Rodina na cestě

Kde kupovat dovolenou od CK?

8 komentářů
2017-08-17T10:54:22+02:00

Ačkoliv je tento cestovatelský portál zaměřen zejména na individuální cestování, každý občas zauvažuje nad dovolenou u moře přes cestovku. Výhodnost či nevýhodnost nabídky si musí posoudit každý sám. Cestování s dětmi nese jiná rizika než cestování v páru a v neposlední řadě hraje velkou roli právě cílová lokalita. Zejména dovolená v částí severní Afriky a Turecka je výhodnější právě přes CK, neboť neexistuje levná doprava do těchto zemí. Následující řádky by měly uvést na pravou míru co a kde kupovat.

Dovolená letenky + hotel

Takovouto dovolenou, kdy sháníte pouze dopravu a přespání v daném, místě nekupujte přes cestovní kanceláře. Levnou letenku a ubytování si zarezervujte separátně a ušetříte opravdu nemalé peníze. Vybízí se především letenky z Katovic, Krakova či Bratislavy na ostrovy ve Středozemním moři nebo pro severo či západočechy Norimberk a Lipsko, odkud naleznete výhodné spojení do Španělska či Portugalska. Z Prahy je nabídka velmi omezená, pokud nechcete přestupovat, jedinou plážovou destinací může být Toskánsko se společností Wizzair nebo Nice s ČSA.

Dovolenou v Turecku, Egyptě či Tunisku je vhodné koupit přes CK, a to rovnou se stravováním, neboť rozdíl mezi pobytem bez stravy a pobytem s All Inclusive je minimální a vynaložené finance Vám ušetří více, než jste původně doufali.

Dovolená přes CK

Ať již Vám chybí dostatečná kuráž pro individuální cestu či jen letos dáte přednost levnému last minute zájezdu, určitě si přečtěte následující srovnání největších českých portálů nabízející letní dovolenou. Předem upozorňuji, že nejsem vůči žádnému z těchto portálů zaujat. Veškeré portály nabízejí téměř shodné nabídky, neboť zahrnují většinu českých cestovních kanceláří, tedy rozdíl v ceně prakticky u těchto nabídek nenajdete.

Dovolená.cz

Zajisté jedna z nejlepších agentur, kterou na českém trhu můžete najít. Dovolená.cz spadá pod vedení pana Jančury a řadí se tak vedle letenkového portálu Královna.cz, autobusů Student Agency a železniční dopravě RegioJet na další pomyslnou špičku v převratu českých služeb. Právě díky společnému majiteli získávají zákazníci jedinečný bonus, který na českém trhu nemá obdoby.

Vyberete-li si dovolenou s odletem ze zahraničí (Mnichov, Vídeň, Drážďany nebo Norimberk) obdržíte dopravu z Prahy na toto letiště zcela zdarma. Výhodou cestování přes německé (rakouské) cestovní kanceláře je mimo nižších cen také lepší nabídka hotelů (dle názorů těch, kteří mohli porovnat služby českých a německých cestovek).

Ve zkratce

Výhody:
 • Srovnání nabídek českých a německých CK
 • Autobusová doprava na letiště zdarma s odjezdem z Prahy (Vídeň, Mnichov, Drážďany a Norimberk)
 • Autobusová doprava do města letiště odletu (Berlín, Linec a Salzburg)
 • Parkování na odletových letištích zdarma (Praha, Vídeň a Mnichov)
 • Parkování se slevou na letištích (Drážďany, Norimberk, Berlín, Frankfurt, Linec a Salzburg)
Nevýhody:
 • Objednávky jsou nezávazné, cena musí být ověřena u českých CK (německé mají online cenotvorbu)

INVIA.cz

Jedna z nejstarších a největších cestovních agentur působících na českém trhu Invia.cz. Kvalita této agentury je prověřena sta tisíci klienty, avšak je třeba dodat, že stejně jako v předchozím případě se jedná pouze o srovnávač zájezdů od nejrůznějších cestovních kanceláří. Invia se specializuje především na české cestovní kanceláře. Vedle české pobočky můžeme najít také slovenskou invia.sk a maďarskou invia.hu verzi stránek.

Doplňující informace v komentáři >>

Ve zkratce

Výhody:
 • Srovnání nabídek od českých a slovenských CK
 • Slovenské a Maďarské verze webu s lokálními CK
 • Pojištění proti krachu CK zdarma
 • Díky dlouholeté tradici zde najdete velké množství recenzí hotelů
 • Více jak 80 kamenných poboček v celé ČR
Nevýhody:
 • Objednávky jsou nezávazné, cena musí být ověřena u českých CK

TravelPortal.cz

Poměrně nový hráč na českém trhu - Travelportal.cz - se snaží získat zákazníky především díky snadnému sjednání dovolené. Veškerá procedura probíhá online, odpadá tak podepisování smluv a zasílání smlouvy poštou. Zajímavou novinkou je pro mě aktivní přístup ze strany portálu. Po chvíli brouzdání webem Vás osloví pomocí chatu pracovník této společnosti s nabídkou pomoci.

Ve zkratce

Výhody:
 • Srovnání nabídek od českých CK
 • Online přístup prodeje
 • Aktivní pomoc prostřednictvím online chatu
Nevýhody:
 • Objednávky jsou nezávazné, cena musí být ověřena u českých CK
 • Slabá databáze recenzí hotelů

Nákup přes web CK

Jako poslední variantu bych rád zmínil nákup dovolené přes konkrétní cestovní kancelář. Bohužel srovnávače dovolené neposkytují údaje o pořádajících CK, natož čase letů. Ať už z jakéhokoliv důvodu dáváte přednost té či oné cestovce, měli byste zamířit přímo na web společnosti. Ne proto, že by na Vás snad čekali nabídky za nižší cenu - spíše naopak, zájezdy budou dražší, jelikož není potřeba konkurovat a srovnávat se s ostatními CK - ale proto, že získáte přehled pořádaných termínů s konkrétní cestovkou.

Nabízí se Fisher.cz, Neckermann.cz, Firotour.cz, Bluestyle.cz atd.

Osobně nevidím důvod dávat přednost té či oné cestovce. Nejprve si rozhodně srovnejte ceny v jednom z výše uvedených srovnávačů a poté zkontrolujte nabídky dané CK.

Inspirujte se destinacemi: Senegal, Seychely, Maroko, Řecko, Turecko, Bulharsko či Tunisko.

Máte dotazy či připomínky? Komentáře jsou otevřené.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele david_47
david_47
před 5 lety

levné zájezdy českých CK můžete hledat také na www.sbalaval.cz

Avatar uživatele kalab.josef
kalab.josef
před 8 lety

Já mám zkušenosti s dovolenými od všech možných ck. Záleželo na ceně, porovnával jsem. Letos jsem vybral dovolenou v Limestravel, což je cestovní agentura, kde mají nabídky od vsech možných ck pokupě. A cenově to nevychází vůbec dráž. Jinak jsem nikdy neměl žádný problém u žádné s ck

Avatar uživatele krkonose.agata
krkonose.agata
před 8 lety

(Třeba TRAVELPORTAL.CZ)Objednal jsem zájezd a odjezd druhý den nikdo se neozval pouze automatická odpověď na email po telefonní urgenci mi bylo zděleno že se jedná o exotický zájezd a že ho musím nejdříve zaplatit a pak oni zjistí zda je volný a když nebude tak prý mi vrátí platbu ale do kdy??? také do hodiny jako já bych zaplatil to mi neřekli:-)))) V dnešní době jsou opravdu směšný a nenašel jsem zatím dobrou recenzi.

Avatar uživatele whatsoever
whatsoever
před 10 lety

Invia jsou jen preprodejci, nic vic. Nenabizi zadnou pridanou hodnotu a uz s nimi melo spatnou zkusenost tolik znamych (spatne informace, lhani, jen aby prodali), ze je opravdu nedoporucuji. Nez Invii nebo dovolena.cz, radeji doporucuju kontaktovat nejakou mensi agenturu, na kterou budete mit pozitivni reference - je zde mnohem vetsi sance, ze se vam budou opravdu venovat, pomohou, poradi a nebudete pro ne jen jeden z mnoha klientu, kterym je nutne prodat co nejrychleji, hlavne, at uz daji pokoj. Sam jednu takovou pouzivam uz dlouha leta a nemohu si je vynachvalit, ale nebudu tady delat reklamu.

Avatar uživatele jlouzil
jlouzil
před 9 lety

Hmm, ja jsem byl s jejich sluzbami dost spokojeny. Cely proces probehl velmi rychle v kombinaci email/telefon, samozrejme bylo treba rychle zaplatit, protoze to byl last minute -3 dny. Potvrdili nam pri obj. dobre recenze na hotel, ktery jsme si vybrali, a hlavne na dale na letisti, pri doprave (jenom my + dalsi 4 lidi na nas hotel), i v destinaci vse pro nas od poradajici kancelare zajistne a funkcni jako bychom to meli zajistene pul roku dopredu.

Avatar uživatele ghbskjgd
ghbskjgd
před 10 lety

Některé srovnávače informace o pořádající CK obsahují, i když ne na první pohled viditelné. Z webů porovnávaných v tomto článku se dá dohledat pořádající CK na TravelPortalu - v detailu konkrétního zájezdu se objeví po najetí myší na ikonku podaných rukou vpravo nahoře - takže třeba u tohoto zájezdu http://www.travelportal.cz/zajezd.html?id=114788765315 je vidět, že ho pořádá CK Blue Style. Přestože si toho každý nevšimne, skoro bych to doplnil mezi výhody TravelPortalu ;-)

Avatar uživatele herpeto1000
herpeto1000
před 10 lety

Invia je pořád jen srovnávač, tak z toho nedělejte něco co není;-)Byť má kamenné pobočky, a má sice 150 lidí na léto ( spíše cvičených opicí ), ale jejich znalosti o destinacích jsou naprosto mizivé,píšu z vlastní zkušenosti a podobně mluví i moji známý, kteří čas od času, také využijí cestovku, pokud se jedná o válečku u moře s all inclusivem v severní Africe nebo Turecku.Ať už se jedná o výmysly, že pláž je zaručeně z jemného písku a vhodná pro děti a nakonec se z toho vyklube pláž,kde musíte mít boty do vody a nebo pak jít rovnou z mola, nebo,že Kapverdy jsou krásná destinace, exotika pro pohodovou dovolenou,ale , že tam po většinu roku fouká jak blázen,písek má člověk všude, že je možné potkat žraloky u pláže a ostrov Sal je vyprahlá planina,kde nic není už neřeknou. Chápu,že musí prodávat,ale je to těžce na úkor zákazníka.Navíc to asi ani není tím,že musí prodat,ale prostě to neví. Toť moje žkušenost, proto si vše vždy řeším sám a nebo když už cestovka, tak si prověřím lokalitu a možnosti od A do Z.

Avatar uživatele radek.gabcan
radek.gabcan
před 10 lety

Dovolil bych si opravit některé informace o Invia.cz - nejde o jednu z největších CA, ale skutečně je největší, tedy jedničkou v online prodeji zájezdů na českém trhu i ve střední Evropě a to už několik let. - Invia.cz není rozhodně pouze srovnávač zájezdů od 300 českých a slovenských CK, ale naši zaměstnanci řeší s klientem i celý proces objednání zájezdu, včetně platby za dovolenou a pokynů k odletu. Pouhý srovnávač zájezdů asi nebude mít přes 80 poboček po celé České republice a v call centru během sezóny přes 150 lidí :) - v nabídce Invia.cz jsou nejen zájezdy českých, ale i slovenských CK. Někdo to může mít do Bratislavy mnohem blíže než do Prahy, tak proč mu tuto možnost nenabídnout. - pojištění proti krachu CK zdarma se jmenuje Faktor 100 a je na českém trhu zcela unikátním. Žádna konkurence jej nenabízí a garantuje klientovi odlet na jeho dovolenou, i pokud by se CK u které zájezd zakoupil, dostala před odletem do potíží. Pokud jsou nějaké doplňující dotazy, rád je zodpovím. Přejí příjemný zbytek dne