Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Tarify společnosti China Eastern nám dělají pěknou neplechu... Velmi omezená dostupnost je kompenzována rekordně nízkými cenami napříč Asií a aktuálně nejzajímavější nabídkou jsou zpáteční letenky z Prahy do Bangkoku již za 8.990 Kč. Historicky jedna z nejnižších cen, kterou jsme kdy našli!

Aktualizace: Zbývá poslední místo, alternativou jsou lety z Milána či Mnichova od 6.297 Kč.

  • Odlety zřejmě jen 23. a 26.června (další během září a října za +- 11 tisíc s 1 přestupem)
V ceně je dvakrát standardní zavazadlo do 23 kg.

Na vnitrostátním přeletu Šanghaj - Kunming uplatníte bezvízový transit do 72 hodin a zároveň je nutné počítat s nočním stopem při cestě zpět v Kunmingu. Na druhou stranu z roku 2013 jsou potvrzené informace, že China Eastern poskytuje ubytování včetně snídaně (aktuální stav neznámý).

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tokarev
tokarev

Je to tam pořád.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele prohibitdw
prohibitdw

Ahoj, jak to je v lednu do Thajska, kde se da dobre poridit? diky

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Určitě vyčkej, China Eastern má aktuálně lety jen do konce října.. Takže jakmile nasadí i zimní lety, bude zase co kupovat :-)

před 6 lety
Avatar uživatele tmicanek
tmicanek

okej diky, mozna s nimi budem vozit cargo z PRG :), mate odeme jasny sub ps: mate tam shortcode [kkstarratings] v 1. stepu tak si ho sundejte

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Jen pro jistotu, aby se někteří cestovatelé nedivili. Jak je to myšleno s bezvízovým transitem na ten úsek Šanghaj-Kunming? Podle mě to podmínky bezvízového tranzitu nesplňuje a cestující musí mít klasické vízum předem na 2 vstupy (1 v každém směru), nebo se pletu?

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dle toho, co dohledáš na webu tak ještě před zavedením víz na 72 hodin je double-stop v Číně (v rámci jedné letenky a transitu do třetí země) tolerován a zejména u routingů Šanghaj - Kumning v pohodě. Takže se teoreticky ani neuplatní 72h vízum.

před 6 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Aha, tak to je pro mě novinka. Díval jsem se teď do TIMATIC a jsou tam skutečně 2 rozdílné kategorie pro tranzit bez víza: 1. Tranzit jehož celková doba nepřesáhne 24h a který může zahrnovat více než 1 destinaci. (Toto se v daném případě uplatní). Není zmíněno žádné omezení na letiště/destinace, kde lze toto využít. Pouze zřejmě musí platit že z poslední čínské destinace cestující odletí do jiné země, než ze které přiletěl do první čínské destinace. 2. Tranzit na některých konkrétních letištích na 72h (nebo 144h) kde platí podmínka přílet i odlet z/do dvou různých zemí mimo Čínu. Lze využít jen na omezeném seznamu letišť (Toto se v daném případě neuplatní). Já jsem do teď věděl jen o té variantě 2. Předpokládám, že varianta 1 funguje po příletu stejně jako varianta 2, tj. člověk dostane po příletu do pasu zdarma tranzitní vízum? Díky za novou informaci!

před 6 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Ještě doplnění - ukázkový itinerář na screenshotu při cestě zpět nesplňuje podmínku délky tranzitu do 24h, takže zde by bez víza předem mohl nastat problém!

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

A já děkuji za skvělé podložení Timaticem :) edit: jo, už to vidím.. tohle je zapeklitá kombinace.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele petr.kolacek
petr.kolacek

Taky :(

Odpovědět
před 6 lety
Petr Mach

Jednou to vyjde, desetkrát ne, je třeba to brát sportovně. Přesto jste mne ale pěkně nas.ali, vždyť já tady na takový Bangkok čekám už půl roku a nakonec, dvě minuty po zveřejnění, to zase nechytám :-)

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ještě je šance na Asii z Mnichova / Milána https://www.cestujlevne.com/exotika-v-podani-jihovychodni-asie-s-odletem-z-milana-6/

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Petr_head
Petr_head

Už nejsou... :(

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tak tady jsem ustřelil já, ta dostupnost byla nižší, než na krátké otočce do Aucklandu za 16.720 Kč http://bit.ly/1UhGSuv

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele tomasmartinik
tomasmartinik

Ahoj, já jsem se pídil o možnosti ubytování při přestupním letu s China Eastern Airlines v Šanghaji. Dohledal jsem, že nárok na ubytování a jídlo je možný, ale pouze v případě, že jsou letenky koupeny přes jejich web stránky a pokud je o nocleh požádáno s předstihem minimálně 5 dnů. Informace jsou měsíc staré.

Odpovědět
před 6 lety
Petr Mach

Tak nevím, ať hledám jak hledám, nějak to za ty peníze nenacházím....

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele nemam_7
nemam_7

Nelze :/

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele leos.kvapil
leos.kvapil

uz to tam neni..

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
A už tam budem?
Jambiani
ušetříš až 39%
Honem, dokud jsou místa!
Enna
ušetříš až 71%
Jedem!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Honem, dokud jsou místa!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Thajsko
Thajsko

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro Thajsko