Podle Thajského úřadu pro cestovní ruch (The Tourism Authority of Thailand) se 1. července uvolní restrikce a bude možné opět volně cestovat do Thajska za účely turismu. Známe podrobnosti a pokud vám také tuze chybí thajská idylka na pláži, Pad Thai či Mango Sticky Rice, čtěte dále.

Aktuální možnost cest do Thajska

Thajsko se nikdy oficiálně neuzavřelo a za striktních podmínek šlo stále cestovat. Museli jste však absolvovat několik testů a 14 denní karanténu na vládou určených hotelech.

To většině cestovatelů logicky cestu znemožňovalo. Od léta může být ale vše jinak.

Od 1.7. jen Phuket a pro očkované

Pilotním projektem, jak Thajsko znovu otevřít turismu, bude otevření ostrova Phuket.

Bohužel dnešní doba neumožňuje jej otevřít globálně a tak se bez karantény mohou na pláže vrhnout pouze plně očkovaní jedinci.

Další drobnou podmínkou bude mít negativní PCR-test klasicky 72 hodin před odletem.

Poslední, stále debatovanou, nutností je ubytovat se v úřadem schválených hotelech, resortech a dalších guesthousů. Osobně si myslím, že jde jen o formálnost na straně thajské vlády a subjekty se budou muset prokázat vyššími hygienickými standardy jako jsou desinfekce atd.

Letenky na Phuket

Na zprávu promptně zareagovaly i aerolinky a od 1.7. začínají létat na letiště v Phuketu. Doporučit vám můžeme třeba letenky s Qatar Airways za 14 tisíc. Konkrétní tipy najdete zde:

Proč jen Phuket?

Thajsko aktuálně zažívá svou první vlnu koronaviru a nejeden by mohl být skeptický, že k otevření od 1.7.2021 skutečně dojde. Na 70 milionů obyvatel je aktuální denní přírůstek přes 3 000 lidí za den.

Phuket je dlouhodobě vládou určený ostrov, který má Thajsko otevřít turismu. A právě proto míří všechny vakcíny na tento ostrov.

Thajsko má v celkovém součtu pouze 1,6 % plně naočkovaných obyvatel, ale Phuket ke konci května čítal na 54 % plně očkovaných obyvatel a do otevření má být více jak 70 %.

Na základě vývoje očkování pevně věříme, že se Thajsko od 1.7. 2021 skutečně otevře.

Celé Thajsko po týdnu nebo od 1. října

Phuket se otevírá v modelu Sandbox, což mimo jiné říká, že turisté po 7 dnech strávených na Phuketu mohou volně cestovat napříč Thajskem do všech destinací. Jestli bude nutné podstoupit další test, ještě nevíme.

Thajský úřad pro cestovní ruch ale předběžně také oznámil termín otevření zbytku země, a to na 1.10. 2021. Tento termín bych raději vážně ještě nebral.

Závěr

Tak jsme se přeci jen dočkali. S jistotou se samozřejmě dočkáme až v červenci, ale i tak nás tyto oficiální zprávy zvedají ze židle a fandím jak jen to jde.

Ještě zmíníme, že je Thajsko ke dni publikace článku v Cestovatelském semaforu aktuálně zelené🟢, což znamená, že pro návrat nemusíte řešit žádné testy ani formuláře.

O dalších změnách vás budeme pravidelně informovat, případně sami sledujte zdroj: tatnews.org/thailand-tourism-updates

Avatar uživatele Honzik _2
Honzik _2

Ahoj, nemáte někdo aktuální informaci, jak to vypadá na Phuketu či Koh Samui? Myslím z pohledu kolik je tam turistů, jak moc jsou otevřené restaurace atd.? Zvažujeme výhledově vyrazit, ty nové podmínky už jsou docela přijatelné, ale trochu se bojíme, aby se tam bylo kde najíst, fungovaly služby a tak. Je jasné, že to bude úplně jiné Thajsko než dřív, ale aby to nebyla země duchů...

Paja _1

Zajimalo by mně ,na kolik procent se tomu dá věřit než koupím letenku?

Já tomu už osobně věřím, že se vše otevře. Doporučuji ti ale pročíst aktuální článek: https://www.tatnews.org/2021/06/...t-sandbox/

Hovoří se o tom, že si musíš zaplatit test po příletu a další test 5. den pobytu. Někde jsou i zmínky o tom, že budou náramky s GPS, ale to mi přijde jako holý nesmysl :) Tudíž člověk by měl počítat jen s cca 5 000 Kč za další dva PCR testy na osobu.

Paja _1

Taky je třeba počítat s tím, že na Phuketu je 90% podniků zavřených a jen tak se neotevřou. I když tam chtějí pouštět od července turisty. A o těch 14 dní na jenom místě ani nemluvím.

Sue Ellen Ewing

A nevíte, jak to tam bude s tranďáky? Ti také už budou fungovat, nebo patří k těm 90% zavřených podniků?

IvetaIv
Jakub S

My to reálně zvažujem na přelom srpna a září, ale samozřejmě uvidíme podle nějakých reportů v první půlce srpna. Letenky jsou ok, ceny hotelů jsou super a i když to nebude "starý dobrý Thajsko", tak nás to docela láká a prázdný Phuket (za předpokladu, že budou možné aspoň nějaké daytripy) na okolní ostrůvky by mohl být docela unikátní zážitek. I bez tranďáků.

niemandos_1

Tak tranďáci otevřeou jistě jako první. Jinak Paja se živí jako prognostik, nebo kde přišel na to, že se podniky hned tak neotevřou? Jen že prognostiků máme u nás hodně. Pokud se otevře Thajsko, tak se otevřou i podniky. Nebude to jistě 100% z doby před pandemií. ale hádám bude ubytovacích kapacit velký nadbytek, vzhledem k počtu turistů, kteří tam budou ochotni a schopni (ukončená vakcinace) tento rok cestovat. :-))) Pravda je, že v červenci bych tam taky ještě neletěl.

niemandos_1

Jinak Jakub má pravdu. Bude to jiné Thajsko. Daleko lepší bez davů turistů. A ty výlety se jistě budou dát dělat. Thajci to mají zmáklé a jistě vytvoří spoustu možností různých výletů, pokud by se nedalo zatím na zbytek země cestovat.

Paja _1

Čerpání informace od lidí co v Thajsku žijou. Zavřenýma podnikama myslím restaurace a obchody. Že začátku je otevírat jen tak nebudou, když turistů nebude dost.

niemandos_1

To je možné. Obchody já k cestování nepotřebuji. Ale restaurace souvisí často s ubytováním, takže jak se budou otvírat uzavřená ubytka, tak s tím logicky půjdou i restaurace. Po otevření hranic se podle počtu rezervací na bookingu Agodě atd, ubytka bud otvírat budou nebo nebudou. Já osobně mám rezervace na celou dobu pobytu v prosinci a je jasné, že ty ubytka jsou teď zavřené.

Určitě bude spousta podniku a hotelů ze začátku zavřená.Ale jak jsem psal, nebude podle mě problém najít otevřený hotel. A to, že bude minimum turistů to za to určitě stojí tam letět. Každopádně bych si červenec ani srpen nevybral.

Thajsko chce plně otevřít za 120 dnů, řekl premiér:

V pořádku.

niemandos_1

Jsem rád , že jsem Thajsko na prosinec koupil. Bude to jako před 20 lety. Teda doufám :-).

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Snad to vyjde. Já mám letenku do Thajska na konec listopadu, už dvakrát přesunutý termín.

Tak už to vypadá na povinných 14 dní na Phuketu https://www.tatnews.org/2021/06/...reopening/ předposlední odstavec

Hmm, tak stále raději s akcemi na letenky setrváváme :) dokud nebude oficiální stanovisko zakotvené.

Rozumná volba! 😊 Já se nechal unést a letím 30.6. - 17.7. Tak snad to ještě změní, tak dlouho na Phuketu být nechci 😃

Ahoj, jak to dopadlo, odletěl si toho 30.6. ???

Avatar uživatele Martin _72
Martin _72

Dobrý den,

otevření první části Thajska je určitě super zpráva. Nevíte náhodou někdo jak je to pokud přiletíte do BKK a let na Phuket je na jiné letence? Přestup není v rámci jedné letenky.

Pe K

Zpráva je to dobrá, letenku už mám na srpen koupenou. Má to samozřejmě různá ale. Období našich prázdnin není v Thajsku úplně ideální z hlediska počasí. Zatím to vypadá, že bude povinný test na místě pátý den. A poté bude možné odcestovat na ostrovy (třeba Phi Phi) a nebo z Phuketu odjet. Jak to bude ve zbytku Thajska vypadat je otázka. Když jsem se odsud před dvěma měsicí vrátil, tak tam začínala jejich "třetí" kovidová vlna. Čísla jsou samozřejmě nízká vzhledem k počtu obyvatel, ale problémem mohou být restrikce. Už skoro dva měsíce jsou v Bangroku zavřené veškeré bazény, posilovny, bary, restaurace jsou take a way apod. Zavřené jsou i veřejné parky. Na ulicích povinné roušky. Další věcí jsou cestovní restrikce mezi provinciemi (v podstatě každá si stanovuje svoje pravidla). Snad budou uznávat očkování k volnému cestování. Čísla stagnují, tak by se vyplatilo při plánování s tím počítat a spíš zvolit pobyt na Phuketu nebo přilehlých ostrovech. Ale i to má háček, protože nejsou turisti, tak třeba na Phi Phi jezdí trajekt obden z Phuketu a Krabi. Řada linek nejezdí vůbec. Výhodou ale jsou extrémně nízké ceny za hotely, vnitrostátní letenky....

LOT
Praha získá přímé lety do thajského Krabi a na Madagaskar
David Eiselt 2022-04-12T15:30:43+02:00 9 komentářů

Cestovní kancelář Čedok dnes oznámila zimní novinky v rámci exotiky. Obnovuje plány s přímými lety z Prahy na Madagaskar a zcela nově zařadí do nabídky i přímé lety do Thajska, konkrétně do oblíbené…

Čaj na Hedvábné stezce
Ničí superlevné letenky smysl cestování?
David Eiselt 2022-04-08T08:31:41+02:00 51 komentářů

Na začátku dubna nám přišlo do sídla firmy pravidelné nevyžádané čtivo v podobě cestovatelského čtvrtletníků TravelLife. Vždy si jej alespoň prolistuji a prohlédnu fotky, než skončí ve sběru.…

Ukrajinská vlajka ve tmě
Rezervujte si Airbnb na Ukrajině a cestu neplánujte
David Eiselt 2022-03-06T11:03:43+01:00 3 komentáře

Dnes ráno jsem četl článek na CNN o tom, jak lidé po celém světě rezervují soukromé ubytování na Ukrajině i přesto, že cestu do země z logických důvodů neplánují a plánovat ani nemohou. Jedná se o…

#ukraine
Končíme s aktivní propagací ruských aerolinií i cestovního ruchu
David Eiselt 2022-02-25T13:03:00+01:00 41 komentářů

V životě nastalo mnoho chvil, kdy jsme se mohli vyjádřit k politickému či společenskému dění. Neudělali jsme to, neboť jsme se snažili být neutrální a neříkat nahlas naše názory vám,…