Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajímá vás, jak vypadá vánoční nebo novoroční atmosféra v tureckém Istanbulu? Nyní máte příležitost navštívit toto město rozprostírající se zároveň v Evropě a Asii s leteckou společností Pegasus Airlines nejlevněji za 79,98 € / 2.235 Kč.

  • Rezervuj letenky Praha - Istanbul za 79,98 €/ 2.235 Kč (flypgs.com)
  • Cestovní období: 13.12.2014 - 26.03.2015
  • Termíny v roce 2014: 13. - 16.12. a 20. - 23.12.
  • Termíny v roce 2015 jsou k dispozici v téměř v každém týdnu
  • V ceně letenky je zavazadlo k odbavení do 20 kg

Proč navštívit Istanbul?

Popularita Istanbulu v poslední době stále stoupá. Město v průběhu své historie vystřídalo několik různých názvů jako např. Konstantinopol, Cařihrad či méně známý název Malý Řím. Často také bývá Istanbul označován jako brána do Orientu. Mezi významné památky patří Chrám Boží moudrosti - Hagia Sofia, Sulejmanova mešita, Modrá mešita - Sultan Ahmed se šesti minarety, Archeologické muzeum atd. Místní trhy (Velký bazar, Egyptský bazar, Knižní bazar) vám dobře poslouží při nákupu suvenýrů.

Přesunujeme se v Istanbulu

Po příletu do Istanbulu si pořiďte tzv. Istanbulkart, prodává se ve stáncích nebo např. v automatu za 10 TL, z toho záloha na kartu je 6 TL. Karta je přenosná a platí na téměř celý systém hromadné dopravy v Istanbulu, autobusy, tramvaje, metra, trajekty, lanovky nebo také na novou podmořskou linku „Marmaray“. Peníze na kartu můžete dobít přes mnoho automatů „Biletmatik“, které jsou na každé větší zastávce. Automaty povětšinou akceptují jen bankovky, min. 5 TL.

Istanbulkart se vždy přikládá na turnikety nebo v autobuse na čtečku u řidiče.

V systému istanbulské hromadné dopravy platí přestupní tarif, základní jízdné s Istanbulkart je 2,15 TL, každý další přestup stojí 1,45/1,60-0,80 TL. Čím více přestupů v rámci 2 hodin, tím menší sazba za nástup do dalšího prostředku.

Museum Pass Istanbul

Mezi „povinné“ prohlídky v Istanbulu jistě patří Palác Topkapi a přilehlý Harem, Hagia Sophia Museum, Archeologické muzeum, Hagia Irene apod. Chcete-li navštívit všechny tyto muzea, vyplatí se pořízení Museum Pass Istanbul, který stojí 85 TL a platí 3 dny, neboť jednotlivé vstupné do vyjmenovaných muzeí by v součtu vyšlo na min. 110 TL. Museum Pass Istanbul zakoupíte u kteréhokoli vstupu do muzea nebo v automatech.

! Nezapomeňte, že Palác Topkapi je uzavřen vždy v úterý a muzeum Hagia Sophia v pondělí.

Ubytejeme se v Sultanahmetu

Při hledání vhodného hotelu se zaměřte na čtvrť Sultanahmet, soustředí se zde mnoho hotelů a nejnižší ceny za pokoj dosáhnete při rezervaci těsně před příjezdem, zkušenější cestovatelé se mohou pokusit smlouvat cenu až na místě. Ve čtvrti Sultanahmet to budete mít především blízko ke všem hlavním památkám.

Ubytování v Sultanahmet 

[start][zeme]Turecko[/zeme][odlet]Praha[/odlet][prilet]Istanbul[/prilet][mezikrok][tur][prg][saw][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Majkl
Majkl

Zdravim, jakpa je v Turecku takhle v lednu, v unoru?

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Zuzikwww
Zuzikwww

Dobré ráno, je možnost, že se do jara objeví ještě levnější letenky? Nemám moc představu, tak děkuju za radu :)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobré ráno Zuzko, z Prahy pravděpodobně ne ;) Z Budapešti např. ano., ale stále se bavíme o rozdílu pár stokorun. Klidně kupte tyto.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele mkomysakova
mkomysakova

prosím jaká je cena letenky tam i zpět, a to v druhém a třetím týdnu v březnu 2015?:) Děkuji

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

80 euro... Stačí otevřít web dopravce.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Hanka Kalábová
Hanka Kalábová

Ahoj, najdeš mi prosím letenku na pár dnů 3-5 podle letenek na únor nebo březen za tuto cenu? nějak jsem se tím neproklikala. :-) Díky

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Hanko, 26.2.2015 - 1.3.2015, cena je na osobu proti annoncované vyšší o 6 Euro na osobu, tedy cena pro dva je 172 Euro (akce 160 Euro).

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele zz20
zz20

Pěkné čtení o Istanbulu je tady: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=8387

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele kata.mackova
kata.mackova

Ahoj, podařilo se někomu najít, kolik je jejich baby fare za infanta? Je opravdu možné, že to je 40 EUR (rozdíl ceny při kalkulaci s/bez)? Docela mazec, to jsme se těšili, jak budem s prckem cestovat zadarmo :(

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele mizuno
mizuno

Protože jsme loni v prosinci Istanbul navštívili, tak můžu přidat pár poznámek. 1. Počítejte, že už bude zima, na sluníčku to šlo, ale jakmile zašlo nebo začal foukat vítr, byla fakt kosa. 2.Nekupovali sme ani Istanbulkart ani Museum Pass. Veřejnou dopravu jsme využili jen z letiště do Kadykoy a lodí na Sultanahmet, zpátky sme jeli z Kadykoy Havatasem. Pokud bydlíte na Sultanahmetu, tak jsou všechny hlavní památky v docházkové vzdálenosti. Museum Pass se vyplatí, pokud chcete opravdu navštěvovat muzea. My jsme byli v Hagia Sofia, Topkapi + Harem a Cisterně (na kterou Pass neplatí) a Pass by se nám nevyplatil. K tomu se dá navštívit spousta krásných mešit, Grand Bazaar atd., prostě na 4-5 dní je toho dost a dost. 3. Jídlo a pivo v restauracích úplně levné není. Obvykle stačí zajít pár metrů do nějaké boční uličky, kde jedí místní.

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

My právě Istanbulkart využívali velmi intenzivně, především na trajekty, projížďka po Zlatém rohu při západu slunce je opravdu krásný zážitek nebo metro pod Marmarským mořem, také velmi zajímavé. Bez Istanbulkart stojí jednotlivá jízda na cokoliv 4 TL, což se už při dvou a více jízdách nevyplatí.

před 8 lety
Avatar uživatele mizuno
mizuno

Tuším, že převoz z Kadykoy stál 3 TL. Původně jsme chtěli taky udělat více lodních výletů, ale zima nás odradila:-)

před 8 lety
Avatar uživatele Ivana31
Ivana31

Ahoj, uz jsem v minulosti psala, byli jsme tam minuly rok v listopadu .. Určitě souhlasim, ze využívat trajekty jako výletní lodě je nejlepší, taky si pamatuji , ze minuly rok byly za 3TL, asi to zdražili.. Mimo Hagia Sophia (25TL) Topkapi a Cisternu jsme byli také v Dolmabahce paláci a ten stal myslim cca 40TL , Turci to měli za cca 30TL...Ale stoji za to.. Akorát se tam nesmí fotit.. Také vstup na Galatskou věž byl za 6EUR pro cizince, 6TL pro Turky ...ale ani na jedno Muzeum pass neplatí.. Jen se chci zeptat , zda opravdu uz funguje Marmaray tunel , minuly rok cca 3tydny po otevření nefungoval.. Do Istanbulu se pro úspěch zase vypravíme v listopadu.. Jinak všem moc doporučuji udelat si výlet z Istanbulu do Kapadokiie na 1,5-2dny... Peagasus tam litá snad 5 x denně do Kayseri a auto jsme si půjčili cca cca 37 eur, přes net.. Do Goreme je to cca 40 min... Ale předtim uz je na co koukat. Za ty dva dny jsme to objeli témeř vše včetně podzemního města Derinkulu a Open air Musea v Goreme(kostely ve skalách) .. Jinka jsme spali v Goreme ve skalním hotelu za 31EUR za dva se snídaní.. Jinak je to okolo 20 EUR , pokud nechcete skalní pokoj... Odkaz na fotky Kapadokie ... https://www.google.cz/search?q=cappadocia&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=MXLzU4XEAaHMyAPD94LwDQ&ved=0CEQQiR4&biw=1024&bih=672&dpr=2

před 8 lety
Avatar uživatele Ivana31
Ivana31

Super, diky Marmaray vyzkoušíme :-) i tu mírnou klaustrofobii :-D!

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele boris
boris

hrozny ze v predposlednim kroku - vyber v kalendari podle cen jsou jine ceny nez pak v poslednim kroku...

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

V kalendáři se zobrazují ceny bez service a airport check-in fee :-( Mohou to tak mít, nemusí se řídit evropskými předpisy, kdy musí být cena zobrazena vč. všech povinných poplatků.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam chceš!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Jedem!
Ragusa
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Gambie
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Antalya
Turecko

Mezi Evropou a Asií

Turecko, jež se z velké části nachází na poloostrově Malá Asie, najdeme 2.000 km na jihovýchod od České republiky. Země zaujímá strategickou polohu, neboť sousedí jak se státy Evropské unie na západě (Řeckem a Bulharskem), tak s Íránem či Sýrií na jihovýchodě.

Turecko je považováno za skvělou zemi pro začínající baťůžkáře, neboť je poměrně levné, bezpečné a domů to není zase tak daleko. Pohostinnost lidí je ohromující, čím více na východ, tím více jsou lidé nápomocní. Země je plná historických památek, hory u gruzínských hranic stoupají od čajových plantáží a Středomoří láká svými písčitými plážemi a mořem teplým jako čaj.

Průvodce pro Turecko