Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Tarify společnosti China Eastern nám dělají pěknou neplechu... Velmi omezená dostupnost je kompenzována rekordně nízkými cenami napříč Asií a aktuálně nejzajímavější nabídkou jsou zpáteční letenky z Prahy do Bangkoku již za 8.990 Kč. Historicky jedna z nejnižších cen, kterou jsme kdy našli!

Aktualizace: Zbývá poslední místo, alternativou jsou lety z Milána či Mnichova od 6.297 Kč.

  • Odlety zřejmě jen 23. a 26.června (další během září a října za +- 11 tisíc s 1 přestupem)
V ceně je dvakrát standardní zavazadlo do 23 kg.

Na vnitrostátním přeletu Šanghaj - Kunming uplatníte bezvízový transit do 72 hodin a zároveň je nutné počítat s nočním stopem při cestě zpět v Kunmingu. Na druhou stranu z roku 2013 jsou potvrzené informace, že China Eastern poskytuje ubytování včetně snídaně (aktuální stav neznámý).

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tokarev
tokarev

Je to tam pořád.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele prohibitdw
prohibitdw

Ahoj, jak to je v lednu do Thajska, kde se da dobre poridit? diky

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Určitě vyčkej, China Eastern má aktuálně lety jen do konce října.. Takže jakmile nasadí i zimní lety, bude zase co kupovat :-)

před 5 lety
Avatar uživatele tmicanek
tmicanek

okej diky, mozna s nimi budem vozit cargo z PRG :), mate odeme jasny sub ps: mate tam shortcode [kkstarratings] v 1. stepu tak si ho sundejte

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Jen pro jistotu, aby se někteří cestovatelé nedivili. Jak je to myšleno s bezvízovým transitem na ten úsek Šanghaj-Kunming? Podle mě to podmínky bezvízového tranzitu nesplňuje a cestující musí mít klasické vízum předem na 2 vstupy (1 v každém směru), nebo se pletu?

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dle toho, co dohledáš na webu tak ještě před zavedením víz na 72 hodin je double-stop v Číně (v rámci jedné letenky a transitu do třetí země) tolerován a zejména u routingů Šanghaj - Kumning v pohodě. Takže se teoreticky ani neuplatní 72h vízum.

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Aha, tak to je pro mě novinka. Díval jsem se teď do TIMATIC a jsou tam skutečně 2 rozdílné kategorie pro tranzit bez víza: 1. Tranzit jehož celková doba nepřesáhne 24h a který může zahrnovat více než 1 destinaci. (Toto se v daném případě uplatní). Není zmíněno žádné omezení na letiště/destinace, kde lze toto využít. Pouze zřejmě musí platit že z poslední čínské destinace cestující odletí do jiné země, než ze které přiletěl do první čínské destinace. 2. Tranzit na některých konkrétních letištích na 72h (nebo 144h) kde platí podmínka přílet i odlet z/do dvou různých zemí mimo Čínu. Lze využít jen na omezeném seznamu letišť (Toto se v daném případě neuplatní). Já jsem do teď věděl jen o té variantě 2. Předpokládám, že varianta 1 funguje po příletu stejně jako varianta 2, tj. člověk dostane po příletu do pasu zdarma tranzitní vízum? Díky za novou informaci!

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Ještě doplnění - ukázkový itinerář na screenshotu při cestě zpět nesplňuje podmínku délky tranzitu do 24h, takže zde by bez víza předem mohl nastat problém!

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

A já děkuji za skvělé podložení Timaticem :) edit: jo, už to vidím.. tohle je zapeklitá kombinace.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele petr.kolacek
petr.kolacek

Taky :(

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Petrmach
Petrmach

Jednou to vyjde, desetkrát ne, je třeba to brát sportovně. Přesto jste mne ale pěkně nas.ali, vždyť já tady na takový Bangkok čekám už půl roku a nakonec, dvě minuty po zveřejnění, to zase nechytám :-)

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ještě je šance na Asii z Mnichova / Milána https://www.cestujlevne.com/exotika-v-podani-jihovychodni-asie-s-odletem-z-milana-6/

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Petr_head
Petr_head

Už nejsou... :(

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tak tady jsem ustřelil já, ta dostupnost byla nižší, než na krátké otočce do Aucklandu za 16.720 Kč http://bit.ly/1UhGSuv

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele tomasmartinik
tomasmartinik

Ahoj, já jsem se pídil o možnosti ubytování při přestupním letu s China Eastern Airlines v Šanghaji. Dohledal jsem, že nárok na ubytování a jídlo je možný, ale pouze v případě, že jsou letenky koupeny přes jejich web stránky a pokud je o nocleh požádáno s předstihem minimálně 5 dnů. Informace jsou měsíc staré.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Petrmach
Petrmach

Tak nevím, ať hledám jak hledám, nějak to za ty peníze nenacházím....

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele nemam
nemam

Nelze :/

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele leos.kvapil
leos.kvapil

uz to tam neni..

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Poreč
Akce starší 2 týdnů
Chrám sv. Žofie
ušetříš až 70%
Akce starší 2 týdnů
Domky na Madeiře
ušetříš až 38%
Akce starší 2 týdnů
4890 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Thajsko
Thajsko

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro Thajsko