Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) provádí změnu v platnosti testů na Covid na 0 minut času a to se bohužel neobešlo bez komplikací a aplikace má výpadek, který je nutné nyní řešit ručně na vaší straně.

Spoustu platných certifikátů o očkování se tváří jako neplatné a jsou zabarveny červeně.

Když je certifikát červený, aktualizujte parametry

Klikněte červené políčko „Parametry jsou starší 24 hodin.“ a na další obrazovce klikněte na tlačíko „Aktualizovat parametry“.

Poté by vám měl certifikát znovu zezelenat a lze i zobrazit validní QR kód.

Pokud jste aplikaci dlouho nepoužívali, je pravděpodobné, že ji musíte i ručně aktualizovat. Jděte do App Store nebo Google Play a klikněte na Aktualizovat.

Pokud vám ani tato možnost nezabírá, vydejte se na stránky ocko.uzis.cz a zde si stáhněte certifikát formou PDF.

Aplikace Tečka

Aplikace Tečka slouží k prokazování se bezinfekčnosti, tedy platným očkováním na Covid-19 nebo proděláním nemoci.

Testy již nejsou považovány za prokázání bezinfekčnosti a proto je nastavena jejich platnost na nula času.

Pavel Planespotter

Nevím, mě to běží...

Nuny

Já věděl, proč jsem si raději naistaloval německy CovPass, ten se musí z neofiko zdrojů, u nás je v Play Store nedostupný, ale třeba švýcarská tečka jde nainstalovat oficiálně a funguje,

• (upraveno 2021-11-22T15:28:11+01:00)

Lidi, zaprvé, Tečka není tečka, ale spíše čárka nebo pomlčka.

A co s takovou kravovinou furt blbnete, že jim to pořád žerete, že vás baví mávat telefonem při vstupu do hospody,kina, fitka.... a doprovázet mávání zvoláním " jsem očkovaný"

Respirační onemocnění, které je rizikové tak pro 5% populace...

.. otužujte se, choďte do lesa, třeba Krkonoš, buďte venku, cestujte a neřešte Tečky!

Martin Vícha

Škoda, že to není pravda. Vzhledem k omezení běžně a preventivní péče, se to dotýká všech.

Avatar uživatele Kajman77
Kajman77

Krakonoš: to jsou fakt rady, díky. Z pomocný školy.

Krakonoš

Milý Kajmane77, to jsou rady ze školy života a ta mi pomáhá hodně.

Dodržujeme zákony, Ústavu a ne debilní vládní nařízení, které stejně smetou soudy.

Tečka :-)

Krakonoš

Martine Vícho, v nemocnicích jsou v drtivé většině senioři, lidé s jinými zdravotními problémy, pro tyhle je očkování relevantní volba.

Každého svobodné rozhodnutí.

Ostatní prosím ať neotravují a dobrovolně nenutí.

CESTUJI za KAČKU

Krakonoš & Kajman. Není potřeba Ústava ani jiné legislativní záležitosti. VŠECHNO,CO OPRAVDU POTŘEBUJEME ZNÁT, JSME SE všichni NAUČILI V MATEŘSKÉ ŠKOLCE:

O všechno se rozděl.

Hraj fér.

Nikoho nebij.

Vracej věci tam, kde jsi je našel.

Uklízej po sobě.

Neber si nic, co ti nepatří (nevztahuje se na víno v letištním salónku!).

Když někomu ublížíš, řekni promiň.

Před jídlem si umyj ruce!!!

Splachuj.

Teplé koláčky a studené mléko ti udělají dobře.

Každý den odpoledne si zdřímni.

Když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě.

Nepřestávej žasnout. Vzpomeň si na semínko v plastikovém kelímku - kořínky míří dolů a rostlinka stoupá vzhůru a nikdo vlastně neví jak a proč, ale my všichni jsme takoví.

Zlaté rybičky, křečci a bílé myšky, a dokonce i to semínko v kelímku - všichni umřou. My také!!!!!!!

A nikdy nezapomeň na dětské obrázkové knížky a první slovo, které ses naučil - největší slovo ze všech - DÍVEJ SE.

• (upraveno 2021-11-22T17:54:05+01:00)

@Krakonos A na výsledku, kterym je zmíněné omezení péče pro všechny, to mění co? Ale máme na to jiné téma... Raději jdu hledět letenky, do konce roku mám ještě 2 víkendy neobsazené a certifikát mi stačí papírový... Takže mě nefunkčnost tečky netrápí.

Dobrý den, vůbec nefunguje, ani dle tohoto návodu. Dnes jsme se setkali s tím, že nás v restauraci nechtěli obsloužit s pdf verzí, prý pouze Tečka.

Vlastimil B.

Za to by zasloužila tečku obsluha té restaurace, protože vaše povinnost je prokázat se potvrzením o očkování, nikoliv specificky QR kódem v mobilní aplikaci.

Avatar uživatele Kajman77
Kajman77

Nefunguje, neaktualizuje se, nezezelená. I jsem přeinstaloval Tečku a všechno znova načetl, nic. Ať jdou do prdele.

Martin Vícha

Proto ho mám v záloze ještě papírový...

MIGUELAS

Tečka opravdu nefunguje. Teď mě to vypeklo v Bratislavě, kdy nesla aktualizovat, všechna očkování červený vykřičník. Naštěstí oni nemají čtečky, v appce jde zapnout možnost zobrazení neplatného certifikátu, na ten se dá dostat a i na jeho podrobnosti, až úplně dole je červeným že Stav neplatný - neexistuje platné validacni pravidlo. Naštěstí na ten konec žádná kontrola nedoskroluje. Díky za stresový moment.

Mám QR kód z PDF certifikátu a i ten se ukazuje jako neplatný...

Je chyba někde v ocko.uzis. Všechny certifikáty se i ve Čtečce jeví jako neplatné :/

Krakonoš

Nene, žádná chyba, teď už se musíš očkovat každých 24 hodin, abys měl platný certifikát a mohl zamávat telefonem před číšníkem, než si objednáš, borůvkové knedlíky.

• (upraveno 2021-11-22T17:58:01+01:00)

@David Českou čtečku nikdo v cizině nepoužívá, tak se netrap. Zahraniční validatory covid pasu ukazují pořád korektně.

Black Friday slevy cestování
Přehled Black Friday slev 2021 pro cestovatele
David Eiselt 2021-11-26T10:06:00+01:00 0 komentářů

Černý pátek je obdobím, kdy se nejrůznější prodejci snaží ukořistit co nejvíce peněz z vašich peněženek. My jsme tu proto, abychom vám poradili, kdo to s vámi myslí alespoň částečně dobře a služby z…

Bitcoin v cestování
Invia umožní nákup zájezdů pomocí kryptoměn
David Eiselt 2021-11-24T14:00:00+01:00 0 komentářů

Invia Group v čele s cestovní agenturou Invia.cz umožní od příštího roku 2022 platit za zájezdy a jiné služby prostřednictvím nejrůznějších kryptoměn v čele s Bitcoinem. Jedná se tak o prvního…

Aplikace Covid Pass
Nefunguje Tečka pro Covid certifikát - co dělat?
David Eiselt 2021-11-22T12:04:00+01:00 19 komentářů

Spolehlivost vládní aplikace Tečka zdá se jaksi pokulhává a aktuálně se všichni občané Česka setkávají s její nefunkčností. Co dělat, když Tečka nefunguje? Národní agentura pro komunikační a…

Večerní Drážďany
Drážďany a další města v Sasku i Bavorsku ruší vánoční trhy
David Eiselt 2021-11-20T11:02:00+01:00 0 komentářů

Na mírnější druh lockdownu přejde od pondělí 22.11.2021 německé Sasko. Dojde k uzavření klubů, barů a dalších kulturních zařízení. Pro neočkované platí zákaz nočního vycházení. Opatření se bohužel…