Těšili jste se na závěrečnou rekapitulaci cestovatelských tipů tohoto roku? My také. Dávali jsme si však načas, neboť nám do statistik přibyl ještě včerejší mega hit v podobě open jaw letů do Jižní Ameriky od 6.567 Kč. Na co se můžeme těšit? Příspěvek bude plný statistik, čísel, plánů a hlavně cestovatelských zážitků.

Nejprve bych chtěl poděkovat vám všem, cestovatelům a čtenářům portálu Cestujlevne.com. Bez vaší přízně bychom sotva měli co rekapitulovat, natož se chlubit úspěšnými čísly v podobě sdílení a čtenosti. Je pravdou, že i v roce letošním jsme si uchovali status nejčtenějšího cestovatelského média na českém internetu. Děkujeme!

Za rok 2014 se zobrazilo téměř 11.500.000 stránek a podstránek Cestujlevne.com, přičemž nejrušnějším dnem byl 28.srpen, který patřil Havajským ostrovům z Prahy za 11 tisíc. Atakovali jste 95.000 zobrazení během jednoho dne. Díky výkonnějším serverům jsme nápor ustáli na výbornou, to se však nedalo říci o prodejcích letenek. Během dne několikrát pod náporem zkolabovali jejich rezervační systémy, ale přesto se podařilo stovkám z vás zakoupit letenky za polovic ceny na druhou stranu zeměkoule.

Tento rok byl opravdu divoký plných zajímavých akcí do tradičních i exotických lokalit. Vypíchnout však můžeme jen některé z nich, a jsou to:

Top 5 nejčtenějších příspěvků

Top 8 oblastí, dle nejúspěšnějších akcí

Na poli Evropy se neodehrála žádná významná akce mimo Islandu, která by měla být vypíchnuta v ročním reportu. Ceny se pravidelně pohybují okolo 500 - 1.000 Kč, které budou dostupné i v následujícím roce.

Zlomové okamžiky Cestujlevne.com v roce 2014

Dostali jsme irskou pěstí mezi oči. Jedna z hlavních akcí letošního roku byla směrem do Indie za 5 tisíc. Letenky byly bohužel po měsíci bez milosti zrušeny. Takovou situaci nikdo z nás nečekal a mnozí již měli nakoupené přípoje nebo ubytování. Zvěstování ohledně konce éry mega hitů bylo naštěstí zažehnáno, neboť se jednalo pouze o protiakci irské pobočky Ebookers. Ostatní prodejci tytéž letenky uznali.

Dostáváme se do médií. Fenomén levného individuálního cestování začíná více zajímat širokou veřejnost. Ruku v ruce s tím se objevují názory typu, že nyní ulovit levnou letenku je téměř nemožné právě z důvodu větší popularity. S tím však nesouhlasím. Situace je stále stejná - některé tarify vydrží hodinu, jiné pár dní. Tuzemský trh je příliš malý na to, aby mohl ovlivnit dostupnou kapacitu leteckých aerolinií. Naopak problém plynoucí ze zvýšeného zájmu se objevuje v podobě přetížení serverů prodejců a nemožnost provést rezervace. Tento problém řešíme, viz. následující bod.

V závěru roku jsme otevřeli debatu s novým strategickým partnerem, který nám pomůže zvýšit plynulost rezervací. Víme, že mnohdy rozhodují minuty v případě super levných tarifů a s hledáním termínů bývá problém. Proto hledáme nové cesty, které vám usnadní lov levných letenek. Bližší podrobnosti přineseme brzy.

Přišli jsme o aplikaci na platformě Android. Novou verzi mobilní aplikace nechystáme. Místo toho pro vás nyní testujeme nový portál, který uvítají všichni majitelé chytrých zařízení a je jen naší ostudou, že přichází tak pozdě.

Plány Cestujlevne.com do roku 2015

Plánem číslo 1 je zachování selské podstaty příspěvků, které pečlivě vybíráme a zvažujeme jejich zařazení na web. Velice si vážíme vaší přízně a důvěry, proto se nenecháváme unést k pomyslně výhodným nabídkám, které zprvu vypadají lákavě, ale po přičtení dodatečných nákladů bývají akce často nevýhodné. U nás vždy upřednostňujeme kvalitu nad kvantitou.

Jsme cestovatelé, ne obchodníci. A proto hrajeme a budeme hrát vždy fér.

Kvalitu budeme zvyšovat. Nemám tím na mysli levnější letenky, ale obsahové informace, které budete moci nalézt na těchto stránkách. Přineseme zajímavosti ze světa, recenze, travelhacking tipy a mnohem více. Zapojit se budete moci i vy.

K tomu, abychom mohli zvýšit obsahovou kapacitu, budeme muset upravit strukturu webu. Změna přijde v následujících dnech a rozhodně se máte na co těšit!

Přejeme vám krásný vstup do nového roku

Užijte si dnešní poslední noc v tomto roce a přejeme vám pohodové ráno v tom následujícím. Spoustu cestovatelských zážitků za co nejnižší ceny bez nepříjemností a nehod přeje za redakci Cestujlevne.com.

David, Lukáš, Vendula a Veronika

Sdílej článek s přáteli

66 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele cuhanicovap
cuhanicovap

Moc děkuji celému týmu, už za měsíc vyrážím na svoji cestu kolem světa a to jen díky Vám !!!! Jen tak dál v roce 2015

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele ludaw_2
ludaw_2

Celému týmu moc děkujeme!!!Nejlepší cestovatelský web!!!Díky vaším informacím jsme už několikrát odletěli do míst o kterých jsme do té doby jen "snili"Hodně zdraví a elánu do roku 2015 Lída&Fredy

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele chma
chma

Připojuji se k blahopřáním a děkovačce, opravdu jste odvedli skvělou práci. Začínali jsme s Vámi létat když jste měli pár desítek fanoušků, tento měsíc nás čeká Havaj:) neznám lepší způsob jak utrácet peníze, ale pomalu by to chtělo sponzora! Díky kluci!

před 8 lety
Avatar uživatele chma
chma

a ženám samozřejmě takééé díky!

před 8 lety
Avatar uživatele
theHound

Lenka: Kdy jedete? My tuto sobotu na oahu a kauai

před 8 lety
Avatar uživatele chma
chma

Ondro, až 30.1., to už budete asi pomalu zpět, co?

před 8 lety
Avatar uživatele
theHound

Jo :) vracíme se 24

před 8 lety
Avatar uživatele lenka_2
lenka_2

Tak šťastnou cestu, užijte si to!

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele robert20
robert20

Díky Cestujlevně jsme si užili poprvé i s dětma exotiku na Srí Lance. I když se tu ve fóru objevil názor, že kdo doteď lítal nejdál na Kanáry by se neměl do Asie pouštět, my jsme si to užili parádně pěkně místní dopravou s batohem na zádech. Díky za rozšíření obzorů a už se tešíme, co si pro nás přichystáte v r. 2015.:-)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele VaK
VaK

Moje nejnavštěvovanější stránka, když už třeba nic nekoupím, aspoň se zasním. :) Hodně zdaru v novém roce, jste božíííí!

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele uny
uny

diky tomuhle webu sem na jare letel do NY,RIA na karneval a do MIA....díky moc!web črkuju každej den od ty doby)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele pe.kovarik
pe.kovarik

Moc děkuji za tyto stránky a všem uživatelům za příspěvky a za tipy :-)Je to má nejnavštěvovanější stránka a doufám,že to tak bude i do budoucna a nepodlehne tento server komerci. Jste super :)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Petře, krom reklamního balastu v podobě bannerů ti mohu 100% slíbit, že obsah budeme vkládat férově tak, jako doposud. Tedy nabídky, které bychom sami využily se zde objeví, ostatní ne.

Přidat odpověď
před 8 lety
Raja

Jste bezva! POkud se podaří rozšířit na stránky i něco jako spolucestování, tak si myslím, že by to hodně lidem bodlo. Protože někteří lidé koupí letenky v akci a pak hledají na serverech hedvabnastezka a spolucestovani a dalších lidi k sobě. Takhle by to mohlo být na jedné web.tránce někde bokem a byli byste fakt TOP stránka v ČR! Úspěšný nový rok

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele j.boula
j.boula

Dejve díky za tipy,zdravím z Kolumbie, neopakovatelny zážitek z oslavy nového roku v Cartageně :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Chico Tomas
Chico Tomas

Ahoj Dave, co nějaký přehled o letišti PRG - nové linky v roce 2014, jaké linky očekáváme na 2015, jaké linky naopak byly zrušeny... Prostě bilancování..?

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele tom.janca
tom.janca

Diky moc za vasi praci,tipy a souvisejici info. ze se nejedna jen o odkaz k letence,ale souvisejici tipy,jak se cena pohybuje normalne,kdy je dobre jet,jak se dostat k letisti,ubytko atd. diky a stastnou cestu vsem.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Adam _1
Adam _1

Dave, já Ti vůbec neděkuji, protože kvůli Tobě jsem o nemalou část peněz chudší (letenky na Havaj za 11k) a teď většinu času sleduji další podobné super akce na těchto stránkách:))) Všechno nejlepší do nového roku a hodně úlovků:)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele k.supikova
k.supikova

Šťastný rok 2015:-) Je možno sehnat levné letenky do Paříže? Chtěla bych jet na jaře:-) děkuji

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele mardroh
mardroh

Ahoj Patricie, mužů se zeptat na jak dlouho si tam byla? A můžeš dat nějaké rady/typy? Já se tam chystam poprve

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Honsik
Honsik

Když jsem poprvé vlezl na tento web, koupil jsem dovču pro 2 na Krétě za bůra na osobu včetně SUPER ubytka přímo u moře na 8 dní. Navíc parking na letišti a fotokniha zdarma :-)))) A letělo se z Prahy a až za týden, takže taky pohoda. Šťastný nový rok a v roce 2015 do toho zkusíme ještě více zadupat :-) Petr

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Dan1928
Dan1928

Tak jen tak dál a všem vše NEJ v roce 2015 ;)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele LenkaJ
LenkaJ

Děkuji za tento web, díky vám mám za sebou úúúúžasnou dovolenou. Všechno dobré v novém roce!

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele LenkaJ
LenkaJ

Děkuji mnohokrát za tento web! Díky vám mám za sebou úžasnou dovolenou, na kterou nikdo z rodiny nikdy nezapomene ... fotky na stěnách, fotokniha v šuplíku... díky! Přeji vše dobré v novém roce!

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele juniorclub
juniorclub

Pohodový cestovatelský nový rok vám všem ! Dnes jsme se vrátili ze super dovolené z Indonésie, díky vašim tipům už několikátá dovolená, díky !

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele toulik
toulik

Ahoj Dave, předem PF2015 Vaší redakci :-) můj dotaz je k letenkám do LA s odletem v červnu. Prosím o tipy za top prize :-) děkuji Ondra

Odpovědět
před 8 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Přečti si také ...

Eurowings
Čtení na 1 minutu
Eurowings od zimy nabídne 4 nové destinace z Prahy
David Eiselt 2022-06-14T11:15:52+02:00 4 komentáře

Po velké expanzi v letní sezóně přicházejí aerolinie Eurowings s dalšími novými destinacemi během zimního letového plánu 2022/2023. Nově se začne létat minimálně na 4 linkách, a to do Norska,…

LOT
Čtení na 1 minutu
Praha získá přímé lety do thajského Krabi a na Madagaskar
David Eiselt 2022-04-12T15:30:43+02:00 9 komentářů

Cestovní kancelář Čedok dnes oznámila zimní novinky v rámci exotiky. Obnovuje plány s přímými lety z Prahy na Madagaskar a zcela nově zařadí do nabídky i přímé lety do Thajska, konkrétně do oblíbené…

Čaj na Hedvábné stezce
Čtení na 5 minut
Ničí superlevné letenky smysl cestování?
David Eiselt 2022-04-08T08:31:41+02:00 55 komentářů

Na začátku dubna nám přišlo do sídla firmy pravidelné nevyžádané čtivo v podobě cestovatelského čtvrtletníků TravelLife. Vždy si jej alespoň prolistuji a prohlédnu fotky, než skončí ve sběru.…

Ukrajinská vlajka ve tmě
Čtení na 1 minutu
Rezervujte si Airbnb na Ukrajině a cestu neplánujte
David Eiselt 2022-03-06T11:03:43+01:00 3 komentáře

Dnes ráno jsem četl článek na CNN o tom, jak lidé po celém světě rezervují soukromé ubytování na Ukrajině i přesto, že cestu do země z logických důvodů neplánují a plánovat ani nemohou. Jedná se o…

171 dalších článků