Rodina na cestě

Letíte na dovolenou? Zjistěte si název CK před nákupem

23 komentářů
2017-08-17T11:54:22+02:00

V tomto článku vám prozradím malý trik, jak zjistit název pořádající cestovní kanceláře u vašeho zájezdu ještě před tím, než obdržíte smlouvu od jedné ze třech největších cestovních agentur (Invia, Dovolená a Travelportal). Proč názvy tají nevím, zřejmě ze strachu o ztrátu zákazníka. V zahraničí je přitom standardem, že i srovnávače ukazují název CK. To obecně dokazuje i nabídka německých CK na webu Dovolena.cz, kde jsou názvy vypsány.

K faktu proč netajit pořádající CK přispívá i to, že jsou ceny za zájezd konečné jak na portálu srovnávačů zájezdů, tak i přímo na stránkách cestovky. Ještě předtím než prozradím jak název zjistit, si řekněme proč to vlastně budeme chtít.

Proč je dobré znát CK před nákupem?

Jednoduše proto, abyste se vyhnuli nepříjemným problémům. Každoročně krachuje několik desítek CK, které jsou další a další roky zakládány stejnými majiteli a i přesto český zákon nedokáže těmto podvodným tunelům zabránit.

Dalším důvodem je vyhnutí se hrncovým zájezdům s CK TopFly s.r.o., která nabízí zájezdy do Turecka za zjevně podnákladové ceny. Pokud jste obrněni před praktikami prodejců, v ČR zažitých pod pojmem "šmejdi", zájezd si kupte. Počítejte ale s nucenou zastávkou na podobných propagačních akcích, které proběhly v médiích.

Bude se vám také hodit portál www.hodnocenicestovek.cz.

Kde zjistit název CK u Dovolena.cz

Pokud budete chtít zjistit název pořádající CK při nákupu na www.dovolena.cz, proklikejte se na konečný objednávkový formulář u konkrétního zájezdu. Zde klikneme na tlačítko "všeobecnými obchodními podmínkami" a v novém okně vidíme smluvní podmínky pořádající CK.

Kde zjistit název CK u Travelportal.cz

Situace je naprosto totožná s předchozím postupem. Znovu vybereme konkrétní zájezd, dojdeme až ke konci objednávkového formuláře kde se vyplňují jména a klikneme na "Souhlasím se všeobecnými podmínkami". V novém okně sjedeme až na konec smlouvy, kde je napsán název CK.

Aktualizace pro Travelportal: CK zjistíte také najetí myší na modrou ikonku.

Kde zjistit název CK u Invia.cz

Pokud si někdo lámal hlavu s tím, jak informaci o pořádající CK řádně schovat, tak tomu bylo u největší české agentury Invia. Zde si vybereme zájezd a zcela nelogicky sjedeme na konec stránky do oblasti tzv. patičky webu. Zde mezi klasickými informacemi hledejte tlačítko o dvou písmenech "CK". Následně nás čeká 30 vteřin trpělivosti, kdy se postupně proklikáme 3 stránkami, které jsou schválně javascriptem zdržovány. A vuala, známe název.

Upřednostňujete individuální cestování? Aktuálně lze využít levných letenek na Krétu.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

23 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.