Kiwi.com – letenky a kyselá příchuť obchodních podmínek

Napsal
  • ...
  • Blog
  • Letenky
  • Kiwi.com – letenky a kyselá příchuť obchodních podmínek

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Média velmi ráda zmiňují „úspěšný“ český vyhledávač letenek Kiwi.com coby miliardový start–up. Rádoby prodejce, který díky své magii dokáže prodat letenky s dvěma nespolupracujícími aerolinkami, ušetřit desítky procent a zaštítit celou cestu svou garancí Kiwi.com Guarantee, která v případě zpoždění kryje veškeré náklady na zajištění dopravy do cílové destinace.

Vše by bylo naprosto skvělé a v pořádku, jen kdyby to byla pravda.

Pojďme se tomuto exotickému ovoci z brněnských kanceláří pod vedením Olivera Dlouhého podívat pod šlupku a ukázat na veškeré jeho nešvary, které by přinejmenším měly trápit Oliverovo svědomí a kterým by se všichni cestovatelé měli obloukem ve tvaru ortodromy vyhnout.

Kiwi.com Guarantee aneb záruka, že doletíte pouze když budeme chtít

Garance nabízena k letům dvou nespolupracujícím aerolinkám vám dle slov Kiwi zajistí v případě nestihnutí přestupu dopravu do cílové destinace na náklady prodejce. Toto měl být zlatý hřeb prodejce, kvůli kterému se vyplatí letenky přeplatit. Četli jste si však obchodní podmínky této služby?

Příklad je jednoduchý – koupíte si lety Praha–Miláno–Ibiza s easyJetem, které u Kiwi naleznete. Jelikož se jedná o low–cost aerolinky, negarantují přestupy a v případě zpoždění nenesou žádnou odpovědnost za vaše následující spoje. To má řešit služba Kiwi.com Guarantee.

Pokud váš let Praha–Miláno bude mít značné zpoždění a vy nestihnete přestup na let Miláno–Ibiza, očekáváte, že vám Kiwi najde a zaplatí další spoj na Ibizu. Bohužel ne vždy. V obchodních podmínkách totiž stojí:

Pokud nejsme schopni najít rozumné alternativní Lety nebo jiné způsoby přepravy z důvodu velkého rozdílu cen mezi potenciální alternativní přepravou a původní cenou nevyužitých Letů, můžeme se s Vámi dohodnout na našem částečném příspěvku k nákladům spojeným se vzájemně dohodnutou alternativní přepravou.

Jak si to přeložit? Pokud by byl náhradní let příliš drahý a neodpovídal tak částce, kterou jste zaplatili za původní letenky, Kiwi vám nic nezaplatí a pouze přispěje na letenku, kterou si budete muset koupit sami.

Z logiky věci taková situace nastane vždy. Nikdy jsem nezažil, že by nákup letenky na poslední chvíli na letišti byl nějak cenově výhodný. Z levné letenky, která v době vaší koupě stála pár stovek, se na letišti stává horké zboží za tisíce. Náhradní let proto nikdy nebude odpovídat částce, kterou jste zaplatili.

Příspěvek, který Kiwi nabízí jako alternativu, je dvojnásobek původní částky zmeškaného letu, což bude zároveň i limit pro rozdíl mezi starou a novou letenkou.

Pokud se společnost k řešení garancí staví tak, jak je psáno v jejich podmínkách (což by logicky měla), je služba naprosto k ničemu a znovu se jedná o sprostý marketingový akt tohoto fenomenálního prodejce.

Tristní jednání pak podtrhují ultimáta jako nutnost reagovat do 24 hodin na zprávy či informovat o každých změnách, ačkoliv by měl prodejce informovat vás, ne vy jej. No však si přečtěte podmínky sami, je tam toho dost k udivení.

Kompenzace za zpožděné lety patří Kiwi. To jako fakt?!

S koupí letenky přes Kiwi navíc přicházíte o nárok na finanční kompenzaci při zpožděném nebo zrušeném letu! Pokud využijete službu Kiwi.com Guarantee, automaticky veškeré nároky na finanční odškodnění, které se pohybují od 250 do 600 € na osobu, připadají tomuto prodejci. Málem jsem spadl ze židle, když jsem to četl...

Pokud má váš let zpoždění a neuplatní se na něj garance, máte také smůlu. Jste podmínkami vázáni ponechat 35 % vymožených peněz prodejci, což je o průměrných 10 % víc než u jakékoliv jiné agentury.

Jak je možné, že koupí letenky automaticky souhlasíte s tím, že případné nároky plynoucích z nařízení Evropského parlamentu náleží prodejci letenek. Je tohle ještě vůbec legální?

Čtěte obchodní podmínky, s kterými souhlasíte! S těmi u Kiwi souhlasit už nechcete.

Zlodějna se zavazadly

Výše uvedené jsou jen marketingové a cenové hrátky a nemají přímý vliv na čest firmy. Co mne osobně dlouhodobě zaráží je fakt, že Kiwi vědomě okrádá cestující na zavazadlových poplatcích.

O čem je řeč? Drtivá většina leteckých společností na dálkových linkách má v ceně letenky i zapsané zavazadlo zdarma. Pokud letenky však kupujete přes Kiwi, o zavazadlech zdarma se nic nedozvíte a naopak po vás bude požadováno je zaplatit!

Nejjednodušeji si to ukážeme znovu na příkladu. Na přímé lince z Londýna do Kuala Lumpur najdete u Kiwi jako jednu z nejlevnějších letenek let s British Airways za 23.289 Kč. Pominu fakt, že nejlevnější letenky stojí 14,5 tisíce a že stejný let přes nás zakoupíte za 21.425 Kč.

Všimněte si té poznámky u ceny – jen 1x příruční zavazadlo zdarma. Pak si také všimněte možnosti dokoupení zavazadla o váze 20 kg za 1.574 Kč.

Neoprávněný poplatek za zavazadla u Kiwi.com

Má toto vůbec projekt miliardové velikosti zapotřebí? V ceně je samozřejmě dávno zahrnuté zavazadlo do 23 kg zdarma.

Otázkou také je, proč Kiwi schválně zobrazuje příruční v rozměru 40 x 30 x 15 cm. Přitom u British Airways je toto druhé příruční zdarma a první má rozměry 56 x 45 x 25 cm. Možná chyba, možná úmysl pro podporu prodeje zapsaného zavazadla.

Celý tento problém přetrvává pár měsíců a společnost jsem na problém dávno upozorňoval. Zřejmě neoprávněné příjmy plynoucí z těchto poplatků jsou pro firmu natolik zásadní, že morálně a finančně bude okrádat cestovatele i nadále.

Nejlevnější letenky? Ani náhodou!

Asi největší kontroverzí celého projektu jsou ceny letenek. Projekt, jehož chlouba staví na nejnižších cenách letenek, nemluví pravdu. Kiwi není, nikdy nebylo a nikdy nebude nejlevnější, alespoň do té doby, kdy srovnáváme srovnatelné.

Pár příkladů. Porovnejme si jakoukoliv letenku, třeba z Prahy do New Yorku a zpět. Zatímco přes náš vyhledávač letenek (i jakéhokoliv jiného prodejce) naleznete letenky v termínu 3.–11. listopadu za 10.158 Kč včetně zapsaného zavazadla, Kiwi vám při stejném zadání nabídne lety za 11.592 Kč, pouze s příručním zavazadlem.

Letenky přes Kiwi.com. Nachází pouze nízkonákladové společnosti, netuším proč:

Letenky přes Kiwi.com

Letenky přes Cestujlevne.com, kde probíhá srovnání přes globální distribuční systém Galileo:

Letenky přes Cestujlevne.com

Stejná data, jiné lety do Bangkoku: u nás za 12.866 Kč, u Kiwi za 18.280 Kč. Takto srovnejte libovolnou letenku s klasickým dopravcem, nikdy neušetříte.

Kiwi však není standardní vyhledávač a soustředí se spíše na nízkonákladové dopravce. Opusťme proto na chvíli prostor klasických dopravců na dálkových linkách a pojďme se podívat tam, kde by Kiwi měl značně přehrát svou konkurenci – na trh nízkonákladových aerolinií.

Vsuvka redakce: během psaní článku jsem narazil na přetrvávající problém v podobě absence letů společnosti Ryanair. Nebudeme si proto ukazovat cenový rozdíl na zbývajících letech největších společností Wizz Air a easyJet, kde cenu ovlivňuje členství nebo poplatek za platbu (to však nevylučuje, že je Kiwi i tak stále dražší), ale ukážeme si cenový rozdíl u aerolinií Transavia z Prahy do Paříže. O problému s Ryanair čtěte níže.

Na letu z Prahy do Paříže nám jako nejlevnější variantu nabízí Kiwi let 12.9. s aerolinkou Transavia za 892 Kč. Jelikož se jedná o low–cost, není tak důvod kupovat letenky jinde, než přímo na webu dopravce. Zde najdete letenku za 29 €, tedy 776 Kč s kurzem České spořitelny (26.763 Kč za euro). Cenový rozdíl pro zákazníka je 116 Kč, což činí přirážku 15 %. U dražších letenek nebo prozákaznických bank jsou cenové rozdíl značně markantnější!

Nemá smysl tu dále pokračovat, výsledek vždy bude stejný. U kiwi.com nekoupíte levné letenky proto, že samo letenky neprodává, ale přeprodává. Ke konečné ceně si přidává přirážku, z které logicky žije a nemůžeme mu to mít za zlé.

Na Kiwi naopak nalezneme právě výše zmíněné varianty letů, které nikde jinde neexistují, ale ani to není úplná pravda. Nicméně spokojme se s výsledkem, že Kiwi je předraženým prodejcem letenek běžných aerolinií a asi nejlepším přeprodejcem letenek aerolinií, které nechtějí své letenky prodávat jinde, než na svých webových stránkách.

Situace je o to komičtější, když v médiích neustále čteme, jak chce být Kiwi na 80 % tras nejlevnějším prodejcem.

Aktualizace: bohužel ne všichni pochopili smysl této kapitoly, proto bych rád zdůraznil – není smyslem porovnávat Kiwi s Cestujlevne.com, ale poukázat na marketingové rozpory s tvrzením, že Kiwi vyhledává nejlevnější lety. K dementování všech komentářů připojuji výstup z porovnávače prodejců, na který nás upozornil čtenář přes Twitter.

Nejdražší letenky přes Kiwi.com

Tvrdý střet s irským Ryanairem?

Pár týdnů zpět jsem zaznamenal, že u Kiwi chybí letenky společnosti Ryanair, největší aerolinky Evropy v počtu přepravených cestujících, a při psaní tohoto článku je problém stále aktuální. Vzhledem k tomu, že nejsou dostupná žádná veřejná vyjádření, můžeme nad situací jen spekulovat.

Logickou úvahou však můžeme dojít k tomu, že Kiwi se samo nechce připravit o významné zisky na evropském trhu a proto musel přijít krok od Ryanairu. Ten zřejmě pohrozil brněnské firmě a ta přestala metodou screen scrapingu krást data a přeprodávat letenky této aerolinky.

Na můj dotaz co se děje, se mi bohužel nedostalo konkrétní odpovědi. Celá tato situace jen poukazuje na pofidérnost magie prodejce.

Vzhledem k velikosti trhu by mě zajímal propad tržeb, který se bude pohybovat v řádech desítek procent a nebudu daleko od pravdy, kdy díky velikosti Ryanairu může Kiwi přijít i o více jak 50 % na příjmech plynoucích z evropských letů.

Doplnění: k tématu dnes vznikl nový článek na webu zdopravy.cz.

Aktualizace (9/2017): Ryanair se znovu prodává, ačkoliv při ceně 259 Kč na webu Ryanairu jsou letenky na Kiwi za 393 Kč.

Závěr

Je legálně v pořádku i morálně správné, že letenky přes Kiwi.com zakoupíte dráže, než kdekoliv jinde. Nabízí totiž službu, kdy objevíte nové dostupné trasy, které jinde neexistují a za takovou službu se samozřejmě platí... Nebo snad ne? Co zkusit podobné projekty, třeba Azair.cz – je zdarma.

Je legálně správné mít obchodní podmínky, morálně špatné je mít je jaké jsou, tzn. nic z toho co marketingově slibujeme nedat a obrat vás o kompenzace plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004. Tady mohu jen dodat, že neznalost neomlouvá a zákazník Kiwi si za to může sám. I když bych asi rád znal názor nějakého právníka na tuto záležitost.

Dle mě není legální a není ani morálně správné okrádat lidi na poplatcích za zavazadla, která jsou již dávno v ceně.

Jedinou koupí letenky můžete přijít o desítky tisíc korun! Koupíte dražší letenku, zaplatíte za zavazadlo, které je zdarma a přijdete o kompenzaci až 600 €. Stojí to za to?

Máte zkušenosti s Kiwi? Kupujete přes ně letenky nebo používáte nástroj chytře jen k inspiraci? A pokud kupujete, budete kupovat i nadále? Napište do komentáře a šiřte článek dál.

Taky nemám s kiwi dobrou zkušenost. Při kupování letenky jsem špatně uvedl datum narození přítelkyně, takže jsem využil jejich možnost údaj za 10$ opravit, kdy jsem musel poslat scan občanky přítelkyně (vůbec nebyla nadšená). Odpověď byla, že si to mám sám opravit na letišti u dopravce a že poplatek si nechají, i když nic neudělali. Dopravce mi pak sdělil, že letenka je i tak v pořádku, takže úpně zbytečně vyhozené peníze a zbytečné plašení, protože kiwi má evidetně pro všechny dopravce stejný formulář a získává tak údaje, které vůbec nepotřebuje. Druhá věc je, že letenka přímo přes easyJet byla asi o 15% levnější. Příště už fakt ne.

před 3 hod
furen

Ahoj Jirko, už proběhl checkin? Nebo se teprve chystáte? Já jsem jen začal mít trošku obavy z toho, aby Kiwi včas připravil checkin a nenastal problém na letišti. Díky.

Ok

Ok co?

Pre všetkých ktorí si nevedia rady s KIWI checkin v Ryanair - snáď pomože keď budete vedieť, že svoj let uvidíte keď zadáte číslo rezervácie KIWI z letenky do tejto emailovej adresy pred zavináč @hositojsmezasemy.com PNR číslo letu je na letenke. Vďaka tomu vám zobrazí Váš let a viete si utobiť checkin sami a nespoliehať sa na KIWI.

S letenkami sme si v Kiwi kupili aj sedala pred 4 mesiacmi, kludne som mohol urobit checkin ovela skor, vediet e-mailovu adresu, nemusel by som cakat ci mi spravy checkin kiwi...

Snad to niekomu pomoze aby predisiel zbytocnym nervom.

VELMI VELKA VDAKA PATRI PETROVI že sem tú adresu dal a my sme nemuseli vysoliť 2x 220EUR za checkin na letisku.

Mohu vědět důvod, který vás vede k tomu, kupovat lety s Ryanair přes Kiwi? Nebo obecně cokoliv přes Kiwi...

To je zase nějaká prdel.... zavináč @hositojsmezasemy.com :))))

furen

Mohl bych vědět, prosím, jak to funguje s tím emailem číslo rezervace KIWI@hositojsmezasemy.com? Do toho emailu se má něco psát? Nějaká žádost?

před 4 hod
Jan Čermák
  • (upraveno 2018-09-23T09:40:33+02:00)

Nemám s tím zkušenost, ale jestli jsem to pochopil správně, tak tohle je e-mailová adresa použitá k rezervaci u Ryanairu a s její pomocí se můžeš přihlásit do správy letenky a udělat si sám odbavení na webu Ryanairu, příp. dokoupit doplňkové služby. Tzn. jdi sem: https://www.ryanair.com/cz/cs/check-in, číslo rezervace je PNR Ryanairu který bys měl vidět na webu Kiwi a e-mail je čísloKiwiRezervace@hositojsmezasemy.com. Dej vědět jestli funguje a příště rezervuj přímo u přípravce, ušetříš.

Tak kiwi su pekne kurvy. To ze nedokazu urobit online checkin je jedna vec. Problem je ze oni sprava rezeraviu na nimi vygenerovany email, nie na zakaznicky email, tym padom si clovek nieje schopny urobil online checkin sam. Posledne som letel z Grecka a registracia bola spravena na email cislo_rezervacia@hositojsmezasemy.com , to som sa dozvedel az na letisku po zaplateni 55e poplatku za checkin. Zmrdi zasrani brnensky.

Vážený pane Petře, 10. července 2018 (před týdnem) jsem vzal rodinu na poznávací letecký zájezd (4 osoby) , směr Praha - Bergamo(10.7.2018), dále Bergamo - Charleroi (12.7.2018), a let domů z Charleroi - Praha (15.7.2018). Letenky do Milána zaslali v pořádku, obdržel jsem je dle instrukcí do mailu 10.7.2018. Ovšem dále letenky z Bergama do Charleroi jsem obdržel pouze 3 kusy. Na syna zapomněli :-((((( 36 hodin jsem řešil telefonování na českou podporu, kde nikdo není. Na maily v jazyce českém i anglickém nikdo nereagoval. Let se blížil a letenka pro syna nikde !!!! :-(((( Začal jsem tedy situaci řešit přes svého synovce, který je právě v Americe. Zavolal na amreckou podporu, kde to zvedla nějaká paní, omluvila se za vzniklé problémy a za 4 hodiny dorazila na mail poslední letenka pro syna. Evidentně na něho zapomněli, protože dostal sedadlo v 1 řadě do uličky (1C). Řekla jsem si OK, teď už si dají pozor a letenky z Charelroi nám zašlou včas a všechny. BLBOST !!! Preventivně neposlali letenku ani jednu !!! Opětovně jsem musel otravovat synovce, aby zavolal na americkou podporu. Zavolal, blbka se omluvila a letenky jsem dostal 6 hodin před odletem. SPOLEČNOST KIWI.COM MŮŽU DOPORUČIT POUZE "MASOCHISTŮM" !!!!! Já už nikdy !!!!!

Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • (upraveno 2018-07-16T22:33:21+02:00)

Jaký smysl má kupovat letenky přes kiwi.com, když je můžete kupovat rovnou přes web přepravce? Je dost obtížné vás oba za vaši hloupost litovat... tento článek tu visí skoro rok!

No jo, ty musíš být určitě chytrej jak Madam Merklová a hezkej, jak malovaný sáně, viď ???

Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jenom není blb jako ty.

Leonard

@Petr Petře, Madam Merkel má doktorát z fyziky, hovoří plynně pěti světovými jazyky a už 13 let řídí jednu z nejbohatších zemí světa. Ty si neumíš ani koupit letenky.

Ale přesto jí nebudeme adorovat, ne?

furen

Dobrý den Petře, mohl bych vědět, prosím, jak to funguje s tím emailem číslo rezervace KIWI@hositojsmezasemy.com? Do toho emailu se má něco psát? Nějaká žádost? Jaký je formát adresy před @?

S Kiwi.com mám velmi aktuální a velmi negativní zkušenost. Vše jsem popsal na svém fb blogu zde:

Budu rád, když to budete šířit dál a sdílet se všemi známými. Jejich praktiky jsou dost neurvalé vůči zákazníkům a bohužel zůstává jen u slibů z webu. Naše cesta na dovču se kvůli nim a jejich chybám zvrhla v šílenou hrůzu s nocováním na letišti v Miláně a s celkovým zpožděním 34 hodin. Vše hlavně kvůli jejich prvotní chybě, jejich pomoc byla takřka nulová, 14 hodin jsme čekali na nějakou odpověď a provolali jsme s nimi asi 3 hodiny. A zodpovědnost za to všechno? Téměř žádná, momentálně s námi přestali komunikovat. V článku se ale dozvíte všechny detaily... Pokud máte dotazy, ptejte se.

Kiwi jsou m*dky, co k tomu dodat. Snad jen to, ze clovek se zdravym rozumem by si od nich letenky nekoupil...

Já mám aktuálně naopak pozitivní zkušenost. Nehodnotím cenu letenky - kupovaná cca týdne před letem, vybíral jsem rozumný čas (tj. ne přílet o půlnoci nebo odlet v 6 ráno a aby nebylo třeba 10h na přestupu). Trasa Praha-Lisabon, návrat přes Milano 8.5., cca 3h na přestup. Protože 8.5. italové stávkovali,byl let zrušen (od kiwi mi přišlo info na email předem,ale byl jsme offline, takže jsem to nezaregistroval) - na letišti zjistím zrušení letu, na přepážce Easyjetu "very complicated" když zjistili že nechci do Milana ale vlastně do Prahy. Volám Kiwi, našli několik letů s příplatkem + 1 bez příplatku o den později, dokonce přímá linka, a to stávku mají jako důvod pro neuplatnění garance. Protože jsme byl offline tak všechno zaříili a zavolali mi zpátky kódy pro vyzvednutí letenky.

Kiwi.com se řítí do háje, nejspíše to tuší tak to budou teď chtít co nejlépe prodat. Všechny ostatní kecy o vlastní aerolince a revolučním algoritmu jsou nesmysl. Uživatelská podpora naprosto neschopná, odpovídají jako roboti a pokaždé někdo jiný.

Mimochodem pokud by si to četl potenciální investor (nebo i zákazník), tak je dobré vědět, že Kiwi ZAMĚSTNÁVÁ lidi, kteří mají v popisu práce , aby psali falešné pozitivní recenze na Trustpilot. Už jich stihli napsat skoro 10000, ne to fakt není překlep, Kiwi zaměstnává lidi, kteří už stihli napsat DESET TISÍC PODVODNÝCH RECENZÍ na Trustpilot. Pokud mi nevěříte, zeptejte se někoho, kdo má trochu zákulisních informací z firmy. A to s tím kokainem byla taky pravda.

Pavel Koláčný
  • Napsal 2 komentáře
  • (upraveno 2018-03-30T19:25:17+02:00)

Ahoj, moje zkušenost s Pelikánem.

Měli jsme zakoupené letenky z PRG přes EWR (stop 8 nocí) na Kajmanské ostrovy a zpět PRG pro 2 os. Cena obou letenek cca 33.000 CZK - přes Nový rok 2018. Bohužel jsme na let nenastoupili. U Pelikána dotaz na vrácení peněz - neměli jsme pojištění letenek, příplatek za nenastoupení na let ze zdravotních důvodů - neúspěšně, a cena za změnu termínu letu - nesmyslná cena. Tak jsme to zkusili napřímo u Delta Airlines - stačil vyplnit jejich formulář, údaje o bance a do 30 dní byli peníze za letenky (bez provize Pelikána 700 CZK) proplaceny - a to celé bez udání důvodu a bez pojištění letenek.

Samozřejmě, že jsme měli radost a hned si u nich koupili náhradní letenky v jiném termínu.

Avatar uživatele michaelp
michaelp

Tohle se přesně stalo mne. Letenka na MIA z Prahy s DL přes CPH ( 16 noci stop ), cena 67 000 Kč nemohl jsem nastoupit, začala nová série ordinace v růžový zahradě a Pelikán nechtěl nic vrátit. Kontaktoval jsem DL a taky vše vrátili a ještě doplatili 10 000 Kč ve formě bonusu aby jsem si u nich koupil další let. Ale ja ne. Koupil jsem let s AA

Pavel Koláčný

Šikovnej, tak hlavně jestli ta růžovka stála za to!

Já si s Kiwi koupil (na základě tohoto článku zjevně naposledy) letenky s Ryanairem a přišel mi od Kiwi mail, že jim mám dodat číslo občanky a její platnost, ať mě mohou odbavit. To jsem udělal, ale místo čísla občanky tam je tam nyná url odkaz na příslušnou rezervaci - to jsem tam mohl špatně zadat sám, ale vůbec si to nevybauji. Každopádně let je za 48 hodin od teď a na jejich stránkách píší, že to už odbavit nelze a musím to udělat na přepážce, což u Ryanairu stojí asi 1500. Přitom mám PNR, ale na stránkách Ryanairu mi to píše, že ho nemůžou nalézt. To se opravdu 48 hodin dopředu nelze odbavit?

Tak stačil 13minutový hovor se zákaznickou linkou (s nějakým Indem, v češtině o Velikonocích nefungují) a vyřešeno, ale stejně s nima už jezdit nebudu, nebo spíš budu více porovnávat, zda to nelze koupit u normálních aerolinek nebo přímo na stránkách aerolinek (mně vlastně jinak ani nevadí, že negarantovali přestupy, to je odvrácená strana levných letenek a chápu, že náhradní spojení v případě zpoždění je opravdu drahé, nicméně nemuseli by ohledně toho lhát. Když jsem to na jejich stránkách četl, tak jsem si samozřejmě četl, co o tom říkají přímo na stránkách, a tam je, že vrátí peníze, ale pokud se posunutí toho letu stane do nějaké lhůty (tuším 48 nebo 72 hodin) před odletem, tak člověka přeroutují - že to je jen do dvojnásobku ceny letenky by mě tedy z toho v životě nenapadlo.

bráchovi se stalo přesně to samé!! Taky mu neudělali Check-in (u letu s wizzairem) a musel si to udělat na letišti sám (a nechat tam litra). KIWI JSOU FAKT PĚKNÝ HA*OVÉ

Přikláním se k názoru, že kiwi.com patří mezi největší zloděje přes které jsem kdy koupila letenky! Už nikdy víc!

Kiwi uz nikdy vice.!!! Zrusili mi let a Kiwi vse porad jen prehazovalo na aerolinky. Hotel nezaridili, o nejaky kompenzaci se nikdo ani nezminoval. Navic v urcitou dobu uplne prestali komunikovat. Zaplatpanbuh za vstricny personal aerolinek na letisti ktery mi zaridil nove letenky.

přikláním se k tomu, že jde o podvod. Koupila jsem letenku, let byl zrušen a oni si chtěli nechat poplatek za rezervaci zrušeného letu!! Až po tom, co jsme řekla, že je to podle mě nelegální a dám to do televize, tak slíbili kompenzaci. Ted se třesu, koupila jsem s nimi více letenek na jiné lety a bojím se, jak to celé bude. Za mě už nikdy více!

kiwi.com jsou zlodeji

Já přes Kiwi kupovat a vnitrostátní let na Filipínách a vybrala jsem termín 13.3. a dám ruku do ohně za to. Po platbě mi však došla letenka s datem 23.3.,hned jsem se s Kiwi spojila, a však řekli mi, že jsem si chybu udělala sama a jedině si mám koupit nové letenky. Pomohla mi až aero linka Air Asia, kde mi za menší poplatek letenky změnili.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se mám obávat mého příštího letu. Letím 27.3. z Katovic do Milána. Máme koupeno celkem 6 letenek. Pokud si chceme vybrat sedadlo, připlatíme si. To bych brala. V ceně je příruční zavazadlo a prý on-line odbavení udělá za nás KIWI. Myslíte, že vše proběhne v pořádku anebo zůstaneme trčet na letišti?

Dobrý den, nemám s nimi zkušenost, ale na to on-line odbavení bych moc nespoléhala. Neumím si moc přestavit, jak vedou záznamy pro zaměstnance, kdy koho mají odbavit, při prodeji letenek v takovém množství, jak prezentují, ale nic není nemožné, třeba to opravdu běžně dělají. Další věcí je však to, že při on-line odbavení za Vás odsouhlasují, že jste srozuměna s podmínkami letecké společnosti a souhlasíte s nimi, mají takový souhlas od Vás? Jestli Vás on-line odbavili poznáte snadno, musí Vám zaslat palubní lístky. Pokud přijedete na letiště a v e-mailu palubenka stále nebude, odbaveni nejste. Pak budete mít 2 varianty, odbavit se on-line samostatně(pokud to ještě on-line půjde), nebo jít se odbavit na přepášku(pozor na čas kdy se check-in zavírá). Počítám, že jde o let s nízkonákladovkou, což znamená, žepokud půjdete na přepášku, za odbavení zaplatíte. Všechny informace najdete na stránkách letecké společnosti se kterou letíte, každá letecká společnost má svá pravidla.

Děkuji za odpověď. Budu se modlit, aby v pořádku proběhlo on-line odbavení a pak abych nemusela platit nic na letišti.

Šimon Zmátlo

Já jsem s kiwi několikrát letěl a vše proběhlo odbavení i ostatní věci v pořádku. Jak to tady čtu tak mi přijde, že občas něco zaskřípe a reklamace jim dělají problémy, ale nezapomeňte, že vyřizují miliony letenek takže 99% proběhne ok. Nebyl bych vystrašený. To by člověk nemohl vůbec nic.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Ale kvalita prodejce se pozná právě až v okamžiku když se děje něco nestandardního.

Avatar uživatele Alda
Alda

Ležel jsem s kiwi několikrát a vždy vše ok vč odbavení. Byl bych v klidu

Taky mám s Kiwi špatnou zkušenost a tím pádem nikdy více. Nesedí jim ceny, které nabízejí s aktuálně použitelnými letenkami. Nechají si zaplatit za přijetí rezervace, pak zjistí, že letenky nejsou, tak peníze vrací - jenže vrácení trvá 5-10 dní. Pro mne to znamená minus 3000 EUR (letenky do střední Ameriky pro 5 osob). Prý si mám vybrat jiný spoj, zaplatit další 3-4 tisíce EUR a teprve se uvidí, zda letenky volné budou. Pokud ne, tak už budu čekat 5-10 dní na vrácení 6-7tisíc EUR. Rezervovat nemůžou, zjistit obsazenost nemůžou. Nic nemůžou prostě. Přes Kiwi lze možná koupit letenku za 2 tisíce do Amsteru, ale spolehnout se na ně rozhodně nejde. Takže pokud člověk není milionář, Kiwi mu stopne peníze a tudíž pak člověk nemá ani na objednání letenek u jiné společnosti - v případě, že jde o zásadnější částky, jak jsem psala výše.

Dobrá dohra - peníze sice vrátili - ale o 2500 Kč méně !!!!!!!!!!!!! Zloději

Jaka je možné že objednám a zaplatím konkrétní letenku z Male do Colomba s odletem 9:25 a po zaplacení obdržím letenky s odletem 21,10 ??

Zarezervovala jsem si letenky, ktere jsem vsak po 5 minutach chtela stornovat , protoze byly o dost drazsi nez u dopravce. Do 30 minut mate pravo rezervaci zrusit. Jenze ! Jejich stranky nefungovaly a stale me informovali , ze zadnou rezervaci nemam. Samozrejme po uplynuti teto doby bylo jiz vse v poradku a ja jsem jiz nic nezmohla. Zadala jsem o zruseni. Bezuspesne takze ? Nejspis 7.000 v pr ... Diky za lidsky pristup !!! Jiz nikdy !!!

ahoj, nemáte někdo zkušenost se zavazadly - na potvrzení od kiwi mám jenom personal item a tvrdí mi, že carry on nemám, kontorlovala jsem všechyn svoje rezervace na stránkách jednotlivých aerolinek a všude by mělo carry on baggage být, můžu se na to spolehnout? Resp. může se vůbec stát, že je nějaká letenka bez klasického carry on kufriku (53x23x38)? Díky moc....

Načíst všechny komentáře

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 34 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…