Spojené státy americké se mezinárodním turistům ze všech zemí otevírají 8.11.2021. Když však byla tato skutečnost oznámena, šířily se zvěsti a panovaly obavy, že Havajské ostrovy, jeden ze států USA, budou mít jiné podmínky a cestování na Havaj tak bude složitější. Dle oficiálního vyjádření havajské vlády, které si můžete přečíst na vládním webu governor.hawaii.gov ale Havajské ostrovy akceptují rozhodnutí federálních úřadů a od 8.11.2021 přivítá turisty ze všech zemí.

Jedinou nadstavbou oproti ostatním státům USA je nutnost vyplnění online formuláře Safe Travels Hawai'i na webu travel.hawaii.gov, ovšem pouze při letu z kontinentálních USA, což se ale týká naprosté většiny cestujících z Evropy.

Lety na Havaj přes kontinentální USA

Většina letů na Havajské ostrovy z Evropy má přestup v kontinentálních USA, obvykle v Los Angeles, San Franciscu, Seattle, Atlantě či Minneapolis. V takovém případě je třeba splnit následující podmínky:

  • Certifikát o plném očkování starý minimálně 14 dní (lze použít "covid pas" z webu ocko.uzis.cz)
  • Negativní PCR test provedený nejvýše 3 dny před odletem
  • Vyplnění formuláře na webu travel.hawaii.gov

V případě, že se při cestě na Havaj zdržíte v kontinentálních USA na dobu delší, než je platnost negativního testu provedeného ještě v Evropě, další negativní test v USA již provádět nemusíte. Pro vnitrostátní cestování mezi USA a Havají stačí certifikát o očkování + vyplnění formuláře.

Lety na Havaj přes jinou zemi

Pokud vaše letenky na Havajské ostrovy neobsahuje přestup v kontinentálních USA, ale například přes kanadská města Vancouver či Calgary nebo přes Asii, pak není třeba vyplňovat formulář Safe Travels Hawai'i, ale stačí jen certifikát o očkování + negativní PCR test.

Letenky na Havaj

Zakoupit letenky do Honolulu, na Maui, Kauai či Big Island můžete už teď přes náš vyhledávač, kde se inspirujte i nedávnými akčními letenkami. Stále atraktivní ceny z Frankfurtu kolem 13-15 tisíc Kč za zpáteční letenku i s odbaveným zavazadlem například nabízí německá aerolinka Condor.

Sdílej článek s přáteli

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Přečti si také ...

Black Friday slevy cestování
Čtení na 1 minutu
Přehled Black Friday slev 2021 pro cestovatele
David Eiselt 2021-11-26T10:06:00+01:00 0 komentářů

Černý pátek je obdobím, kdy se nejrůznější prodejci snaží ukořistit co nejvíce peněz z vašich peněženek. My jsme tu proto, abychom vám poradili, kdo to s vámi myslí alespoň částečně dobře a služby z…

Bitcoin v cestování
Čtení na 1 minutu
Invia umožní nákup zájezdů pomocí kryptoměn
David Eiselt 2021-11-24T14:00:00+01:00 0 komentářů

Invia Group v čele s cestovní agenturou Invia.cz umožní od příštího roku 2022 platit za zájezdy a jiné služby prostřednictvím nejrůznějších kryptoměn v čele s Bitcoinem. Jedná se tak o prvního…

Aplikace Covid Pass
Čtení na 1 minutu
Nefunguje Tečka pro Covid certifikát - co dělat?
David Eiselt 2021-11-22T12:04:00+01:00 21 komentářů

Spolehlivost vládní aplikace Tečka zdá se jaksi pokulhává a aktuálně se všichni občané Česka setkávají s její nefunkčností. Co dělat, když Tečka nefunguje? Národní agentura pro komunikační a…

Večerní Drážďany
Čtení na 1 minutu
Drážďany a další města v Sasku i Bavorsku ruší vánoční trhy
David Eiselt 2021-11-20T11:02:00+01:00 0 komentářů

Na mírnější druh lockdownu přejde od pondělí 22.11.2021 německé Sasko. Dojde k uzavření klubů, barů a dalších kulturních zařízení. Pro neočkované platí zákaz nočního vycházení. Opatření se bohužel…

162 dalších článků