Laponsko, nejsevernější finská provincie, se svou částí nachází již za Severním polárním kruhem a jeho hlavním městem je kouzelné městečko Rovaniemi. Rovaniemi leží 5 kilometrů od pomyslného Polárního kruhu. Toto město bylo v roce 1944 zničeno nacistickým vojskem, které však bylo záhy přestavěno pod vedením známého finského architekta Alvara Aalto.

Ah, zmínil jsem již, že je Rovaniemi oficiálním bydlištěm Santa Clause?

V Rovaniemi se nenachází pouze Santova pošta, kde s elfy vyřizuje dětská přání, ale najdeme zde i Santův magický park, který se otevírá každoročně od konce listopadu do poloviny ledna. Odpočiňte si na chvíli a pojďte se podívat na toto místo s námi.

Vstup do vesničky

Santův dům s vánočním stromkem působí kouzelně

Za tmy, která zde panuje téměř celý den, je Santův park opravdu magický

Tunel vedoucí pod Santovým parkem? Proč ne..

Sobí spřežení jsou v celém městě na denním pořádku

Uznejte sami, tohle město prostě chcete vidět naživo!

Santovi při třídění pošty vypomáhají elfové

Napsat si o dárky můžete i na poslední chvíli

Bez památky ani ránu!

Přejeme vám krásné prožití Vánočních svátků! A nezapomeňte, pouze dárky od srdce potěší.

Julie Jakubův

Děkuju, jsem 100 km odtud a už se těším - je 26. červenec 2018 a jsem moc zvědavá jak Santa tráví léto.

oplatí sa tam ist v lete? cez prazdniny s detmi?

Julie Jakubův
  • (upraveno 2018-08-10T17:28:31+02:00)

Právě jsme se vrátila z cesty na Nord Capp, kdy jsem navštívila Santovo centrum. Je to velmi komerční záležitost. Dospělý vstup je za 17,50 Euro a dětskou si nepamatuji. Je tam divadelní scéna a každou hodinu je představení artistů. Je tu ledová jeskyně s ledovým trůnem a ledovými zvířaty. Taky vláčkem asi 10 minut projížďka říší pohádek. Domeček se Santa Clausem a několik dětských dílen. To všechno je v ceně. Nejlevnější drobnost pro dítě je za 5 Euro. Dá se tu koupit finský sortiment svetrů, ponožek a

podobně a taky zvířecí kožešiny. Byla jsem tam sama, bez dětí a jsem tomu ráda, protože i občerstvení i cokoliv jiného bylo pro mne hodně drahé a nepotřebné. Osobně jsem této investice dost olitovala. Za půl hodiny jsem byla venku. Komerce.

Avatar uživatele johnb663
johnb663

I really like your writing style, good information, thankyou for posting D. dffdkacggdda

Avatar uživatele smetanova.kate
smetanova.kate

Dobry den,lze to zakoupit i kdyby byla letenka z Londyna? Dekuji. Smetanova

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Dobrý den, lze i z Londýna, zpáteční letenka za cca 170 € na listopad, prosinec za cca 200 - kalendář termínů, letenky jsou levnější, pokud je kupujete separé, tj. Lodnýn-Helsinky a Helsinky-Rovaniemi, v tomto případě si dávejte pozor na časovou návaznost a dostatečnou rezervu na přestup, pokud se nebudete zdržovat v Helsinkách.

Avatar uživatele vichulka1
vichulka1

Ahoj, jaké tam jsou teploty v zimě? Je to snesitelné(pro našince, zhýčkaného měšťáka..) Díky :-)

Ahoj, -10°C, nejhůř -30°C :D

Avatar uživatele vichulka1
vichulka1

uff, díky !

Avatar uživatele david.skala
david.skala

ještě jednou : Zde je popis od cestovky - co vše se dá dělat v Rovaniemi http://www.periscope.cz/zajezdy/finsko/zimni-eurovikend-ve-finsku-s-pruvodcem-203630/ já tuto cestu dostal jako dárek, ale až sem pojedu znovu na vlastní náklady , tak určitě něco znovu využiji z výše uvedených výletu .... Přeji mnoho zážitků v Rovaniemi

Avatar uživatele david.skala
david.skala

zdravím .. Je to 3 roky co jsem tam byl(prosinec) ..... je to nádherné místo, já osobně preferuji zimní dovolené.. 1noc icehotel .. je tam možnost také zapůjčit sněžný skůtr s průvodcem + v ceně je i oběd v přírodě a chytání ryb na zamrzlém rybníku .) (půjčovna na břehu zamrzlé řeky) doporučuji dále návštěvu arctic muzea (interaktivní muzeum) nádhera...+ návštěna vesničky santa Clause ..již popsané pro mě supr volba !!!!

Avatar uživatele skatea
skatea

Můžu se zeptat cca na jak dlouho plánovat tento výlet? (myslím jak dlouho je dobré zůstat na místě)

Dle google maps to v zimě vypadá opravdu na 1 noc ;) ideálně pátek-neděle Helsinki, neděle-pondělí Rovaniemi.

Avatar uživatele skatea
skatea

dík :)

Avatar uživatele barborapecivova
barborapecivova

Byla jsem tam v lednu 2013 a opravdu kouzelne misto (i pro nas Jeziskovce). A pohled prisel na Vanoce 2013, urcite poslete! :)

Avatar uživatele churlie.spider
churlie.spider

Jo o tomhle miste snim uz od dob kdy jsem videl tento krasny snimek http://www.csfd.cz/film/33855-milenci-ze-severniho-polu/ snad az se zas neco objevy budu u toho!;]

Avatar uživatele petra.formankova
petra.formankova

Byla jsem tam před pár lety v zimě. Letiště je přímo v Rovaniemi, přistává se na sněhu a v lese :-)

Avatar uživatele Dalibor
Dalibor

Byl jsem tam letos v srpnu, je to moc pěkný, i když být tam se sněhem musí být pecka. Je to Finsko - takže pěkně drahý, ale stoupnout si na čáru polárního kruhu hned vedle Santovy pošty stojí za to. Určitě odtamtud pošlete pohled, můžete ho dát do schránky, ze které doručují až na Vánoce, takže přijde tak týden před Vánoci :) Jinak vtipnej paradox je, že se (alespoň v létě), platí za prohlídku sobů a o pár metrů dál si můžete dát sobí burger :)

Avatar uživatele Zbyna
Zbyna

Bomba! Je moznost nejakych letek do mest kolem? predpokladam ze tohle mestecko letiste nema.

Naopak :) V srpnu jsem dával příspěvek na letenky do Rovaniemi za 3.355 Kč. Poté už se podobná pecka nenamíchla.. Nezbývá než naplánovat návštěvu na příští Vánoce s dostatečným předstihem ;)

Black Friday slevy cestování
Přehled Black Friday slev 2021 pro cestovatele
David Eiselt 2021-11-26T10:06:00+01:00 0 komentářů

Černý pátek je obdobím, kdy se nejrůznější prodejci snaží ukořistit co nejvíce peněz z vašich peněženek. My jsme tu proto, abychom vám poradili, kdo to s vámi myslí alespoň částečně dobře a služby z…

Bitcoin v cestování
Invia umožní nákup zájezdů pomocí kryptoměn
David Eiselt 2021-11-24T14:00:00+01:00 0 komentářů

Invia Group v čele s cestovní agenturou Invia.cz umožní od příštího roku 2022 platit za zájezdy a jiné služby prostřednictvím nejrůznějších kryptoměn v čele s Bitcoinem. Jedná se tak o prvního…

Aplikace Covid Pass
Nefunguje Tečka pro Covid certifikát - co dělat?
David Eiselt 2021-11-22T12:04:00+01:00 19 komentářů

Spolehlivost vládní aplikace Tečka zdá se jaksi pokulhává a aktuálně se všichni občané Česka setkávají s její nefunkčností. Co dělat, když Tečka nefunguje? Národní agentura pro komunikační a…

Večerní Drážďany
Drážďany a další města v Sasku i Bavorsku ruší vánoční trhy
David Eiselt 2021-11-20T11:02:00+01:00 0 komentářů

Na mírnější druh lockdownu přejde od pondělí 22.11.2021 německé Sasko. Dojde k uzavření klubů, barů a dalších kulturních zařízení. Pro neočkované platí zákaz nočního vycházení. Opatření se bohužel…