Kiwi.com – letenky a kyselá příchuť obchodních podmínek

472 komentářů
2019-02-06T11:48:30+01:00

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Média velmi ráda zmiňují „úspěšný“ český vyhledávač letenek Kiwi.com coby miliardový start–up. Rádoby prodejce, který díky své magii dokáže prodat letenky s dvěma nespolupracujícími aerolinkami, ušetřit desítky procent a zaštítit celou cestu svou garancí Kiwi.com Guarantee, která v případě zpoždění kryje veškeré náklady na zajištění dopravy do cílové destinace.

Vše by bylo naprosto skvělé a v pořádku, jen kdyby to byla pravda.

Pojďme se tomuto exotickému ovoci z brněnských kanceláří pod vedením Olivera Dlouhého podívat pod šlupku a ukázat na veškeré jeho nešvary, které by přinejmenším měly trápit Oliverovo svědomí a kterým by se všichni cestovatelé měli obloukem ve tvaru ortodromy vyhnout.

Kiwi.com Guarantee aneb záruka, že doletíte pouze když budeme chtít

Garance nabízena k letům dvou nespolupracujícím aerolinkám vám dle slov Kiwi zajistí v případě nestihnutí přestupu dopravu do cílové destinace na náklady prodejce. Toto měl být zlatý hřeb prodejce, kvůli kterému se vyplatí letenky přeplatit. Četli jste si však obchodní podmínky této služby?

Příklad je jednoduchý – koupíte si lety Praha–Miláno–Ibiza s easyJetem, které u Kiwi naleznete. Jelikož se jedná o low–cost aerolinky, negarantují přestupy a v případě zpoždění nenesou žádnou odpovědnost za vaše následující spoje. To má řešit služba Kiwi.com Guarantee.

Pokud váš let Praha–Miláno bude mít značné zpoždění a vy nestihnete přestup na let Miláno–Ibiza, očekáváte, že vám Kiwi najde a zaplatí další spoj na Ibizu. Bohužel ne vždy. V obchodních podmínkách totiž stojí:

Pokud nejsme schopni najít rozumné alternativní Lety nebo jiné způsoby přepravy z důvodu velkého rozdílu cen mezi potenciální alternativní přepravou a původní cenou nevyužitých Letů, můžeme se s Vámi dohodnout na našem částečném příspěvku k nákladům spojeným se vzájemně dohodnutou alternativní přepravou.

Jak si to přeložit? Pokud by byl náhradní let příliš drahý a neodpovídal tak částce, kterou jste zaplatili za původní letenky, Kiwi vám nic nezaplatí a pouze přispěje na letenku, kterou si budete muset koupit sami.

Z logiky věci taková situace nastane vždy. Nikdy jsem nezažil, že by nákup letenky na poslední chvíli na letišti byl nějak cenově výhodný. Z levné letenky, která v době vaší koupě stála pár stovek, se na letišti stává horké zboží za tisíce. Náhradní let proto nikdy nebude odpovídat částce, kterou jste zaplatili.

Příspěvek, který Kiwi nabízí jako alternativu, je dvojnásobek původní částky zmeškaného letu, což bude zároveň i limit pro rozdíl mezi starou a novou letenkou.

Pokud se společnost k řešení garancí staví tak, jak je psáno v jejich podmínkách (což by logicky měla), je služba naprosto k ničemu a znovu se jedná o sprostý marketingový akt tohoto fenomenálního prodejce.

Tristní jednání pak podtrhují ultimáta jako nutnost reagovat do 24 hodin na zprávy či informovat o každých změnách, ačkoliv by měl prodejce informovat vás, ne vy jej. No však si přečtěte podmínky sami, je tam toho dost k udivení.

Kompenzace za zpožděné lety patří Kiwi. To jako fakt?!

S koupí letenky přes Kiwi navíc přicházíte o nárok na finanční kompenzaci při zpožděném nebo zrušeném letu! Pokud využijete službu Kiwi.com Guarantee, automaticky veškeré nároky na finanční odškodnění, které se pohybují od 250 do 600 € na osobu, připadají tomuto prodejci. Málem jsem spadl ze židle, když jsem to četl...

Pokud má váš let zpoždění a neuplatní se na něj garance, máte také smůlu. Jste podmínkami vázáni ponechat 35 % vymožených peněz prodejci, což je o průměrných 10 % víc než u jakékoliv jiné agentury.

Jak je možné, že koupí letenky automaticky souhlasíte s tím, že případné nároky plynoucích z nařízení Evropského parlamentu náleží prodejci letenek. Je tohle ještě vůbec legální?

Čtěte obchodní podmínky, s kterými souhlasíte! S těmi u Kiwi souhlasit už nechcete.

Zlodějna se zavazadly

Výše uvedené jsou jen marketingové a cenové hrátky a nemají přímý vliv na čest firmy. Co mne osobně dlouhodobě zaráží je fakt, že Kiwi vědomě okrádá cestující na zavazadlových poplatcích.

O čem je řeč? Drtivá většina leteckých společností na dálkových linkách má v ceně letenky i zapsané zavazadlo zdarma. Pokud letenky však kupujete přes Kiwi, o zavazadlech zdarma se nic nedozvíte a naopak po vás bude požadováno je zaplatit!

Nejjednodušeji si to ukážeme znovu na příkladu. Na přímé lince z Londýna do Kuala Lumpur najdete u Kiwi jako jednu z nejlevnějších letenek let s British Airways za 23.289 Kč. Pominu fakt, že nejlevnější letenky stojí 14,5 tisíce a že stejný let přes nás zakoupíte za 21.425 Kč.

Všimněte si té poznámky u ceny – jen 1x příruční zavazadlo zdarma. Pak si také všimněte možnosti dokoupení zavazadla o váze 20 kg za 1.574 Kč.

Má toto vůbec projekt miliardové velikosti zapotřebí? V ceně je samozřejmě dávno zahrnuté zavazadlo do 23 kg zdarma.

Otázkou také je, proč Kiwi schválně zobrazuje příruční v rozměru 40 x 30 x 15 cm. Přitom u British Airways je toto druhé příruční zdarma a první má rozměry 56 x 45 x 25 cm. Možná chyba, možná úmysl pro podporu prodeje zapsaného zavazadla.

Celý tento problém přetrvává pár měsíců a společnost jsem na problém dávno upozorňoval. Zřejmě neoprávněné příjmy plynoucí z těchto poplatků jsou pro firmu natolik zásadní, že morálně a finančně bude okrádat cestovatele i nadále.

Nejlevnější letenky? Ani náhodou!

Asi největší kontroverzí celého projektu jsou ceny letenek. Projekt, jehož chlouba staví na nejnižších cenách letenek, nemluví pravdu. Kiwi není, nikdy nebylo a nikdy nebude nejlevnější, alespoň do té doby, kdy srovnáváme srovnatelné.

Pár příkladů. Porovnejme si jakoukoliv letenku, třeba z Prahy do New Yorku a zpět. Zatímco přes náš vyhledávač letenek (i jakéhokoliv jiného prodejce) naleznete letenky v termínu 3.–11. listopadu za 10.158 Kč včetně zapsaného zavazadla, Kiwi vám při stejném zadání nabídne lety za 11.592 Kč, pouze s příručním zavazadlem.

Letenky přes Kiwi.com. Nachází pouze nízkonákladové společnosti, netuším proč:

Letenky přes Cestujlevne.com, kde probíhá srovnání přes globální distribuční systém Galileo:

Stejná data, jiné lety do Bangkoku: u nás za 12.866 Kč, u Kiwi za 18.280 Kč. Takto srovnejte libovolnou letenku s klasickým dopravcem, nikdy neušetříte.

Kiwi však není standardní vyhledávač a soustředí se spíše na nízkonákladové dopravce. Opusťme proto na chvíli prostor klasických dopravců na dálkových linkách a pojďme se podívat tam, kde by Kiwi měl značně přehrát svou konkurenci – na trh nízkonákladových aerolinií.

Vsuvka redakce: během psaní článku jsem narazil na přetrvávající problém v podobě absence letů společnosti Ryanair. Nebudeme si proto ukazovat cenový rozdíl na zbývajících letech největších společností Wizz Air a easyJet, kde cenu ovlivňuje členství nebo poplatek za platbu (to však nevylučuje, že je Kiwi i tak stále dražší), ale ukážeme si cenový rozdíl u aerolinií Transavia z Prahy do Paříže. O problému s Ryanair čtěte níže.

Na letu z Prahy do Paříže nám jako nejlevnější variantu nabízí Kiwi let 12.9. s aerolinkou Transavia za 892 Kč. Jelikož se jedná o low–cost, není tak důvod kupovat letenky jinde, než přímo na webu dopravce. Zde najdete letenku za 29 €, tedy 776 Kč s kurzem České spořitelny (26.763 Kč za euro). Cenový rozdíl pro zákazníka je 116 Kč, což činí přirážku 15 %. U dražších letenek nebo prozákaznických bank jsou cenové rozdíl značně markantnější!

Nemá smysl tu dále pokračovat, výsledek vždy bude stejný. U kiwi.com nekoupíte levné letenky proto, že samo letenky neprodává, ale přeprodává. Ke konečné ceně si přidává přirážku, z které logicky žije a nemůžeme mu to mít za zlé.

Na Kiwi naopak nalezneme právě výše zmíněné varianty letů, které nikde jinde neexistují, ale ani to není úplná pravda. Nicméně spokojme se s výsledkem, že Kiwi je předraženým prodejcem letenek běžných aerolinií a asi nejlepším přeprodejcem letenek aerolinií, které nechtějí své letenky prodávat jinde, než na svých webových stránkách.

Situace je o to komičtější, když v médiích neustále čteme, jak chce být Kiwi na 80 % tras nejlevnějším prodejcem.

Aktualizace: bohužel ne všichni pochopili smysl této kapitoly, proto bych rád zdůraznil – není smyslem porovnávat Kiwi s Cestujlevne.com, ale poukázat na marketingové rozpory s tvrzením, že Kiwi vyhledává nejlevnější lety. K dementování všech komentářů připojuji výstup z porovnávače prodejců, na který nás upozornil čtenář přes Twitter.

Tvrdý střet s irským Ryanairem?

Pár týdnů zpět jsem zaznamenal, že u Kiwi chybí letenky společnosti Ryanair, největší aerolinky Evropy v počtu přepravených cestujících, a při psaní tohoto článku je problém stále aktuální. Vzhledem k tomu, že nejsou dostupná žádná veřejná vyjádření, můžeme nad situací jen spekulovat.

Logickou úvahou však můžeme dojít k tomu, že Kiwi se samo nechce připravit o významné zisky na evropském trhu a proto musel přijít krok od Ryanairu. Ten zřejmě pohrozil brněnské firmě a ta přestala metodou screen scrapingu krást data a přeprodávat letenky této aerolinky.

Na můj dotaz co se děje, se mi bohužel nedostalo konkrétní odpovědi. Celá tato situace jen poukazuje na pofidérnost magie prodejce.

Vzhledem k velikosti trhu by mě zajímal propad tržeb, který se bude pohybovat v řádech desítek procent a nebudu daleko od pravdy, kdy díky velikosti Ryanairu může Kiwi přijít i o více jak 50 % na příjmech plynoucích z evropských letů.

Doplnění: k tématu dnes vznikl nový článek na webu zdopravy.cz.

Aktualizace (9/2017): Ryanair se znovu prodává, ačkoliv při ceně 259 Kč na webu Ryanairu jsou letenky na Kiwi za 393 Kč.

Závěr

Je legálně v pořádku i morálně správné, že letenky přes Kiwi.com zakoupíte dráže, než kdekoliv jinde. Nabízí totiž službu, kdy objevíte nové dostupné trasy, které jinde neexistují a za takovou službu se samozřejmě platí... Nebo snad ne? Co zkusit podobné projekty, třeba Azair.cz – je zdarma.

Je legálně správné mít obchodní podmínky, morálně špatné je mít je jaké jsou, tzn. nic z toho co marketingově slibujeme nedat a obrat vás o kompenzace plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004. Tady mohu jen dodat, že neznalost neomlouvá a zákazník Kiwi si za to může sám. I když bych asi rád znal názor nějakého právníka na tuto záležitost.

Dle mě není legální a není ani morálně správné okrádat lidi na poplatcích za zavazadla, která jsou již dávno v ceně.

Jedinou koupí letenky můžete přijít o desítky tisíc korun! Koupíte dražší letenku, zaplatíte za zavazadlo, které je zdarma a přijdete o kompenzaci až 600 €. Stojí to za to?

Máte zkušenosti s Kiwi? Kupujete přes ně letenky nebo používáte nástroj chytře jen k inspiraci? A pokud kupujete, budete kupovat i nadále? Napište do komentáře a šiřte článek dál.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 02. 2019

472 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Marek Čubík
před 2 měs

Z počátku jsem se díval na letenky (3ks), stály 10300 Kč. Čím vícekrát jsem se na ně díval, tím víc byly dražší. Cena se nakonec vyšplhala až přes 16000 Kč a pak mi byla nabídnuta "velkorysá sleva" 1000 Kč (tohle považuji za nehoráznou drzost a zlodějinu).  Nebyla možnost vybrat si sedadla - v aplikaci byla poznámka, že to dopravce neumožňuje. Když jsem však kupoval letenky přímo u Ryanair, tak jsem si vždycky mohl vybrat sedadlo. Za to aby syn mohl sedět alespoň vedle jednoho rodiče jsme museli zaplatit navíc. Dostali jsme jedny z nejhorších sedaček u nouzových východů kde člověk nesmí mít nic pod nohami a nelze ani sklopit stolky před sebou a samozřejmě, že jsme ani jako rodina neseděli všichni pohromadě. Dále pak v aplikaci něž aby bylo možné jednoduše zadat informace o cestujících pro získání palubních lístků tak mi bylo pořád dokola doslova nuceno a cpáno něco navíc, další a další služby o které jsem neměl zájem. A najít tam možnost zadání čísla pasu nebo občanského průkazu bylo velmi obtížné přez všechny ty nevyžádané nabídky dalších služeb. Pak až se mi konečně podařilo zadat informace o cestujících, tak mi aplikace napsala, že stejně budu muset získat palubní lístky až na letišti, a že za to budu možná zase muset zaplatit. Nakonec se pak palubní lístky v aplikaci objevili. Kiwi už nikdy. Naprosté zklamání.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 2 měs

Vitej ve světě nizkonakladoveho létání. A ty sedačky u exitů, ty jsou obvykle za příplatek.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 2 měs

😂😂

Avatar uživatele J0x
J0x
před 2 měs

"Jedny z nejhorších sedaček u nouzových východů" - tak to opravdu pobavilo.

Avatar uživatele Datalusk
Datalusk
před 3 měs

Dobrý den,na mém profilu Kiwi.com se mi vymazaly část letů a hlavně všechny nové lety ,co jsem měl již zaplacené a potvrzené.Jsem z toho ohromen,může mi někdo poradit,co podniknout ?

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 měs

Zkusit zavolat do Kiwi. Když to nezabere, tak jedině "speciální spotřebitelská operace". 😆

Avatar uživatele
Petr
před 7 měs

Dobrý den, zásadním problémem u Kiwi.com, pomineme-li trik se zavazadly, falešně udávanou min. velikostí zavazadla, jsou neustálé změny odletů. Jako příklad uvádím změnu odletu o 10, ale i klidně 24 hodin. Jednu změnu jsem se dozvěděl dokonce až při odbavení přes web dopravce. Změna neodpovídala itineráři. Jednalo se dva na sebe navazující lety (zakoupeno jako jedna letenka), kdy při obdržení boarding passu jsem zjistil, že první let je o den později než navazující v přestupní destinaci. Z toho vyplývá, že jste nuceni koupit novou letenku. Kiwi vás neinformuje, zjistíte to poudě! Koupil jsem neprozřetelně od této společnosti všechny letenky v rámci "cesty kolem světa" a s železnou pravidelností se mění, a to klidně i několikrát, časy odletů o hodiny i dny!!! Na linku se nedovoláte, mail nemají a jste tedy v pasti. Jak bylo uvedeno v článku, nemá smysl se pojišťovat a už vůbec ne, dokupovat nějaká zavazadla! Všude, kde jsem letěl byla buď v ceně nebo se vejdete s malým kufrem, takže míry uvedené na jejich stranách jsou skutečně lež! Částečně bych nesouhlasil s porovnáním cen v rámci článku výše. Ceny letenek byly skutečně mnohdy levnější nebo téměř za stejné ceny jako u daného  dopravce, avšak s tím rozdílem, že riskujete! Zvažte, zda vám to stojí za to. Mě už nákup letenek u Kiwi.com stál spaní na zemi na letišti, ztrátu peněz za hotel (odlet posunut o 24hodin, přičemž v daný den let existuje, takže nechápu proč?), několik tisíc navíc za nové letenky atd.!!! Přeji dobrý výběr. 

Avatar uživatele valentyn2safar2
valentyn2safar2
před rokem

Tak mě okradli o 5000, ještě včera se nedalo dovolat, kvůli tzv. upředňostňování, dnes už žádné uvedené číslo neexistuje, zvláštní.

Jakub Langer
před rokem

Šlo o změněnou letenku za 5000 Kč peněz nebo o rezervaci za voucher v hodnotě 5000 Kč z benefitů?

Avatar uživatele
zdeno
před rokem

Banda je to, WIZZ nám zrušil let z Bergenu do Katowic, Kiwi neposlala žiadnu notifikáciu, KIWI sa tvári že už mesiac čaká na stanovisko WIZZ. Náhradný let neponúkli, letieť sme museli cez OSLO do Budapešti a potom taxi do Katovic.

1000 € v prdeli. Druhý manželský pár kúpil identické letenky priamo u WIZZ , Vrátili im prachy za spiatočný let, ale refundácia nákladov nebola možná, "vyššia moc - štrajk Poliakov na letisku, za čo WIZZ nemohol, ale aspoň zaplatili hotel v Bergene na letisku a vrátili 2/3 ceny letenky. KIWI ešte ani neodpovedalo na e mail.

Je to banda sráčov, ktorá si platí mediálnych blbcov a na základe mega obratov sa tvária ako náramne šikovná firma.

NEEXISTUJE ANI LEN TEL. ČÍSLO na HOTLINE KOWI,COM tak komu chcete volať, písať je zabitý čas

Ľudia majte rozum a od KIWI utekajte čo najďalej.

TravelHackers iba kuknu na KIWI námet ako letieť a kúpia inde, prajem aby zanikla takto zlodejská firma!!!

Zdeno z Martina

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

Ale zase ta šance ušetřit 7,5€ za cenu letenky.....

Avatar uživatele Azul
Azul
před rokem

Mrzí mě, že to byla tak tvrdá lekce.

Avatar uživatele
Tomáš M.
před rokem

Dobrý den, má někdo zkušenosti se změnou cestujícího přes kiwi? Kiwi uvádí, že možné to je, ale že musí poptat u dopravců poplatky s tím spojené. Dále jsem se dočetl, že změna cestujícího u dopravce je kolikrát vyšší, než samotná letenka.

Má s tím někdo zkušenost?

Děkuji

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

Tomáši, kdyby jste trochu hledal, zjistil by jste, že kupovat letenky u Kiwi je nerozum. Se změnou jména je spousta zkušeností, stačí opět trochu hledat, třeba i na zdejším fóru a dozvíte se, že někdy to vůbec nejde, někdy za peníze větší, než je cena letenky. Přes Kiwi se k přímé rezervaci u dopravce nedostanete, takže to budete muset řešit přes ně a to přeji hodně štěstí.

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před rokem

Letenky vzit, vyhodit a koupit znovu… rychlejsi, levnejsi, snazsi.

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

Přesně tak. 100x napsat na papír: "Už nikdy nebudu u Kiwi kupovat letenky", letenky zahodit a koupit jinde.

Avatar uživatele
Aneta
před rokem

Dobrý den,

v září mám letět na roadtrip po Kanadě a USA, celkově se jedná o 6 letů. Rezervaci těchto letů jsem vytvořila bohužel přes Kiwi.com a vytvořila jsem ji jako hromadnou rezervaci - všech 6 letů se tedy nachází v jedné rezervaci. Nyní mi ale aerolinka jeden z letů zrušila. Jedná se o velmi nevýznamný let, na který letenka stojí pár dolarů a nedělá mi problém si koupit novou samostatnou letenku místo tohoto letu. Protože jsem si ale našla náhradní letenku za 69 dolarů, ale kiwi po mně za “kompenzaci” (nákup nové letenky) chce minimálně 109 dolarů, tak by mě zajímalo, jestli je moje rezervace platná ikdyž se jeden z letů zrušil, mohu i tak toto zrušení letu “ignorovat” a letět přes tuto rezervaci zbylých 5 letů? Vyřešila bych to tak, že náhradní letenku za zrušený let bych si koupila přímo u aerolinky.

Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Popřípadě je nějaká možnost kontaktovat Kiwi a zeptat se jich na to? Já zkusila snad vše a už týden se mi to nedaří, ani na jejich “zákaznické podpoře” (=> chat s robotem přímo v aplikaci) robot nikdy nepochopil, co po něm chci a žádný reálný člověk mi nikdy bohužel neodepsal. Telefon nepřipadá v úvahu, protože je to mnohem více než 14 dní před odletem a tak mě k hovoru automat ani nepustí.

Budu ráda za jakékoli zkušenosti! Děkuji :)

Avatar uživatele
cali
před rokem

Já myslím, že tady nikdo podobnou zkušenost mít nebude, protože nevěřím, že by tu prostě někdo takový byl...

Koupit takový routing přes Kiwi, to je absolutní masochismus. Nicméně přeji, ať to vyjde.

Avatar uživatele
David Eiselt
před rokem

Každopádně pokud to jsou lowcosty, itinerář bude dál platný. Kdyby se jednalo o let s klasickou aerolinkou a bylo jich v itineráři víc, byl bych na pozoru.

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

A jak to vlastně funguje? Jsou všechny lety na jedné rezervaci pod jedním číslem, nebo je to rozděleny? A pokud je to pod jedním číslem, může nízkonákladovce vadit, že jsem neproletěl předchozí segment? Kupovat u Kiwi bylo každopádně odvážné, ale někdo musí prozkoumávat slepé uličky.

Avatar uživatele
L
před rokem

S Kiwi sa takéto itineráre oplatia len ak si pridáte guarantee — v tom prípade kiwi pokryje všetky náklady.

Zo skúsenosti to asi bude všetko rezervované separátne, takže ak časť nepreletíte, nemalo by to vadiť. Ale najlepšie je zavolať priamo airolinke a spýtať sa, či s tým je problém. Stalo sa nám, že si airolinka poznačila, že prvý let nepreletíme a nemali sme problém napriek tomu, že to bola 1 rezervácia.

Avatar uživatele martin-K
martin-K
před rokem

Takže opět výplody neuvěřitelného "letadla" pana Dlouhého... V tom Brně jsou asi hodně slabí duchem.

Už jsem zmínila Rusko a Ukrajinu, kam teď asi nelétáte. Jak velký objem na vašich prodejích tyto země dělaly?

Chtěl bych říct, že v Rusku opravdu nelétáme, i když bychom mohli dělat vnitrostátní lety. Nechceme.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Asi by bylo dobré dát odkaz, odkud to je: https://www.seznamzpravy.cz/clan...sla-202406

Avatar uživatele
mirjur
před rokem

@Libor_S: Dík, vyjasnilo se. :-)

Avatar uživatele
nikol
před rokem

Dobrý den,

opravdu budu mít problém s letenkami, když jsem si je zakjoupila přes kiwi.com a mám je od ryanair? Odletím ? Musí mě Ryanair vzít do letadla? kde si mohu tuto informaci ověřit, zda mě mají v systému, když už mám letenky zakoupené?

Avatar uživatele
Bara
před rokem

Také bych ráda znala odpověď na tuhle otázku. Bohužel i my jsme u nich zakoupili letenky a teď se bojíme, jak to bude…

Avatar uživatele
Daniel Tvrzník
před rokem

Dobrý den, mohu poprosit o číslo na jejich infolinku, nikde ho nemohu najít, děkuji

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před rokem

“Pokud už máte rezervaci, můžete nám také zavolat. Dostupnost naší telefonní linky se odvíjí od vybraného balíčku služeb:

S balíčkem Prémiumse s námi můžete spojit kdykoli až do 2 dnů po skončení vaší cesty.

S balíčkem Základ nebo Plus se s námi můžete spojit v rozmezí 14 dnů před začátkem a 2 dnů po skončení cesty.

Volejte pouze na čísla uvedená na našem webu nebo e-ticketu. Pamatujte, že po vás nikdy nebudeme chtít, abyste nám sdělili číslo své kreditní karty ani abyste si zakoupili dárkový poukaz.”

Avatar uživatele
Tana
před rokem

Muzete pomoci. Zakoupili jsme letenky pred dvemi mesici. Platba odesla letenky jsme neobdrzeli. Nejsou nikde. Co delat odle je za 20 dnu? Nelze se nikam dovolat ani napsat aby jsme dostali odpoved. Dekuji za pomoc

Jan Vidim
před rokem

Zavolejte do banky, které patří karta kterou jste platila.

Avatar uživatele
Jordan
před rokem

Vi ste zlodejo pise ednu cenu potom prislo mi na meil ze mam to doplatit

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před rokem

Pláčete na špatném hrobě!

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Hlavně je to hotentot. 😆

Avatar uživatele
Petr
před rokem

Přesně jak se píše. Ryanair od nich dává ruce pryč. A věřím že i spousta jiných leteckých společností bude Ryanair následovat. V Bratislevě na letišti se paní na pokladně nelichotivě vyjádřila ke společnosti Kiwi.com, vidělaq proč. Připadá mi to jako jeden velký podvod. Už nikdy. Lidé před zakoupením čehokoliv, služby zboží, čtěte recenze. Ušetří vám to spoustu peněz a nervů!!!!!

Avatar uživatele
Jarda
před rokem

Jsou to podvodníci. S touto společností už nikdy a nikam!!!!!!!!!! Změnily nám datum odletu, za letenky jsme museli doplácet 2500 Kč, protože letecká společnost o ničem nevěděla, nějaká rezervace možná v jejich hlavách. Opravdu pozor na ně. Zakladatel Oliver Dlouhý, jeho brácha by ho měl proplesknou a pořádně. Je to jeden velký podvod.

Martin Vícha
před rokem

Tak KIWI už nemají rády ani Portugalské dráhy :-D

Neoprávněný prodej jízdenek CP na online platformách

Vezměte prosím na vědomí, že subjekty „Rail.Ninja“ a „Kiwi“ nejsou oprávněnými zástupci pro prodej jízdenek CP, ani neexistuje žádné smluvní spojení mezi CP a těmito společnostmi a odmítá jakoukoli odpovědnost za informace zveřejněné těmito subjekty nebo za jakékoli škody vzniklé v důsledku nákupů s nimi.

Avatar uživatele
Pan Nasraný
před rokem

Jsem přesvědčený, že je takový business model v rozporu s dobrými mravy. Rezervační proces je nejasný, nepředvídatelně záludný a pro spotřebitele představuje rébus, nikoliv jistotu, že za své prostředky dostane nabízený produkt a záruku, že bude dopraven do zvolené destinace.

Míra pravděpodobnosti, že se dostanete do svízelné situace, hraničí s jistotou. Jejich majstrštyk nás stál v důsledku 200k a tak jsem plný očekávání, jaká bude reakce na výzvu k okamžitému vrácení inkasované částky. Pokud nebude vrácena plná částka s omluvou, rádi zaregistrujeme EU. doménu pro přípravu hromadné žaloby. Služby AK s radostí zafinancuji.

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

Pokud jste u Kiwi zakoupil letenky za 200k, tak nejste pan Nasraný, ale pan Hloupý. Hodně úspěchů s EU doménou.

Avatar uživatele
David Eiselt
před rokem

Spíš to chápu tak, že měli koupené letenky, Kiwi je pokakalo a oni si museli koupit nové. Celkem 200k, což bych byl pan Nasraný taky.

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

V této době je každá koupě přes prostředníka loterie, v případě Kiwi to ale už hraničí s hloupostí. Zvlášť v případě nejasného rezervačního procesu. Každé poučení má svoji cenu.

Avatar uživatele
Pan Nasraný
před rokem

Nikoli letenky za 200k, ale loď v Karibiku a související program. Navýšení původní ceny letenek o 300% spustilo nadměrnou tvorbu žluči, nic víc, nic míň. X let jsem využíval Expedii. Proč jsem změnil co funguje? Kiwi ve mě jednoduše vzbudilo zvědavost. Je to primárně čeština, tak dostali šanci. Sekundárně díky tomu typicky českému ojebávání sami sobě překážejí.

padrino11
před rokem

V době pandemie koupené letenky nic neznamenají a i renomované aerolinky jsou schopné zrušit třeba jen zpáteční let, vrátit půlku peněz a pasažér pak platí mnohonásobně více za alternativu.

V tomto konkrétním případě je potřeba oddělit dojmy od faktů a pokud něco zbyde, dá se to minimálně v rámci EU řešit.

Avatar uživatele
Anicka
před rokem

Dejte vědět jak to dopadlo… taky je budu “žádat” o vracení peněz za zrušený let, tak se případně ráda připadám…

Avatar uživatele
Pavla
před 2 lety

I já přidám zážitek s Kiwi:

Děkuji Kiwi za skvělý zážitek, místo domů do Prahy jsem letěla do pr........, Kiwi nám zrušila předem zaplacené letenky, aniž bychom to věděli. Zjistili jsme to až na letišti, lety do Prahy plné, teď sedíme na letišti v Mnichově a čekáme na odvoz z Čech. Tato legrace nás 4 osoby stála "pouhých" 25 tis Kč. Takže s Kiwi nikdy více.

Avatar uživatele floodland
floodland
před 2 lety

Za blbost se platí. Nicméně nezkontrolovat si předem zpáteční letenky?

padrino11
před 2 lety

Pokud leží vina na straně Kiwi, je možné se bránit.

Avatar uživatele floodland
floodland
před 2 lety

Stačí aby mail od Kiwi skončil ve spamu. Takže bránit se nemusí být tak snadné, zvlášť při jejich nekomunikaci. Spíš než nadávání na Kiwi by to ale mělo být varování pro ostatní, že je vždy potřeba si při odletu kontrolovat i zpáteční let.

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

Jak kontrolovat? Já to nedělám, vycházím z toho, že mám itinerář i na zpáteční cestu, takže předpokládám, že i k letu dojde. Podívat se na stránky společnosti do svých rezervací? Může se to změnit i po mém odletu... do check-inu daleko. Nehledě na to, že se člověk vůbec nemusí dostat ke svým rezervacím na stránkách společnosti - naštěstí nemám s Kiwi žádnou zkušenost, ale věřím, že je to možné.

padrino11
před 2 lety

Od Kiwi co nejdál, to je jasné, pokud email končí ve spamu, je to věc uživatele.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 2 lety

Slušná aerolinka posílá zprávu hned po tom, co nějaká změna nastane a to včetněnízkonákladovek jako je Wizz. Takže jediný problém je v Kiwi. A já si teda zpáteční let vždy kontroluju. Nevim, co je na tom zvláštního.

divan
před 2 lety

Přes Kiwi nenakupuju a lety tam i zpět si vždycky průběžně kontroluju na webu/v aplikaci aerolinky ve správě rezervace. Mail s informací o změně/zrušení letu může skončit ve spamu, nebo se úplně ztratit, nebo jej aerolinka vůbec nepošle.

Konkrétně Wizz mi před pár týdny posunutí odletu o hodinu dřív vůbec nesdělil ani mailem (spam občas kontroluji!) ani SMS. O přístupu TAP (aspoň loni, třeba se mezitím polepšili?) vůbec nemluvě.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 2 lety

Mně Wizz před měsícem poslal sms i mail, že bude let opožden o 2 hod 2 hod před plánovaným původním odletem. Jinak základ je kontrola na stránkách aerolinky ve správě rezervace, což bohužel při koupi přímo přes Kiwi jaksi neni možné, pokud jsem to správně pochopil.

Avatar uživatele
Jan Korecký
před 2 lety

Dobrý den, rád se podělím o zkušenost s Kiwi. Provedl jsem rezervaci přes aplikaci kiwi a zaplatil letenky z prahy do Larnaky a zpět. Po potvrzení rezervace jsem si zarezervoval a zaplatil i hotel. Před odjezdem mi Kiwi poslalo informaci, že oba mé lety byly zrušeny a jako alternativu mi mabídli ty samé lety s Wizzairem za příplatek v řádu násobků původní ceny. Po této zkušenosti Kiwi rozhodně nedoporučuji. Jsou to podvodníci kteří pomocí takovýchto triků zpětně navyšují původní cenu.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 2 lety

Že kupujete letenky od lowcost aerolinek přes kiwi a ne rovnou na webu uvedených aerolinek je jen vaše hloupost.

divan
před 2 lety

Třeba ne hloupost, ale nezkušenost, pokud to tak udělal poprvé (a předpokládám, že po téhle zkušenosti i naposledy)...

padrino11
před 2 lety

Pokud ty lety ruší méně než 14 dnů před odletem, máš nárok na kompenzaci. Ale v tomto případě inkasuje Kiwi.

Avatar uživatele
Pavel
před 2 lety

Mám takový zvláštní dotaz - jak je možné aby kiwi.com získalo data ze systémů "nespolupracujících aerolinek" ????

Myslím to tak, že když chce kiwi.com nabízet jejich letenky tak by s nimi měli mít nějakou smlouvu nebo ne ?

Pokud jim "kradou" data z jejich systému, tak jde o špatné zabezpečení dat a jde o únik údajů a tím následně dochází ke krádeži citlivých informací.

Nebo je to tak že s nimi smlouvu o přístupu k jejich datům mají ?

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 2 lety

Data nekradou, kradou akorát prachy :-) Jinak doporučuji přečíst článek ještě jednou, zřejmě jsi nepochopil kontext oné nespolupráce

padrino11
před 2 lety

Ta data jsou veřejná, nejedná se o citlivé informace a letenky mohou prodávat i bez smlouvy s aerolinkou.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 2 lety

Trik je v tom, že si vygenerují email a pomocí něj vytvoří rezervaci jménem jejich klienta. Aerolinka by se musela dost snažit, aby našla pattern a rozeznala objednávky kiwi. Vývoj a údržba by je ale stála dost peněz.

Avatar uživatele
Zdeněk
před 2 lety

Vybral jsem si 2 letenky na Krétu přes Kiwi a zaplatil. Smířil jsem se i se skutečností, že obsahují jen příruční zavazadla. Po 3 dnech urgencí na potvrzení letenky jsem dostal odpověď, že letenky již nejsou a peníze mně tak budou navráceny. Skutečně do 2 dnů mně peníze vráceny byly. Překvapením pro mě bylo, že jsem přímo od dopravce (Smartwings) zakoupil letenky na stejný spoj (datum i čas) se zahrnutými zavazadly a každou o 2000 Kč levněji. Zřejmě připojili k letadlu dodatečně vlečňák.

Avatar uživatele
Adela
před 2 lety

Dobry den,

kde ste si prosim Vas nechali potvrdit letenky, tiez som kupovala letenky cez kiwi.com.

Dakujem

Avatar uživatele
Francois Robert
před 3 lety

Peníze vás nezbohatnou, ale díky skvělým znalostem a moudrosti zbohatnete. Může vám být dáno 100 milionů dolarů, aniž byste měli správnou představu o tom, co dělat, ztratíte všechny ty peníze, proto miluji společnost zednářů, toto společnost je spojením skvělé mysli učit a sdílet znalosti o vytváření bohatství, moci a slávy, když se připojím ke zednáři, dají mi vítanou výhodu ve výši 5 milionů EUR, pak jsem chtěl investovat své peníze do dobrého podnikání, Svobodný zednář mě spojil s některými z nejlepších podnikatelů a žen v dnešním světě a sdílejí se mnou nějaký skvělý obchodní nápad, který mi změní život, nyní mám hodnotu asi 300 milionů dolarů. chcete být v životě úspěšní Připojte se ke zednáři a získejte znalosti o úspěchu, tady je lord Edmundo WhatsApp číslo +2348159768201 nebo e-mail: Worldunitedpowersociety@gmail.com kmotr, kterého vás řídíme a naučíme vás, jak se můžete stát členem

Francois Robert, Francie Paříž

Věk 54 let

Načíst všechny komentáře