Okunoshima: zaječí ostrov nedaleko Hirošimy

Pojedete-li jednou při svých toulkách Japonskem na trase Osaka - Hirošima, zastavte se na chvíli na ostrově Okunoshima. Tento malý ostrov je vyhledáván turisty díky své zaječí maličkosti.

Původně byl ostrov Okunoshima během druhé světové války vybrán jako tajná základna pro výrobu bojového plynu yperitu. Dnes zde nalezneme i muzeum věnované tomuto jedovatému plynu. Tato historická část ostrova však není to, co láká stovky turistů. Tím vyhledávaným zážitkem je krmení desítek zajíců, pravda v tomto případě spíše králíků.

Původně se na ostrov přivezlo 8 zajíců pro účely testování právě vyráběného bojového plynu. Po válce byl na ostrově zrekultivován místní park, ve kterém se zajícům jak je vidět daří. Nyní na Okunoshimě žije přes 300 zajíců. Na ostrov je zakázáno vozit psy i kočky.

Jak se dostat na ostrov Okunoshima

Pokud se rozhodnete pro návštěvu, vystupte ze šinkansenu (Sanyō spoj) ve stanici Mihara. Zde přestoupíte na místní vlak linky Kure do města Tadanoumi, zde již přejdete pěšky na místní trajekt.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Avatar uživatele krausova72

nepojedete tam někdo?Já bych tam jela!

Přidal se 13. 09. 2016
Napsal 3 příspěvků
Aktivní před 10 měs
Avatar uživatele Veronika055

Dobrý den, tak toto mě opravdu dostalo... jelikož jsem milovník králíků tak se tam chci určitě kouknout... Tyto letenky jsem nikdy nesledovala, za jakou cenu je letenka opravdu výhodná? Děkuji

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4241 příspěvků
Aktivní před 9 hod

Japonsko z bližšího okolí pod 12tis. je řekněme při nejmenším zajímavá cena.

Přidal se 13. 09. 2016
Napsal 3 příspěvků
Aktivní před 10 měs
Avatar uživatele Veronika055

Děkuji:-)a děkuji za tip!

Přidal se 20. 01. 2014
Napsal 2 příspěvků
Aktivní před 3 lety
Avatar uživatele smejco

Ak toto niekoho zaujalo, odporucam aj navstevu mesta Nara (nedaleko Osaky), v miestnom parku najdete nieco podobne - ale so srnkami (stovkami srn) medzi ktorymi chodite a nechaju sa aj pohladit :) Okrem srn je tam mimochodom aj Todaiji temple, v ktorom najdete najvacsi dreveny chram na svete a Daibutsu, najvacsiu sochu buddhu v Japonsku.