Rodina na cestě

Děkujeme za rok 2016 a těšíme se na vás v "novém" roce 2017

24 komentářů
2017-08-17T11:54:22+02:00

Vážení čtenáři, cestovatelé. Ještě předtím, než vypuknou oslavy příchodu nového roku, který možná někteří z vás již oslavili v teplých krajích jihovýchodní Asie a Oceánie, bych vám rád za celou redakci Cestujlevne.com poděkoval za přízeň, kterou jste nám v tomto roce věnovali.

Je pro nás neskutečnou motivací vidět kolik z vás si plní sny a poznává čarokrásné taje naší planety jen díky tipu na letenku. Ta přitom samotná není pro vaši cestu nijak důležitá, ale víme, že hraje důležitou roli při probuzení cestovatelské vášně, která je ukryta v každém z nás. Přeji vám spoustu krásných zážitků, nejen cestovatelských, v následujícím roce a aby se všechny vaše přání a plány vyplnily přesně tak, jak mají.

A stejně jako každý rok, i letos jsem pro vás připravil menší rekapitulaci roku 2016 aneb jak jsme si vedli a kolik letenek jsme pro vás našli.

Jak jsme si vedli v roce 2016?

Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Celý rok jsme pilně připravovali novou cestovatelskou platformu, která si vyžádala stovky hodin práce a samozřejmě ukousla na tom, co byste všichni od tohoto webu očekávali nejvíce – akčních letenek. I díky tomu jsme letos publikovali "jen 559" akcí, což je o 8 méně než v předchozím roce. Víme, že je co zlepšovat a rozhodně z našeho úsilí do budoucna neslevíme. Množství práce prozatím schované v šuplíku je však ohromující, tisíce sepsaných informačně hodnotných normostran jen čeká na své publikování.

I nadále si pevně stojíme za názorem, že kvalita je mnohem důležitější než kvantita. Objevily se tu výtky k nepublikování i jiných zdánlivě výhodných nabídek – ty však byly výhodné jen v části bulvárního nadpisu jiných portálů, samotná akce už za tolik nestála. Rok 2017 proto přinese znovu jen skutečně výhodné a reálně využitelné akce. Jsme tu pro vás, ne vy pro nás.

I díky tomu jsme si v tomto roce udrželi post jedničky v cestovatelské digitální sféře. Jediný kdo nás v návštěvnosti předbíhá, je snad pouze portál Invia. Což je pro kluka, který založil prostý blog s letenkami, splněným snem – děkuji. Čísla jsou trochu zarážející a naznačující stagnaci. Oproti loňsku jsme téměř na stejných statistikách. Náš server zaznamenal přes 16 milionů přístupů, z čehož byl nejvytíženějším dnem 20.leden s rekordními 108.076 přístupy.

Velmi zajímavým údajem je geografický stav přístupů uživatelů. Říká, odkud ze světa jste se připojili na web Cestujlevne.com. Až na centrální Afriku máme celý svět! Neskutečné, děkuji vám cestovatelé! :-)

Největší letenkové pecky roku 2016

Dost těch obecných řečí, které se spíše hodí na osobní blog než letenkový portál. Jaké pecky jsme pro vás našli v roce 2016?

Evropa

 • Francie za 54 Kč (pro členy Supervolotea)
 • Paříž z Prahy za 502 Kč
Asie
 • Tbilisi z Prahy za 2.055 Kč
 • Írán z Prahy za 2.515 Kč
 • Tokio z Bruselu, zpět do Frankfurtu za 4.822 Kč
 • Bombaj + Mahé z Paříže za 4.990 Kč
 • Bangkok z Prahy, zpět do Berlína za 7.469 Kč
 • Johannesburg, Phuket, Bangkok z Říma za 7.900 Kč
Amerika
 • New York ze Stockholmu za 3.984 Kč
 • New York z Prahy za 7.847 Kč
 • Brazílie z Prahy, zpět do Berlína za 8.084 Kč
 • Havajské ostrovy z Vídně za 12.599 Kč
Oceánie
 • Palau z Amsterdamu za 7.508 Kč
 • Nový Zéland z Mnichova za 13.555 Kč
 • Nový Zéland z Prahy za 16.382 Kč
Všechny akce naleznete v našem archivu: Mega akce a Doporučujeme.

Rok 2017?

O tom, co nás čeká v novém roce se tu není třeba zdlouhavě rozepisovat. Každodenní várka tipů na akční letenky je jasná, chybět nebude. Pak tu máme právě nový web, o kterém jsme již psali: V závěru bych rád poděkoval také desítkám dobrovolníků, kteří se s námi rozhodli změnit budoucnost levného cestování a společně s námi vytvořili základy pro chystaný nový web, který snad již v příštím měsíci budeme moci představit. Aktuálně ladíme nedostatky na základě uživatelského testování a moc těšíme na spuštění.

Děkujeme vám a přejeme úspěšný vstup do nového roku!

Za redakci David, Lukáš a Kryštof, za vývoj Honza, Tomáš a Ondra.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

24 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Načíst všechny komentáře