Kiwi.com – letenky a kyselá příchuť obchodních podmínek

Napsal
  • ...
  • Blog
  • Letenky
  • Kiwi.com – letenky a kyselá příchuť obchodních podmínek

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Média velmi ráda zmiňují „úspěšný“ český vyhledávač letenek Kiwi.com coby miliardový start–up. Rádoby prodejce, který díky své magii dokáže prodat letenky s dvěma nespolupracujícími aerolinkami, ušetřit desítky procent a zaštítit celou cestu svou garancí Kiwi.com Guarantee, která v případě zpoždění kryje veškeré náklady na zajištění dopravy do cílové destinace.

Vše by bylo naprosto skvělé a v pořádku, jen kdyby to byla pravda.

Pojďme se tomuto exotickému ovoci z brněnských kanceláří pod vedením Olivera Dlouhého podívat pod šlupku a ukázat na veškeré jeho nešvary, které by přinejmenším měly trápit Oliverovo svědomí a kterým by se všichni cestovatelé měli obloukem ve tvaru ortodromy vyhnout.

Kiwi.com Guarantee aneb záruka, že doletíte pouze když budeme chtít

Garance nabízena k letům dvou nespolupracujícím aerolinkám vám dle slov Kiwi zajistí v případě nestihnutí přestupu dopravu do cílové destinace na náklady prodejce. Toto měl být zlatý hřeb prodejce, kvůli kterému se vyplatí letenky přeplatit. Četli jste si však obchodní podmínky této služby?

Příklad je jednoduchý – koupíte si lety Praha–Miláno–Ibiza s easyJetem, které u Kiwi naleznete. Jelikož se jedná o low–cost aerolinky, negarantují přestupy a v případě zpoždění nenesou žádnou odpovědnost za vaše následující spoje. To má řešit služba Kiwi.com Guarantee.

Pokud váš let Praha–Miláno bude mít značné zpoždění a vy nestihnete přestup na let Miláno–Ibiza, očekáváte, že vám Kiwi najde a zaplatí další spoj na Ibizu. Bohužel ne vždy. V obchodních podmínkách totiž stojí:

Pokud nejsme schopni najít rozumné alternativní Lety nebo jiné způsoby přepravy z důvodu velkého rozdílu cen mezi potenciální alternativní přepravou a původní cenou nevyužitých Letů, můžeme se s Vámi dohodnout na našem částečném příspěvku k nákladům spojeným se vzájemně dohodnutou alternativní přepravou.

Jak si to přeložit? Pokud by byl náhradní let příliš drahý a neodpovídal tak částce, kterou jste zaplatili za původní letenky, Kiwi vám nic nezaplatí a pouze přispěje na letenku, kterou si budete muset koupit sami.

Z logiky věci taková situace nastane vždy. Nikdy jsem nezažil, že by nákup letenky na poslední chvíli na letišti byl nějak cenově výhodný. Z levné letenky, která v době vaší koupě stála pár stovek, se na letišti stává horké zboží za tisíce. Náhradní let proto nikdy nebude odpovídat částce, kterou jste zaplatili.

Příspěvek, který Kiwi nabízí jako alternativu, je dvojnásobek původní částky zmeškaného letu, což bude zároveň i limit pro rozdíl mezi starou a novou letenkou.

Pokud se společnost k řešení garancí staví tak, jak je psáno v jejich podmínkách (což by logicky měla), je služba naprosto k ničemu a znovu se jedná o sprostý marketingový akt tohoto fenomenálního prodejce.

Tristní jednání pak podtrhují ultimáta jako nutnost reagovat do 24 hodin na zprávy či informovat o každých změnách, ačkoliv by měl prodejce informovat vás, ne vy jej. No však si přečtěte podmínky sami, je tam toho dost k udivení.

Kompenzace za zpožděné lety patří Kiwi. To jako fakt?!

S koupí letenky přes Kiwi navíc přicházíte o nárok na finanční kompenzaci při zpožděném nebo zrušeném letu! Pokud využijete službu Kiwi.com Guarantee, automaticky veškeré nároky na finanční odškodnění, které se pohybují od 250 do 600 € na osobu, připadají tomuto prodejci. Málem jsem spadl ze židle, když jsem to četl...

Pokud má váš let zpoždění a neuplatní se na něj garance, máte také smůlu. Jste podmínkami vázáni ponechat 35 % vymožených peněz prodejci, což je o průměrných 10 % víc než u jakékoliv jiné agentury.

Jak je možné, že koupí letenky automaticky souhlasíte s tím, že případné nároky plynoucích z nařízení Evropského parlamentu náleží prodejci letenek. Je tohle ještě vůbec legální?

Čtěte obchodní podmínky, s kterými souhlasíte! S těmi u Kiwi souhlasit už nechcete.

Zlodějna se zavazadly

Výše uvedené jsou jen marketingové a cenové hrátky a nemají přímý vliv na čest firmy. Co mne osobně dlouhodobě zaráží je fakt, že Kiwi vědomě okrádá cestující na zavazadlových poplatcích.

O čem je řeč? Drtivá většina leteckých společností na dálkových linkách má v ceně letenky i zapsané zavazadlo zdarma. Pokud letenky však kupujete přes Kiwi, o zavazadlech zdarma se nic nedozvíte a naopak po vás bude požadováno je zaplatit!

Nejjednodušeji si to ukážeme znovu na příkladu. Na přímé lince z Londýna do Kuala Lumpur najdete u Kiwi jako jednu z nejlevnějších letenek let s British Airways za 23.289 Kč. Pominu fakt, že nejlevnější letenky stojí 14,5 tisíce a že stejný let přes nás zakoupíte za 21.425 Kč.

Všimněte si té poznámky u ceny – jen 1x příruční zavazadlo zdarma. Pak si také všimněte možnosti dokoupení zavazadla o váze 20 kg za 1.574 Kč.

Neoprávněný poplatek za zavazadla u Kiwi.com

Má toto vůbec projekt miliardové velikosti zapotřebí? V ceně je samozřejmě dávno zahrnuté zavazadlo do 23 kg zdarma.

Otázkou také je, proč Kiwi schválně zobrazuje příruční v rozměru 40 x 30 x 15 cm. Přitom u British Airways je toto druhé příruční zdarma a první má rozměry 56 x 45 x 25 cm. Možná chyba, možná úmysl pro podporu prodeje zapsaného zavazadla.

Celý tento problém přetrvává pár měsíců a společnost jsem na problém dávno upozorňoval. Zřejmě neoprávněné příjmy plynoucí z těchto poplatků jsou pro firmu natolik zásadní, že morálně a finančně bude okrádat cestovatele i nadále.

Nejlevnější letenky? Ani náhodou!

Asi největší kontroverzí celého projektu jsou ceny letenek. Projekt, jehož chlouba staví na nejnižších cenách letenek, nemluví pravdu. Kiwi není, nikdy nebylo a nikdy nebude nejlevnější, alespoň do té doby, kdy srovnáváme srovnatelné.

Pár příkladů. Porovnejme si jakoukoliv letenku, třeba z Prahy do New Yorku a zpět. Zatímco přes náš vyhledávač letenek (i jakéhokoliv jiného prodejce) naleznete letenky v termínu 3.–11. listopadu za 10.158 Kč včetně zapsaného zavazadla, Kiwi vám při stejném zadání nabídne lety za 11.592 Kč, pouze s příručním zavazadlem.

Letenky přes Kiwi.com. Nachází pouze nízkonákladové společnosti, netuším proč:

Letenky přes Kiwi.com

Letenky přes Cestujlevne.com, kde probíhá srovnání přes globální distribuční systém Galileo:

Letenky přes Cestujlevne.com

Stejná data, jiné lety do Bangkoku: u nás za 12.866 Kč, u Kiwi za 18.280 Kč. Takto srovnejte libovolnou letenku s klasickým dopravcem, nikdy neušetříte.

Kiwi však není standardní vyhledávač a soustředí se spíše na nízkonákladové dopravce. Opusťme proto na chvíli prostor klasických dopravců na dálkových linkách a pojďme se podívat tam, kde by Kiwi měl značně přehrát svou konkurenci – na trh nízkonákladových aerolinií.

Vsuvka redakce: během psaní článku jsem narazil na přetrvávající problém v podobě absence letů společnosti Ryanair. Nebudeme si proto ukazovat cenový rozdíl na zbývajících letech největších společností Wizz Air a easyJet, kde cenu ovlivňuje členství nebo poplatek za platbu (to však nevylučuje, že je Kiwi i tak stále dražší), ale ukážeme si cenový rozdíl u aerolinií Transavia z Prahy do Paříže. O problému s Ryanair čtěte níže.

Na letu z Prahy do Paříže nám jako nejlevnější variantu nabízí Kiwi let 12.9. s aerolinkou Transavia za 892 Kč. Jelikož se jedná o low–cost, není tak důvod kupovat letenky jinde, než přímo na webu dopravce. Zde najdete letenku za 29 €, tedy 776 Kč s kurzem České spořitelny (26.763 Kč za euro). Cenový rozdíl pro zákazníka je 116 Kč, což činí přirážku 15 %. U dražších letenek nebo prozákaznických bank jsou cenové rozdíl značně markantnější!

Nemá smysl tu dále pokračovat, výsledek vždy bude stejný. U kiwi.com nekoupíte levné letenky proto, že samo letenky neprodává, ale přeprodává. Ke konečné ceně si přidává přirážku, z které logicky žije a nemůžeme mu to mít za zlé.

Na Kiwi naopak nalezneme právě výše zmíněné varianty letů, které nikde jinde neexistují, ale ani to není úplná pravda. Nicméně spokojme se s výsledkem, že Kiwi je předraženým prodejcem letenek běžných aerolinií a asi nejlepším přeprodejcem letenek aerolinií, které nechtějí své letenky prodávat jinde, než na svých webových stránkách.

Situace je o to komičtější, když v médiích neustále čteme, jak chce být Kiwi na 80 % tras nejlevnějším prodejcem.

Aktualizace: bohužel ne všichni pochopili smysl této kapitoly, proto bych rád zdůraznil – není smyslem porovnávat Kiwi s Cestujlevne.com, ale poukázat na marketingové rozpory s tvrzením, že Kiwi vyhledává nejlevnější lety. K dementování všech komentářů připojuji výstup z porovnávače prodejců, na který nás upozornil čtenář přes Twitter.

Nejdražší letenky přes Kiwi.com

Tvrdý střet s irským Ryanairem?

Pár týdnů zpět jsem zaznamenal, že u Kiwi chybí letenky společnosti Ryanair, největší aerolinky Evropy v počtu přepravených cestujících, a při psaní tohoto článku je problém stále aktuální. Vzhledem k tomu, že nejsou dostupná žádná veřejná vyjádření, můžeme nad situací jen spekulovat.

Logickou úvahou však můžeme dojít k tomu, že Kiwi se samo nechce připravit o významné zisky na evropském trhu a proto musel přijít krok od Ryanairu. Ten zřejmě pohrozil brněnské firmě a ta přestala metodou screen scrapingu krást data a přeprodávat letenky této aerolinky.

Na můj dotaz co se děje, se mi bohužel nedostalo konkrétní odpovědi. Celá tato situace jen poukazuje na pofidérnost magie prodejce.

Vzhledem k velikosti trhu by mě zajímal propad tržeb, který se bude pohybovat v řádech desítek procent a nebudu daleko od pravdy, kdy díky velikosti Ryanairu může Kiwi přijít i o více jak 50 % na příjmech plynoucích z evropských letů.

Doplnění: k tématu dnes vznikl nový článek na webu zdopravy.cz.

Aktualizace (9/2017): Ryanair se znovu prodává, ačkoliv při ceně 259 Kč na webu Ryanairu jsou letenky na Kiwi za 393 Kč.

Závěr

Je legálně v pořádku i morálně správné, že letenky přes Kiwi.com zakoupíte dráže, než kdekoliv jinde. Nabízí totiž službu, kdy objevíte nové dostupné trasy, které jinde neexistují a za takovou službu se samozřejmě platí... Nebo snad ne? Co zkusit podobné projekty, třeba Azair.cz – je zdarma.

Je legálně správné mít obchodní podmínky, morálně špatné je mít je jaké jsou, tzn. nic z toho co marketingově slibujeme nedat a obrat vás o kompenzace plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004. Tady mohu jen dodat, že neznalost neomlouvá a zákazník Kiwi si za to může sám. I když bych asi rád znal názor nějakého právníka na tuto záležitost.

Dle mě není legální a není ani morálně správné okrádat lidi na poplatcích za zavazadla, která jsou již dávno v ceně.

Jedinou koupí letenky můžete přijít o desítky tisíc korun! Koupíte dražší letenku, zaplatíte za zavazadlo, které je zdarma a přijdete o kompenzaci až 600 €. Stojí to za to?

Máte zkušenosti s Kiwi? Kupujete přes ně letenky nebo používáte nástroj chytře jen k inspiraci? A pokud kupujete, budete kupovat i nadále? Napište do komentáře a šiřte článek dál.

Petr76

Na tohle WTF-metr už prostě nemá stupnici...

Lukáš Horák

Stavět toho s prominutím ču*áčka ke jménům Baťa nebo Křižík, to už musí mít redaktor v hlavě pořádně nasráno

Tak asi mu Oli sype...

Dobrý den,

při zpatecnim letu z Řima do Vidne nám kiwi neudělalo on-line check in. Ten jsme tedy museli platit na letisti a zavazadla k tomu, které měly byt zahrnuty zdarma v letence. Uctenky jsme jim tedy poslali na refunds and cancellations a přišlo mi vyjádření o vracení částky, ktera ovšem není celá a je jen za ten check in. V telefonu nám řekli, ze zavazadla nám nebyla proplacena jelikož pry volali na letiště a měli jsme nadvahu, což je absolutní hloupost, kufry nám navíc ani NEVÁŽILI. Jak se mám proti tomu ohradit?

Kiwi.com ODPAD!!! Přišlo mi vtipné, když jsem si s ním četla článek v investigativním časopise, už v tom článku, o sobě říkal jak může z lidí vyždímat peníze jen tak... už od pohledu nesympaticky, snatkovy podvodník, hogo fogo... z takových se mi dělá šoufl.. no a tak jsem to sla z prdele zkusit.. hledala jsem let bratislava-skopje... ze zacatku se objevilo za 850kc pak 980kc, pak 1100 a jak jsem to vyplnila a jakože chtěla dat tak se objevilo ze se omlouvaji ale ze cena byla navýšena a stala dráž nez u všech společností a dokonce výšsi než u samotné společnosti Wizzair.. coz me pobavilo, normalne by me to brutalne nasralo, vsude se listky zvedaji ale ještě jsem nezažila aby to bylo z minuty na minutu... proste u me nagelovane HOVADO Z UCHYLNYM JMENEM!!! Fuck Olivere!!!

Varování před touto společností!!!Nejsou schopni přidělit sedadla.Vždy mi dali nějaká na výběr a já si vybrala.Oni měli potvrdit rezervaci do 48 hod.Bohužel se neozvali celý týden,po mé urgenci odpověděli,že sedadla jsou již prodaná a dali na výběr jiná.Bohužel se to stejné opakovalo 3x po sobě!!!.Ani po měsíci nemám rezervovaná sedadla. Z původní ceny 32 E/2sedadla je nyní už 450 E!!! S kiwi.com už nikdy více!!!

Leoš Literák

225 euro za sedačku? A to jako s jakou aerolinií?

Co se týče nákupu letenek přes kiwi.com, konkrétně na lety s lowcost společností Ryanair - vždy, když jsem hledala letenky, byly znatelně levnější přímo na stránkách Ryanairu, což je jedna věc. Druhá, podstatnější - i když zadáváte svůj e-mail, do rezervace uvedou nějaký svůj a tudíž se nemůžete odbavit online, jak je v podmínkách Ryanair, a potom na letišti musíte platit za odbavení 1650 Kč za osobu. Za mě zkušenost s kiwi.com hrozná, pracuji na letišti a je to bohužel častý problém. Nikdy nekupovat, pokud nechcete ve výsledku za letenku zaplatit minimálně dvakrát více.

O levne lety v Evrope se moc nezajimam, ale ted me napadlo, proc asi kiwi.com funguje takto nespolehlive. Musi takto prihravat velke penize Ryanairu a dalsim. Ryanair s nimi loni docasne ukoncil spolupraci pravdepodobne z duvodu, ze nabizi letenky draze viz:

Ted uz je vse pri starem. Takze kazdy si prijde na sve a hejlove to zaplati?

Marek Sourak

Tak vam by se taky nelibilo, kdyby vam nejaka socka z Brna kradla data pres screen scrapping :-) Ryan jim to utnul, a asi pak probehnul nejakej backdoor deal, kdyz jim zaplatilo Kiwi, ze ho tam vubec muzou mit, takze asi tak.

Dobrý den,

PROSÍM O POMOC bohužel jsem si zakoupil před časem letenky přes kiwi.com v aplikaci slibovali, že online check in udělají oni a že bude k dispozici 22.11.2018 což je dnes, ale když jsem se dnes do aplikace díval tak je tam napsáno, že online check in byl aktivní do 21.11.2018 a prý si ho mam udělat na letišti samozřejmě za polatek. Někdo prosím nějaké rady?

Díky moc

PS: email @hositojsmezasemy.com jsem zkoušel s rezervačním číslem od kiwi a nic. Letíme s Laudamoution.

Děkuju za každou radu.

Vojto, přiznej se, že si z nás děláš srandu, že jo?

Prosim te, Vojto, pokud to neni jen vtipek (byl by docela dobry), mohl bys nam napsat, proc sis ty letenky kupoval pres kiwi, kdyz jsi je mohl koupit levneji na webu dopravce? Tady totiz nikdo nemuze pochopit, proc se nachazi stale dost (nebo cim dal vic?) hejlu jako ty.

Mam to uplne stejny jak Vojta s tim checkinem, kazdopadne sem kupoval u kiwi drive hodnekrat a nikdy se mi to neatalo. co s tim....

Petr76

Nic. Je to vaše hloupost kupovat lety s nízkonákladovkou přes prostředníka.

Marek Sourak

No, je to pouze vase blbost. Letenky s low-costem vzdy na jejich strankach!

Jan Čermák
  • (upraveno 2018-12-02T15:15:08+01:00)

Vojto, Adame, proč nekontaktujete přímo prodejce? Zavolej jim ať tě buď odbaví nebo ať ti dají přístup k rezervaci. Na fóru ti s tímhle ASAP nikdo nepomůže.

• Přidal se před 11 měs
  • (upraveno 2018-12-02T15:10:35+01:00)

Není to teď po 10-ti dnech už zbytečné?

Jan Čermák

Nojo, myslel jsem Adama, který se tu ptal. Má plno času to zařídit.

Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Take prumerna objednavka je 6 (sest) korun? No dobrej vejvar.

Brněnské Kiwi.com má dnes průměrně 8 400 objednávek denně a dosahuje na měsíční obrat převyšující 1,5 miliardy korun a po celém světě má již přes 2 400 zaměstnanců. A má cca 12 poboček po celém světě...

PS: čím více ho zde kritizujete , tím rychleji roste a roste a to se ani nebavím o tom, že spustili kiwi tequila pro B2B.

je to jen konstatování faktů a reality, které jsem se dnes dočetl....

Kačenka Konečníková

Josefe, doporučil byste mi s Kiwi nějakou zajímavou letenku za teplem? Chtěla bych teď přes zimu z Prahy někam k moři. Děkuji

Leoš Literák

Cca tři zaměstnance na jednu objednávku? To na ni musí mít pořádný vejvar, aby se uživili.

Petr76

Bombastické obraty konkrétně u letenek nemají prakticky žádnou vypovídací hodnotu.

Anežka Hodinová - Spurná - žádnou letenku Vám doporučovat nebudu. Já jen konstatuji čísla. A úspěch v byznysu se číslama prostě měří.....

Petr76 -ano, máte pravdu s těma obratama. Ale, vím, že jim roste i čistý zisk. Jinak by neotevírali další pobočky a nepřibírali nové zaměstnance přeci.

Kiwi.com celkově dostalo na investicích okolo 1 mil. eur. Investoři trefili jackpot!

A nezapoměnte, že ta firma je stará sotva 7 let a mít takováto čísla po sedmi letech fungování je prostě skvělé. Ikdyž je problém, že jim 85% objednávek chodí přes metas. agregátory. Takže ještě nemají vybudovaný brand

Twe, to je jak "Křeslo pro hosta s Oliverem" . Hele, tohle seno pro oslíky si nechte pro investory a ty hejly, co letenky přes vás kupují. Já myslím, že tady těch pár lidí, co přes Kiwi koupilo se spálilo a pro ostatní to je a bude dostatečné ponaučení.

cali - když uděláte 8400 objednávek denně a měsíčně to vychází na 260 400 objednávek z celého světa, tak je jasné, že nějaké objednávky budou neúspěšné. Kiwi je jenom zprostředkovatelská firma v travelu a přesně tyto firmy mají problém s věcmi typu refundace či změny rezervací.

Při takovýchto číslech je úplně přirozené, že se spousta objednávek pokazí. U vás předpokládám, že nejste podnikatel, protože jinak by jste mluvil jinak. Každá firma, která zavádíněco nového, tak chybuje....Podívejte na giganta Apple jaký dělá chyby

Petr76

Tak nějaká relevantní čísla uveďte, když jsme se shodli že obrat je nicneříkající číslo. Samozřejmě, že by bylo skvělé kdyby tady vznikaly i jiné věci než jen montovny, ale Kiwi mi přijde spíš jako levárna než cokoli jiného. Možná, kdyby Hlavenka přestal šaškovat za (po komunistech) nejvíc anti-byznys partaj v ČR a obrátil to nějakým seriózním směrem vše by bylo jinak. Zatím má Kiwi zmáknutou především mediální a PR masírku.

• Přidal se před 11 měs
  • (upraveno 2018-11-16T18:34:31+01:00)

Nedoporučíte, no tak to jim tam vyřiďte, že se na celý Kiwi vyprdnu i s jejich obraty a poletím na Krym s CKM jako každý rok.

A mimochodem, jak jste na tom s čísly Vy - myslím v rozkroku?

Když na Krym, jedině s cestovkou soudruha Andreje.

To Oliver platí svým zaměstnancům za pozitivní komenty na Cestujlevne? Firma s miliardami to preci nema zapotrebi, nebo ne?

Třeba jim utípli trustpilot, tak musí spamovat jinde :)

Leoš Literák

Anežka Hodinová - Spurná - "Přidal se". Tohle je první redakční systém, který detekuje opravdové pohlaví pisatele :-D

Nejsem ničí zaměstnanec, já jen také podnikám na internetu, takže se o českou inter. scénu velmi zajímám. Nic nedoporučuji(a budu se opakovat) jen konstatuji čísla, které jsem se dočetl.

Petr76 kontinuálně jim roste s obratama i zisk. Přesná čísla nevím, ale každý rok zvýší zisk o 90mil.kč(tak si tipněte kolik můžou mít zisk... a pokud patříte mezi top5 největších prodejců letenek v Evropě a můžete zaměstnávat spoustu drahých vývojářu, tak ty čísla můžou být zajímavá na tak mladou firmu.

jinak kiwi má možná zmáknutou PR, ale jenom v ČR a možná na Slovensku, což jim moc nepomůže, když jim ČR dělá sotva 1%. A ve světě je nikdo nezná. jejich největší risk je, že jsou extrémně závislý na metas, což je jejich hlavní důvod proč jsou úspěšní, protože v ČR je spousta šikovných a potencionálních firem jako Prusaresearch, davinci Ts, spaceknow, ale mají problém s marketingem a celkovou PR k tomu aby se z nich stali světovýma gigantama. Většinou to končí jako příběh AVG, kdy to západní investoři koupili za pár kaček a během několika let tomu několikanásobně zvýší hodnotu(to češi prostě neumí a neseženou na to velkou investici)

A pan Hlavenka je investor. Je to jeho náplň práce pomáhat firmě uspět a hlavně zvyšovat hodnotu, vždyť v tom jsou obrovské peníze. Vy byste udělal to samé, kdyby jste měl příslib, že dostanete za prodej svého podílu několik miliard

Anežka Hodinová - Spurná - v rozkroku jsem na tom průměrně,ale snažím se to nahradit nadšením, technikou a někdy i výdrží

Franta - ano, firma platí zaměstnance za psaní pozitivních recenzí. Dnes už to dělá skoro každá firma, která je zaměřená na cizince(turisty). Znám pár majitelů restaurací a barů v centru Prahy a ty si platí lidi, aby psali pozitivní recenze na tripadviser atd. a díky těmto recenzím mají narváno ..... a každá firma potřebuje pozitivní recenze na internetu!

David Eiselt co k Vám říci Davide. Váš byznys se mi líbí i to jak to děláte, ale některé Vaše názory už hraničí ze závistí

Nepleťte si závist s morálními hodnotami.

Prakticky se vším s vámi mohu souhlasit, propagujete tu Kiwi jako finančně úspěšný projekt, což je stále možná pravda, ale rozcházíme se u přidané hodnoty. Budete podporovat výčep, který má skvělé tržby, protože naháněči odvádí svou práci a hrnou podnapilé ke stolům, přičemž víte, že hospodský šidí a točí pod míru? Zatímco všichni střízlivý jdou za levnějším a kvalitnějším pitím ob ulici vedle?

David Eiselt - dobře, řekněme, že s Vašim názorem budu souhlasit. Tak mi tedy řekněte...Proč mají taková čísla? Proč je o tuto firmu takový zájem ze strany kupců? Je to bublina? Proč, když je ryanair zakázal je nenásledovali další aerolinky?

To jsou otázky do diskuze, ale pokud projekt, který dokáže takhle růst během krátké doby, tak prostě museli najít díru na trhu resp. ji sami vytvořit, protože služby kiwi nejsou žádná trendovka jako bikesharing a carsharing atd...

Jinak kiwi se snažím nepropagovat a berou s plnou vážností všechny stížnosti v této diskuzi, nicméně to nedává smysl. Podle lidí zde nestojí kiwi za nic, ale firma pořád roste...to prostě nechápu. A vím, že mají i dost stížností na trustpilot, ale logicky řečeno buď z toho bude obrovský průser nebo ten počet stížností s porovnáním s počtem objednávek je normální věc z hlediska globálního měřítka.....

A pokud se jim chytne ta nová B2B služba a přihlásí se tam spousta firem a nebudou stížnosti, tak si myslím, že ještě vyrostou. Samozřejmě bude také klíčové kdo je koupí a jaké plány s nimi budou mít. Já bych si dovolil tipnout, že je koupí Kayak...

A opět pro všechny milovníky nakyslého ovoce, doporučuji sledovat Olivera ve 26 obrazech...

Máme v Praze firmu Kiwi což je CK a obchod s mapami. Jsme tu od roku 1993. V poslední době spoustu telefonátů které by měli směřovat na kiwi.com . Jim se ale nelze dovolat. Takže volají nám ... U nich na stránkách žádný kontakt linka call....

Pořiďte si automat. " Dobrý den, dovolali jste se do firmy CK Kiwi. Naletěli jste-li firmě Kiwi.com, se kterou nemáme nic společného, stiskněte nulu. Chcete-li mluvit s pracovníkem CK Kiwi, stiskněte jedničku." :-)

Marek Sourak

Nebal bych se napsat Oliverovi na fb :-)

Nezávidím vám, až si to tam půjde nějaký nespokojený cholerik vyřídit:-) Jinak vaše Kiwi mám rád, chodím tak nakupovat a nechal jsem tam nějaké kačky...

Ivan

Prosím vás, mohl by mi někdo jednoduchými srozumitelnými větami vysvětlit, co ho nutí kupovat letenky Ryanu jinde než na webu aerolinky?

• (upraveno 2018-11-07T16:14:57+01:00)

To jsem se tu ptal také, ale najednou každý dělá Fučíka...

Edit: Pozor, já jsem také kupoval Ryanair jinde za zlatých časů rumbování, tam byl ten důvod jasný. Ale přes Kiwi nechápu...

• (upraveno 2018-11-07T17:05:41+01:00)

Ze by touha po dobrodruznejsi dovolene? Takovy Londyn, Barcelona nebo Mallorca mohou byt docela nuda, ale kiwi.com doda trochu adrenalinu.

To není jen Ryanair - já bych u nich něco i koupila, zkoušela asi 50 různých letenek a všechny byly s příplatkem, tak jsem se jim na to vyprdla.

Bohužel máme s mužem taktéž negativní zkušenost s Kiwi.Uvízli jsme kvůli neobdrženým boarding pasům v Barceloně o další den.Den před odletem jsme chtěli udělat online check in, avšak bylo nám to zamítnuto se sdělením,že je již pozdě a že máme provést check in na letišti,kde mohou požadovat poplatek. Společnost nás neinformovala o omezené době provádění check in online, o výši poplatku, ani nepodala instrukce, kde přesně na letišti check in provést. Po 3 hodinách zjišťování na letišti nám nakonec řekli,že se do letadla již nedostaneme a jedinou možností je zakoupit zpáteční letenky za 2x55eur až zítra večer...jsme stále v Barceloně a doufáme,že podruhé již odletíme a že cena bude kompletní! S kiwi nikdy více.

niemandos

Trošku nechápu, proč jste 3 hodiny na letišti zjištovali, kde udělat check-in. To tam neměla aerolinka přepážky, kiosky nebo co byl důvod. Nebo jste nevěděli s kýmletíte? Jinak ano. Kiwi je drahé a nabízí spoustu služeb. Člověk si myslí, že když si připlatí, že se nemusí o nic starat a ono ouha. Skutečnost je maličko odlišná.

Stalo se nám to samé, v Palma de Mallorca při návratu z dovolené. Celou dobu jsem v aplikaci hlídal možnost provést on-line check-in, protože při cestě tam se nám v aplikaci check-in zobrazil a my to v pohodě vyřídili v appce. Celou dovo jsem to hlídal, ale neobjevilo se nic. Status se změnil dva dny před odletem, a to rovnou na to, že už je pozdě provést check-in. Lítali jsme po letišti, a nakonec jsme skončili u Ryanu, kde po nás chtěli 190,- € za check-in. Prostě Kiwi už nejspíš nikdy více :(

Ptali jsme se 2x na informacích,kde provést check in a řekli nám čísla přepážek (stejná, která byla všude na info tabulich),danné přepážky však byly i hodinu před odletem zavřené, tak jsme znovu zjišťovali a řekli nám to samé,že máme čekat. Na letenkách tam byla uvedena aerolinka Laudamotion,avšak kiosek na letišti žádný.Pak nás napadlo se zeptat ještě v kiosku Ryanair, tam nám řekli, že se check in provádí u nich, ale že je již pozdě a že nám může nabídnout pouze zítřejší let za 110eur... kiwi akorát shrábne peníze, ale zpáteční let je nezajímá a nepošle ani upozornění, kdy je online check in možný. Na letenkách od nich člověk opravdu neušetří.

Avatar uživatele padrino11

Tak tam se nedá ušetřit ani kdyby jejich podpora fungovala na 100%. Prodávají vše s přirážkou.

Před měsícem mi rWizzair posunul letenku z Londýna do Prahy o 24 hod. Letěla jsem z Islandu do Londýna Lutonu a další den - tedy zítra mám letět do Prahy. V kiwi mi nabídli ubytování v Lutonu, které podle komentářů bylo strašné , nikdo turistům neotevřel, nezvedal telefon apod. To se stalo také dnes mi. Tak jsem ve 4 hod. odpoledne dorazila na Hitchin Road 259 - Malá typická britská řadovka. A také - zvonek, bušení, telefon - bez výsledku. Zoufalá za tmy - v 5 hod. - jsem narazila na kancelář, kde právě zavírali, ale přesto mi pomohli objednat ubytování v hotelu a zajistili taxík . Takže jsem navíc zaplatila 55 £ za hotel a 4 £ za taxík.

S Kiwi poprvé a naposledy.

Avatar uživatele superweb .
superweb .

Nechci obhajovat Kiwi, existence teto firmy je mi uz delsi dobu zahadou - horsi sluzby za vice penez a stejne neustale rostou.

Ale to opravdu nekdo potrebuje asistenci jakesi "kancelare" k tomu, aby si zaridil hotel a taxik? Londyn je v EU, roaming vcetne dat je tedy zdarma, Google, Uber ani booking.com snad zrovna vypadek sluzeb nemeli..

Jsem dalsi z tech co neudelali dostatecny pruzkum, rezervovali pres Kiwi.com a dostali se do problemu a stalo je to penize (neudelany online check-in, nutne volani na jejich zakaznickou linku v roamingu a tisice za telefon + rozladeni nad jejich praktikou zatajovani zavazadel na ktere mate pravo zdarma a jejich zbytecny dokup).

Z toho co tu a jinde ctu dostavam dojem, ze nejak negativne postizene je nezanedbatelne procento jejich zakazniku. Mozna je to ale jenom promile.

To nikdo nevyuzil standardni nastroje / urady na ochranu spotrebitele, ktere konec koncu samo Kiwi.com uvadi ve svych Obchodnich podminkach? Pokud by to mnoztvi stezovatelu bylo signifikantni, tak by to snad mohlo mit dopad. Ja to kazdopadne zkusim, ten cas tomu venovany mi za to stoji.

Avatar uživatele padrino11

A na co si chceš stěžovat?

Vždycky, když čtu ty žalmy nad Kiwi, tak si říkám, co asi vede lidi, aby si koupili u Kiwi jednoduché tarify notabene od low cost dopravců?

Já chápu, že se nikdo prostě spálí, ale že se pálí tolik lidí pořád o stejná kamna?? Prosím, někdo z těch přispívajících v tomto vlákně, vzneste mně do toho trochu světla.

niemandos

Ty Cali nepátrej po tom. Dej si ještě jednu skleničku nějaké té dobroty co většinou popíjíš a nekaž si večer zjištěním, že naivních a hloupých lidí je prostě moc. Dnes jsem četl článek, že musíme vydržet, než ten náš prezident se odporoučí. Chtěl jsem napsat autorovi, že může být ještě hůř, jakkoliv je to dnes neuvěřitelné a že přece všichni viděli jeho první funkční období, ale asi bych se musel registrovat :). Jaký lid takový prezident. Ale dost politiky. Na zdraví

Hrozné !!!

Včera jsme letěli z Malagy přes Brusel do Prahy. V Bruselu jsme zjistili, že už 3 dny tam stávkuje místní servisní organizace, kvůli které nelétá z Bruselu do Prahy ČSA. Kiwi nám nic nesdělilo, takže jsme to zjistili až tam. Infolinka Kiwi tam měla jen automat, nepomohli vůbec. Museli jsme v noci vlakem do Amsterodamu, tam přespat a letět o 12 hodin později AMS>PRG. ČSA naštěstí letenku zdarma změnili. Kiwi už neeee.

Poprve s Kiwi a naposledy. Pri odletu z Barcelony prisel boarding pass jen manzelovi, mne a detem ne s tim, ze maji uvedena stejna cisla pasu. To ale nebyla pravda, ostatne se stejnymi udaji jsme prileteli sem! Na maily nereagovali, nemeli jsme se jak odbavit sami! Takze na letisti pekne 3x55 eur!!! Je nejaka sance z nich ty penize dostat?

Petr76

Berte to jako daň za blbost kupovat letenky s nízkonakladovou aerolinkou jinde než přímo na webu dopravce.

Z mé zkušenosti, pokud máte doklad o platbě, který můžete poskytnout a s těmi boarding pasy je chyba na straně Kiwi, peníze vracejí. Ale pokud jste opravdu zadali špatně ty čísla pasu, tak těžko.

Marek Sourak

Hlavně nechápu proč zadávat čísla pasu, na online-check in to v Schengenu vůbec nemá vliv.

Avatar uživatele Ema3JA
Ema3JA

S KIWI mám zatím jenom ty nejlepší zkušenosti. Boarding pasy mi vždy přišly 48 hodin před odletem, problémy žádné nebyly, podle mě mají nejlepší vyhledávač letenek. Dcera přes ně kupovala letenky a nestihla v Edinburgu přestup, zavolala jim a oni jí rychle a zdarma zajistili ubytování a náhradní letenku na příští den. Pokud někde uvádí, že na přestup je třeba jenom 1 hodina, má přece každý z nás rozum aby posoudil jestli to stačí nebo ne.

Tak urcite :D

niemandos

To je hezký vtip po ránu. V Kiwi nemají co dělat, že píší na cestovatelské weby :)

Máma má Emu. Ema má KIWI. Eva krmí. Ó, my se máme...

Hezkyyyyy Cali

Lukáš Horák

Ema3JA? Asi aby věděl pan Dlouhý, které Emě v Kiwi má připsat odměnu :-D

Надежда Константиновна Крупская
  • (upraveno 2018-10-24T11:07:27+02:00)

To je propaganda jak za bolševika...

Mě by opravdu zajímal nějaký příklad kdy se nákup přes Kiwi vyplatí. Z posledních asi 50-ti letenek které jsem kupovala na různých kontinentech bylo Kiwi vždy mezi nejdražšími. Fakt nechápu jak můžou dělat takový obrat. Není to MLM nebo nějaké letadlo?

niemandos

Bude nepěkně upřímný. Je to tím Nadezhdo, že je na světě tolik blbců :)

Marek Sourak

Oliverovi se podarilo nejak oblbnout spoustu lidi :D jenom ma dobre marketaky, to je vsechno

Kiwi mi jeste nikdy nedodalo vcas vsechny boarding tickety. Vzdycky jsem je musel urgovat ja sam. Je zbytecne volat jim na pitomou telefonni linku, tam to nema ani smysl. Vzdycky obsazeno atp. Zjistil jsem ze nejlepsi je proste jim napsat na FB Messenger. Je to zdarma a vzdycky muj problem vyresili rychleji nez pres telefon :D

Načíst všechny komentáře

Pour féliciter 2019 aneb Děkujeme vám za rok letošní a přejeme to nejlepší v příštím
David Eiselt 2018-12-31T11:14:00+01:00 15 komentářů

Znovu se nám rok s rokem schází a pro nás to znamená jediné, zrekapitulovat dosavadní vývoj cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Ať už vás zajímají zákulisní fakta a věci, na kterých…

Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 7 komentářů

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 49 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…