Je to za námi. Jaký byl rok 2014 a co máme v plánu na 2015?

Těšili jste se na závěrečnou rekapitulaci cestovatelských tipů tohoto roku? My také. Dávali jsme si však načas, neboť nám do statistik přibyl ještě včerejší mega hit v podobě open jaw letů do Jižní Ameriky od 6.567 Kč. Na co se můžeme těšit? Příspěvek bude plný statistik, čísel, plánů a hlavně cestovatelských zážitků.

Nejprve bych chtěl poděkovat vám všem, cestovatelům a čtenářům portálu Cestujlevne.com. Bez vaší přízně bychom sotva měli co rekapitulovat, natož se chlubit úspěšnými čísly v podobě sdílení a čtenosti. Je pravdou, že i v roce letošním jsme si uchovali status nejčtenějšího cestovatelského média na českém internetu. Děkujeme!

Za rok 2014 se zobrazilo téměř 11.500.000 stránek a podstránek Cestujlevne.com, přičemž nejrušnějším dnem byl 28.srpen, který patřil Havajským ostrovům z Prahy za 11 tisíc. Atakovali jste 95.000 zobrazení během jednoho dne. Díky výkonnějším serverům jsme nápor ustáli na výbornou, to se však nedalo říci o prodejcích letenek. Během dne několikrát pod náporem zkolabovali jejich rezervační systémy, ale přesto se podařilo stovkám z vás zakoupit letenky za polovic ceny na druhou stranu zeměkoule.

Tento rok byl opravdu divoký plných zajímavých akcí do tradičních i exotických lokalit. Vypíchnout však můžeme jen některé z nich, a jsou to:

Top 5 nejčtenějších příspěvků

Top 8 oblastí, dle nejúspěšnějších akcí

Na poli Evropy se neodehrála žádná významná akce mimo Islandu, která by měla být vypíchnuta v ročním reportu. Ceny se pravidelně pohybují okolo 500 - 1.000 Kč, které budou dostupné i v následujícím roce.

Zlomové okamžiky Cestujlevne.com v roce 2014

Dostali jsme irskou pěstí mezi oči. Jedna z hlavních akcí letošního roku byla směrem do Indie za 5 tisíc. Letenky byly bohužel po měsíci bez milosti zrušeny. Takovou situaci nikdo z nás nečekal a mnozí již měli nakoupené přípoje nebo ubytování. Zvěstování ohledně konce éry mega hitů bylo naštěstí zažehnáno, neboť se jednalo pouze o protiakci irské pobočky Ebookers. Ostatní prodejci tytéž letenky uznali.

Dostáváme se do médií. Fenomén levného individuálního cestování začíná více zajímat širokou veřejnost. Ruku v ruce s tím se objevují názory typu, že nyní ulovit levnou letenku je téměř nemožné právě z důvodu větší popularity. S tím však nesouhlasím. Situace je stále stejná - některé tarify vydrží hodinu, jiné pár dní. Tuzemský trh je příliš malý na to, aby mohl ovlivnit dostupnou kapacitu leteckých aerolinií. Naopak problém plynoucí ze zvýšeného zájmu se objevuje v podobě přetížení serverů prodejců a nemožnost provést rezervace. Tento problém řešíme, viz. následující bod.

V závěru roku jsme otevřeli debatu s novým strategickým partnerem, který nám pomůže zvýšit plynulost rezervací. Víme, že mnohdy rozhodují minuty v případě super levných tarifů a s hledáním termínů bývá problém. Proto hledáme nové cesty, které vám usnadní lov levných letenek. Bližší podrobnosti přineseme brzy.

Přišli jsme o aplikaci na platformě Android. Novou verzi mobilní aplikace nechystáme. Místo toho pro vás nyní testujeme nový portál, který uvítají všichni majitelé chytrých zařízení a je jen naší ostudou, že přichází tak pozdě.

Plány Cestujlevne.com do roku 2015

Plánem číslo 1 je zachování selské podstaty příspěvků, které pečlivě vybíráme a zvažujeme jejich zařazení na web. Velice si vážíme vaší přízně a důvěry, proto se nenecháváme unést k pomyslně výhodným nabídkám, které zprvu vypadají lákavě, ale po přičtení dodatečných nákladů bývají akce často nevýhodné. U nás vždy upřednostňujeme kvalitu nad kvantitou.

Jsme cestovatelé, ne obchodníci. A proto hrajeme a budeme hrát vždy fér.

Kvalitu budeme zvyšovat. Nemám tím na mysli levnější letenky, ale obsahové informace, které budete moci nalézt na těchto stránkách. Přineseme zajímavosti ze světa, recenze, travelhacking tipy a mnohem více. Zapojit se budete moci i vy.

K tomu, abychom mohli zvýšit obsahovou kapacitu, budeme muset upravit strukturu webu. Změna přijde v následujících dnech a rozhodně se máte na co těšit!

Přejeme vám krásný vstup do nového roku

Užijte si dnešní poslední noc v tomto roce a přejeme vám pohodové ráno v tom následujícím. Spoustu cestovatelských zážitků za co nejnižší ceny bez nepříjemností a nehod přeje za redakci Cestujlevne.com.

David, Lukáš, Vendula a Veronika

Avatar uživatele cuhanicovap

Moc děkuji celému týmu, už za měsíc vyrážím na svoji cestu kolem světa a to jen díky Vám !!!! Jen tak dál v roce 2015

Avatar uživatele ludaw

Celému týmu moc děkujeme!!!Nejlepší cestovatelský web!!!Díky vaším informacím jsme už několikrát odletěli do míst o kterých jsme do té doby jen "snili"Hodně zdraví a elánu do roku 2015 Lída&Fredy

Avatar uživatele chma

Připojuji se k blahopřáním a děkovačce, opravdu jste odvedli skvělou práci. Začínali jsme s Vámi létat když jste měli pár desítek fanoušků, tento měsíc nás čeká Havaj:) neznám lepší způsob jak utrácet peníze, ale pomalu by to chtělo sponzora! Díky kluci!

Avatar uživatele chma

a ženám samozřejmě takééé díky!

Avatar uživatele theHound

Lenka: Kdy jedete? My tuto sobotu na oahu a kauai

Avatar uživatele chma

Ondro, až 30.1., to už budete asi pomalu zpět, co?

Avatar uživatele theHound

Jo :) vracíme se 24

Avatar uživatele lenka

Tak šťastnou cestu, užijte si to!

Avatar uživatele robert20

Díky Cestujlevně jsme si užili poprvé i s dětma exotiku na Srí Lance. I když se tu ve fóru objevil názor, že kdo doteď lítal nejdál na Kanáry by se neměl do Asie pouštět, my jsme si to užili parádně pěkně místní dopravou s batohem na zádech. Díky za rozšíření obzorů a už se tešíme, co si pro nás přichystáte v r. 2015.:-)

Avatar uživatele VaK

Moje nejnavštěvovanější stránka, když už třeba nic nekoupím, aspoň se zasním. :) Hodně zdaru v novém roce, jste božíííí!

Avatar uživatele uny

diky tomuhle webu sem na jare letel do NY,RIA na karneval a do MIA....díky moc!web črkuju každej den od ty doby)

Avatar uživatele pe.kovarik

Moc děkuji za tyto stránky a všem uživatelům za příspěvky a za tipy :-)Je to má nejnavštěvovanější stránka a doufám,že to tak bude i do budoucna a nepodlehne tento server komerci. Jste super :)

Ahoj Petře, krom reklamního balastu v podobě bannerů ti mohu 100% slíbit, že obsah budeme vkládat férově tak, jako doposud. Tedy nabídky, které bychom sami využily se zde objeví, ostatní ne.

Avatar uživatele jfrei

Jste bezva! POkud se podaří rozšířit na stránky i něco jako spolucestování, tak si myslím, že by to hodně lidem bodlo. Protože někteří lidé koupí letenky v akci a pak hledají na serverech hedvabnastezka a spolucestovani a dalších lidi k sobě. Takhle by to mohlo být na jedné web.tránce někde bokem a byli byste fakt TOP stránka v ČR! Úspěšný nový rok

Avatar uživatele j.boula

Dejve díky za tipy,zdravím z Kolumbie, neopakovatelny zážitek z oslavy nového roku v Cartageně :)

Avatar uživatele Chico Tomas

Ahoj Dave, co nějaký přehled o letišti PRG - nové linky v roce 2014, jaké linky očekáváme na 2015, jaké linky naopak byly zrušeny... Prostě bilancování..?

Avatar uživatele tom.janca

Diky moc za vasi praci,tipy a souvisejici info. ze se nejedna jen o odkaz k letence,ale souvisejici tipy,jak se cena pohybuje normalne,kdy je dobre jet,jak se dostat k letisti,ubytko atd. diky a stastnou cestu vsem.

Avatar uživatele Adam

Dave, já Ti vůbec neděkuji, protože kvůli Tobě jsem o nemalou část peněz chudší (letenky na Havaj za 11k) a teď většinu času sleduji další podobné super akce na těchto stránkách:))) Všechno nejlepší do nového roku a hodně úlovků:)

Avatar uživatele k.supikova

Šťastný rok 2015:-) Je možno sehnat levné letenky do Paříže? Chtěla bych jet na jaře:-) děkuji

Avatar uživatele mardroh

Ahoj Patricie, mužů se zeptat na jak dlouho si tam byla? A můžeš dat nějaké rady/typy? Já se tam chystam poprve

Avatar uživatele Honsik

Když jsem poprvé vlezl na tento web, koupil jsem dovču pro 2 na Krétě za bůra na osobu včetně SUPER ubytka přímo u moře na 8 dní. Navíc parking na letišti a fotokniha zdarma :-)))) A letělo se z Prahy a až za týden, takže taky pohoda. Šťastný nový rok a v roce 2015 do toho zkusíme ještě více zadupat :-) Petr

Avatar uživatele Dan1928

Tak jen tak dál a všem vše NEJ v roce 2015 ;)

Avatar uživatele LenkaJ

Děkuji za tento web, díky vám mám za sebou úúúúžasnou dovolenou. Všechno dobré v novém roce!

Avatar uživatele LenkaJ

Děkuji mnohokrát za tento web! Díky vám mám za sebou úžasnou dovolenou, na kterou nikdo z rodiny nikdy nezapomene ... fotky na stěnách, fotokniha v šuplíku... díky! Přeji vše dobré v novém roce!

Avatar uživatele juniorclub

Pohodový cestovatelský nový rok vám všem ! Dnes jsme se vrátili ze super dovolené z Indonésie, díky vašim tipům už několikátá dovolená, díky !

Avatar uživatele toulik

Ahoj Dave, předem PF2015 Vaší redakci :-) můj dotaz je k letenkám do LA s odletem v červnu. Prosím o tipy za top prize :-) děkuji Ondra

Avatar uživatele patriciah

Ja by som sa rada podakovala za vsetky informacie na tomto portali a popriala vsetko dobre a vela uspechov.

Avatar uživatele berush

Dave a spol. - děkuji :-) a těšíme se na další cesty

Díky všem ještě jednou! :-) je skvělé tu pročítat, kolik z vás již vycestovalo.

Avatar uživatele Patrik Chadima

Díky za všechno, co pro nás děláte :)!! Letos jsem díky Vám byl v USA a v Karibiku. Jsem Vám za to velice vděčný!!! Jen tak dál!!! A šťastný nový rok!!! :)

Avatar uživatele jan.krelina

Ahoj všichni, moc díky za vaši práci. Letos jsem byl díky vám v New Yorku a Tokyu za ceny, o kterých se mi ani ve snu nezdálo. Za pár dní letím do Helsinek. Díky a těším se na příspěvky v roce 2015.

Avatar uživatele d.sarissky

Len tak dalej ludia, PF 2015

Avatar uživatele j4n.pr0

Najlepsia stranka pre cestovatelov, len tak dalej! A nech je co najviac levnych letenek aj v roku 2015 :-)

Avatar uživatele yai

Díky za Váš super web i práci, kterou jste si s ním dali v roce 2014. Koukám sem každý den :) Přeju skvělý rok 2015 plný bezva cest na zajímavá místa a spokojené návštěvníky stránek ;) těšíme se díky Vám do Paříže a na Island, a to ještě určitě není vše :)

Avatar uživatele martin.pazdersky

Víte co dělám každé ráno hned když vstanu? Dívám se na vás! Děkujeme za cestu do New Yorku, Paříže i Londýna. A to dohromady pro dvě osoby tam i zpět za 22 000. Děláte nám všem svět bližší a život bohatší o spoustu zážitků. Jste pro mě n. 1 a denně Vás doporučuji každému, koho potkám. Tak vám přeji - buďte minimálně tak úžasní jako do teď!

Avatar uživatele grundici

Připojuji se k přání s velkým diky za Lotyšsko, Benátky a Austrálii. Všude bylo skvěle.

Avatar uživatele petr

Mě by zajímala jedna necestovatelská věc, pokud je možno se zeptat :-), a sice jak řešíte hosting webu - zda máte vlastní servry, virtuálni servr, nebo jak. Zajíma mě to proto, že jste úspěšně zvládli ten havajský nápor.

Hosting poskytuje Wedos, který i díky nám už zažil pár horkých (serverů) chvílí :-)

SSD tomu hodně pomohlo, nějaká ta optimalizace na naší straně a cachování. ;)

Avatar uživatele petr

díky moc chlapi, čtu to až dnes, protože jsem nějak po silvestrovské noci zapomněl, že jsem tento koment psal :-D Hodně štěstí v novém roce

Avatar uživatele miladap

Delate supr praci a i tohle ohlednuti za 2014 je super! Diky Vam mam za sebou super rok s koupenymi letenkami na Floridu a na Havaj...a tesim se, jaky megahit me ceka v roce 2015 :) Hodne uspechu!

Avatar uživatele Jan

MEGA, GIGA, WOW, UAHA, GRRR. Cestujdraze slang rulez.

WOW, hlavně se dneska MEGA neopij, ať potom nemáš GIGA kocovinu, AU, UAHA, GRRR .-)

Avatar uživatele Pavel_CZ

I ja se pripojuju k dekovackam tymu cestujlevne.com a chtel bych poprat vsem cestovatelum hodne zdaru pri cestach jak v CR tak v zahranici :)

Avatar uživatele fidzi77

Chtěl bych poděkovat celému týmu z cestujlevne.com za práci, kterou po celý rok 2014 pro nás zájemce vykonal a přeji mu hodně zdaru, pevného zdraví a dalších krásných úspěchů v novém roce 2015.

Avatar uživatele jkourilova

Díky moc za super stránky, není den, kdy bych se aspoň 1x nepodívala, co je nového. Letos jsme díky Vám navštívili Indonésii a bylo to super. Držíme Vám palce a ať se v novém roce daří!!!!!!!

Vsem velke diky a drzim palce do noveho roku. Letos jsem diky vam podnikl jeden vylet, ovšem stal za to. Doufam, ze okolnosti ( cti rodina) mi umozni, zase nekam vyrazit. Vse nejlepsi do noveho roku.

Avatar uživatele petr.best

držím vám palce a děkuju za dva krásné výlety do Singapuru a Tokia

Avatar uživatele smokey55

Dakujeme za super akcie,drzime Vam palce aby sa Vam darilo aj v roku 2015,vdaka Vam sme zazili krasnu cestu napriec Californiu,bolo super!!!

Avatar uživatele bord83

Nejlepší čtení k ranní kávě! A díky Vám se těšíme na jaře do Indie, takže díky moc a fandíme Vám!

Avatar uživatele lupadavid

Chci se jen zeptat,jak to bývá při těcto akcích s dítětem mladším 6 let?Je nutné pro něj kupovat letenku jako pro dospělého nebo letí zadarmo bez nároku na sedadlo...Děkuji moc a hodně zdaru do Nového roku...

Ahoj Davide, díte do 6 let je bráno jako dítě. Děti mají buď slevu částečnou (cca 10%) nebo žádnou. Bez nároku na sedadlo smí pouze děti do 23 měsíců.

Avatar uživatele jarunka.mor

Chtěla bych moc poděkovat za vaší práci. Jenom díky vám jsme se letos podívali do NYC, Belgie a na Island! Díky moc!

Moc děkuji, díky Vám se mám v novém roce na co těšit!:-)

Avatar uživatele S4TW

A co takový Vietnam? Myslíte, že se objeví nějaká slušná akce na příští rok?

Avatar uživatele Afleben

To závisí, čo si predstavuješ pod dobrou akciou. Táto nie je dobrá? http://bit.ly/1xyDMpb

Avatar uživatele martinkral

Pre Vietnam odporúčam Bangkok a odtiaľ dva dni cesty alebo let odtiaľ. My tak ideme v máji 2015, cestou sa zastavíme v Kambodži (tam, kde všetci) a pokračujeme do Saigonu. Po Vietname som našiel VietJetAir, ktorý napr. do Hanoja letia do 50 éčiek aj s batožinou... Všetkým cestovateľom prajem všetko najlepšie do nového roka a portálu veľa úspechov!

Avatar uživatele b3t0n

Sleduji portál celý rok a musím říct, že jste všichni odvedli skvělou práci! Děkuji moc a celému týmu přeji mnoho úspěchů v Novém roce! Z Moskvy zdraví Vojta :o)

Avatar uživatele 1piettro

Chtěl bych poděkovat celému týmu cestujlevne.com za vaší skvělou práci nejenom v roce 2014. Díky vám jsem navštívil hned 5 destinací v tomto roce. Ušetřili jste mi spoustu peněz a darovali hodně zážitků. Zbožňuji vás a všude chválím, děkuji. Petr

Avatar uživatele mardroh

Ahoj, myslíte že budou na léto 2015 levné letenky do číny?

Ahoj Máťo, hodil by se Peking z Vídně za 6.362 Kč? :D http://bit.ly/1vFMOhd (pozor na to, ať je přestup v rámci stejného letiště, jinak je nutné vízum do Ruska).

Avatar uživatele mardroh

No to by se hodilo krásně, jen to být až v tom létě :( počkám a třeba něco na léto ještě bude :)

Avatar uživatele mardroh

Můžu se ještě zeptat, má smysl letět do číny na takhle krátko? http://bit.ly/1vFMOhd tady je vlastně odlet 6.3. ale přílet až 8.3. ráno a zpátky už 12.3 ve dvě ráno. Není člověk po takové cestě nepoužitelný? Nemam s takovouhle cestou zkušenot

Avatar uživatele patriciah

Ahoj,ja som bola nedavno v cine a nemala som ziadne problemy,hned na druhy den som ficala.i ked tak nakratko by som tam urcite nesla lebo cesta tam je dlha.ale kazdy podla seba))

Avatar uživatele patriciah

Ahoj,my sme boli 3 dni v Pekingu potom 3 dni v Sanghaji,v pekingu klasika-top atrakcie sa daju zvladnut za 3 dni a Sanghaj-rychlovlakom,tam tam sme sa motali-lebo tam je to o atmosfere.