Těšili jste se na závěrečnou rekapitulaci cestovatelských tipů tohoto roku? My také. Dávali jsme si však načas, neboť nám do statistik přibyl ještě včerejší mega hit v podobě open jaw letů do Jižní Ameriky od 6.567 Kč. Na co se můžeme těšit? Příspěvek bude plný statistik, čísel, plánů a hlavně cestovatelských zážitků.

Nejprve bych chtěl poděkovat vám všem, cestovatelům a čtenářům portálu Cestujlevne.com. Bez vaší přízně bychom sotva měli co rekapitulovat, natož se chlubit úspěšnými čísly v podobě sdílení a čtenosti. Je pravdou, že i v roce letošním jsme si uchovali status nejčtenějšího cestovatelského média na českém internetu. Děkujeme!

Za rok 2014 se zobrazilo téměř 11.500.000 stránek a podstránek Cestujlevne.com, přičemž nejrušnějším dnem byl 28.srpen, který patřil Havajským ostrovům z Prahy za 11 tisíc. Atakovali jste 95.000 zobrazení během jednoho dne. Díky výkonnějším serverům jsme nápor ustáli na výbornou, to se však nedalo říci o prodejcích letenek. Během dne několikrát pod náporem zkolabovali jejich rezervační systémy, ale přesto se podařilo stovkám z vás zakoupit letenky za polovic ceny na druhou stranu zeměkoule.

Tento rok byl opravdu divoký plných zajímavých akcí do tradičních i exotických lokalit. Vypíchnout však můžeme jen některé z nich, a jsou to:

Top 5 nejčtenějších příspěvků

Top 8 oblastí, dle nejúspěšnějších akcí

Na poli Evropy se neodehrála žádná významná akce mimo Islandu, která by měla být vypíchnuta v ročním reportu. Ceny se pravidelně pohybují okolo 500 - 1.000 Kč, které budou dostupné i v následujícím roce.

Zlomové okamžiky Cestujlevne.com v roce 2014

Dostali jsme irskou pěstí mezi oči. Jedna z hlavních akcí letošního roku byla směrem do Indie za 5 tisíc. Letenky byly bohužel po měsíci bez milosti zrušeny. Takovou situaci nikdo z nás nečekal a mnozí již měli nakoupené přípoje nebo ubytování. Zvěstování ohledně konce éry mega hitů bylo naštěstí zažehnáno, neboť se jednalo pouze o protiakci irské pobočky Ebookers. Ostatní prodejci tytéž letenky uznali.

Dostáváme se do médií. Fenomén levného individuálního cestování začíná více zajímat širokou veřejnost. Ruku v ruce s tím se objevují názory typu, že nyní ulovit levnou letenku je téměř nemožné právě z důvodu větší popularity. S tím však nesouhlasím. Situace je stále stejná - některé tarify vydrží hodinu, jiné pár dní. Tuzemský trh je příliš malý na to, aby mohl ovlivnit dostupnou kapacitu leteckých aerolinií. Naopak problém plynoucí ze zvýšeného zájmu se objevuje v podobě přetížení serverů prodejců a nemožnost provést rezervace. Tento problém řešíme, viz. následující bod.

V závěru roku jsme otevřeli debatu s novým strategickým partnerem, který nám pomůže zvýšit plynulost rezervací. Víme, že mnohdy rozhodují minuty v případě super levných tarifů a s hledáním termínů bývá problém. Proto hledáme nové cesty, které vám usnadní lov levných letenek. Bližší podrobnosti přineseme brzy.

Přišli jsme o aplikaci na platformě Android. Novou verzi mobilní aplikace nechystáme. Místo toho pro vás nyní testujeme nový portál, který uvítají všichni majitelé chytrých zařízení a je jen naší ostudou, že přichází tak pozdě.

Plány Cestujlevne.com do roku 2015

Plánem číslo 1 je zachování selské podstaty příspěvků, které pečlivě vybíráme a zvažujeme jejich zařazení na web. Velice si vážíme vaší přízně a důvěry, proto se nenecháváme unést k pomyslně výhodným nabídkám, které zprvu vypadají lákavě, ale po přičtení dodatečných nákladů bývají akce často nevýhodné. U nás vždy upřednostňujeme kvalitu nad kvantitou.

Jsme cestovatelé, ne obchodníci. A proto hrajeme a budeme hrát vždy fér.

Kvalitu budeme zvyšovat. Nemám tím na mysli levnější letenky, ale obsahové informace, které budete moci nalézt na těchto stránkách. Přineseme zajímavosti ze světa, recenze, travelhacking tipy a mnohem více. Zapojit se budete moci i vy.

K tomu, abychom mohli zvýšit obsahovou kapacitu, budeme muset upravit strukturu webu. Změna přijde v následujících dnech a rozhodně se máte na co těšit!

Přejeme vám krásný vstup do nového roku

Užijte si dnešní poslední noc v tomto roce a přejeme vám pohodové ráno v tom následujícím. Spoustu cestovatelských zážitků za co nejnižší ceny bez nepříjemností a nehod přeje za redakci Cestujlevne.com.

David, Lukáš, Vendula a Veronika

Sdílej článek s přáteli

66 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele cuhanicovap
cuhanicovap

Moc děkuji celému týmu, už za měsíc vyrážím na svoji cestu kolem světa a to jen díky Vám !!!! Jen tak dál v roce 2015

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele ludaw_2
ludaw_2

Celému týmu moc děkujeme!!!Nejlepší cestovatelský web!!!Díky vaším informacím jsme už několikrát odletěli do míst o kterých jsme do té doby jen "snili"Hodně zdraví a elánu do roku 2015 Lída&Fredy

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele chma
chma

Připojuji se k blahopřáním a děkovačce, opravdu jste odvedli skvělou práci. Začínali jsme s Vámi létat když jste měli pár desítek fanoušků, tento měsíc nás čeká Havaj:) neznám lepší způsob jak utrácet peníze, ale pomalu by to chtělo sponzora! Díky kluci!

před 7 lety
Avatar uživatele chma
chma

a ženám samozřejmě takééé díky!

před 7 lety
Avatar uživatele
theHound

Lenka: Kdy jedete? My tuto sobotu na oahu a kauai

před 7 lety
Avatar uživatele chma
chma

Ondro, až 30.1., to už budete asi pomalu zpět, co?

před 7 lety
Avatar uživatele
theHound

Jo :) vracíme se 24

před 7 lety
Avatar uživatele lenka_2
lenka_2

Tak šťastnou cestu, užijte si to!

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele robert20
robert20

Díky Cestujlevně jsme si užili poprvé i s dětma exotiku na Srí Lance. I když se tu ve fóru objevil názor, že kdo doteď lítal nejdál na Kanáry by se neměl do Asie pouštět, my jsme si to užili parádně pěkně místní dopravou s batohem na zádech. Díky za rozšíření obzorů a už se tešíme, co si pro nás přichystáte v r. 2015.:-)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele VaK
VaK

Moje nejnavštěvovanější stránka, když už třeba nic nekoupím, aspoň se zasním. :) Hodně zdaru v novém roce, jste božíííí!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele uny
uny

diky tomuhle webu sem na jare letel do NY,RIA na karneval a do MIA....díky moc!web črkuju každej den od ty doby)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele pe.kovarik
pe.kovarik

Moc děkuji za tyto stránky a všem uživatelům za příspěvky a za tipy :-)Je to má nejnavštěvovanější stránka a doufám,že to tak bude i do budoucna a nepodlehne tento server komerci. Jste super :)

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Petře, krom reklamního balastu v podobě bannerů ti mohu 100% slíbit, že obsah budeme vkládat férově tak, jako doposud. Tedy nabídky, které bychom sami využily se zde objeví, ostatní ne.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele jfrei
jfrei

Jste bezva! POkud se podaří rozšířit na stránky i něco jako spolucestování, tak si myslím, že by to hodně lidem bodlo. Protože někteří lidé koupí letenky v akci a pak hledají na serverech hedvabnastezka a spolucestovani a dalších lidi k sobě. Takhle by to mohlo být na jedné web.tránce někde bokem a byli byste fakt TOP stránka v ČR! Úspěšný nový rok

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele j.boula
j.boula

Dejve díky za tipy,zdravím z Kolumbie, neopakovatelny zážitek z oslavy nového roku v Cartageně :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Chico Tomas
Chico Tomas

Ahoj Dave, co nějaký přehled o letišti PRG - nové linky v roce 2014, jaké linky očekáváme na 2015, jaké linky naopak byly zrušeny... Prostě bilancování..?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele tom.janca
tom.janca

Diky moc za vasi praci,tipy a souvisejici info. ze se nejedna jen o odkaz k letence,ale souvisejici tipy,jak se cena pohybuje normalne,kdy je dobre jet,jak se dostat k letisti,ubytko atd. diky a stastnou cestu vsem.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Adam _1
Adam _1

Dave, já Ti vůbec neděkuji, protože kvůli Tobě jsem o nemalou část peněz chudší (letenky na Havaj za 11k) a teď většinu času sleduji další podobné super akce na těchto stránkách:))) Všechno nejlepší do nového roku a hodně úlovků:)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele k.supikova
k.supikova

Šťastný rok 2015:-) Je možno sehnat levné letenky do Paříže? Chtěla bych jet na jaře:-) děkuji

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele mardroh
mardroh

Ahoj Patricie, mužů se zeptat na jak dlouho si tam byla? A můžeš dat nějaké rady/typy? Já se tam chystam poprve

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Honsik
Honsik

Když jsem poprvé vlezl na tento web, koupil jsem dovču pro 2 na Krétě za bůra na osobu včetně SUPER ubytka přímo u moře na 8 dní. Navíc parking na letišti a fotokniha zdarma :-)))) A letělo se z Prahy a až za týden, takže taky pohoda. Šťastný nový rok a v roce 2015 do toho zkusíme ještě více zadupat :-) Petr

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Dan1928
Dan1928

Tak jen tak dál a všem vše NEJ v roce 2015 ;)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele LenkaJ
LenkaJ

Děkuji za tento web, díky vám mám za sebou úúúúžasnou dovolenou. Všechno dobré v novém roce!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele LenkaJ
LenkaJ

Děkuji mnohokrát za tento web! Díky vám mám za sebou úžasnou dovolenou, na kterou nikdo z rodiny nikdy nezapomene ... fotky na stěnách, fotokniha v šuplíku... díky! Přeji vše dobré v novém roce!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele juniorclub
juniorclub

Pohodový cestovatelský nový rok vám všem ! Dnes jsme se vrátili ze super dovolené z Indonésie, díky vašim tipům už několikátá dovolená, díky !

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele toulik
toulik

Ahoj Dave, předem PF2015 Vaší redakci :-) můj dotaz je k letenkám do LA s odletem v červnu. Prosím o tipy za top prize :-) děkuji Ondra

Odpovědět
před 7 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Přečti si také ...

Langkawi
Čtení na 2 minuty
Malajsie otevírá Langkawi turismu, má to háček
David Eiselt 2021-10-26T13:21:00+02:00 5 komentářů

Malajsie ustanovila plán k otevření turistického ostrovního ráje Langkawi. Otevřít mezinárodnímu turismu by se měl již 15. listopadu 2021. Malajská vláda je tlačena k otevření hranic zejména kvůli…

Čtení na 6 minut
Proč prodává Kiwi.com levnější letenky než Ryanair?
David Eiselt 2021-08-20T12:12:00+02:00 69 komentářů

V médiích se aktuálně řeší spor Ryanair vs. Kiwi.com (např. článek na Zdopravy.cz), kdy aerolinka odmítá pustit na palubu zákazníky tuzemského vyhledávače letenek Kiwi.com. Téma je to zajisté ožehavé…

Rodina na pláži
Čtení na 2 minuty
Soutěž s Blue Style o hlavní výhru 15.000 Kč na dovolenou
David Eiselt 2021-06-24T20:34:00+02:00 21 komentářů

Koronavirus a celou pandemii bereme jako příležitost k restartu a nastolení nových pravidel. Měníme priority i naše přesvědčení, že individuální cesty jsou nejlepší. Není a nikdy tomu tak nebylo.…

Eurowings
Čtení na 3 minuty
Eurowings zakládá bázi v Praze a přidává 11 nových spojení
David Eiselt 2021-06-21T22:18:00+02:00 6 komentářů

Nedávná informace o chystané bázi německých aerolinií Eurowings, které v Praze chystají ponechat od podzimu 2021 dvě letadla Airbus A320 a od léta přidat ještě třetí, zdvihla vlnu zájmu a…

152 dalších článků