Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Před zimními chmury je vhodné uletět za teplem. A nejen do jihovýchodní Asie míří každý rok cestovatelé prohřát kosti. Díky aktuální promo nabídce aerolinií Air Berlin zakoupíte zpáteční letenky z Vídně na hlavní floridské letiště v Miami za 11.790 Kč. Po cestě vás čeká pouze 1 krátký přestup v Düsseldorfu.

  • Vídeň ⇆ Miami za 11.790 Kč rezervuj příklad >>
  • Odlety do 16.3.2016
  • Maximální délka pobytu 3 měsíce
  • Prodej do 6.10.
V ceně je standardní zavazadlo o limitu 23 kg na osobu.

Zvolte si letenky do Miami v kalendáři

Před odletem si nezapomeňte vyřídit elektronické povolení ke vstupu ESTA - vydává se online za 14$.

Tip na levné jízdenky po Floridě

Hodláte-li trochu cestovat i mimo samotné Miami a neuvažujete nad pronájmem automobilu, vzpomeňte si na Megabus.com. Autobusový dopravce nabízí jízdenky již za 1$ nejen v rámci floridských měst.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele cafedelmare
cafedelmare

Díky za skvělý tip! Zafungovalo to dobře.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele cafedelmare
cafedelmare

Nevíte někdo, jestli nabídka platí do 6.10. nebo je to i včetně 6.10. - to je už zítra a chci koupit letenky. Díky!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele letenky_2
letenky_2

Díky za další skvělý tip, letenky jsou doma a je čas plánovat detaily cesty :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Jask102
Jask102

Student Agency odlet 24.12 zpět 31.12.2015 cena 12500CZK!!!!!!!,ale 2 přestupy,za 13000CZK,jeden přestup!!!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Jask102
Jask102

Student Agency za 17500 CZK,pro jednoho i zpět od 24.12-2.1.2016

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele milan.petracek
milan.petracek

Lidi prosim pomozte mi nekdo najit letenku v obdobi Vanoc z Vancouveru/Seattlu na Floridu (Miami, Orlando, Tampa...). Zavidim vam jak to v Evrope mate levne! Nemohu najit letenku, co by nebyla levnejsi jak zhruba 20,000,- :(( Moc diky!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam jsi ještě nebyl!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Wall Street
ušetříš až 36%
To musíš vidět!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Všude dobře, co doma!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké