Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nejen novinka v podobě přímé linky Bratislava - Niš zaujme příznivce Balkánu. Ryanair stále více a více expanduje ve východní Evropě a přidává tak i linku z Berlína do rumunského Temešváru. Létat se začíná 4.září s dvěma rotacemi týdně, a to vždy ve středu a neděli ve večerních hodinách. Promo ceny, kterých se zřejmě časem dočkáme i z Bratislavy, startují plošně v měsíci září na 6 € za let.

  • Berlín Schönefeld - Temešvár za 12 € / 325 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 4. - 28.září (další termíny za 13 €)
V ceně jsou zahrnuta dvě příruční zavazadla. První o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a další velikosti 35 x 20 x 20 cm.

Temešvár a okolí

Temešvár je univerzitní a industriální městečko na západě Rumunska, kterému se přezdívá město růží a parků. Více než den vám procházka napříč parky a muzei nezabere.

Mezi 2 až 3 hodinami jízdy je dostupné další město Deva, kam se dopravíte přibližně za 35 lei / 200 Kč. Deva nebude naší cílovou stanicí, protože pokračujeme ještě 15 km na jih do vesničky Hunedoara. Zde nalezneme překrásný gotický hrad Corvin, který jistě znáte z mnoha hororových filmů.

Do Berlína

Na letiště Schönefeld jezdí přímo z Prahy autobusové spoje společnosti RegioJet (500 Kč). Levnější trasa směřuje přes centrum Berlína s Eurolines (250 Kč), kde za 3.20 € zakoupíte jízdenku ABC pro cestu na letiště.

Tip na podzimní eurotrip

Zkušenější mohou nakombinovat levné letenky na trase Bratislava - Berlín - Temešvár a Niš - Bratislava, či v opačném směru. K letenkám, které nebudou stát více jak 40 € si snadno na místě dokoupíte přejezdy po zemi mezi Temešvárem, Bělehradem a Nišem.

Alternativou je kombinace s letenkami Wizz Air na trase ze Sibiu, Kluži nebo Bukurešti do Norimberku.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele anton11
anton11

presne clovek si plati internet a taketo slabe akcie :D

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele lenka-dracice
lenka-dracice

na Schönefeld jezdí flixbus - z drážďan za pár éček

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele smokecz
smokecz

Přiznám se, že tahle akce mě moc nezaujala :P Radši bych víc letenek Praha - X na víkend či cca 3-4 dny. Ale chápu Dejve, že to ty neovlivňuješ. Každopádně díky za tvojí práci ! :)

před 5 lety
Avatar uživatele micha_1
micha_1

Tak naopak, my jedeme a moc rádi :-) Konečně nějaká jiná destinace a tohle je oblast, kam jsem si vždy přála podívat. Pro nás jsou zase ideální cesty z Lipska, nemáme to moc z ruky, jako třeba Bratislavu nebo Katovice. Díky!

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Popravdě, máme plné ruce práce na pozadí webu (https://www.cestujlevne.com/bud-soucasti-buduj-s-nami-nove-cestujlevne-com/) :) víkendovky a další zajímavé akce máme na seznamu a určitě přijdou, podzim bude výživný.

před 5 lety
Avatar uživatele smokecz
smokecz

Dost se těším Dejve ! Tím Dublinem si mě udělal velkou radost :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
To bude jízda!
Burj Khalifa v mlze
ušetříš až 41%
To bude jízda!
Prodloužený víkend v Dubaji
4 388 Kč
2021-11-29T09:19:16+01:00 7 komentářů
Flag Beach
ušetříš až 38%
Všude dobře, co doma!
Ryanair
ušetříš až 75%
Tam to bude krásný!
5228 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Venkov Karpaty
Rumunsko

Země divokých hor, klášterů a hraběte Drákuly

Rumunsko je nejrozlehlejším státem Balkánského poloostrova a rozkládá se v jeho severní části. Na severu a severovýchodě hraničí s Ukrajinou a Moldavskem, na východě ho omývají vody Černého moře, na jihu ho odděluje řeka Dunaj od Bulharska a za jeho západní hranicí leží Srbsko a Maďarsko.

Regiony tvořící dnešní Rumunsko prošly velmi odlišným historickým vývojem. To se bezesporu podepsalo i na rozmanitosti země. Čekají na vás tajemné hrady a pevnosti, odlehlé kláštery, průzračné řeky a jezera či dobrodružné prolézání jeskyněmi. Od turistiky si můžete odpočinout na pláži Černého moře nad sklenkou neprávem opomíjeného rumunského vína.

Zdejší největší turistickou devizou jsou však karpatská pohoří. Pokud máte náladu na romantické putování po hřebenech, neexistuje lepší volba než právě Rumunsko. Můžete se pohodově toulat po travnatých poloninách nebo se odvázat k adrenalinovým přechodům po rozeklaných skalnatých vrcholcích. Společnost vám budou dělat jen stáda ovcí pasoucí se u horských salaší a osad, kde se zastavil čas.

V Rumunsku se vůči ČR čas posouvá o jednu hodinu vpřed.

Průvodce pro Rumunsko