se o tom na cestujlevne.com nedočetl. Přitom cena začíná také na 9 EUR (251 Kč). Jak je to možné? Že by se tu někomu nadržovalo? To Vám za to pan Jančura platí, nebo dává volné jízdenky?

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

1) Nikdo nás o lince ČD BUS Krakov neinformoval, proto jsme na ni neupozornili. 2) Student Agency nám žádné volné jízdenky neposkytuje ani nikomu nenadržujeme. Máme malou provizi, řádově v jednotkách procent při prodeji jízdenek přes náš odkaz, ale to je zákonitost fungování tohoto webu, více v sekci https://www.cestujlevne.com/uvod/#3 PS: Dříve jsme upozorňovali na jízdenky od Leo Expressu, Tigerexpressu, pravidelně píšeme o jízdenkách od Polskibus, Simplexpress a dalších... Od nikoho z jmenovaných jsme nikdy nedostali ani desetník, natož volnou jízdenku.

před 7 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Co třeba upozornit na jízdenku s ČD do Rakouska. Od 391Kč se lze dostat kamkoliv v Rakousku. Za tuto cenu lze koupit například jízdenku Brno - Bregenz, Brno - Villach, apod. Pro kratší trasy cena startuje na 251Kč, to platí například pro trasu Brno - Flughafen Wien.

před 7 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Samozřejmě jsem myslel nový článek. Ve fóru tento tip již nějaký čas je.. https://www.cestujlevne.com/diskuze/viewtopic.php?f=34&t=1946

před 7 lety
Avatar uživatele hambina_1
hambina_1

Já myslel, že výhodné ceny (jízdenek, letenek) hledáte aktivně Vy? To mně chcete tvrdit, že Vás SA, nebo LE, nebo ČSA, Wizz Air atd. při každé nově zaveden spoji, akčním tarifu... kontaktuje? Např. i SC Pendolínem se dá rychle a levně dostat do Košic - také to byla nová linka - také žádné informace na tomto webu nebyly. Ale o LE a SA článek napsán byl. A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Takže nadržování a upřednostňování tu je, ne že ne!

před 7 lety
Avatar uživatele hambina_1
hambina_1

Dovolím si poslední komentář. Tak prostě přiznejte, že někomu nadržujete. Vás by přeci nemuselo zajímat, že jedná o státní moloch, když i on nabízí do některých destinací výhodné nabídky. Ale je prostě vidět, že u tohoto dopravce hledat nic nechcete, že? Když je to přeci ten hrozný moloch... Jen se divím, že jste k článku nepřipojili fotografii, jak se sám pan Jančura opírá o svůj vlak či autobus. To by více zapadalo to vaši strategie. Když už tomu molochu platíme peníze, z kapes daňových poplatníků, tak by bylo i vhodné ty cenově výhodné nabídky propagovat a využívat, ne? A ne o nich mlčet. Děkuji.

před 7 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Zjevně dnes bylo opravdu velké vedro, některým zde v diskuzi se z toho celkem dost solidně přehřívá mozek.

před 7 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Co třeba doprava na letiště ve Vídni? Proč uvádíte jen SA. ČD/OBB tam jezdí novými vlaky co 2 hodiny, cesta je o půl hodiny kratší a někdy i levnější. Navíc většina Vašich čtenářů jistě není pouze z Prahy nebo Brna, tudíž je pro ně SA použitelné méně. Ten Hamburg je logický, protože tam téměř jiná možnost dopravy není.

před 7 lety
Avatar uživatele everlaste
everlaste

Díky za info...., ale výhodu v tom nevidím. Za naftu z Ostravy dám max. 500 Kč tam i zpět....a poplatek za parkování vozidla podle dnů...150-500 Kč. A to si vyjedu z domu a dojedu až k letišti. Pro dva absolutně nevýhodné! Max. pro toho, kdo nevlastní auto :-)

před 7 lety
Avatar uživatele kaina
kaina

Kruci, tady se to poslední dobou zvrhlo. Mě nezajímá, kdo je moloch, chodím sem proto, že tu vždy najdu výhodné ceny letenek, nezajímá mě, že sem píše někdo z ČD, tohle není žádný veřejnoprávní čt, aby musel dávat vyvážené nabídky. Jděte už do někam a přestaňte plýtvat písmenkama. Jo - a líbí se mi žlutá barva!

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

I zatvrzelý železničář musí pochopit, že standard služeb SA a ČD je zcela na jiné úrovni. Při páteční cestě z Prahy do Budapešti jsem zvolil ČD a už tak nikdy vícekrát neučiním. Absence wi-fi i v jídelním voze je pro mě na mezinárodní lince nepochopitelná. Až zlepší služby, rád je budu doporučovat s každou novou nabídkou. Prozatím ale budeme nadržovat kvalitnějším dopravcům.

před 7 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Ano, wi-fi bohužel někde zatím chybí. Ale co jsem slyšel, tak by se to mělo v nejbližší době změnit. Já právě naopak při své poslední cestě z Bratislavy uvítal přítomnost jídelního vozu, kde jsem se mohl plnohodnotně najíst, protože na to nebyl v Bratislavě čas. Kdybych jel SA (nebo jakýmkoliv jiným autobusem), tak bych byl 4h bez jídla. Jinak jsem ale upozorňoval hlavně na spojení do Rakouska, kde mají ČD ve spolupráci s OBB nastavenou kvalitu o úroveň výše. A cena jízdenky například do Innsbrucku, Grazu, Villachu, Bregenzu začínající na 391Kč mi přijde jako velmi zajímavá, navíc se moc jiných možností dopravy do Rakouska (kromě Vídně) nenabízí. Mým úmyslem rozhodně není propagovat ČD. Jen upozorňuji na výhodné nabídky, které jsou poněkud přehlíženy. Dále je nutné si uvědomit, že nabídka ČD je použitelnější pro větší část populace ČR, ne jen z několika velkých měst. Jinak ještě k té wi-fi...u SA byla vždy téměř nepoužitelná, oproti tomu u ČD (když už byla), tak bez problémů.

před 7 lety
Avatar uživatele Offloaded
Offloaded

Ale Dave, prosím tě nenech se vysát, na mediální masírku Jančury stačí Sůra z idnes. Dalších roztleskávačů netřeba. O tom, že Jančura je jeden velký tlučhuba a vše je u nich ve stylu "navrch hůj, vespod fůj" si štěbetají i vrabci na střeše. O rezervačním systému RJ, který je z menších měst po cestě pro rezervace v předstihu nepoužitelný, protože vše se prodává na velké vzdálenosti, jsi předpokládám už slyšel? A tenhle klaun by chtěl monopol na rychlíkovou přepravu? Děkuji nechci. Mimochodem, pokud byste nadržoval kvalitě, tak byste spolupracovali se solidní, klidně menší agenturou a ne s asociálním gaunerem, který se chová k zaměstnancům jako dobytek.

před 7 lety
Avatar uživatele pavelhoryna
pavelhoryna

Já jezdil do Prahy Pendolinem léta pracovně a díkybohu ze Regiojet, protože pak se najednou ukázalo, že jde zlevnit a zkvalitnit (zásuvky ve druhé třídě atd). Od té doby Pendolinem nejezdím z principu a od té doby nemám rád ČD:)

před 7 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Mě zajímá současnost. Minulost a předsudky jdou stranou. Při srovnávání kladu důraz na tyto parametry: 1. Rychlost 2. Spolehlivost 3. Kvalita wi-fi 4. Kvalita nabízeného jídla 5. Osobní prostor 6. Teplotní pohoda 7. Cena Malé srovnání na trase Praha - Ostrava (u ČD uvažuji Pendolino): Ad. 1: ČD nejrychlejší LE mírně pomalejší, RJ nejpomalejší. Ad. 2: ČD a LE prakticky nastejno, nebývají pravidelně velká zpoždění. RJ téměř běžné zpoždění 20-40min. Když se vrátíme k bodu 1, tak to znamená, že na cestě strávím o hodinu déle, než s konkurencí. Ad. 3: ČD bez problémů a LE většinou také. U RJ jsem měl problém i s načtením emailu, opakovaně. Ad. 4: Tady jasně vedou ČD, jako jediní nabízí teplá jídla solidní kvality. LE - kvalita a nabídka nic moc. RJ - jako plus bych udělil podnákladové ceny občerstvení, jinak nabídka omezená, klasické jídelní vozy jim zavřela hygiena.. Ad. 5: Za základní cenu cca všichni nastejno. U LE a RJ si lze připlatit a získat poměrně velkorysý prostor (u LE většinou docela dost). V tomto bodě vítězí RJ. Ad. 6: U ČD a LE bez problémů. RJ v tomto případě propadák. Nejhorší je to v létě, kdy klimatizace vůbec nestíhá, vyjímkou ale není nefungující topení v zimě, pro tento případ jsou v každém vlaku deky :D. Ad. 7: Tady vyhrává RJ. ČD a LE v průměru nastejno. Neuvažuji nákup dlouho dopředu. Tak takový je asi můj souhrn a osobní zkušenost se zmíněnými dopravci. Nejzásadnější jsou pro mě asi body 2 a 6. Proto s RJ již necestuji. Existují další aspekty volby dopravce, ale ty nepovažuji za tak zásadní. Personál byl většinou u všech dopravců profesionální. Osobně tedy cestuji s ČD a LE a rozhoduji se především podle časové polohy daného spoje. Jako bonus u ČD považuji ještě větší flexibilitu, kdy může jet dalším spojem bez poplatku, případně s minimálním poplatkem za novou rezervaci. Zatím jsem zde nečetl snad žádný objektivní důvod, proč zrovna RJ je dopravcem první volby a co je na něm tak úžasného.

před 7 lety
Avatar uživatele JirkaP
JirkaP

Taky se podělím o svoje zkušenosti s cestováním s ČD/SA.. nejdřív na trase Brno-Praha, kterou jezdím celkem často. U SA jezdím klasicky žlutým autobusem a u ČD buď EC vlaky nebo RailJetem. Nejdřív k SA - spoj je jednoznačně rychlejší než vlak (pokud na trase nechytnete kolonu na D1, což se stává málokdy díky celkem rychlé koordinaci a předávání info mezi řidiči) - ANO, toto neplatí, pokud člověk jede posilovými spoji. - pokud už strčíte v koloně, pak jedete levněji nebo zadarmo - sedadla jsou větší než v RegioJetu - funkční wifi více méně v průběhu celé cesty - káva/čokoláda atd. v ceně - drobné občerstvení často za stejnou nebo nižší cenu než v supermarketu - čistý záchod -CENA 165 KČ na kreditovou jízdenku, která je zdarma! ČD - celkem pravidelně zpoždění, které se nabírá v průběhu trasy a to standardně kolem 20 minut, ale někdy i víc - cena občerstvení? Za 0,5l vody chtěli posledně v 80KČ?!?!? Navíc si pro něj musíte dojít (nikdo Vám ho nedonese) - wifi byla většinu cesty nepoužitelná (chápu - různé údolí, tunely atd., ale nechápu to na volném prostranství poblíž velkých měst), a připojit se mi podařilo až na 4tý pokus - záchody - několikrát se mi stalo, že ve vlacích EC plavaly na obou záchodech vagonu exkrementy asi ve výšce 30cm, z čehož mě veškeré potřeby hned přešly... - ve vlacích EC v podstatě nefungují zásuvky, resp. jen některé (a u běžných vlaků tam jsou asi jen na ozdobu?) - v Rail Jetu jsem seděl u stolečku a měl jsem pocit, že kdybych nohu v koleně ohnul víc než na 90° před sebe, tak bych nakopnul člověka naproti - cena kolem 200 Kč a pokud by člověk chtěl míň musí si KOUPIT nějakou in-kartu - monžná by se jako výhoda dalo říct, že se zde trochu líp přepravují nějaké specifické náklady jako kola, golfové hole atd. Na téhle trase mi přijdou vlaky nepoužitelné. Trana Praha-Ostrava - za stejnou cenu jako druhou třídu v Pendolínu můžu jet Business class v RegioJetu - o ceně normálních rychlíků ani nemluvím (ta je z nějakého důvodu ustřelená někam ke hvězdám) - v RegioJetu dostávám občerstvení, které je chuťově na celkem dobré úrovni a stojí mě pár korun, případně ho mám v business class v ceně (opět stojí mě to stejně jako pendolino 2.třída), dovezou mi ho až do kupé a nemusím se nikam zvedat. - záchody jsou v RegioJetu čisté a celkově vagon působí o dost čistěji - Wifi není problém se připojit, občas vypadává (v údolích a tunelech), s rychlostí jsem rozhodně problém neměl... - co se týče zpoždění na trase - jel jsem vždy včas a jediné zpoždění bylo vždy způsobeno výlukami na trati - a věřím, že stejné zpoždění na nich nabralo i pendolino, pokud se magicky nevzneslo a nelevitovalo nad opravujícím se úsekem - jak píše nějaká pán o něco výše. - o prostorných polohovatelných sedačkách se snad ani zmiňovat nebudu - v business class taky můžete získat spousty kontaktů na zajímavý lidi, v 2.třídě pendolina pravděpodobně tyhle kontakty nedostanete.. Takže za mě jednoznačně palec nahoru pro SA... a ano jsem z menšího města, takže občas bohužel musím využít i služeb ČD abych se třeba dopravil do Brna, ale to je takový shit, že se někdy raději nechám i odvést než jet v neděli odpoledne Vyškov-Brno...

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele jsem
jsem

By mě zajímalo kdy se SA rozhoupe na trase Praha-Wroclaw-Varšava. Služby Simple Express jsou docela v pohodě, ale poze jeden spoj denně. Naopak PolskiBus to je docelá tragédie. Cena neodpovídá kvalitě, ani po opakovaných výzvách cestujících nezavedli místenkový systém a ceny dražší než Simple Express. Velká příležitost pro Student Agency.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele m
m

Cim to je, ze je busy CD a SA odchadzaju z letiska v takmer rovnaky cas (14:40 resp. 14:45), ale prichod CD do Ostravy je o 50 minut skor? Rozumiete tomu niekto? Chodi CD nacas?

před 7 lety
Avatar uživatele vit.michal
vit.michal

Ano, jezdi. Pouzivam toto spojeni pravidelne a vzdy se dojelo vcas.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Regiojet na první pohled sice vypadá jako ideální dopravce, ale při opakovaném cestování se projeví nedostatky, které jsou v součtu docela zásadní. Na východní Slovensko je jasná volba noční vlak, který nemá co se týká pohodlí konkurenci, postel je vždy pohodlnější, než kterákoliv sedačka. Pár postřehů z mého pohledu: 1. Wifi - Regiojet i SA skoro nepoužitelná, LE v pohodě, v Pendolinu nejlepší. 2. Servis v ceně - Regiojet má navíc kávu (bohužel nepiju), jinak je to srovnatelné. Výběr tisku mě přijde lepší v Pendolinu. 3. Další možnost občerstvení - Regiojet velmi levný, ale omezený sortiment, LE omezený a nekvalitní (Hamé), ČD (Pendolino i IC, EC, Railjet) jako jediní nabízí teplá jídla a jak jsem se přesvědčil, tak vynikající kvality. 4. Pohodlí - tady je to dost relativní. Ano, Regiojet nabízí asi někdy největší prostor (ale ne ve třídě standard), u LE je zase někde vyloženě tragédie. Sedačky to asi názor každého jiný. V Pendolinu mi nevadí, v LE v pohodě, Regiojet jak kde, paradoxně mi nejvíce vyhovují ve třídě standard, velkoprostorový relax mi nepřijde na sezení moc pohodlný. U Pendolina se mi líbí, když cestuji sám, že má místa pro jednoho. Co mi ale vadí je nefungující klimatizace u RJ v těchto teplotách, s čím není u ČD a LE problém. 5. Spolehlivost - Tady je Regiojet jasně nejhorší. Důvodem je hlavně jeho jízdní řád, který neodpovídá realitě a starší neudržovaná technika (to souvisí i s klimatizací). Statistiky zpožeděn jsou zde: http://poloha.vlaku.info/cs/ Další věcí, kterou sice nemohou ostaní dopravci ovlivnit je síťovost. Například při cestě do Opavy je to s ČD nejméně komlikované. Uznávám, že ČD mají ještě co zlepšovat hlavně na jiných linkách, ale rozhodně nelze upřít, že za poslední dobu udělaly velký krok vpřed.

před 7 lety
Avatar uživatele marieblinkova
marieblinkova

Jůů, Opavák! :D Zavedení linky Rj až do Krnova (možná i Olomouc), přes Opavu, je v jednání už několik let a stále nic no. Věčná škoda. V tomto případě jasně vedou ČD.

před 7 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Opava byl jen příklad, že kdybych chtěl jet jiným dopravcem, než ČD, tak bych musel mít dvě jízdenky. Dost mi v těchto případech vadí, že je jízdenka u RJ i LE vázaná na konktrétní spoj. Mimochodem od 15.6. bude mít Opava přímé vlakové spojení s Prahou, sice jen jedno denně.

před 7 lety
Avatar uživatele Dovolena123
Dovolena123

Mam možnost daleko větší pro srovnání všech 3 dopravců ale to co říkáte je pěkný blábol, a s hodně věcma nesouhlasím, v těchto dnech i u cd kolabuji vozy a to hlavne klasicke restauraky a dalsi vozy jelikož nezvladaji nápor tepla, u vozu A i B je to obdobné, takže osobně spiše usuzuji že jste zastancem cd, kde se akorat toči penize a podporujou kamaradi, kdyby na rom jak řikate byly cd dobre tak nemaji u souprav do ziliny 4 vozy a navic jen s minibarem a za ro regiojet ve stejne dny kdy jezdi 4 ma běžně 8 a více!!!

před 7 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Můžete napsat s čím konkrétně nesouhlasíte? Na trase do Ostravy využívám zejména Pendolino, kde jsem problém s klimatizací, narozdíl od Regiojetu nezažil, úroveň servisu mi přijde u obou srovnatelná. Schválně jsem hledal, jak je to s restauračními vozy na IC do Ostravy a nyní skutečně dočasně nejezdí z důvodu jejich rekonstrukce. Stejně tak nejezdí i u Regiojetu, ale tady je důvodem opakované porušování hygienických předpisů na Slovensku. Jinak ty zmiňované 4 vozy jezdí jen někdy mimo špičku, a mají kapacitu srovnatelnou se 6 vozy RJ, ve špičku jezdí vozů více. Nejsem zastáncem ČD, při cestách kladu hlavní důraz na rychlost, spolehlivost a pohodlí. To pro mě splňuje Pendolino s LE, RJ bohužel ne.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Lemings
Lemings

Tak by mě zajímalo, jak často jezdíš regiojetem... Já musím z Prahy do Ostravy několikrát měsíčně a pokud to jde, vždy preferuju regiojet. Kvalita služeb i pohodlí naprosto nesrovnatelné s konkurencí. Totéž při cestách na východní Slovensko. Radši si posedím o hodinku déle v pohodlném kupé, než abych se kroutil v Pendolinu, kde ty sedačky asi navrhoval Quasimodo. V jiných směrech dost často jezdím s ČD a co se týče pohodlí, dá se s tím při troše dobré vůle srovnávat snad jen railjet, ale pokud si koupíš Business (třída 1+). Jel jsem 1.i 2. třídou v ICE i TGV, což je naprosto jiná liga z hlediska rychlosti, ale pokud vezmu to, co potřebuju - kafe, wifi, dobré sedadlo, tak i v tomto vyhraje regiojet. Ještě by mě zajímalo (možná se mýlím v názoru), jak asi dopravce ovlivní při současných výlukách zpoždění vlaku, když musí čekat na kolej od SŽDC? Samozřejmě nepočítám třeba poruchu lokomotivy...

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Moc Student Agency nemusím. Nelíbí se mi jejich přetváření, jak ze sebe dělají nejlepšího doravce v Evropě. Uznávám, že jejich autobusy mají slušnou úroveň, pro kratší trasy, na trasy delší jak 3h je to horší...málo místa. Jinak mimochodem nejlepší autobusovou dopravu jsem zažil v Turecku (autobus se třemi sedadly na šířku vozu). Co se týká železniční dopravy, tak zde je to horší. Regiojet má suveréně největší zpoždění ze všech dopravců a v těchto dnech nepotěší ani nefungující klimatizace, o téměř nepoužitelné wifi raději pomlčím. Byl už i případ, že ve vlaku kvůli teplu zkolabovala stevardka a musel pro ni letět vrtulník. To nemluvím o dalších věcech o kterých se moc nepíše. Například stažení jídelních vozů z důvodu nepřijatelné hygieny nebo porušování zákoníku práce. Tato firma zatím těží jen ze svého silného PR a nejnižší průměrné ceny, na kterou náš národ slyší, ale jejich kvalita rozhodně není taková jakou prezentují. Troufám si říct, že celkově cesta na konkrenčních linkách je kvalitnější s ČD a cenou jen mírně vyšší. ČD za poslední dobu udělaly velký krok dopředu (samozřejmě díky konkurenci). Minulý týden při cestě z letiště v Bratislavě jsme neměli čas na jídlo, tak jsme poprvé navštívili jídelní vůz a musím říct, že jídlo bylo kvalitní a za normální cenu, to jsem vážně nečekal (za hráškový krém, pikantní hověží s tortilou a točenou Plzeň jsme platili 180Kč). Ještě jedna věc, proč dávám přednost ČD jsou noční spoje. Spací vozy nemají konkurenci. Cena je sice o trochu vyšší, ale nepřijedu rozlámaný a navíc většinou v ideální čas. Třeba zrovna u Krakova se noční spoj nabízí, cena za jízdenku z Prahy v lehátkovém voze je 695Kč. Obecně mám dopravu nočními vlaky rád a někdy mi přijdou i výhodnější (ideální příjezd a ušetřím za nocleh), než letecká doprava. Naposledy jsem takto cestoval z Říma na Sicílii s Trenitalia. Cena při nákupu s předstihem byla 39€ do 4-místného lehátka a vlak mě dovezl přímo na místo (Taormina). Omlouvám se za delší příspěvek, ale doprava se společnostmi Radima Jančury mi vážně nepřipadá tak skvělá, jak nám pan majitel prezentuje. Myslím si, že konkurence, ať už ČD nebo LE nabídne více.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To musíš vidět!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi ještě nebyl!
Ragusa
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Gambie
ušetříš až 36%
To musíš vidět!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Poznaň
Polsko

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Průvodce pro Polsko