Rodina na cestě

Vašich 5 nejzásadnějších kroků k levnějším letenkám

9 komentářů
2017-08-17T10:54:22+02:00

Cestování se stává životním stylem téměř každého, kdo zavítá na tyto stránky. Není se čemu divit, díky různým akcím se každý může podívat do svého ráje za zlomek ceny, kterou by jinak zaplatil.

Často dostávám otázku: Co mohu udělat pro to, abych také levně cestoval? Důvod, proč jsem mohl letět do Švédska za 20 Kč, do New Yorku za 2.500 Kč nebo Malajsie za 4.500 Kč byl ve značné flexibilitě. Více na následujících řádcích.

PS: berte prosím na vědomí to, že se bavíme o "extrémních cenách". Tento text neřeší letenky s rozdílem několika stovek.

1) Je mi jedno, kam poletím

Zimní dovolená v Thajsku nebo v Malajsii? A co třeba na Filipínách? Možností je mnoho, nebraňte se jim. Výběr za mne udělá vždy cena letenky. Proč letět do Thajska za 13 tisíc, když na Filipíny stojí jen 8? Stejné je to s Evropou.

Riga dokáže uchvátit stejně tak, jako Londýn či Paříž,  jen je opravdu několikanásobně levnější.

2) Poletím kdykoliv, klidně ve všední dny i mimo sezonu

V pondělí je svátek, co kdybychom si někam zaletěli. Poletí všichni = dražší letenky, dražší hotely, plné památky. Raději zvolím termín od úterý do čtvrtka a užiji si jej mnohem více. Čím více jste vázáni na víkendy / svátky / prázdniny, okrádáte se o časovou flexibilitu, která půjde vždy proti vám.

Krabi v létě. Nejezděte do Thajska v létě, jen prší (ti, kdo nebyli). Jeďte kdykoliv, v červenci bylo super, 1x za den 30 minutová průtrž mrakem, jinak krásné počasí (ti, co byli).

3) Jsem ochoten obětovat pohodlí na cestách

Rád si za nižší cenou doletím klidně do Milána, Barcelony či zajedu do Mnichova. Praha je blízko, je to pohodlné, ale téměř vždy sakra drahé. Pokud již cestuji za přípojem, zvážím i pobyt v tomto místě a poznám tak další destinaci, do které bych samostatně nejel.

Thajsko na trase Milán-Bangkok-Mnichov bylo velmi oblíbeným routingem.

4) Mám možnost platit kartou online

Úhrady čehokoli platební kartou online jsou již standardem. Je však nutné si být jist, že karta je k těmto účelům odblokována. Není nic horšího, než představa nemožnosti zaplatit letenku ihned a čekat, zda dojde k převodu prostředků včas, než se akce zruší. Navíc, online platby jsou asistovány automatickým vystavením letenky - což vždy zvýší šance.

5) Odebírám notifikace z Cestujlevne.com

Facebook nám umožní zobrazit příspěvek zhruba polovině z vás - fanoušků. Někteří jej uvidí ihned, jiní za pár hodin, a to už může být pozdě. Z tohoto neovlivnitelného důvodu se doporučuji přihlásit zejména do newsletteru a nastavit si první možnost - Mega hit. Zde je jediná 100% garance toho, že se o akci dozvíte včas. Dále poslouží vhodně taktéž Twitter, Google+ a mobilní aplikace.

Všechny popsané body vám jen zvýší pravděpodobnost super úlovku, nikdy vám jej nezaručí. Stejně, jako vyhrávají lidé ve Sportce, i vy nemusíte splňovat jediný z těchto bodů a přesto se můžete stát šťastným majitelem neuvěřitelně levné letenky.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.