Kiwi.com – letenky a kyselá příchuť obchodních podmínek

Napsal
  • ...
  • Blog
  • Letenky
  • Kiwi.com – letenky a kyselá příchuť obchodních podmínek

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Média velmi ráda zmiňují „úspěšný“ český vyhledávač letenek Kiwi.com coby miliardový start–up. Rádoby prodejce, který díky své magii dokáže prodat letenky s dvěma nespolupracujícími aerolinkami, ušetřit desítky procent a zaštítit celou cestu svou garancí Kiwi.com Guarantee, která v případě zpoždění kryje veškeré náklady na zajištění dopravy do cílové destinace.

Vše by bylo naprosto skvělé a v pořádku, jen kdyby to byla pravda.

Pojďme se tomuto exotickému ovoci z brněnských kanceláří pod vedením Olivera Dlouhého podívat pod šlupku a ukázat na veškeré jeho nešvary, které by přinejmenším měly trápit Oliverovo svědomí a kterým by se všichni cestovatelé měli obloukem ve tvaru ortodromy vyhnout.

Kiwi.com Guarantee aneb záruka, že doletíte pouze když budeme chtít

Garance nabízena k letům dvou nespolupracujícím aerolinkám vám dle slov Kiwi zajistí v případě nestihnutí přestupu dopravu do cílové destinace na náklady prodejce. Toto měl být zlatý hřeb prodejce, kvůli kterému se vyplatí letenky přeplatit. Četli jste si však obchodní podmínky této služby?

Příklad je jednoduchý – koupíte si lety Praha–Miláno–Ibiza s easyJetem, které u Kiwi naleznete. Jelikož se jedná o low–cost aerolinky, negarantují přestupy a v případě zpoždění nenesou žádnou odpovědnost za vaše následující spoje. To má řešit služba Kiwi.com Guarantee.

Pokud váš let Praha–Miláno bude mít značné zpoždění a vy nestihnete přestup na let Miláno–Ibiza, očekáváte, že vám Kiwi najde a zaplatí další spoj na Ibizu. Bohužel ne vždy. V obchodních podmínkách totiž stojí:

Pokud nejsme schopni najít rozumné alternativní Lety nebo jiné způsoby přepravy z důvodu velkého rozdílu cen mezi potenciální alternativní přepravou a původní cenou nevyužitých Letů, můžeme se s Vámi dohodnout na našem částečném příspěvku k nákladům spojeným se vzájemně dohodnutou alternativní přepravou.

Jak si to přeložit? Pokud by byl náhradní let příliš drahý a neodpovídal tak částce, kterou jste zaplatili za původní letenky, Kiwi vám nic nezaplatí a pouze přispěje na letenku, kterou si budete muset koupit sami.

Z logiky věci taková situace nastane vždy. Nikdy jsem nezažil, že by nákup letenky na poslední chvíli na letišti byl nějak cenově výhodný. Z levné letenky, která v době vaší koupě stála pár stovek, se na letišti stává horké zboží za tisíce. Náhradní let proto nikdy nebude odpovídat částce, kterou jste zaplatili.

Příspěvek, který Kiwi nabízí jako alternativu, je dvojnásobek původní částky zmeškaného letu, což bude zároveň i limit pro rozdíl mezi starou a novou letenkou.

Pokud se společnost k řešení garancí staví tak, jak je psáno v jejich podmínkách (což by logicky měla), je služba naprosto k ničemu a znovu se jedná o sprostý marketingový akt tohoto fenomenálního prodejce.

Tristní jednání pak podtrhují ultimáta jako nutnost reagovat do 24 hodin na zprávy či informovat o každých změnách, ačkoliv by měl prodejce informovat vás, ne vy jej. No však si přečtěte podmínky sami, je tam toho dost k udivení.

Kompenzace za zpožděné lety patří Kiwi. To jako fakt?!

S koupí letenky přes Kiwi navíc přicházíte o nárok na finanční kompenzaci při zpožděném nebo zrušeném letu! Pokud využijete službu Kiwi.com Guarantee, automaticky veškeré nároky na finanční odškodnění, které se pohybují od 250 do 600 € na osobu, připadají tomuto prodejci. Málem jsem spadl ze židle, když jsem to četl...

Pokud má váš let zpoždění a neuplatní se na něj garance, máte také smůlu. Jste podmínkami vázáni ponechat 35 % vymožených peněz prodejci, což je o průměrných 10 % víc než u jakékoliv jiné agentury.

Jak je možné, že koupí letenky automaticky souhlasíte s tím, že případné nároky plynoucích z nařízení Evropského parlamentu náleží prodejci letenek. Je tohle ještě vůbec legální?

Čtěte obchodní podmínky, s kterými souhlasíte! S těmi u Kiwi souhlasit už nechcete.

Zlodějna se zavazadly

Výše uvedené jsou jen marketingové a cenové hrátky a nemají přímý vliv na čest firmy. Co mne osobně dlouhodobě zaráží je fakt, že Kiwi vědomě okrádá cestující na zavazadlových poplatcích.

O čem je řeč? Drtivá většina leteckých společností na dálkových linkách má v ceně letenky i zapsané zavazadlo zdarma. Pokud letenky však kupujete přes Kiwi, o zavazadlech zdarma se nic nedozvíte a naopak po vás bude požadováno je zaplatit!

Nejjednodušeji si to ukážeme znovu na příkladu. Na přímé lince z Londýna do Kuala Lumpur najdete u Kiwi jako jednu z nejlevnějších letenek let s British Airways za 23.289 Kč. Pominu fakt, že nejlevnější letenky stojí 14,5 tisíce a že stejný let přes nás zakoupíte za 21.425 Kč.

Všimněte si té poznámky u ceny – jen 1x příruční zavazadlo zdarma. Pak si také všimněte možnosti dokoupení zavazadla o váze 20 kg za 1.574 Kč.

Neoprávněný poplatek za zavazadla u Kiwi.com

Má toto vůbec projekt miliardové velikosti zapotřebí? V ceně je samozřejmě dávno zahrnuté zavazadlo do 23 kg zdarma.

Otázkou také je, proč Kiwi schválně zobrazuje příruční v rozměru 40 x 30 x 15 cm. Přitom u British Airways je toto druhé příruční zdarma a první má rozměry 56 x 45 x 25 cm. Možná chyba, možná úmysl pro podporu prodeje zapsaného zavazadla.

Celý tento problém přetrvává pár měsíců a společnost jsem na problém dávno upozorňoval. Zřejmě neoprávněné příjmy plynoucí z těchto poplatků jsou pro firmu natolik zásadní, že morálně a finančně bude okrádat cestovatele i nadále.

Nejlevnější letenky? Ani náhodou!

Asi největší kontroverzí celého projektu jsou ceny letenek. Projekt, jehož chlouba staví na nejnižších cenách letenek, nemluví pravdu. Kiwi není, nikdy nebylo a nikdy nebude nejlevnější, alespoň do té doby, kdy srovnáváme srovnatelné.

Pár příkladů. Porovnejme si jakoukoliv letenku, třeba z Prahy do New Yorku a zpět. Zatímco přes náš vyhledávač letenek (i jakéhokoliv jiného prodejce) naleznete letenky v termínu 3.–11. listopadu za 10.158 Kč včetně zapsaného zavazadla, Kiwi vám při stejném zadání nabídne lety za 11.592 Kč, pouze s příručním zavazadlem.

Letenky přes Kiwi.com. Nachází pouze nízkonákladové společnosti, netuším proč:

Letenky přes Kiwi.com

Letenky přes Cestujlevne.com, kde probíhá srovnání přes globální distribuční systém Galileo:

Letenky přes Cestujlevne.com

Stejná data, jiné lety do Bangkoku: u nás za 12.866 Kč, u Kiwi za 18.280 Kč. Takto srovnejte libovolnou letenku s klasickým dopravcem, nikdy neušetříte.

Kiwi však není standardní vyhledávač a soustředí se spíše na nízkonákladové dopravce. Opusťme proto na chvíli prostor klasických dopravců na dálkových linkách a pojďme se podívat tam, kde by Kiwi měl značně přehrát svou konkurenci – na trh nízkonákladových aerolinií.

Vsuvka redakce: během psaní článku jsem narazil na přetrvávající problém v podobě absence letů společnosti Ryanair. Nebudeme si proto ukazovat cenový rozdíl na zbývajících letech největších společností Wizz Air a easyJet, kde cenu ovlivňuje členství nebo poplatek za platbu (to však nevylučuje, že je Kiwi i tak stále dražší), ale ukážeme si cenový rozdíl u aerolinií Transavia z Prahy do Paříže. O problému s Ryanair čtěte níže.

Na letu z Prahy do Paříže nám jako nejlevnější variantu nabízí Kiwi let 12.9. s aerolinkou Transavia za 892 Kč. Jelikož se jedná o low–cost, není tak důvod kupovat letenky jinde, než přímo na webu dopravce. Zde najdete letenku za 29 €, tedy 776 Kč s kurzem České spořitelny (26.763 Kč za euro). Cenový rozdíl pro zákazníka je 116 Kč, což činí přirážku 15 %. U dražších letenek nebo prozákaznických bank jsou cenové rozdíl značně markantnější!

Nemá smysl tu dále pokračovat, výsledek vždy bude stejný. U kiwi.com nekoupíte levné letenky proto, že samo letenky neprodává, ale přeprodává. Ke konečné ceně si přidává přirážku, z které logicky žije a nemůžeme mu to mít za zlé.

Na Kiwi naopak nalezneme právě výše zmíněné varianty letů, které nikde jinde neexistují, ale ani to není úplná pravda. Nicméně spokojme se s výsledkem, že Kiwi je předraženým prodejcem letenek běžných aerolinií a asi nejlepším přeprodejcem letenek aerolinií, které nechtějí své letenky prodávat jinde, než na svých webových stránkách.

Situace je o to komičtější, když v médiích neustále čteme, jak chce být Kiwi na 80 % tras nejlevnějším prodejcem.

Aktualizace: bohužel ne všichni pochopili smysl této kapitoly, proto bych rád zdůraznil – není smyslem porovnávat Kiwi s Cestujlevne.com, ale poukázat na marketingové rozpory s tvrzením, že Kiwi vyhledává nejlevnější lety. K dementování všech komentářů připojuji výstup z porovnávače prodejců, na který nás upozornil čtenář přes Twitter.

Nejdražší letenky přes Kiwi.com

Tvrdý střet s irským Ryanairem?

Pár týdnů zpět jsem zaznamenal, že u Kiwi chybí letenky společnosti Ryanair, největší aerolinky Evropy v počtu přepravených cestujících, a při psaní tohoto článku je problém stále aktuální. Vzhledem k tomu, že nejsou dostupná žádná veřejná vyjádření, můžeme nad situací jen spekulovat.

Logickou úvahou však můžeme dojít k tomu, že Kiwi se samo nechce připravit o významné zisky na evropském trhu a proto musel přijít krok od Ryanairu. Ten zřejmě pohrozil brněnské firmě a ta přestala metodou screen scrapingu krást data a přeprodávat letenky této aerolinky.

Na můj dotaz co se děje, se mi bohužel nedostalo konkrétní odpovědi. Celá tato situace jen poukazuje na pofidérnost magie prodejce.

Vzhledem k velikosti trhu by mě zajímal propad tržeb, který se bude pohybovat v řádech desítek procent a nebudu daleko od pravdy, kdy díky velikosti Ryanairu může Kiwi přijít i o více jak 50 % na příjmech plynoucích z evropských letů.

Doplnění: k tématu dnes vznikl nový článek na webu zdopravy.cz.

Aktualizace (9/2017): Ryanair se znovu prodává, ačkoliv při ceně 259 Kč na webu Ryanairu jsou letenky na Kiwi za 393 Kč.

Závěr

Je legálně v pořádku i morálně správné, že letenky přes Kiwi.com zakoupíte dráže, než kdekoliv jinde. Nabízí totiž službu, kdy objevíte nové dostupné trasy, které jinde neexistují a za takovou službu se samozřejmě platí... Nebo snad ne? Co zkusit podobné projekty, třeba Azair.cz – je zdarma.

Je legálně správné mít obchodní podmínky, morálně špatné je mít je jaké jsou, tzn. nic z toho co marketingově slibujeme nedat a obrat vás o kompenzace plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004. Tady mohu jen dodat, že neznalost neomlouvá a zákazník Kiwi si za to může sám. I když bych asi rád znal názor nějakého právníka na tuto záležitost.

Dle mě není legální a není ani morálně správné okrádat lidi na poplatcích za zavazadla, která jsou již dávno v ceně.

Jedinou koupí letenky můžete přijít o desítky tisíc korun! Koupíte dražší letenku, zaplatíte za zavazadlo, které je zdarma a přijdete o kompenzaci až 600 €. Stojí to za to?

Máte zkušenosti s Kiwi? Kupujete přes ně letenky nebo používáte nástroj chytře jen k inspiraci? A pokud kupujete, budete kupovat i nadále? Napište do komentáře a šiřte článek dál.

A opět pro všechny milovníky nakyslého ovoce, doporučuji sledovat Olivera ve 26 obrazech...

Máme v Praze firmu Kiwi což je CK a obchod s mapami. Jsme tu od roku 1993. V poslední době spoustu telefonátů které by měli směřovat na kiwi.com . Jim se ale nelze dovolat. Takže volají nám ... U nich na stránkách žádný kontakt linka call....

Pořiďte si automat. " Dobrý den, dovolali jste se do firmy CK Kiwi. Naletěli jste-li firmě Kiwi.com, se kterou nemáme nic společného, stiskněte nulu. Chcete-li mluvit s pracovníkem CK Kiwi, stiskněte jedničku." :-)

Marek Sourak

Nebal bych se napsat Oliverovi na fb :-)

Nezávidím vám, až si to tam půjde nějaký nespokojený cholerik vyřídit:-) Jinak vaše Kiwi mám rád, chodím tak nakupovat a nechal jsem tam nějaké kačky...

Ivan

Prosím vás, mohl by mi někdo jednoduchými srozumitelnými větami vysvětlit, co ho nutí kupovat letenky Ryanu jinde než na webu aerolinky?

• (upraveno 2018-11-07T16:14:57+01:00)

To jsem se tu ptal také, ale najednou každý dělá Fučíka...

Edit: Pozor, já jsem také kupoval Ryanair jinde za zlatých časů rumbování, tam byl ten důvod jasný. Ale přes Kiwi nechápu...

• (upraveno 2018-11-07T17:05:41+01:00)

Ze by touha po dobrodruznejsi dovolene? Takovy Londyn, Barcelona nebo Mallorca mohou byt docela nuda, ale kiwi.com doda trochu adrenalinu.

To není jen Ryanair - já bych u nich něco i koupila, zkoušela asi 50 různých letenek a všechny byly s příplatkem, tak jsem se jim na to vyprdla.

Bohužel máme s mužem taktéž negativní zkušenost s Kiwi.Uvízli jsme kvůli neobdrženým boarding pasům v Barceloně o další den.Den před odletem jsme chtěli udělat online check in, avšak bylo nám to zamítnuto se sdělením,že je již pozdě a že máme provést check in na letišti,kde mohou požadovat poplatek. Společnost nás neinformovala o omezené době provádění check in online, o výši poplatku, ani nepodala instrukce, kde přesně na letišti check in provést. Po 3 hodinách zjišťování na letišti nám nakonec řekli,že se do letadla již nedostaneme a jedinou možností je zakoupit zpáteční letenky za 2x55eur až zítra večer...jsme stále v Barceloně a doufáme,že podruhé již odletíme a že cena bude kompletní! S kiwi nikdy více.

niemandos

Trošku nechápu, proč jste 3 hodiny na letišti zjištovali, kde udělat check-in. To tam neměla aerolinka přepážky, kiosky nebo co byl důvod. Nebo jste nevěděli s kýmletíte? Jinak ano. Kiwi je drahé a nabízí spoustu služeb. Člověk si myslí, že když si připlatí, že se nemusí o nic starat a ono ouha. Skutečnost je maličko odlišná.

Stalo se nám to samé, v Palma de Mallorca při návratu z dovolené. Celou dobu jsem v aplikaci hlídal možnost provést on-line check-in, protože při cestě tam se nám v aplikaci check-in zobrazil a my to v pohodě vyřídili v appce. Celou dovo jsem to hlídal, ale neobjevilo se nic. Status se změnil dva dny před odletem, a to rovnou na to, že už je pozdě provést check-in. Lítali jsme po letišti, a nakonec jsme skončili u Ryanu, kde po nás chtěli 190,- € za check-in. Prostě Kiwi už nejspíš nikdy více :(

Ptali jsme se 2x na informacích,kde provést check in a řekli nám čísla přepážek (stejná, která byla všude na info tabulich),danné přepážky však byly i hodinu před odletem zavřené, tak jsme znovu zjišťovali a řekli nám to samé,že máme čekat. Na letenkách tam byla uvedena aerolinka Laudamotion,avšak kiosek na letišti žádný.Pak nás napadlo se zeptat ještě v kiosku Ryanair, tam nám řekli, že se check in provádí u nich, ale že je již pozdě a že nám může nabídnout pouze zítřejší let za 110eur... kiwi akorát shrábne peníze, ale zpáteční let je nezajímá a nepošle ani upozornění, kdy je online check in možný. Na letenkách od nich člověk opravdu neušetří.

Avatar uživatele padrino11

Tak tam se nedá ušetřit ani kdyby jejich podpora fungovala na 100%. Prodávají vše s přirážkou.

Před měsícem mi rWizzair posunul letenku z Londýna do Prahy o 24 hod. Letěla jsem z Islandu do Londýna Lutonu a další den - tedy zítra mám letět do Prahy. V kiwi mi nabídli ubytování v Lutonu, které podle komentářů bylo strašné , nikdo turistům neotevřel, nezvedal telefon apod. To se stalo také dnes mi. Tak jsem ve 4 hod. odpoledne dorazila na Hitchin Road 259 - Malá typická britská řadovka. A také - zvonek, bušení, telefon - bez výsledku. Zoufalá za tmy - v 5 hod. - jsem narazila na kancelář, kde právě zavírali, ale přesto mi pomohli objednat ubytování v hotelu a zajistili taxík . Takže jsem navíc zaplatila 55 £ za hotel a 4 £ za taxík.

S Kiwi poprvé a naposledy.

Avatar uživatele superweb .
superweb .

Nechci obhajovat Kiwi, existence teto firmy je mi uz delsi dobu zahadou - horsi sluzby za vice penez a stejne neustale rostou.

Ale to opravdu nekdo potrebuje asistenci jakesi "kancelare" k tomu, aby si zaridil hotel a taxik? Londyn je v EU, roaming vcetne dat je tedy zdarma, Google, Uber ani booking.com snad zrovna vypadek sluzeb nemeli..

Jsem dalsi z tech co neudelali dostatecny pruzkum, rezervovali pres Kiwi.com a dostali se do problemu a stalo je to penize (neudelany online check-in, nutne volani na jejich zakaznickou linku v roamingu a tisice za telefon + rozladeni nad jejich praktikou zatajovani zavazadel na ktere mate pravo zdarma a jejich zbytecny dokup).

Z toho co tu a jinde ctu dostavam dojem, ze nejak negativne postizene je nezanedbatelne procento jejich zakazniku. Mozna je to ale jenom promile.

To nikdo nevyuzil standardni nastroje / urady na ochranu spotrebitele, ktere konec koncu samo Kiwi.com uvadi ve svych Obchodnich podminkach? Pokud by to mnoztvi stezovatelu bylo signifikantni, tak by to snad mohlo mit dopad. Ja to kazdopadne zkusim, ten cas tomu venovany mi za to stoji.

Avatar uživatele padrino11

A na co si chceš stěžovat?

Vždycky, když čtu ty žalmy nad Kiwi, tak si říkám, co asi vede lidi, aby si koupili u Kiwi jednoduché tarify notabene od low cost dopravců?

Já chápu, že se nikdo prostě spálí, ale že se pálí tolik lidí pořád o stejná kamna?? Prosím, někdo z těch přispívajících v tomto vlákně, vzneste mně do toho trochu světla.

niemandos

Ty Cali nepátrej po tom. Dej si ještě jednu skleničku nějaké té dobroty co většinou popíjíš a nekaž si večer zjištěním, že naivních a hloupých lidí je prostě moc. Dnes jsem četl článek, že musíme vydržet, než ten náš prezident se odporoučí. Chtěl jsem napsat autorovi, že může být ještě hůř, jakkoliv je to dnes neuvěřitelné a že přece všichni viděli jeho první funkční období, ale asi bych se musel registrovat :). Jaký lid takový prezident. Ale dost politiky. Na zdraví

Hrozné !!!

Včera jsme letěli z Malagy přes Brusel do Prahy. V Bruselu jsme zjistili, že už 3 dny tam stávkuje místní servisní organizace, kvůli které nelétá z Bruselu do Prahy ČSA. Kiwi nám nic nesdělilo, takže jsme to zjistili až tam. Infolinka Kiwi tam měla jen automat, nepomohli vůbec. Museli jsme v noci vlakem do Amsterodamu, tam přespat a letět o 12 hodin později AMS>PRG. ČSA naštěstí letenku zdarma změnili. Kiwi už neeee.

Poprve s Kiwi a naposledy. Pri odletu z Barcelony prisel boarding pass jen manzelovi, mne a detem ne s tim, ze maji uvedena stejna cisla pasu. To ale nebyla pravda, ostatne se stejnymi udaji jsme prileteli sem! Na maily nereagovali, nemeli jsme se jak odbavit sami! Takze na letisti pekne 3x55 eur!!! Je nejaka sance z nich ty penize dostat?

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Berte to jako daň za blbost kupovat letenky s nízkonakladovou aerolinkou jinde než přímo na webu dopravce.

Z mé zkušenosti, pokud máte doklad o platbě, který můžete poskytnout a s těmi boarding pasy je chyba na straně Kiwi, peníze vracejí. Ale pokud jste opravdu zadali špatně ty čísla pasu, tak těžko.

Marek Sourak

Hlavně nechápu proč zadávat čísla pasu, na online-check in to v Schengenu vůbec nemá vliv.

Avatar uživatele Ema3JA
Ema3JA

S KIWI mám zatím jenom ty nejlepší zkušenosti. Boarding pasy mi vždy přišly 48 hodin před odletem, problémy žádné nebyly, podle mě mají nejlepší vyhledávač letenek. Dcera přes ně kupovala letenky a nestihla v Edinburgu přestup, zavolala jim a oni jí rychle a zdarma zajistili ubytování a náhradní letenku na příští den. Pokud někde uvádí, že na přestup je třeba jenom 1 hodina, má přece každý z nás rozum aby posoudil jestli to stačí nebo ne.

Tak urcite :D

niemandos

To je hezký vtip po ránu. V Kiwi nemají co dělat, že píší na cestovatelské weby :)

Máma má Emu. Ema má KIWI. Eva krmí. Ó, my se máme...

Hezkyyyyy Cali

Lukáš Horák

Ema3JA? Asi aby věděl pan Dlouhý, které Emě v Kiwi má připsat odměnu :-D

Надежда Константиновна Крупская
  • (upraveno 2018-10-24T11:07:27+02:00)

To je propaganda jak za bolševika...

Mě by opravdu zajímal nějaký příklad kdy se nákup přes Kiwi vyplatí. Z posledních asi 50-ti letenek které jsem kupovala na různých kontinentech bylo Kiwi vždy mezi nejdražšími. Fakt nechápu jak můžou dělat takový obrat. Není to MLM nebo nějaké letadlo?

niemandos

Bude nepěkně upřímný. Je to tím Nadezhdo, že je na světě tolik blbců :)

Marek Sourak

Oliverovi se podarilo nejak oblbnout spoustu lidi :D jenom ma dobre marketaky, to je vsechno

Kiwi mi jeste nikdy nedodalo vcas vsechny boarding tickety. Vzdycky jsem je musel urgovat ja sam. Je zbytecne volat jim na pitomou telefonni linku, tam to nema ani smysl. Vzdycky obsazeno atp. Zjistil jsem ze nejlepsi je proste jim napsat na FB Messenger. Je to zdarma a vzdycky muj problem vyresili rychleji nez pres telefon :D

S Kiwi.com mám také špatnou zkušenost. Zakoupila jsem si přes ně let z Oaxaca do Tuxtla Gutierrez Airport (TGZ), ráno před odjezdem na letiště jsem si checkla, jak vypadá let a zjistila jsem, že žádný takový není a dokonce, že tento let je provozován z Mexico city do Oaxaca. Kontaktovala jsem okamžitě kiwi.com, aby mi podali vysvětlení. Chtěli 4 hodiny na to, aby situaci vyřešili, což jsem neakceptovala a sama si zjistila, že bus to jistí. Požádala jsem hned o refundaci, po měsíci nemám vyřešeno - odvolávají se na leteckou společnost a že jejich tým řeší...

Ahoj, me se na Kiwi libí, jak si jde nastavit vyhledávání letenek, kdy stačí zadat třeba jen na jak dlouho chcete letet, kdy asi cca tak, do jake ceny, dokonce nemusite zadat kam letet. Takže se pres nej dají vyhledavat levne letenky. Když ho ale nedoporučejete, kdo má ještě tak dobrý filtr na hledání?

Kryštof Hájek

Ahoj, problém je ten, že takový vyhledávač (mimo Azairu pro lowcosty po Evropě) neexistuje, a to ani v podobě Kiwi. Spojů a různých kombinací jsou po světě miliony a ani sebelepší algoritmus neposkytne kompletní výsledky. Problém Kiwi je navíc ten, že spojí ty nejlevnější možnosti, které jsou ale často nerealizovatelné (ať už kvůli délce přestupů, vízovým povinnostem, apod.), ale normální výsledky, kterých by se člověk dohledal na jiných vyhledávačích, nenabídne.

Pokud člověk chce přesné výsledky pro cesty mimo Evropu, bohužel se neubrání konkrétnější specifikaci destinace i termínu.

Díky za odpoved, dobry informace. Ted me zajima Evropa, tak kouknu na Azair.

Leoš Literák

Nic vám nebrání inspirovat se spojením nalezeným na kiwi a objednávku provést sám přímo u aerolinky.

Kryštof Hájek

To ale nic nemění na tom, že na Kiwi se zdaleka nezobrazí všechna existující spojení.

Za mě s Kiwi.com už nikdy více. Nečekejte, že vás elektronicky odbaví 48 hod před odletem, jak uvádějí na letence. To mi přišlo pouze zpráva " ...je nám líto, odbavte se na letišti ....", což je ale za poplatek. Musela jsem se odbavit on-line sama přímo u letecké společnosti.

Taky nemám s kiwi dobrou zkušenost. Při kupování letenky jsem špatně uvedl datum narození přítelkyně, takže jsem využil jejich možnost údaj za 10$ opravit, kdy jsem musel poslat scan občanky přítelkyně (vůbec nebyla nadšená). Odpověď byla, že si to mám sám opravit na letišti u dopravce a že poplatek si nechají, i když nic neudělali. Dopravce mi pak sdělil, že letenka je i tak v pořádku, takže úpně zbytečně vyhozené peníze a zbytečné plašení, protože kiwi má evidetně pro všechny dopravce stejný formulář a získává tak údaje, které vůbec nepotřebuje. Druhá věc je, že letenka přímo přes easyJet byla asi o 15% levnější. Příště už fakt ne.

furen

Ahoj Jirko, už proběhl checkin? Nebo se teprve chystáte? Já jsem jen začal mít trošku obavy z toho, aby Kiwi včas připravil checkin a nenastal problém na letišti. Díky.

Ok

Ok co?

Pre všetkých ktorí si nevedia rady s KIWI checkin v Ryanair - snáď pomože keď budete vedieť, že svoj let uvidíte keď zadáte číslo rezervácie KIWI z letenky do tejto emailovej adresy pred zavináč @hositojsmezasemy.com PNR číslo letu je na letenke. Vďaka tomu vám zobrazí Váš let a viete si utobiť checkin sami a nespoliehať sa na KIWI.

S letenkami sme si v Kiwi kupili aj sedala pred 4 mesiacmi, kludne som mohol urobit checkin ovela skor, vediet e-mailovu adresu, nemusel by som cakat ci mi spravy checkin kiwi...

Snad to niekomu pomoze aby predisiel zbytocnym nervom.

VELMI VELKA VDAKA PATRI PETROVI že sem tú adresu dal a my sme nemuseli vysoliť 2x 220EUR za checkin na letisku.

Mohu vědět důvod, který vás vede k tomu, kupovat lety s Ryanair přes Kiwi? Nebo obecně cokoliv přes Kiwi...

To je zase nějaká prdel.... zavináč @hositojsmezasemy.com :))))

furen

Mohl bych vědět, prosím, jak to funguje s tím emailem číslo rezervace KIWI@hositojsmezasemy.com? Do toho emailu se má něco psát? Nějaká žádost?

• (upraveno 2018-09-23T09:40:33+02:00)

Nemám s tím zkušenost, ale jestli jsem to pochopil správně, tak tohle je e-mailová adresa použitá k rezervaci u Ryanairu a s její pomocí se můžeš přihlásit do správy letenky a udělat si sám odbavení na webu Ryanairu, příp. dokoupit doplňkové služby. Tzn. jdi sem: https://www.ryanair.com/cz/cs/check-in, číslo rezervace je PNR Ryanairu který bys měl vidět na webu Kiwi a e-mail je čísloKiwiRezervace@hositojsmezasemy.com. Dej vědět jestli funguje a příště rezervuj přímo u přípravce, ušetříš.

Dobrý večer. My dnes provedli přesně podle popisu výše. Měli jsme přes kiwi rezervaci letu se společností laudamoution a check in jsme po složitém procesu provedli sami a to jen díky informacím výše. Stálo nás to hledání a povedlo se. Díky moc. A kiwi vážně ne..

Taky jsem v pominutí smyslu koupil letenky u Kiwi. Bohužel mi finta s KIWI@hositojsmezasemy.com nefunguje. Zkoušel jsem i ověřit a případně přeregistrovat letenku pod můj účet u Ryanairu, ale nebaví se se mnou. Mám to řešit s agenturou u které jsem letenku koupil :-(. Ani nepotvrdili že taková rezervace existuje.

Jan Čermák

Martine, namísto slova "KIWI" zadej číslo (kód) jejich rezervace. Funguje?

To jsem pochopil :-) V mailu kiwi 7místné cislo rezervace a v el. letence PNR Ryanairu.

Pro dvě osoby a dva lety Berlin/Lanzarote, Lanzarote/Vídeň Kiwi uvádí 3 PNR. Bohužel nefunguje jakákoli kombinace.

Doufám že odletíme.

Emailova adresa @hositojsmezasemy.com nefunguje! Potrebujem check in u ryanairu a letenky koupeny pres kiwi. Pomuze nekdo?? Dekuji

Avatar uživatele Nuny
Nuny

Zkus jsemuplneblba@hositojsmezasemy.com

Jan Čermák

Někdo tu potvrdil, že postup funguje, další dva že nikoliv. Zkuste, komu to nejde, zavolat/napsat na Kiwi a trvejte at vás odbaví, když to slibují. Nebo minimálně ať vám řeknou ten rezervační e-mail a ten můžete napsat zde, pomůžete ostatním.

jinkaspar

Dnes jsem dokupoval zavazadla kamarádovi, který navzdory varování u kiwi.com zakoupil Ryanair/Laudamotion (vražedná kombinace). A finta booking code + mail: cislo_objednavky_kiwi@hositojsmezasemy.com fungovala, do rezervacniho systemu to normálně pustilo.

Tak kiwi su pekne kurvy. To ze nedokazu urobit online checkin je jedna vec. Problem je ze oni sprava rezeraviu na nimi vygenerovany email, nie na zakaznicky email, tym padom si clovek nieje schopny urobil online checkin sam. Posledne som letel z Grecka a registracia bola spravena na email cislo_rezervacia@hositojsmezasemy.com , to som sa dozvedel az na letisku po zaplateni 55e poplatku za checkin. Zmrdi zasrani brnensky.

Vážený pane Petře, 10. července 2018 (před týdnem) jsem vzal rodinu na poznávací letecký zájezd (4 osoby) , směr Praha - Bergamo(10.7.2018), dále Bergamo - Charleroi (12.7.2018), a let domů z Charleroi - Praha (15.7.2018). Letenky do Milána zaslali v pořádku, obdržel jsem je dle instrukcí do mailu 10.7.2018. Ovšem dále letenky z Bergama do Charleroi jsem obdržel pouze 3 kusy. Na syna zapomněli :-((((( 36 hodin jsem řešil telefonování na českou podporu, kde nikdo není. Na maily v jazyce českém i anglickém nikdo nereagoval. Let se blížil a letenka pro syna nikde !!!! :-(((( Začal jsem tedy situaci řešit přes svého synovce, který je právě v Americe. Zavolal na amreckou podporu, kde to zvedla nějaká paní, omluvila se za vzniklé problémy a za 4 hodiny dorazila na mail poslední letenka pro syna. Evidentně na něho zapomněli, protože dostal sedadlo v 1 řadě do uličky (1C). Řekla jsem si OK, teď už si dají pozor a letenky z Charelroi nám zašlou včas a všechny. BLBOST !!! Preventivně neposlali letenku ani jednu !!! Opětovně jsem musel otravovat synovce, aby zavolal na americkou podporu. Zavolal, blbka se omluvila a letenky jsem dostal 6 hodin před odletem. SPOLEČNOST KIWI.COM MŮŽU DOPORUČIT POUZE "MASOCHISTŮM" !!!!! Já už nikdy !!!!!

Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • (upraveno 2018-07-16T22:33:21+02:00)

Jaký smysl má kupovat letenky přes kiwi.com, když je můžete kupovat rovnou přes web přepravce? Je dost obtížné vás oba za vaši hloupost litovat... tento článek tu visí skoro rok!

No jo, ty musíš být určitě chytrej jak Madam Merklová a hezkej, jak malovaný sáně, viď ???

Jenom není blb jako ty.

Leonard

@Petr Petře, Madam Merkel má doktorát z fyziky, hovoří plynně pěti světovými jazyky a už 13 let řídí jednu z nejbohatších zemí světa. Ty si neumíš ani koupit letenky.

Ale přesto jí nebudeme adorovat, ne?

furen

Dobrý den Petře, mohl bych vědět, prosím, jak to funguje s tím emailem číslo rezervace KIWI@hositojsmezasemy.com? Do toho emailu se má něco psát? Nějaká žádost? Jaký je formát adresy před @?

S Kiwi.com mám velmi aktuální a velmi negativní zkušenost. Vše jsem popsal na svém fb blogu zde:

Budu rád, když to budete šířit dál a sdílet se všemi známými. Jejich praktiky jsou dost neurvalé vůči zákazníkům a bohužel zůstává jen u slibů z webu. Naše cesta na dovču se kvůli nim a jejich chybám zvrhla v šílenou hrůzu s nocováním na letišti v Miláně a s celkovým zpožděním 34 hodin. Vše hlavně kvůli jejich prvotní chybě, jejich pomoc byla takřka nulová, 14 hodin jsme čekali na nějakou odpověď a provolali jsme s nimi asi 3 hodiny. A zodpovědnost za to všechno? Téměř žádná, momentálně s námi přestali komunikovat. V článku se ale dozvíte všechny detaily... Pokud máte dotazy, ptejte se.

Kiwi jsou m*dky, co k tomu dodat. Snad jen to, ze clovek se zdravym rozumem by si od nich letenky nekoupil...

Načíst všechny komentáře

Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
napsal David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 2 komentáře

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 39 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 5 komentářů

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…