Belgie

Zpáteční letenky do Bruselu z Prahy nejen na jednodenní návštěvu - 538 Kč.

65 komentářů
2015-10-30T08:48:50+01:00

O akci

Láká vás představa jen tak si na jeden den někam zaletět a prožít nevšední zážitek? Co třeba za pouhou pětistovku navštívit hlavní město Evropy, okusit pravé belgické pralinky a zakousnout se do křupavé a voňavé belgické vafle? V aktuální chvíli zakoupíte zpáteční letenky z Prahy na letiště Charleroi za 538 Kč, včetně tax a poplatků.

Jednodenní výlety lze nakombinovat na každé pondělí a pátek s 9 hodinovým pobytem. Termíny za 269 Kč jsou na každý den během ledna a února, není tedy nutné absolvovat jen zrychlenou návštěvu.

  • Praha Brusel Charleroi za 538 Kč rezervujte na www.ryanair.com
  • Prodej do neděle a vyprodání nejlevnějších míst
V ceně máte zahrnuto zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm, nicméně na pár hodin nepotřebujeme nic, ženy jen kabelku.

Transfer z Charleroi do Bruselu od 5 eur

Společnost Brussels City Shuttle obsluhuje přímou linku mezi letištěm a hlavním nádražím v Bruselu. Zpáteční jízdenky pořídíte již za 10 eur a kupují se na konkrétní den, nikoliv spoj. Autobusy pak odjíždí zhruba každých 25 minut.

Tip na celodenní výlet do Bruselu

Počítejme, že z celkové doby pobytu v Belgii po odečtení přepravy z a na letiště nám může zbývat zhruba 6 hodin čistého času. Ukážeme si pozvolný itinerář pěší cesty na 2 hodiny. Měli byste tedy vidět maximum i během jediného dne!

Prvním bodem naší trasy bude nejznámější symbol Bruselu, a tím je čůrající chlapeček Manneken Pis. Odtud je to jen kousek na Bruselské náměstí, prý nejkrásnější na celém světě.

Náměstí Grand Place vévodí gotická radnice z 15. století, která společně s dalšími 30 budovami s zcela různými průčelími tvoří ideální celek. Každý sudý rok se náměstí překryje květinovým kobercem.

Dále pokračujme o pár ulic severně, kde se nachází od roku 1987 pro změnu čůrající holčička Jeanneke Pis. Nejen toto, ale mnohem více skýtá bruselské historické centrum.

Zapomenout nesmíme ani na byrokraticky nejznámější památku, kterou je bruselské Parlamentarium. Cestou se však projdeme Bruselským parkem, vedle kterého naleznete např. Královský palác nebo Federální parlament.

Na co zřejmě čas nevystačí, je Atomium. Unikátní park s ještě unikátnější sochou představuje pro Brusel to, co pro Moskvu Kreml, Paříž Eiffelovu věř a pro Prahu Hradčany.

Z centra se k Atomiu dopravíte metrem za 30 minut. K cestě budete potřebovat jízdenky v hodnotě 4,50 €.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-10-30T08:48:50+01:00

65 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Načíst všechny komentáře

Další akce