Měníme vzhled stránek (2015) o krok zpět, i několik mil dopředu

Když jsme naposledy měnili podobu tohoto portálu, říkali jsme, že se můžete těšit na spoustu novinek a kvanta skvělého obsahu. Bohužel tehdy představoval obsah a vzhled dvě zcela odlišné aktivity a brzy nám došlo, že takto to nejde. Začali jsme tedy pracovat na tom, aby vše dávalo synergický smysl. Proto jsme museli o jeden krok ustoupit zpět, abychom náhle o několik mil popoběhli kupředu.

Krok zpět - méně balastu, více obsahu

Naše stránek se postupně zaplňovala reklamními formáty tím, jak rostla náročnost na provoz portálu, a zabírala místo tomu nejdůležitějšímu - obsahu. Řekli jsme dost, první musí jít informace, poté inzerce. Necháme vás proto nerušeně číst to, co je skutečně důležité a inzertní plochy odsunuli ke kraji a omezili jejich počet.

Věříme, že tento krok upevní vaší důvěry v Cestujlevne.com. Nepíšeme cestovatelský bulvár a i nadále je pro nás přednější kvalita před kvantitou.

Několik mil kupředu - méně otázek, více zážitků

Stihl jsem akci zavčasu nebo jdu s křížkem po funuse? Tolik důležitá informace "Jak dlouho je akce na světě?" změnila svou podobu. Místo data publikování vám povíme, jak stará je. Čas je důležitý.

Nevěděli jste na kterém kontinentě či v jakém státě se daná destinace nachází? Od teď už ano.

Co nám článek ohodnotit? Na konci najdete pomyslné hvězdné hodnocení kvality našeho obsahu - budeme rádi, pokud se jej budete průběžně účastnit.

Novinku v podobě Notifikátoru pro Google Chrome není potřeba představovat - nainstalujte si jí.

Co poradna? Kam zmizela? Nezmizela, jen se trochu schovala do sekce Před cestou, která stále na svou finální podobu čeká.

To jsou asi tak nejdůležitější body, které jsme vám chtěli sdělit. Na zdokonalování stále pracujeme a už teď víme, že je se na co těšit.

Ještě jedna drobnost

Ještě jedna malá věc na závěr. Od teď můžete rezervovat všechny služby z cestovního ruchu na tomto portálu. Spolupracujeme vždy s těmi nejlepšími.

Avatar uživatele envy89

Moc riešite... dobre to je

Avatar uživatele envy89

teda až na "Letenkový hlídáček" pls hlídací pes alebo čosi také, alebo intergalakticky mechanizmus na kontaktovanie akcií do rezervácie kam chcem letieť

Avatar uživatele literakl

Stránka Letecké společnosti vypadá divně, když abecední seznam je schován v pravém sloupci a prostředek stránky je prázdný. Tahle stránka inzerovaná ze spodní patičky se úplně ztratila: https://www.cestujlevne.com/destinace

Rubriky Aktuálně ve fóru a Komentáře k příspěvků (v pravém panelu) se nyní zobrazují jen na přehledových stránkách. Jakmile jdu do vybraného článku, zmizí a zůstane tam jen reklama. To je chyba nebo záměr? Pokud záměr, tak je to docela škoda, a navíc tam zbytečně zůstává volný prostor.

Schválně, chceme, aby v detailu příspěvku byl pouze obsah.

Tak sice nechápu, proč by se z detailu příspěvku nemohlo odskočit někam jinam (třeba do poradny), ale když je to vaše rozhodnutí... reklamy nevadí? :-) No ale je to blbý, protože vždy chodím z anonce příspěvku na FB nebo jinde přímo do příspěvku, že, a tam neuvidím, co se děje na fóru či v komentářích... a to se bojím, že o dost přijdu, určitě se mi nebude chtít kvůli tomu přecházet někam na přehledy... :-( Taky bych mohl občas někomu poradit, takže neporadím... a bude to všechno na vás.

Avatar uživatele Deda.meda

Letenkový hlídáček??? WTF!?! Kdo tuto infantilnost vymyslel? Stránky jsou OK, pro mě jen kosmetické úpravy.

Avatar uživatele nn

Ahoj gj! O mobilnej apke neuvazujete? Kludne daka Ionic apka s push notifikaciami?

Avatar uživatele misacek.kad

Palec nahoru! Btw, přemýšlíte o notifikacich pro Mac? ;)

Avatar uživatele kamda.petr

Pro mě je to o krok v před a o míle zpátky. Muzete nám zde napsat, která firma se podílela na tvorbě desingu? Jak dlouho? Je to celkové nedodelane. Tohle nejsou dětské nemoci!

Avatar uživatele norvnore

Není to velký? Jako datově? Dnes jsem na palubě Norwegien surfoval, seznam.cz se stáhnul, letenkari.cz se zobrazil, katastr cuzk.cz se zobrazil, jen to cestujlevne.com se stahovalo, stahovalo a nic.

To je spíš otázkou datových toků z hostingu. Samotný web je komprimován a cachován, takže v tomhle to nebude.

Avatar uživatele Budejova.martina

Hele, ráno jsem zde četla vetu - Našli jsme 2349. Teď už je napsáno napsali 2349? Důvod změny? Pro mě je to nepřehledné. Starší stránky byly lepší.

A ještě minimálně jednou se celá věta změní, nebo bude dynamická. Není zrovna tohle jedno? :)

Avatar uživatele traja

Sorry, Dave, ale přijde mi to nic moc. Blbý, že hned člověk zapomene, jak to vypadalo předtím, ale mám pocit, že lépe. Teď to vypadá nahoře jako nějaké levná šablona z wordpressu, odsazení prvků od sebe, odsazení textu a proporce neladí oku, prolínání neladí oku, fotka je taková ilustrační a cizí, logo zaniká, letenkový hlídáček nahoře nevypadá jako tlačítko, ale jako textové pole atd. Aktualizace: Už koukam, jak to vypadalo předtím - předchozí web ve mně vzbuzoval daleko větší důvěru, v jednoduchosti je síla - teď mam pocit, že jdeme opravdu deset let zpět. Přitom by nebyl problém nechat předchozí modrou hlavičku, vyházet nepotřebný ikony a hodit pod to světle modrou lištu - alias podmenu. Naprosto minimální úprava (uživatel nemá pocit, že je na novým webu), přitom mi vznikne podmenu, navíc velmi přehledné... Snad jsem tě nerozházel, ale toť můj feedback.

Pavle v pohodě, každý rozumný názor je vítán. Nakonec, nic není "nové" napořád :) Berme tento stav jako takový mezikrok, aby příště nedošlo k úplnému šoku.

Avatar uživatele matasova

Hezky, povedlo se Vam to. Krome vyse zmineneho mne osobne chybi "vodotisk" u fotek, kdyz uz byla nabidka neaktualni, to bylo proti jinym serverum hodne povedene, neztracela jsem cas ctenim a hledanim neaktualnich tarifu. Budete jeste doplnovat, nebo jste se rozhodli zrusit?

Informace o neaktuální akci zachováváme, avšak stále jen u příspěvků typu "hit, megahit", protože běžné akce se v čase opakují a je zbytečné je označovat jako neplatné, když se změní jen cestovní období :)

Avatar uživatele froz3r

Bude to chtít kapičku dotáhnout. Má-li layout fungovat jako repsonzivní (tj pokud tu fci omylem "nepodědil" od šablony), pak by dle mého nemělo mizet celé horní menu. Nešťastná je taky průhlednost inputu vyhledávání, resp. barva písma slova "vyhledávání". Logo je s prominutím prasácky vyřízlé, prolnutí ho rozmázlo, je malé a na té modré fotce úplně zapadá. Celkově je podle mě šablona trochu moc modrá - vyměnil bych hlavní fotku v horním banneru. Jinak změna za mě k lepšímu :-)

Avatar uživatele JUrban

Když zadám adresu CL v Chromu na mobilu (Samsung Note 3) zobrazí se mi jen "Levné letenky hledáme za vás" a pod tím jednotlivé nabídky. Nezobrazuje se lišta pod nadpisem, tudíž se nedá přejít např. do fóra.

Mobilní hlavička zatím chybí, večer jí doplním ;)

Avatar uživatele mail.mareksinger

Skvělý, vypínám adblock a design se mi moc líbí :)

Avatar uživatele Martas6

Paráda! Jen ze starších verzí trochu postrádám záložku "letiště" ;-)

Na tomhle makám :-)

Avatar uživatele m.grepl

V mobilní verzi úplně chybí hlavička, takže se např. nedá úplně dobře vrátit z článku na titulní stránku. M.

Avatar uživatele dsfds

Jeste by mozna nebylo od veci u kazdeho prispevku, cervenym tucnym pismem napsat, ze pokud je tarif spatne nacenen, tak by lide nemeli za zadnou cenu kontaktovat prodejce ci leteckou spolecnost nejmene dva dny od nakupu. A rovnez, ze cestu nelze zahajit v miste prestupu ;-) Vyhnete se tak neustale se opakujicim naivnimdotazum.

Avatar uživatele petr

Nelíbí se mi moc nová hlavička. Zabírá zbytečně moc prostoru. Záložky v menu jsou moc průhledně zde bych ubral na průhlednosti. Logo je moc malé až neviditelné. Vpravo vyhledávání a email je na některém svetlém obrázky taky neviditelné. Chtělo by to trochu upravit tu hlavičku :) Jinak dobrý :)

Avatar uživatele nomail

Za sebe musím říct, že se mi předchozí vzhled zdál přehlednější. Hlavně horní menu.