Co je to UBER? Uber je mobilní aplikace, která spojuje cestující a řidiče ve více než 300 městech světa. Jedním kliknutím tak můžete sledovat, jak se k Vám blíží objednaný vůz. Hotovost navíc není potřeba. Zjednodušeně si třeba po příletu v Praze objednáte Uber a do pár minut stojí vůz před terminálem, přičemž celou dobu máte přehled, kde se vůz aktuálně nachází. Cena včetně trasy je pevně dána a proto se nemusíte bát o  natažení v podobě speciální "letištní sazby".

Taxi nevyužíváte? Možná byste jej ale rádi otestovali, ať už při cestě z letiště nebo po noční párty. Za tímto účelem vám přinášíme slevu ve výši 300 Kč na vaši první jízdu. Kód platí pro "nové uživatele". Uber aktuálně v ČR funguje pouze na území Prahy a je závislý na aktuální poloze řidičů - vesměs letiště a centrum.

• Stáhněte si aplikaci UBER do vašeho telefonu a jako promo kód vložte: CESTUJLEVNE2017
  • Možné se registrovat i v prohlížeči na uber.com/cestujlevne
  • Získáte 200 Kč na vaši první jízdu

Zadej kód uber200czk a svez se zdarma

Promo kód je platný do konce roku 2015. Částka 300 Kč vám bohatě pokryje náklad pro přesun taxíky UBER Black v rámci Prahy, případně jízdu z letiště na Hlavní nádraží či na autobusové nádraží Florenc s minimálním doplatkem za předpokladu využití jízdy s UBER Pop.

Uber Black? Vozy v podobě luxusních limuzín (Superb, BMW, Mercedes). Jízda s profesionálními řidiči. Cena: 40 Kč nástup, 4 Kč / min. + 23 Kč / km.

Uber Pop? Běžné vozy s řidiči, kteří Uber využívají formou brigády. Registrovat se do této služby můžete i vy. Cena: 20 Kč nástup, 4 Kč / min. + 10 Kč / km.

Jak odhadnout předpokládanou cenu jízdy a způsob použití jsme publikovali v dřívějším příspěvku o taxi UBER.

Avatar uživatele helena.poborilova
helena.poborilova

Uber může vozit děti bez dětské sedačky? A co když se řidič nabourá a dítěti se něco stane?

Avatar uživatele japonec
japonec

Ahoj, kluci, muzete poradit, jaky je promo kod na uber v madridu z letiste do centra?popr v Krakowe ci Bratislave? dekuji

Avatar uživatele danilitvinov
danilitvinov

Ahoj jak dlouho trvá registrace řidiče když chci jezdit pro uber jako řidič mužu vyjet hned dík

Avatar uživatele jakubsvobodacz
jakubsvobodacz

Ahoj, chtel jsem se zeptat jestli nekdo nevite jak je to s uzivatelskym uctem kdyz chci uber vyuzivat v Kodani (DK) a v Praze? Nebo je to uplne jedno? Prave si rikam ze jde asi jenom o kartu

Pokud neřešíš kredity, tak je to jedno.

Petr

Anebo zkuste do konce roku zadat kód 5KILO ;)

Avatar uživatele volnym522
volnym522

S UBEREM jsem jel už asi 5x nebo 6x ... vždy naprosto bez problémů ... můžu jen doporučit.

Avatar uživatele ejet
ejet

Mám zkušenosti s UBER, že mi strhli z karty 2500,- Kč a nikde a nikdy jsem s nimi nebyl.

Avatar uživatele lukas
lukas

Možná by neuškodilo popsat konkrétní zkušenost. Takto to může napsat každý! Díky

Avatar uživatele supportprague
supportprague

Ahoj Lukáši, jsem komunitní manažer Uber Praha. Mohl bys mi prosím napsat na supportprague@uber.com a popsat problém, abychom se na to mohli mrknout? Díky, Bára

Avatar uživatele Michal Turak
Michal Turak

chystam sa na cestu taxikom z PMI do centra Palmy, nemate prosim niekto promokod aj mimo CZ/HU?dakujem

Mailand

Taxi nebrat! Maji tam pohodlný busy, co jezdí každou chvíli, viz http://www.mallorca-now.com/palma-airport-bus-timetable.html

Avatar uživatele trollonline
trollonline

Přesně tak, autobus stojí do centra na Plaza Espaňa 3e a jezdí i na druhou stranu do Playa de Palma, nebo jak se jmenují ty resorty u letiště.

Avatar uživatele lukas.bodnaruk
lukas.bodnaruk

Docela mě zaráží, že je nutno vyplnit údaje platební karty při registraci a konkrétně při registraci přes aplikaci nejsou k dispozici ani smluvní podmínky a zásady ochrany osobních údajů. Je potřeba se k tomuto dopracovat přes webové rozhraní a ani tam není toho moc napsáno k získaným údajům o platební kartě. Nikde není zaručeno, že právě tyto údaje nebudou nijak a nikým zneužity.

Toto se rozebíralo v dřívějším postu. Uber nemá k údajům samotným snad ani přístup, natož aby celosvětově úspěšná firma něco takového smýšlela. Karta je nutností, protože se automaticky finance strhnou z účtu za jízdu - není to překážka ale pohodlný způsob.

Radek Matějka

Ahoj, na cestu z Letiště Praha jsem tak jako tak chtěl jet taxíkem, tak asi zvolím Uber, když mám tři stovky v kapse :) Ale! Nikde se nemohu dopátrat, jak je s dětma. Pojedeme rodinka, tedy dva dospělí a dvě děti ve věku 7 a 11 let. Taxi má vyjímku a nemusí použít dětské sedačky, ale jak je to u Uberu? Vemou mě s dětma? Máte s tím někdo zkušenost? Díky.

Ahoj Radku, neměl by být problém. Max osob jsou 4, takže také OK. ;)

Radek Matějka

Díky za odpověď, Dave.

Avatar uživatele maraum
maraum

A bude ta sleva platit i na okraj Prahy? Když už to bude Praha-vychod?

Sleva platí kdekoliv v ČR - reálně jezdí taxi jen v Praze. Počítá se totiž měna ve státě kde jedete, takže žádné oblastní omezení v Praze není ;)

Avatar uživatele doonio
doonio

Registrace proběhla, kde se daný kredit zobrazí? je třeba vyčkat do zítřka, nebo by to mělo být připsáno hned?

Ahoj Milane, sleva se odečte automaticky. Je vidět snad jen v prohlížeči když se přihlásíš k účtu. V aplikaci tuto slevu neuvidíš.

Avatar uživatele toncek
toncek

Slevu lze využít pouze na jízdu v Praze nebo i jinde ve světě?

Pouze v Praze.

Lyžování v Rakousku
Kde se lyžuje v roce 2021 během Covidu
Kryštof Hájek 2021-02-11T09:24:00+01:00 24 komentářů

Lyžařská sezóna 2020/2021 dostala ránu v podobě omezení a opatření proti pandemii Covid, která se ve velké míře dotkla i lyžařských středisek. Ta ve většině evropských zemí musela zavřít nebo výrazně…

Prskavky
Rok 2020 z pohledu cestovního ruchu a Pour Féliciter 2021
David Eiselt 2020-12-31T11:42:00+01:00 4 komentáře

Ani tento den nemohu vynechat shrnutí uplynulého roku tak, jak to dělám už 8 let od samotného začátku cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Pravdou však je, že by se dal shrnout do jedné…

Seznam zemí, kam se může cestovat bez testu a omezení
Kryštof Hájek 2020-12-06T19:07:00+01:00 56 komentářů

Stále častěji se ptáte, do kterých zemí lze cestovat bez nutnosti negativního testu a dalších omezení. Kromě přehledné mapy světa pro cestovatele jsme pro vás připravili i seznam států, kam…

Kde se nechat otestovat na koronavirus
Kde se nechat testovat na koronavirus před cestou?
David Eiselt 2020-08-16T15:26:00+02:00 32 komentářů

Chystáte se na dovolenou do zahraničí, ale cílová destinace vyžaduje negativní test na nemoc Covid-19? Poradíme vám, kde se můžete nechat otestovat, řekneme, kolik testy stojí i co od nich čekat. …