Dnes ráno jsem četl článek na CNN o tom, jak lidé po celém světě rezervují soukromé ubytování na Ukrajině i přesto, že cestu do země z logických důvodů neplánují a plánovat ani nemohou. Jedná se o přímou finanční, ale i morální pomoc pro místní obyvatele. Jdete do toho taky?

Čtěte dále...

Rychlá a přímá pomoc konkrétním lidem

Airbnb vyplácí hostitelům peníze do několika hodin od check-inu. Konkrétně do 24 hodin je uvolněna platba z Airbnb a během několika hodin / dní ji obdrží hostitel. Je to tak ta nejrychlejší a nejvíc přímá finanční pomoc konkrétním lidem.

Dnes je však Airbnb plné agentur. Proto, abyste pomohli konkrétnímu člověku, si vždy rozklikněte jeho profilovou fotku a zjistíte, o kolik nemovitostí se stará. Pokud je to jen jedna, směle do toho.

Pozor také na podvody. Je důležité, aby profil existoval nějakou dobu a nejlépe měl ověřenou totožnost a pár hodnocení - zjistíte také v profilu.

Přidejte vzkaz

To nejdůležitější nakonec. Dejte místním vědět, že v tom nejsou úplně sami. Přidejte pár slov a podpořte ukrajinský národ.

Níže se můžete podívat na mou dnešní rezervaci, kdy se hostitelka rozhodla využít 80 % peněz pro dobrovolníky, zvířecí útulky a zoo. Zbytek peněz plánuje využít pro sebe a svou rodinu.

Mnoho z hostitelů má již automatizované odpovědi z důvodu, že kdykoliv se mohou ocitnout bez internetu a elektřiny.

Airbnb ruší poplatky

U všech ubytování na Ukrajině společnost Airbnb zrušila servisní poplatky. Celková suma, kterou zaplatíte, půjde dotyčnému hostiteli.

💙💛

kiwi

Lidma jako je Dimiku, kteri maji problem omezit sve pohodli, aby pomohli lidem, kteri utikaji pred valkou pohrdam.

Ja jsem si zaplatil pobyt v Kyjeve na par dni, pani byla moc rada a vymenili jsme si nejake zpravy. Pral bych si byt alespon z poloviny tak odvazny, jako lide tam.

trochu z cesty dimiku, ne? :)

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dimik tady jenom otravuje vzduch, nic jineho 😊

LOT
Praha získá přímé lety do thajského Krabi a na Madagaskar
David Eiselt 2022-04-12T15:30:43+02:00 9 komentářů

Cestovní kancelář Čedok dnes oznámila zimní novinky v rámci exotiky. Obnovuje plány s přímými lety z Prahy na Madagaskar a zcela nově zařadí do nabídky i přímé lety do Thajska, konkrétně do oblíbené…

Čaj na Hedvábné stezce
Ničí superlevné letenky smysl cestování?
David Eiselt 2022-04-08T08:31:41+02:00 51 komentářů

Na začátku dubna nám přišlo do sídla firmy pravidelné nevyžádané čtivo v podobě cestovatelského čtvrtletníků TravelLife. Vždy si jej alespoň prolistuji a prohlédnu fotky, než skončí ve sběru.…

Ukrajinská vlajka ve tmě
Rezervujte si Airbnb na Ukrajině a cestu neplánujte
David Eiselt 2022-03-06T11:03:43+01:00 3 komentáře

#ukraine
Končíme s aktivní propagací ruských aerolinií i cestovního ruchu
David Eiselt 2022-02-25T13:03:00+01:00 41 komentářů

V životě nastalo mnoho chvil, kdy jsme se mohli vyjádřit k politickému či společenskému dění. Neudělali jsme to, neboť jsme se snažili být neutrální a neříkat nahlas naše názory vám,…