Jak a kde vyhledat nejlevnější letenky nejen po Evropě?

Ožehavá otázka, na kterou spoustu našich čtenářů hledá odpověď. Rozhodli jsme se vám proto pomoci a podělit se s vámi o několik našich tipů, které vám zaručí levnější letenky. Neslibujeme, že z vás bude profík přes hledání akčních letenek, k tomu je potřeba víc času, než pár minut u tohoto článku, ale zcela jistě vám pomůžeme odpovědět na otázku: Kde najít nejlevnější letenku, pokud mám vybraný termín a (nebo) destinaci?

Nejlevnější letenky jsou mimo svátky a prázdniny

Ještě než se vrhneme do samotného hledání letenky, je nutné si něco říci k zákonům levných letenek. Pokud nutně potřebujete letět o letních prázdninách, vánočních svátcích či prodloužených víkendech, počítejte s vyšší cenou. Konečná částka může být i o 100% vyšší, než kdybyste si například vybrali termín od úterý do čtvrtka v měsíci říjnu.
  • Letní prázdniny v letectví začínají datem 1. 7., plánujte proto svou cestu tak, aby váš odlet byl před 30. 6. a ušetříte. Při návratu na termínu tolik nezáleží.
  • Vánoční termíny je vhodné plánovat na odlet nejpozději 17. 12. a dříve. Přílet pak směřujte mezi 27.-31.12. k dosažení nejnižších cen. Po Novém roce je cenové peklo!
  • Zjistěte si také státní svátky v cílové destinaci, i takové dny vám mohou prodražit nejen letenku.
Standardní ceny letenek z Evropy do USA přes letní prázdniny se pohybují v rozmezí 18 - 25 tisíc korun. Stejnou částku očekávejte i v případě vánočních termínů pro jihovýchodní Asii. Stačí však posunout termín letu o měsíc a jste na cenách mezi 12-15 tisíci korunami.

Jak na levné letenky po Evropě?

Procestovat Evropu můžete doslova za babku nejen po zemi a železnici, ale také vzduchem. V případě letecké dopravy po Evropě nemá smysl cestovat na vzdálenější letiště kvůli cestě do "všedních metropolí", mezi ty se řadí například Londýn, Miláno, Řím či Paříž. Smysl trmácet se například do Berlína, Krakova či Budapešti má v okamžiku, kdy máme v plánu letět do netradičních a méně dostupných destinací jako je Malta, Kypr, Kanárské ostrovy, Maroko a jiné (v Praze není dostatečná konkurence na těchto trasách nebo zcela chybí letecká spojení).

V drtivé většině platí, že nejlevnější letenky po Evropě zakoupíte s nízkonákladovými aerolinkami. Kam lze letět přímým letem z České republiky na palubách těchto společností, naleznete na naší přehledné letové mapě, kterou jsme speciálně připravili pro naše čtenáře.

Platí pro sezónu 2017/2018 a můžete ji volně šířit. Tuto mapu si můžete stáhnout také ve vyšší kvalitě v pdf.

Mapa letů dříve:

Proto pokud chcete letět do jedné z výše uvedených destinací, vyhledejte si nejnižší ceny na stránkách konkrétní letecké společnosti. Průměrné ceny se pohybují mezi 1 až 3 tisíci korunami.

Krok za krokem jak dosáhnout nejnižší ceny

1) Zjistěte si, jaké aerolinky létají do vaší destinace.

2) Otevřete si webové stránky všech daných aerolinek a zadejte termín cesty + vaší destinaci.

3) Porovnejte ceny. Porovnávejte také v dalších termínech, abyste získali přehled o ceně.

4) Vámi nalezená nejnižší cena je skutečně nejlevnější cenou na trhu, kterou lze na konkrétní lince aktuálně získat.

5) Rezervujte letenku nejlépe v časovém předstihu 1-3 měsíce do odletu.

Pokud naleznete cenu, která je nižší než zde níže uvedené příklady, zpáteční letenku bez obav zarezervujte. Jedná se o dlouhodobě nejnižší cenový strop, který na našich stránkách doporučujeme.

• Londýn, Řím, Miláno, Benátky, Brusel, Eindhoven - 1.500 Kč
  • Paříž, Amsterdam, Anglie (mimo Londýna), Německo - 2.500 Kč
  • Nantes, Bordeaux, Istanbul, Tel Aviv, Barcelona - 3.000 Kč
Přečtěte si také: Tip: Obvykle jsou nejnižší ceny k dostání 4-6 týdnů před odletem. Jediný EasyJet jde taktikou kdo dřív přijde, levněji letí.

Porovnejte letenky všech nízkonákladových aerolinek na 1 kliknutí

Vzhledem k tomu, že nejlevnější letenky u nízkonákladových aerolinií zakoupíte přímo na vlastním webu, vznikly různé portály, které vám umožní porovnat ceny napříč všemi aerolinkami. Nemusíte tak kvůli letence do Londýna nutně procházet web Ryanairu, Wizzairu a EasyJetu. Stačí využít jeden z následujících vyhledávačů a po jednom kliknutím mít všechny výsledky. V naší redakci jsme si oblíbili tuzemské projekty airixo.com a azair.cz. Další zdařilé projekty vyhledávající nejen letenky low-cost dopravců jsou skyscanner.cz, rome2rio.com či trochu oldschoolová desktopová aplikace azuon.com.

Výhodou využívání těchto programů je především snadná možnost kombinování dopravců. Naleznete tak například let Praha - Londýn - Island nebo Praha - Brusel - Porto za velmi nízké ceny. Jednoduše zvolte cílovou destinaci, počet přestupů a nechte se inspirovat.

Je důležité znát dlouhodobě průměrnou cenu letenky!

Není možné rozhodnout, zda daná letenka je či není výhodná, pokud jí nemůžeme s ničím porovnat.

Kdy je nejvýhodnější rezervovat letenku?

Odhadnout správnou dobu nákupu není vůbec jednoduché. Obecně platí, že při cestách po Evropě je ideální doba k nákupu v rozmezí 1 až 2 měsíců před odletem. Pokud budeme cestovat mimo Evropu, tak zde se optimální čas posouvá na 2 až 3 měsíce do odletu. V případě exponovaných časových období (část 1.) letenky kupujte klidně s 10 měsíčním předstihem.
  • Některé letecké společnosti sledují váš pohyb na jejich stránkách a uměle navyšují cenu. Vymažte si proto před nákupem cookies z prohlížeče, ve kterém je zaznamenán váš pohyb.

Avatar uživatele jan

diky za novou aktualni mapku :)

Avatar uživatele f.martinu

Dobrý den, díky moc na Vaše stránky. Jen jsem si všiml, že na mapce není trasa Brno-Londýn Luton (Wizzair). To víte, tato trasa byla před pár lety mým prvním letem.

Zdravím, nešlo by prosím přidat do mapky i Bratislavu? Vím, že neleží v ČR, ale pro obyvatele džungle na východ od Prahy, které se říká Morava, je to poměrně užitečné letiště (narozdíl od toho místního). ;) Sice ne tak moc jako to vídeňské, ale co už. :)

Avatar uživatele segara

Dobry den chceme letet v cervenci do italie muzete mi poradit kde sehnat letenky abych mohla platit pres benefity?

Avatar uživatele jan

ahojte, bude zase nova aktualizovana mapka? :)

Avatar uživatele jitkajet

Dobrý den, můžete mi poradit koncem února na Pukhet nebo BK a zpet za měsíc. Objevují se mi o 2000 vyšší ceny než loni a stále se mi ukazuji nabidky na královně a ne na cestujlevne. Děkuji. Naposledy jsem byla od Vas Fort de France. Skvělé!

Avatar uživatele libuse.kottova

Dobrý den, potřebovala bych letět koncem října,popř. zač. listopadu do Beninu (záp.Afrika). Přestup bude nejspíš v Paříži nebo v Bruselu. Poraďte,prosím, kde hledat levnou letenku. Děkuji Líba

Avatar uživatele sylva.oplustilova

Dobrý den,je možné sehnat letenku z Vídně do San Fransicka a odlet z Los Angels do Vídně za cenu kolem 11 tisíc?Díky Sylva

Avatar uživatele Dan

Dobrý den, potřeboval bych na říjen 2 letenky na Filipíny. Poradíte mi? Odlet ale jen z Prahy

Avatar uživatele jtiti

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s letovou společností Tripsa? Nějak jsem nepochopila jak si mám rezervovat zavazadlo (kufr do 15kg). V hlavní nabídce není možnost. Musí se tak učinit až po odeslání rezervace. Potřebujeme let do Řecka.. nevíte s kým nejlevněji. Díky za info

Nekupovat přes někoho, kde nevím co dělat :) http://letenky.cestujlevne.com a pokud je let s aegean, tak se dokoupí po rezervaci u nich na stránkách.

Avatar uživatele jana.slk

Dobrý den, máme s přítelem nečekaně volno prvních 14 dní v červnu a napadlo nás, udělat si výlet po Evropě, něco jako Londýn-Amsterdam-Paříž-Barcelona-Řím. Myslíte, že je reálné sehnat v této době akční letenky? Předem moc děkuji

Avatar uživatele Vera-27

Super článek. Velmi užitečný pro začátečníky. :-) Začátkem září potřebuju být v Olbii na Sardinii (přesný termín mám, ale dá se jeden dva dny posunout). Preferuju přímý let, který z Prahy v tuhle chvíli nikdo nenabízí. Z okolních letišť s přímým letem vychází nejlíp zpáteční Berlín (6 231 Kč) a Bratislava (6855 Kč), pak Vídeň plus mínus kolem osmi tisíc). Podle toho, co jsem si přečetla je zatím na rezervaci brzo a vyplatilo by se počkat nejmíň do začátku června - Souhlasí? A dotazy: Dá se tedy počítat s tím, že ceny ještě půjdou dolů? Existuje možnost, že některá nízkonákladovka přece jen nabídne přímý let z ČR?

Avatar uživatele pacakova

Dobrý den, mapka je uplně super! CHci se zeptat, jestli s Pegasusem jde provádět online chck-in. Nutí mi to check in na letišti za 15 EUR za osobu a nevím jak to obejít. Díky

Dobrý den Katko, momentálně cesta jak obejít placený check-in není.

Avatar uživatele japonec

Na kypr letet s kym ? dekuji

Avatar uživatele Evita

Dobrý den ráda bych se zeptala kde a kdy je čas na hledání letenek do Thajska chceme letět příští rok v únoru.Díky za info.

Avatar uživatele lukas

Dobrý den, aktuálně jsou za zajímavou cenu letenky 12,5k s Qatar Airways (lety s A380) z Budapešti - příklad rezervace, jinak samozřejmě doporučujeme sledovat náš web a vyčkávat, zda se za podobnou cenu něco nevyskytne i z Prahy. edit: můžete využít také stále platnou nabídku letenek s Air China za 10.990 Kč, odlet z Budapešti, návrat do Vídně - kalendář termínů

Avatar uživatele dma

U trasy Praha - tel Aviv vám chybí nízkonákladová aerolinka UP (odnož El Al).

Avatar uživatele Jarka43

Potřebuji sehnat letenky do Soulu odlet 14.- 16.9.2015. Poradíte někdo? Jsem v tomto absolutní začátečník.

Avatar uživatele petramonaghan

Dobrý den, chci překvapit manžela letenkou do Izraele. Můžete prosím poradit? Děkuji, Petra

Dobrý den, letenky prodává např. wizzair.com s malým příručním zavazadlem. Jinak klasické letenky přes http://letenky.cestujlevne.com

Avatar uživatele evabedlanova

Dobrý den, Hledam letenky do Lisabonu, ci Porta na rijen. Na Vasi mile mapce jsem se utvrdila, ze letenky cca za 3000 asi nesezenu. Mate nekdo nejaky napad/zkusenost?

Z Berlíná se létá za 50€ přes Ryanair.com

Avatar uživatele simfle

Nebo z Zprahy do Bruselu a Z Bruselu do Lisabonu/Porta...

Avatar uživatele sedlakmich

Dobry, den hledam levne letenky do Centralni ameriky. (panama, costa rica, nicaragua). Pred tydnem jsem nasel za 16k ale nez jsem zareagoval bylo pozde. Nejaky tip kdali se na tyto letenky nekdo specializuje. Dekuji Michal

Avatar uživatele russellcz

Dobrý den, příští rok o prázdninách (červenec-srpen) plánujeme 3-4 týdny v Kanadě (cestovat z východu na západ či opačně). Máte radu, jak najít levnější letenky, kdy rezervovat a kam a odkud letět (Vancouver, Toronto)? Děkuji, Ondra

Avatar uživatele bogeyteam

Ahoj, dá se sehnat letenka z Prahy do Atén teď v září pod 5 tisíc? Ideálně kolem 12. tam a 19. zpátky :)

Avatar uživatele greenwork

Ano, určitě, dokonce i za mnohem méně. Air Berlin se subsidiárkou Air Luftfahrt nabízejí přímý let z Vídně, odlet 10. září v 11:30 a přílet 18. září v 15:45 v ceně 2 515 Kč na osobu. Kabinové zavazadlo zdarma, 23kg za poplatek 407 Kč. Celková cena tedy 2922 Kč na osobu. (airberlin.com)

Avatar uživatele greenwork

Už ani nevím, co to píšu za nesmysly, omlouvám se. Odlet z Vídně 10. 9. v 11:30 a odlet z Athén 18. 9. ve 14:25. Doporučuji jednat rychle. P. S. Zpáteční jízdenka Praha > Vídeň se Student Agency (autobus Fun & Relax) za 540 Kč na dospělou osobu. Celková cena tedy i s touto dopravou 3 462 Kč.

Avatar uživatele greenwork

A nebo ještě jedna alternativa. Parkování od 1200 Kč na 8 dní u letiště. (http://www.parkovani-letiste-viden.cz/)

Avatar uživatele bogeyteam

Dík. To zní dobře, ale ten návrat dřív než 19. nestíháme... Odlet by až takový problém nebyl. M.

Avatar uživatele AndreaJanotova

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na letenky na Tenerife. Chtěli bychom letět na konci září. Kdy je prosím nejlepší koupit nejlevnější letenky. Děkuji

Avatar uživatele DAQVA.K

Dobry den,chtela bych letos letet na dovolenou na ostrov Tenerife,poradtte mi prosim ,kde sehnat vyhodne letenky.Dekuji KAHOUNOVA

Avatar uživatele Miki.z

Dobrý den, Rád bych odcestoval na Taiwan vidět Čínský Nový rok. Prázdniny na Taiwanu jsou od 8.února (pondělí) až po 12. února (pátek) 2016. Chtěl bych se zeptal, kdy je nejlepší koupit letenku. Děkuji za odpověd.

Avatar uživatele marketazavodska

Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat, jestli letenky do Thajska kupovat teď nebo ještě počkat? Chci letět v říjnu a furt nevim jestli ještě chvilku nepockat. Připadne existuje nějaký odkaz na lety specializované na Thajsko? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den, říjen kupujte - https://www.cestujlevne.com/top-akce-na-letenky-do-thajska-indonesie-aj-11-590-kc/

Avatar uživatele beckovalucka

Dobrý den, už mi z toho jde hlava kolem, tak poprosím o radu.. potřebuju se co nejlevněji dostat do Osla, abych stihla let 31. srpna 2015 v půl 5 odpoledne. Je mi jedno, kolikrát budu přestupovat a jsem schopna letět i odjinud než z Prahy. Nějaký tip? Děkuji, Luci

Avatar uživatele marketabartonickova

Podívejte se na letenky RyanAiru z Krakova/Wroclawi nebo Wizzairu z Katowic. Jen pozor, v Oslu jsou dvě letiště, tak ať vám přejezd mezi nimi nevyjde dráž než letenka.

Avatar uživatele novakova.aneta

ahoj, potřebovala bych poradit s letenkami do Paříže. Mám je uhrazené, letíme přes Transavia. Když si chci udělat online check in na jejich stránkách, háže mi to pořád na "doplnění" výletu (complete the trip)a nedostanu se k letenkám. Pořád mi to nabízí další tipy - výběr sedadel, zavazadla atd. Ve výběru sedadel je však poplatek - za jedno 4Euro...to jako musím zaplatit další poplatek 16Euro? Cena sedadla není v ceně letenky? nechápu :)

Avatar uživatele poesinka

Cena sedadla je vždycky v ceně letenky. Je pokud by sis chtěla vybrat nějaký speciální tj. ne, co ti přiřadí, tak si musíš zaplatit.

Avatar uživatele renita21

dobry den poradte mi prosim letenku zpatecni Z Birminghamu do CR cenu max od 1500 do 2000kc

Dobrý den, létá pouze easyJet.com - pro nižší cenu postupujte podle návodu https://www.cestujlevne.com/reklamni-kod-sleva-easyjet/

Avatar uživatele koblich11

Dobry den prosim poradte mi nejlevnejsi letenku na Pulu Chorvacko . nebo nekam max 4 dny do 1200kc max 1500kc

Avatar uživatele hanixov

najdi si na jizdomatu spolujizdu a mas to za uvedenou cenu +-, letadlem tezko.

Avatar uživatele ondrej.sedlecky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné někde nezadat cílovou destinaci, ale jenom datum odletu a příletu a cenové rozpětí a vybrat si pak z nabídek, kam poletím? Děkuji a přeji pěkný den

Dobrý den, umí to azair.com, ale přehledněji airixo.com ;)

Avatar uživatele lucky49

Dobrý den, je možné nějak na airixu, nebo jinde kombinovat lety tak, aby byly jakoby zahrnuty mezipřistání? Myslím to např. tak, že chci letět na Srí Lanku a z centrální Evropy jsou cenově daleko výš než např. z Emirátů, přičemž do Emirátů se už dají slušné sehnat z centr. Evropy..existuje nějaký trik?:) děkuji!

Avatar uživatele pokorna.monca

Ahoj Dave,kdy a kde nejlip seženu letenky konec září na Sardinii. Nejlíp tak do 3000,- Děkuji za radu.M

Z Bratislavy Ryanair nenabízí pro tebe vhodné letenky?

Avatar uživatele englischova

Má někdo zkušenist s letošním odletem z Frankfurtu z letiště na super last minute?Radi bychom s přítelem nějakou exotiku kolem 25.8.Díky za rady a postřehy)!

Avatar uživatele cali

Už to tu někdo řešil, je to nesmysl, nekoupíš tam nic jiného než nabízejí běžné portály. Takto se cestovalo před 20 lety...Vím, o čem mluvím:)

Avatar uživatele vlasakova.ter

Ahoj, díky za článek. :-) Přecijen se zeptám - Kdy je nejvýhodnější koupit letenky na Madeiru? Chystáme se tam s přítelem, a je nám úplně jedno kdy... Jen se nám nelíbí momentální cena, která se motá kolem 10.000, když jsme za to byli až na Maledivách :X Nějaké tipy prosím? Předem moc díky :))

Ahoj Terez, s Madeirou je to trochu složitější - inspiraci najdeš zde https://www.cestujlevne.com/akcni/evropa/portugalsko/madeira/ Spíše se jedná o LM.

Avatar uživatele vlasakova.ter

Ahoj Davide, děkuji za odpověď. Jak je možné, že jsem si tohoto LM nevšimla? :-( Ani toho předchozího. Vy nedáváte všechny destinace na hlavní stránku, nebo jsem jen byla slepá? :-)

Avatar uživatele Ladva

Zdravím! Kterak se, prosím nejlépe dostat na katalánské letiště Reus, v termínu od cca 17.- 30.9. ve čtyřech lidech, z toho jeden vozíčkář? Nevíme si rady - moc děkujeme!

Dobrý den, na Reus se příliš nelétá. Takže je lepší zvolit letiště v okolí.

Avatar uživatele filip.adamec9

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na nejlepší a zároveň nejlevnější cestu z Prahy do Nice?Někdy v období 29.6. – 11.7. Díky za odpověď :)

Letět z okolních letišť přímo do Nice, nyní už ceny neočekávejte nízké.

Avatar uživatele lover.lover

Ahoj, v červenci nebo srpnu plánujeme ve čtyřech vyrazit na cca 4 až 6 dní do Říma, Bari nebo Neapole a zatím nejlíp mi vychází Řím od 15. do 19. července za cca 1900,- pro jednoho u EasyJetu. Máme to brát a nebo ještě zkusit počkat? A ještě jeden dotaz, do říma by jsme tenhle den měli přiletět cca ve třičtvrtě na 11, není v tuhle dobu problém dostat se z letiště a zapsat se v hotelu (popř kempu o kterém uvažujeme). Za radu moc děkuji

Avatar uživatele lukas

Ahoj Tomáši, na červenec snad ani lepší cenu nelze očekávat. Doprava z letiště Fiumicina funguje i po půlnoci. V kempu bych 24 hodinovou recepci nečekal, v klasickém hotelu snad ano. Sám bych raději volil dražší dopolední let, cenový rozdíl je jedna pizza :-) Takže 14.-19. července :-)

Avatar uživatele pavlina.kostihova

Ahoj, v srpnu chceme letět s kamarádkou do Londýna, tak jsem se chtěla zeptat, na kolik by vyšla letenka (+zpáteční) z Prahy? Předem děkuji za odpověď. :)

Avatar uživatele jana.mynarikova

Poprosim o tip na zpatecni letenky Peking Praha. Odlet z Pekingu 8.7. a navrat 12.7. Moc dekuju

Dobrý den Jano, podívejte se na ctrip.com - čínský prodejce s lokálními cenami ;)

Avatar uživatele hrosonaut

Ahoj nevíte kde koupit co nejlevnější letenku do Alicante a nebo Valencie ve Španělsku. Nemusí to být z Prahy ale klidně z Vídně Drážďan a tak. Díky Karel

Avatar uživatele ivanachalupy

Já lítám se SmartWings :-)

Avatar uživatele vavrikova.pavla

Já lítám do Alicante s Ryanair z Norimberka :)

Avatar uživatele karczmarczykova

Ahoj, chtěla bych letět na Mallorcu z Česka, Slovenska po případě Rakouska v termínu kolem 20. 6. - 28. 6. Jak to bude vypadat s cenou? Chystají se ještě nějaké hurá akce za pár stovek nebo to už nepůjde v lepším případě pod 5 tis. Pokud máte i nějaké tipy moc díky. Lenka

Avatar uživatele machovasarka

Ahoj, s přítelem se chystáme v říjnu do USA, konkrétně Key West. Je lepší koupit letenku zpáteční do Miami (loni jsem za ni platila Praha - Miami 18000(zpáteční)) a tam odsud nějakým způsobem na Key West? Nebo nějaký tip přímo na letenku na Key? Moc děkuji:-)

Ahoj Šárko, minimálně přímo na Key West je to za 17tis. http://bit.ly/1HMfQnd :-)

Avatar uživatele semberova.lenka

Dekuju za super informace, vyuzila jsem je uz nekolikrat :-) Asi sem ta otazka uplne nepatri... Ale myslite, ze staci 1 hodina na prestup na letisti v Hamburku? Nikdy jsem tam nebyla. Videla jsem sice planek letiste, ale stejne si to nedokazu predstavit. Letim trasu Praha-Hamburk-Lisabon, ted v cervnu.

Ahoj Lenko, ty letenky jsou na jedné rezervaci - nebudeš odbavovat zavazadla? Poté bude hodina dostačující.

Avatar uživatele semberova.lenka

Ahoj, zavazadla odbavovat nebudu, budu mit jen prirucni. Jsou to ale dve letecke spolecnosti: German Wings (Praha-Hamburk) a Ryanair (Hamburk-Lisabon)....

Avatar uživatele marekpyszko

Praha-Hamburk jsem jel autobusem z Prahy za 25€ (meinfernbus), jinak letiste neni velke.

Avatar uživatele semberova.lenka

Dekuju moc za tip! Asi to risknu letadlem a snad stihnu prestup :-)

Avatar uživatele AdrianaH

Ahoj, mame v planu let do miami v rijnu 2015. Loni byly ceny v lete i pod 10tisic. Prosim o nazor, kdy se nejvic vyplati nakup letenky, jestli cekat a zda muzeme ocekavat i ted tak vyhodne ceny letenek. Diky moc

Ahoj Adriano, dlouho jsem MIA pod 10tis. neviděl, aktuálně kombinace NYC+MIA za 10tis., ale je nutné se přesunout po vlastní ose mezi městy, což je obyčejně +2tis.

Avatar uživatele pokorny.j86

Ahoj kluci chtěl bych se optat ,chtěli bychom s partou letět cca 8lidi ,kamkoliv kde bude teplo 20 C ale mužeme jen cca od 10.12 do 22.12 a cenna letenky do 6000,- poradíte děkuju

Avatar uživatele libor.leikep

Ahoj, super článek a mapka, potřeboval bych poradit s cestou na Azory, našel jsem letenky asi za 5500 kc, je to dobrá cena? je to na termín 1.7.-10.7. Hamburk-Lisabon-Ponta Delgada a zpět, neměl bys Dave nějaký tip a radu? předem díky

Snad jen ještě zakoketovat nad termínem https://www.cestujlevne.com/diskuze/viewtopic.php?p=14449#p14449 :-) Ale jinak se s Azory takhle moc dělat nedá. Šel jsi na to správnou cestou. Nezapomeň tedy, že pokud poletíš z LIS máš nárok na další letenky zdarma - https://www.cestujlevne.com/zpatecni-letenky-v-ramci-azorskych-ostrovu-zdarma-0-kc/

Avatar uživatele janouskovalenka

Chtěla bych se zeptat, které nízko-nákladové let.společnosti létají z Prahy do Dubaje? Hledám levné zpáteční letenky v termínu 5.3.-19.3.2016. Protože z Dubaje letíme do Manily. Druhá možnost je, že bychom letěli z Manily do Santiaga de Cuba (a nebudeme se vracet přez Dubaj do Prahy, ale přez Kubu do Prahy). Jde to? Přídně jakýkoliv jiný stát v Americe s návratem do Prahy. Jak zjistím jaké jsou přímé lety z Dubaje a z Manily a od jakých let.společností? Předem děkuji L.

Ahoj Lenko - létat bude Flydubai, Smartwings a Emirates. Ceny půjdou určitě dolů, budeme informovat.. Pro RTW tipy mrkni sem - https://www.cestujlevne.com/prava-cesta-kolem-sveta-z-prahy-sestav-si-sam-27-893-kc/

Avatar uživatele janouskovalenka

Ahoj Dave, ok, dík. Ještě jsem našla, že se dá letět z Puerto Rica do Osla za 4.500 (když je akce - teď je akce na prosinec 2015). Ale letenka z Manily na Kubu je tak za 20tis. Budu plánovat cestu Praha - Dubaj, Dubaj - Manila, Manila- Portoriko, Portoriko - Oslo, Oslo - Praha.

Avatar uživatele wykky3

Čau Dave, neporadil bys mi kde sehnat letenky za dobré ceny do Thajka? Chci tam letět v září, to už je nejvyšší čas na koupi letenek, ne? díky :)

Ahoj Naty, aktuálně září bez akce.. Jedině říjen https://www.cestujlevne.com/letenky-do-bangkoku-a-jakarty-v-komfortu-11-962-kc/ Ale klidně vyčkej, stále je čas.

Avatar uživatele ungelt.invest

Dobrý den, též poptávám letenky do Thajka ( Phuket),ale nejlépe nejdříve dva dny v Singapuru, termín červenec. Neřeším ani tak cenu, jako vlastní neschopnost hledání:)

Avatar uživatele maso_x

Ahoj kluci...zvažujeme návštěvu (autem x letecky) Černé Hory...ceny letenek se pohybují nejméně na úrovni 5000 Kč/os. (Serbia air)...napadá vás nějaká lacinější eventualita? Díky moc za pomoc! M

Avatar uživatele kamc0

Ja som bol minuly rok autom, odporucam :) po ceste je naozaj vela miest, kde sa oplati zastavit :) Dubrovnik, Mostar, Krawica atd :)

Avatar uživatele nemam

Ahoj, jde letět Norimberk-Skopje okolo 1000 Kč zpáteční s Wizzairem. Třeba by ti to pomohlo, my takhle letíme.

Avatar uživatele Janina678

Ahoj. Neviem kde presne v Cesku si, ale ak nemas daleko do Viedne, tak Montenegro Airlines z Vie do Tgd (Podgorica) spiatocny bez prestupov 220 Eur.

Avatar uživatele verunka.mat

Máte někdo tip, jak se co nejlevněji dopravit na konci srpna (24., 25.) do Marseille? Díky moc :)

Avatar uživatele kristyna.vanickova

Nějaké doporučení na letenky na Erasmus do Řecka? (Athény, Soluň) Odlet srpen/září 15, návrat únor 16. Jde mi především o to, že potřebuji zavazadlo alespoň tak 20 kg. O spojích z Bratislavy s Ryanairem vím.

Tak krom letů z Prahy nic https://www.cestujlevne.com/letenky-z-prahy-do-zimnich-athen-2-649-kc/

Avatar uživatele lukas

Určitě skoč po letenkách od Aegeanu, momentálně mají slevu 20-40 % na mezinárodní lety podle období.

Avatar uživatele tallboy1

Kamarád co bydlí v Soluni líta do čr přes Budapešť s wizzairem a pak se student agency busem do prahy. Cenově se dostane klidně na 800kč za oneway. Za kufr by sis ale asi dost připlatila :-/ Jen pro info jezdí i pravidelná levná autobusová linka přímo Praha > Thessaloniki ale to je asi jen pro "gurmány" :)

Avatar uživatele Martin Klaus

Můžete mi prosím poradit jak nejlépe vyhledat levné letenky do Egypta? Díky

Avatar uživatele mardrom

Nějaké tipy na levné letenky do číny? Termínově od března do května. díky

Avatar uživatele sai.augustin

Nejake tipy na vyhledavani letu po USA? Prijdou mi vsechny ty ceny stejny, rozdil casto dela jen mena :D A nic extravyhodnyho :P

Avatar uživatele obermajermarek1

Azuon! To je to co už několik týdnů hledám a nemohl jsem to najít :D Díky! :D

Avatar uživatele whisky55

Dobrý den, můžu se zeptat jak nejlevněji do thajska ? popřípadě jaké aerolinky tam létají. Díky moc

Avatar uživatele Vendy

Dobrý den Martine, k zodpovězení Vašich otázek Vám pomůže nahlédnutí do historie našich příspěvků s letenkami do Thajska -> https://www.cestujlevne.com/akcni/thajsko/. V jakém termínu byste rád cestoval?

Avatar uživatele cjindriska

Ahoj, poradíte někdo por favor:) nějaký levnější přesun z Prahy nebo okolních letišť (Mnichov atd.) do Peru (Lima...)? díky moc P.S. musíme letět o prázdninách v červenci:(

Tady žádná rada není :D berte co nabídne rez.systém.

Avatar uživatele fs3991

Zdravim, z Ceska do spanelskeho Madridu nizkonakladovky vubec nelitaji? Mate tip na nejaky dobry spoj? Diky

Avatar uživatele Vendy

Ahoj File, nelétají, musel bys z Prahy s Ryanairem do Bruselu a odtud do Madridu -> http://bit.ly/1wAeiUI nebo zakoupit letenku z Bratislavy do Madridu s Ryanair -> http://bit.ly/1wAeyTU a pro cestu do Bratislavy využít Eurolines, Student Agency nebo ČD.

Avatar uživatele z.zajickova

Díky za článek.Kdyby jsi to mohl takhle zpracovat i pro Brno, bylo by to skvělé. Děkuji.

Avatar uživatele vera.chva

Ahoj, muzu se zeptat, s jakou spolecnosti se da nejlevnejsi dostat do Maroka, nejlip do Marrakeshe? A co je dobra cena :) Potrebujeme cca na 5 dni brezen/duben. diky moc

Avatar uživatele davi1

prosim Dava od radu jak nejlepe v BREZNU do Warsavy, klidne kombinace vlak-letadlo-bus...je to bida!!!dekuji

Polskibus.com a Simpleexpress.eu poptávku neuspokojí? :O

Avatar uživatele davi1

poptavku...potrebovali bychom tam byt tak nejako okolo 14h odpoledne abychom stihli odletet do LONDONA, a ta cesta pres noc busem nic teda moc...:-D

Avatar uživatele tvrabec

já jel euronighthem přímým s tím že jsem si zaplatil i lůžko ... ideální stav

Avatar uživatele lukaas.macko

S Brna do Eindhovenu lieta Wizz (podľa farby)? Ak hej, tak to tam chyba v popisku na mape :)

Díky, doplníme ;)

Avatar uživatele Tiolc

Jeste jedna rada. Porovnavejte ceny letenek v ruznych menach podle kurzu banky. Kdyz jsem letel na island se spolecnosti WOW air tak rozdil mezi platbou v dolarech a v GBP byl asi 400,- ...

Avatar uživatele lukas

Martine, díky za radu. Vždycky porovnáváme ceny v jednotlivých měnách, pokud dopravce umožňuje zaplatit v té či oné měně a je-li to výhodné z hlediska jejího kurzu vůči CZK. Kupříkladu u Norwegianu se téměř vždy vyplatí platba v NOK.

Avatar uživatele kaina

A nemáte náhodou zkušenost s Emirates a AirAsia co se týká platby?

Avatar uživatele KKM

AirAsia v pohode, normalne pres jejich web, zaplaceno nasi VISA kartou a bylo, zadny problem...

Avatar uživatele kaina

Díky, spíš mi jde o to, v čem platit. Už jsem to kupovala asi 8x, ale nikdy nevím, jakou měnu vybrat a platila jsem vždy v thb. Je tam na výběr euro i dolar. Jestli při přepočtu není výhodnější vybrat eura.

Já také platím v místní měně. Rozdíl ceny jsem nezaznamenal.

Avatar uživatele daend

Tom z Azairu nějak rozhazuje ;-) Dave ber dokud dává. Já přihodím ne moc známe Azair Multicity Regiony. Některé mi přijdou moc praktické. Třeba "Ostrovy ve Středomoří" jsou fajn regionek. Jadranské pobřeží Alpy hory Arabský poloostrov Azory Pobaltí Kanárské ostrovy Kapverdské ostrovy Normanské ostrovy Korsika Kréta Kypr Morava Bavorsko (DE) Baden-Württemberg (DE) Hesse (DE) Dolní Sasko (DE) Mecklenburg-Vorpommern (DE) Porýní-Falc (DE) Severní Porýní-Vestfálsko (DE) Sasko-Anhaltsko (DE) Schleswig-Holstein (DE) Saarland (DE) Durynsko (DE) Anglie Baleárské ostrovy Baskicko (ES) Katalánsko (ES) Andalusie (ES) Galicie (ES) Hlavní evropská letiště Řecké ostrovy střední Itálie severní Italie jižní Italie Madaiera Pobřeží Středozemního moře Ostrovy ve Středomoří střední Polsko východní Polsko severní Polsko jižní Polsko západní Polsko Sardinie Skandinávie Skotsko Sicílie Toskánsko

Avatar uživatele sssarkasss

Ahoj, našla jsem na airixu: Některé letecké společnosti sledují váš pohyb na jejich stránkách a uměle navyšují cenu. Vymažte si proto před nákupem cookies z prohlížeče, ve kterém je zaznamenán váš pohyb. Co je to prosím cookies??? Dík

Avatar uživatele azair

Pro tento účel je myslím jednodušší a účelnější používat pro hledání letenek vždy nové tzv. anonymní okno (více např. na https://support.google.com/chrome/answer/95464?hl=cs). Např. v Chrome ho snadno otevřete pomocí Ctrl+Shift+N (Windows, Linux a Chrome OS) nebo ⌘-Shift-N (Mac). Případně klikněte na odkaz pravým myšítkem a vyberte "otevřít v anonymním okně".

Avatar uživatele jsedlacek90

Zdravím, potřeboval bych pomoci s letenkami Praha - Paříž v první půlce dubna, nemůžu najít nic pod 3000 :( Poradili byste mi prosím? Jako nejlevnější se jeví transavia, ale ti letájí na Orleans, což není nic moc...

Avatar uživatele terrynka.s

Ahoj, zkus EasyJet.

Avatar uživatele Ivan

To byla Panna Orleánská, letiště je Orly ;-) Podle mě není odtamtud doprava do centra o nic složitější než z CDG. Koukni na www.aeroportsdeparis.fr , jsou tam popsané všechny možnosti.

Orly je navíc x-krát lepší :D nastoupíš do tramvaje a jedeš až k metru.

Avatar uživatele daend

Zdar. Skyscanner.cz není IMHO vyhledávač lowcost dopravců. Umí pracovat možné s Wizzairem ale to i Google Flights. Nemyslel autor spíš Skypicker?

Avatar uživatele daend

To samé platí pro rome2rio.com - používají jen technologii skyscanneru, tutíž pokud jde o letenky zcela identické ;-)

To je zrovna jedna oblast, kde se mi míchali myšlenky ještě z původní strukturu článku. Tedy letenky po Evropě i do světa. Takže myšleno správně, ale obsah byl osekán :)) skypicker ne, nemám ho rád. Uživatel trpí.

Avatar uživatele mumca

Skyscanner vyhledává i lowcosty, ale nevím, jestli všechny...

Avatar uživatele tomaskozler

ahoj. používaj technologii skyscanneru? asi líp, páč mi to vyplivne třeba mimoevropský letenky za poloviční ceny

Avatar uživatele theHound

chybí třeba flyUP

Avatar uživatele slevomaty

A že lítá Transavia do Rotterdamu ten vás báječný server nepostřehl?

Avatar uživatele instalaterstvifisara

Dobrý den, potřebuji poradit, jak u Ryanairu dokoupit letenku pro 12-letou dceru..diky za info

Dobrý den Franto, kupte ji jako dospěláckou. Je to tak v pořádku.

Avatar uživatele instalaterstvifisara

Děkuji..napadlo mě to, ale myslel jsem si, že by v tom mohl být problém..màm jednu letenku volnou, ale tu už asi nepozměním, že?

Avatar uživatele petrucola

da sa zmenit letenka len poplatky su vysoke.zavisi kolko by stala nova letenka

Avatar uživatele drat999

Ako tu uz niektori spomenuli, aj ja doporucjem azair.cz Lepsi web na hladanie lacnych leteniek neexistuje!

Avatar uživatele azair

Díky, také si to myslíme :) A protože nás vaše podpora moc potěšila, přidávám malý bonus: ☞ http://azair.me/zMoravy15 Pod tímto odkazem najdete až do října 2015 vždy ty nejlevnější lety s předvolenou maskou hledání: na 5-8 dní kamkoliv, 1 dospělý, pouze přímé lety z kteréhokoliv z letišť: Bratislava BTS, Vídeň VIE, Pardubice PED, Ostrava-Mošnov OSR, Vratislav WRO, Katovice KTW, Krakov KRK. Všechny parametry se dají samozřejmě upravit: buď nahoře v liště nebo kliknutím na "Nové hledání".

Avatar uživatele pavel

Něco pro severní moravu - http://www.loter.pl/interaktywna-mapa-polaczen-lotniczych

Avatar uživatele Dan1928

Díky ;)

Taky díky ;)

Avatar uživatele pyrho

Také bych se přimlouval za přidání zejména Vídně, tam je nízkonákladovek aktivních dost... Potěší samozřejmě nejen Moraváky, ale i Slováky. Pro tisíce z nás je to blíž, než Praha. Díky.

Avatar uživatele kizkiz

Určitě jako Ostravák se také přimlouvám. Raději poletím z Vídně než z Prahy. Dokonce do Berlína přes Polsko se mi lépe cestuje než do Prahy.

Avatar uživatele jiu

Lépe? Vlakem jsi v Praze asi za 4 hoďky, cena někde kolem 200 Kč...

Avatar uživatele John11

Ovšem civilizovana doprava z nadraži na ruzyni neexistuje ..

Avatar uživatele k.greplova

A co ti vadí na Aiport Expressu? Až na to, že nejezdí v hluboké noci, jsem byla vždycky spoko. Jasný, rychlodráha až na terminál to není, ale furt lepší než přestupovat na Dejvicích nebo Zličíně. Brr..

Avatar uživatele Mesty

Mam taku poznamku k vyhladavacu www.airixo.com. Tiez tento web patril medzi moje oblubene, ale poslednou dobou tento web neukazuje najlacnejsie ceny letov, respektive dava nezmyselne prestupy napriek tomu, ze existuje direct fly ktory je lacnejsi. Ako priklad z Bratislavy pri vela letoch spolocnosti Ryanair dava prestup v Madride :-/ To len ako upozornenie nech neni nikto prekvapeny vyssimi cenami :)

Avatar uživatele theHound

www.azair.com je mnohem lepsi

Avatar uživatele jitulegopolova

Moje rec. Prosim o doplneni do clanku jeste pred Airixo - podle kvality.

Avatar uživatele petrfillan

Pripada mi, ze Azair byl vynechan schvalne.

Vy byste člověka sežrali za živa :D máte ho tam, čekal jsem na jednu technickou úpravu u azairu.

Avatar uživatele petras.martin.sr

Ahojte, taka otazka k AZAIR.COM , vyzera to mega skvele, skladam si let do Kanady... cez Dubaj-Bombaj (zatial za 187€!) ale nevie mi najst dalsie spojenie do Singapuru/Sydney a pritom viem, ze z Bombaja sa lieta do Singapuru... neviete preco?

Avatar uživatele azair

To bude tím, že asijské low-costy zatím v databázi nemáme... Pokrýváme Evropu, Blízký východ, zatím ne kompletně i Afriku. Na asijské low-costy se chystáme tento rok, budou postupně přibývat. Seznam všech podporovaných let. spol. najdete vždy na http://www.azair.cz vlevo.

Avatar uživatele skoumal.kuba

Kde jsi vůbec sehnal let Dubai-Bombai za 187€ ? :D jeto zpáteční nebo ne? Protože Dubai jsem našel akorát lehce přes 180€...

Avatar uživatele Kickassone

Azair.com opravdu chvalim, nejzajimavejsi web pro letani po Evrope.. Airixo bych dal palec dolu - casto se stane, za query na azairu vrati vyrazne lepsi ceny nez airixo - pod tim jeste chybi hodne prace...

Avatar uživatele Mesty

Samozrejme vyuzivam aj azair.com. Ale pri airixo.com som ocenoval, ze pri volbe odletoveho letiska mi ukazal komplet ponuku nizkonakladoviek na priame lety bez akehokolvek filtrovania. Azair.com je zas skvely ked hladam konkretne moznosti. Kazdopadne len som chcel uviest ze airixo.com nefunguje momentalne podla ocakavani :)

Avatar uživatele Mesty

Este sa troska poopravim. Azair.com tak isto ponuka zoznam moznych vsetkych letov pri volbe odletoveho/odletovych letisk, ale tato moznost vyhladavania mi pri airixo.com formou bublin prisla viac prehladna (osobny nazor :) ).

Avatar uživatele prdelista

Co je dobrá cena letenky, když chci letět PRG->JFK poslední týden v srpnu? Díky! :)

Kolem 14 tis. je to OK ;)

Avatar uživatele josef.sekac

Ahoj, chtěl bych se zeptat, kdy u leteckých společností končí ty letní prázdniny? Plánuji v létě cestu do Brusselu a koukám, že fakt je (nějaký) rozdíl, když jsem to hledal v červenci a nebo v červnu. PS: Díky za článek :-)

Avatar uživatele josef.sekac

"Díky" za odpověď.

Avatar uživatele Vendy

Ahoj Pepo, koncem prázdnin - tedy srpna.

Avatar uživatele jitulegopolova

Super prace. K Airixo bych hned vedle priradila Azair.cz.

Avatar uživatele azair

Díky, to nás vždycky potěší, když se za nás uživatelé berou :)

Avatar uživatele michal.jarosch

Parádní článek, stejně tak i mapa, díky :) P.S. Najdem někde podobnou mapu i pro nás z divokého východu, kteří to máme co by kamenem dohodil do Katowic a Krakowa?

Budu-li chtít letenky pro větší skupinu lidí - 10 a víc, pak asi nemá cenu čekat až měsíc či dva před odletem, nemám pravdu? I vzhledem k dostupnosti ubytování je v tom případě lepší kupovat hned jak se letenky objeví na trhu, ne?

Přesně tak, skupiny je vhodné řešit předem. Prodávají se za zcela jiné ceny, většinou vyšší než v případě 2 kusů, ale levnější než v případě 5x 2kusů.

Ovšem u nízkonákladovek (např. Ryanair) je možno koupit třeba i 25 letenek najednou (a cena prudce roste...). Ti "group booking" nenabízejí. Asi blbý dotaz, ale pomůže kupovat z několika počítačů současně? (Myslím , že ne, zřejmě ten software mají vychytaný a i když kliknu o sekundu dřív, tak se za mnou tvoří "fronta". Nebo je to jinak? Máte s tím někdo zkušenost?)

Máš 25 počítačů, abys dosáhl výhodné letenky? :D podle mě to nepůjde.

To je jasné, ale cena se často zvedá až od 4. letenek nahoru, tak třeba pro 12 osob ze tří počítačů by to za pokus stálo, ne? Teda pokud to vůbec jde...:-)

Avatar uživatele ela.niko

Super, moc chválím! :)

Avatar uživatele doonio

Super mapa, pro nás jižní morávaky by se jiště šiklo rozšíření o Bratislavu a Vídeň, což by určitě ocenila i velká tlupa slováků.Šlo by to tam přidat? Děkuji

Bratislava je jednoduchá - nic kromě Ryanaira tam nelétá, takže http://www.ryanair.com/cz/cheap-flight-destinations/ :D

Avatar uživatele redwik

Suhlasim, minimalne Bratislava by bola fajn :-)

Avatar uživatele maf470

Nic? Okrem FR stoji za zmienku aj FZ (flydubai)

Avatar uživatele John11

Případně KTW a KRK pro severní část moravy. tam je ale taky ryan a easyjet tuším.

Avatar uživatele lubosjerabek

Super! Ale chybí vám v mapě linka Wizzu na Treviso.

Je tam Luboši ;) Benátky (Treviso) EDIT: máš pravdu, na mapě skutečně chybí - byla jen linka s Voloteou.

Avatar uživatele azair

Malý námět na edit: když máte teď odděleně Benátky a Treviso (cesta autem mezi nimi trvá 26 min), bylo by možná dobré oddělit také Milán a Bergamo (cesta trvá 1h a 15 min)...

Avatar uživatele maestro2000

Super, díky za článek! Můžeš jmenovat příklady aerolinek, které uměle navyšují ceny při opakovaném hledání letenek? Díky!

Zkušenost mám s Lufthansou, obecně je tato informace na hranici konspirativních teorií, kterým ale věřím a dávají smysl :)

Avatar uživatele neninebylo

osvědčilo se mi používat anonymní okno ,)

Avatar uživatele kvetoslav89

Mně se tohle stalo u Jet2, když jsem letěl do Manchestru, že při třetím navštívení stejného letu během noci vyskočila cena letenky o cca 10-15%.

Avatar uživatele Marci B

Není to konspirační teorie :) Opravdu to tak je. Slyšela jsem to už od více lidí. Sama jsem hledala letenky do USA se sestrou na jejím PC. Na mém pc doma pak byla letenka o 1500 levnější. Ona na svém měla pořád tu vyšší cenu, stejný let, stejný čas. Byla to Lufthansa.

Avatar uživatele Zrzek

Zajímavý článek. Nevíte o možnosti, kde zjistit obvyklé ("průměrné") ceny letenek mimo Evropu, třeba konkrétně Evropa - Jižní Afrika?

Ahoj, původně jsem chtěl sepsat článek pro Evropu i svět. Nakonec je problematika tak velká, že jsem to oddělil. Proto, prosím, vyčkej pár dní než dodělám něco podobného pro svět.

Avatar uživatele Zrzek

Díky za zprávu Dave, těším se!

Avatar uživatele gschore

Emirates už nelitaji přímo praha-Dubaj? :)

Létají, ale tato mapka je jen pro low-cost aerolinky, tím Emirates není.. Otázkou, zda nepřidat flyDubai. Zhodnotím a když tak zaktualizujeme ;) díky za nápad.

Avatar uživatele gschore

To mi nedošlo. Pravda:) jinak super mapa a článek! :)

Avatar uživatele azair

Mapa je pěkná, povedená. Budete ji udržovat aktualizovanou ? Za naše logo+odkaz na ní nabízím XML/JSON API volání, které vám vždycky vrátí všechny aktuální nalétávané destinace podle databáze AZair :)

Tome, jako by ti nestačilo, že tu máme zaspamovanou celou diskuzi azairem.. Logo opravdu ne.

Avatar uživatele ganjoman

Máte nějaký tip i pro lety z jiných letišť? Mám koupenou letenku do dubaje a chci pokračovat dál. Díky

Avatar uživatele KubajsM

Skvělá mapa, už jsem si ji vytiskl, moc díky :-)