Rodina na cestě

Dny NATO v Ostravě: 15. ročník na letišti Leoše Janáčka

13 komentářů
2017-08-17T10:54:22+02:00

Nenechte si utéct každoročně pořádanou největší vojenskou show v Evropě, kterou hostí Letiště Leoše Janáčka v Ostravě. Prezentovat se bude těžká vojenská technika, policejní i záchranné jednotky včetně ukázek výcviku speciálních jednotek. Chybět nebude ani letecká show, každý den celé 4 hodiny programu.

Letošní 15. ročník se bude konat o víkendu 19. - 20. září 2015. Vstup je zdarma.

  • Název akce: Dny NATO v Ostravě a Dny vzdušných sil AČR
  • Kdy se akce koná? O víkendu 19. - 20. září
  • Proč jet? Největší přehlídka vojenské techniky na území střední Evropy + 4 hodinová letecká show
  • Nejnavštěvovanější akce na území ČR (loňský rekord 225.000 návštěvníků)
Na jaké konkrétní ukázky se můžete těšit?
  • Akce - komando jordánských bojovnic osvobodí rukojmí
  • Světová premiéra - českého nástupce legendárního Aero L-39 Albatros - demonstrátoru L-39NG
  • Nejoblíbenější - Americké Velitelství speciálních operací představé svůj konvertoplán CV-22B Osprey
  • a spoustu dalších reálných ukázek včetně bojových manévrů profesionálních pilotů

Jak se dopravit na Dny NATO v Ostravě?

Osobním automobilem můžete dojet přímo k areálu - parkovné činí 150 Kč na den. Podrobnější info k této dopravě naleznete na oficiálním webu akce.

Vlakem přijedete do stanice Studénka na hlavní trase Praha - Ostrava, odkud se vydáte na 3,5 km procházku CHKO Poodří - cesta je značena. V rámci víkendu konání Dnů NATO chystají ČD zesílení vlakové dopravy - jízdní řád. Stejně tak železniční dopravce RegioJet nabídne mimořádně zastávky ve Studénce (rezervujte do stanice Svinov - Studénka není v nabídce), Leo Express zatím podporu akce neohlásil.

  • ČD - zpáteční jízdenka z Prahy - 550 Kč (e-shop)
  • RegioJet - zpáteční jízdenka z Prahy vyjde na 380 Kč (rezervace)
Koupit jízdenku

A nebo klidně vlastním letadlem :-) Informace pro piloty.

Sestřih Dny NATO v Ostravě z roku 2014

https://www.youtube.com/watch?v=aG6SH-950lk

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele ssmira
ssmira
před 8 lety

jedině ělověk který nemiluje mír a mírové řešení problému může jít na takovou akci kde se prezentují žoldáci a technika na rozbití a zničení toho co pracovité ruce poctivých a mírumilovných lidí vybudovaly... SMRT IMPERIASMU !!!!

Avatar uživatele blabla
blabla
před 8 lety

Hlavně je dobrý vědět že akce sice začíná v 9h ale parkoviště je v provozu již od 6:30. Takže když v 10 dopoledne dorazíte do totální zácpy nestěžujte si je. Bude to jen vaše vina. PS: s biciklem v kufru stačí zaparkovat poblíž a dojet až na plac v pohodě.

Avatar uživatele mhubl
mhubl
před 8 lety

Ja tam slouzil 2 roky vojny!! A chodili jsme to porad..Sedlnice..Pribor..Studenka..a dalsi..je to pohodova prochajda

Avatar uživatele jan_9
jan_9
před 8 lety

vlakem se da dojet az na letiště, chytráci. Zadna 3 a půl kilometrová procházka ze studénky není třeba.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Tato informace je uvedena v informačním letáku o posílení dopravy na Dny NATO 2015, na který odkazujeme v příspěvku. Ono je vlastně jedno, jestli půjdeš 3,5 km ze Studénky, navíc krásnou krajinou CHKO Poodří, nebo vylezeš z vlaku ve stanici Mošnov Airport a půjdeš 3 km kolem letiště, vyjde to nastejno :-)

Avatar uživatele fantom
fantom
před 8 lety

Přesně tak jak píše Lukáš.. ;-) A to je jeden z důvodů proč se snažím létat z Prahy, i přesto že jsem z Moravy. Až udělají letiště opravdu dostupné hromadnou dopravou, tak začne mít smysl.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Nene, na letiště zajíždí už přímo vlak a staví hned u terminálu - ale Dny NATO nejsou na letišti, nýbrž na vzletové a přistávací dráze - tím je jedno, jestli budeš obcházet celou runway nebo půjdeš ze Studénky.

Avatar uživatele o.novak
o.novak
před 8 lety

Souhlas s Davem. Na terminál je to z vlaku pár metrů. Na místo, kde se konají ukázky (za runawayí na druhé straně) je to docela kus. Ale myslím si že to je o něco málo blíže než se Studénky. Ona i ta trasa ze Studénky není zrovna z nejkrásnějších v Poodří (=> nevede přes ty nejhezčí místa) ale dá se projít v pohodě. Pro ty, koho napadá nechat auto někde u cesty a dojít to (=> ušetřit těch 150 kč) tak to možné je, ale pak se zase musí docela kus k letišti dojít (u letiště takhle parkovat těžko). Ale všechny varianty jsou možné.

Avatar uživatele Dana11
Dana11
před 8 lety

PavelK ... a co treninkovy program? Byva? Kdyz tato akce byvavala v brne, chodivala jsem za plot letiste na predem vytipovana mista jako ty na meze a bylo to luxusni ... hlavne treninky stihacek, Striži ap. Bylo to lepsi nez pri hlavnim predstaveni ... jinak i pres dokonalost a zajimavost vseho ostatniho sdilim bohuzel stejne pocity jako ty a je to strasna skoda. A to nas brnaky svazela mestska doprava ze zachytnych parkovist i z celeho mesta az primo na misto :( Jela bych hned, ale treninky stihacek by me asi zajimaly vice nez vlastni akce ... jak to u vas probiha?

Avatar uživatele jiri.polmann
jiri.polmann
před 8 lety

Treninky byvaji ve ctvrtek a v patek.

Avatar uživatele pavel.k
pavel.k
před 8 lety

Vzhledem k tomu ze bydlim reltivne nedaleko... a spousta mych znamych se v minulosti ucastnilo... shrnul bych to takto: akce je urcena pro masochisty kteri maji radi mnohatisicove davy... nekolikakilometrove kolony aut a nemoznost zaparkovat, fronty na toitoiky tak na pul hodiny... obcerstveni radeji vlastni nez ve frontech zestarnout. Pokud se vam presto takoveto typy akci libi... a podari se vam proniknout do centra deni... radim predem si zarezervovat navstevu fyzioterapeuta kvuli neustale zvednute hlave a zablokovanemu krku. Tajny TIP: doporucuju si predem prostudovat mapu a jit se divat na nektery z nedalekych svazitych poli... coz se ovsem v pripade destiveho pocasi a bahna muze promenit v bezva pochodove cviceni

Avatar uživatele Karel
Karel
před 8 lety

Vzhledem k tomu, že jezdím pravidelně, shrnul bych to takto: zaparkuješ v pohodě a dokonce se vyhneš kolonám aut, jen to chce přijet hned ráno kolem osmé a ne přijet v 11. Fronty jako na každé jiné mnohatisícové akci. Opravdu bych to nehrotil.

Avatar uživatele Offloaded
Offloaded
před 8 lety

Pokud není člověk jeden z těch pacientů, kteří musí naprosto všude dojet autem, tak vlakem je to docela pohodová záležitost.