Těšili jste se na závěrečnou rekapitulaci cestovatelských tipů tohoto roku? My také. Dávali jsme si však načas, neboť nám do statistik přibyl ještě včerejší mega hit v podobě open jaw letů do Jižní Ameriky od 6.567 Kč. Na co se můžeme těšit? Příspěvek bude plný statistik, čísel, plánů a hlavně cestovatelských zážitků.

Nejprve bych chtěl poděkovat vám všem, cestovatelům a čtenářům portálu Cestujlevne.com. Bez vaší přízně bychom sotva měli co rekapitulovat, natož se chlubit úspěšnými čísly v podobě sdílení a čtenosti. Je pravdou, že i v roce letošním jsme si uchovali status nejčtenějšího cestovatelského média na českém internetu. Děkujeme!

Za rok 2014 se zobrazilo téměř 11.500.000 stránek a podstránek Cestujlevne.com, přičemž nejrušnějším dnem byl 28.srpen, který patřil Havajským ostrovům z Prahy za 11 tisíc. Atakovali jste 95.000 zobrazení během jednoho dne. Díky výkonnějším serverům jsme nápor ustáli na výbornou, to se však nedalo říci o prodejcích letenek. Během dne několikrát pod náporem zkolabovali jejich rezervační systémy, ale přesto se podařilo stovkám z vás zakoupit letenky za polovic ceny na druhou stranu zeměkoule.

Tento rok byl opravdu divoký plných zajímavých akcí do tradičních i exotických lokalit. Vypíchnout však můžeme jen některé z nich, a jsou to:

Top 5 nejčtenějších příspěvků

Top 8 oblastí, dle nejúspěšnějších akcí

Na poli Evropy se neodehrála žádná významná akce mimo Islandu, která by měla být vypíchnuta v ročním reportu. Ceny se pravidelně pohybují okolo 500 - 1.000 Kč, které budou dostupné i v následujícím roce.

Zlomové okamžiky Cestujlevne.com v roce 2014

Dostali jsme irskou pěstí mezi oči. Jedna z hlavních akcí letošního roku byla směrem do Indie za 5 tisíc. Letenky byly bohužel po měsíci bez milosti zrušeny. Takovou situaci nikdo z nás nečekal a mnozí již měli nakoupené přípoje nebo ubytování. Zvěstování ohledně konce éry mega hitů bylo naštěstí zažehnáno, neboť se jednalo pouze o protiakci irské pobočky Ebookers. Ostatní prodejci tytéž letenky uznali.

Dostáváme se do médií. Fenomén levného individuálního cestování začíná více zajímat širokou veřejnost. Ruku v ruce s tím se objevují názory typu, že nyní ulovit levnou letenku je téměř nemožné právě z důvodu větší popularity. S tím však nesouhlasím. Situace je stále stejná - některé tarify vydrží hodinu, jiné pár dní. Tuzemský trh je příliš malý na to, aby mohl ovlivnit dostupnou kapacitu leteckých aerolinií. Naopak problém plynoucí ze zvýšeného zájmu se objevuje v podobě přetížení serverů prodejců a nemožnost provést rezervace. Tento problém řešíme, viz. následující bod.

V závěru roku jsme otevřeli debatu s novým strategickým partnerem, který nám pomůže zvýšit plynulost rezervací. Víme, že mnohdy rozhodují minuty v případě super levných tarifů a s hledáním termínů bývá problém. Proto hledáme nové cesty, které vám usnadní lov levných letenek. Bližší podrobnosti přineseme brzy.

Přišli jsme o aplikaci na platformě Android. Novou verzi mobilní aplikace nechystáme. Místo toho pro vás nyní testujeme nový portál, který uvítají všichni majitelé chytrých zařízení a je jen naší ostudou, že přichází tak pozdě.

Plány Cestujlevne.com do roku 2015

Plánem číslo 1 je zachování selské podstaty příspěvků, které pečlivě vybíráme a zvažujeme jejich zařazení na web. Velice si vážíme vaší přízně a důvěry, proto se nenecháváme unést k pomyslně výhodným nabídkám, které zprvu vypadají lákavě, ale po přičtení dodatečných nákladů bývají akce často nevýhodné. U nás vždy upřednostňujeme kvalitu nad kvantitou.

Jsme cestovatelé, ne obchodníci. A proto hrajeme a budeme hrát vždy fér.

Kvalitu budeme zvyšovat. Nemám tím na mysli levnější letenky, ale obsahové informace, které budete moci nalézt na těchto stránkách. Přineseme zajímavosti ze světa, recenze, travelhacking tipy a mnohem více. Zapojit se budete moci i vy.

K tomu, abychom mohli zvýšit obsahovou kapacitu, budeme muset upravit strukturu webu. Změna přijde v následujících dnech a rozhodně se máte na co těšit!

Přejeme vám krásný vstup do nového roku

Užijte si dnešní poslední noc v tomto roce a přejeme vám pohodové ráno v tom následujícím. Spoustu cestovatelských zážitků za co nejnižší ceny bez nepříjemností a nehod přeje za redakci Cestujlevne.com.

David, Lukáš, Vendula a Veronika

Avatar uživatele cuhanicovap
cuhanicovap

Moc děkuji celému týmu, už za měsíc vyrážím na svoji cestu kolem světa a to jen díky Vám !!!! Jen tak dál v roce 2015

Avatar uživatele ludaw
ludaw

Celému týmu moc děkujeme!!!Nejlepší cestovatelský web!!!Díky vaším informacím jsme už několikrát odletěli do míst o kterých jsme do té doby jen "snili"Hodně zdraví a elánu do roku 2015 Lída&Fredy

chma

Připojuji se k blahopřáním a děkovačce, opravdu jste odvedli skvělou práci. Začínali jsme s Vámi létat když jste měli pár desítek fanoušků, tento měsíc nás čeká Havaj:) neznám lepší způsob jak utrácet peníze, ale pomalu by to chtělo sponzora! Díky kluci!

chma

a ženám samozřejmě takééé díky!

theHound

Lenka: Kdy jedete? My tuto sobotu na oahu a kauai

chma

Ondro, až 30.1., to už budete asi pomalu zpět, co?

theHound

Jo :) vracíme se 24

Avatar uživatele lenka
lenka

Tak šťastnou cestu, užijte si to!

Avatar uživatele robert20
robert20

Díky Cestujlevně jsme si užili poprvé i s dětma exotiku na Srí Lance. I když se tu ve fóru objevil názor, že kdo doteď lítal nejdál na Kanáry by se neměl do Asie pouštět, my jsme si to užili parádně pěkně místní dopravou s batohem na zádech. Díky za rozšíření obzorů a už se tešíme, co si pro nás přichystáte v r. 2015.:-)

Avatar uživatele VaK
VaK

Moje nejnavštěvovanější stránka, když už třeba nic nekoupím, aspoň se zasním. :) Hodně zdaru v novém roce, jste božíííí!

Avatar uživatele uny
uny

diky tomuhle webu sem na jare letel do NY,RIA na karneval a do MIA....díky moc!web črkuju každej den od ty doby)

Avatar uživatele pe.kovarik
pe.kovarik

Moc děkuji za tyto stránky a všem uživatelům za příspěvky a za tipy :-)Je to má nejnavštěvovanější stránka a doufám,že to tak bude i do budoucna a nepodlehne tento server komerci. Jste super :)

Ahoj Petře, krom reklamního balastu v podobě bannerů ti mohu 100% slíbit, že obsah budeme vkládat férově tak, jako doposud. Tedy nabídky, které bychom sami využily se zde objeví, ostatní ne.

Avatar uživatele jfrei
jfrei

Jste bezva! POkud se podaří rozšířit na stránky i něco jako spolucestování, tak si myslím, že by to hodně lidem bodlo. Protože někteří lidé koupí letenky v akci a pak hledají na serverech hedvabnastezka a spolucestovani a dalších lidi k sobě. Takhle by to mohlo být na jedné web.tránce někde bokem a byli byste fakt TOP stránka v ČR! Úspěšný nový rok

Avatar uživatele j.boula
j.boula

Dejve díky za tipy,zdravím z Kolumbie, neopakovatelny zážitek z oslavy nového roku v Cartageně :)

Avatar uživatele Chico Tomas
Chico Tomas

Ahoj Dave, co nějaký přehled o letišti PRG - nové linky v roce 2014, jaké linky očekáváme na 2015, jaké linky naopak byly zrušeny... Prostě bilancování..?

Avatar uživatele tom.janca
tom.janca

Diky moc za vasi praci,tipy a souvisejici info. ze se nejedna jen o odkaz k letence,ale souvisejici tipy,jak se cena pohybuje normalne,kdy je dobre jet,jak se dostat k letisti,ubytko atd. diky a stastnou cestu vsem.

Avatar uživatele Adam
Adam

Dave, já Ti vůbec neděkuji, protože kvůli Tobě jsem o nemalou část peněz chudší (letenky na Havaj za 11k) a teď většinu času sleduji další podobné super akce na těchto stránkách:))) Všechno nejlepší do nového roku a hodně úlovků:)

Avatar uživatele k.supikova
k.supikova

Šťastný rok 2015:-) Je možno sehnat levné letenky do Paříže? Chtěla bych jet na jaře:-) děkuji

Avatar uživatele mardroh
mardroh

Ahoj Patricie, mužů se zeptat na jak dlouho si tam byla? A můžeš dat nějaké rady/typy? Já se tam chystam poprve

Avatar uživatele Honsik
Honsik

Když jsem poprvé vlezl na tento web, koupil jsem dovču pro 2 na Krétě za bůra na osobu včetně SUPER ubytka přímo u moře na 8 dní. Navíc parking na letišti a fotokniha zdarma :-)))) A letělo se z Prahy a až za týden, takže taky pohoda. Šťastný nový rok a v roce 2015 do toho zkusíme ještě více zadupat :-) Petr

Avatar uživatele Dan1928
Dan1928

Tak jen tak dál a všem vše NEJ v roce 2015 ;)

Avatar uživatele LenkaJ
LenkaJ

Děkuji za tento web, díky vám mám za sebou úúúúžasnou dovolenou. Všechno dobré v novém roce!

Avatar uživatele LenkaJ
LenkaJ

Děkuji mnohokrát za tento web! Díky vám mám za sebou úžasnou dovolenou, na kterou nikdo z rodiny nikdy nezapomene ... fotky na stěnách, fotokniha v šuplíku... díky! Přeji vše dobré v novém roce!

Avatar uživatele juniorclub
juniorclub

Pohodový cestovatelský nový rok vám všem ! Dnes jsme se vrátili ze super dovolené z Indonésie, díky vašim tipům už několikátá dovolená, díky !

Avatar uživatele toulik
toulik

Ahoj Dave, předem PF2015 Vaší redakci :-) můj dotaz je k letenkám do LA s odletem v červnu. Prosím o tipy za top prize :-) děkuji Ondra

Načíst všechny komentáře

Zakázané věci do letadla a co nesmí do příručního zavazadla
David Eiselt 2019-10-04T15:06:00+02:00 16 komentářů

Z důvodu bezpečnosti letecké dopravy je přeprava některých předmětů omezena či zcela zakázána. Pojďme se podívat na seznam věcí, které bychom si s sebou do letadla určitě brát neměli. Co do…

Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí
Kryštof Hájek 2019-09-05T09:21:00+02:00 42 komentářů

Na světě existuje spousta destinací, kde to bez půjčeného auta prostě není ono. Ať už chcete poznávat přírodní krásy USA, vydat se napříč Novým Zélandem či Jižní Afrikou, nebo zkrátka jen chcete být…

Kde hledat nejlevnější letenky?
David Eiselt 2019-08-29T14:32:00+02:00 52 komentářů

Žádná správná cestovatelská diskuze se neobejde bez typické otázky „Kde koupím nejlevnější letenky do…?“. Bohužel zejména ve facebookových skupinách, ale i na mnoha webových portálech se dočtete…

Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…