Pravidelně si na našem portálu můžete přečíst o akčních letenkách společnosti Wizzair. U každé akce zmíníme fakt, že nejnižší (= inzerované) ceny dosáhnete pouze v případě jste-li členy tzv. Wizzair Discount Clubu. Tedy klubu, který vám pomůže ušetřit při každém nákupu 270 Kč za let. Ne všichni čtenáři jsou však se členstvím seznámeni, proto si zde povíme něco o tom, jak členství funguje a kolik nám může ušetřit.

Aktualizace - od října 2014 zavedl Wizzair dva druhy členství - liší se cenou a počtem osob, kteří obdrží slevu. Původní členství za 899 Kč platí pro max 2 cestující, nové skupinové členství (až 6 osob)  pak stojí 1.499 Kč. Členství zakoupená před 14.10.2014 mají původní podmínky.

Co nám členství může přinést?

Wizzair discount club (dále jako WDC) umožní ušetřit na každém jednotlivém letu 270 Kč oproti standardní ceně. Ve výsledku to znamená, že místo 499 Kč zaplatíme za let jen 229 Kč včetně všech tax a poplatků. Důležité je si uvědomit, že zpáteční let = dvěma letům. Ušetříme tedy na jednom výletu 2x270 Kč = 540 Kč.

Novinkou je nyní taktéž sleva 135 Kč na zavazadlo / let (větší kabinové i klasické k odbavení).

Jak členství funguje?

Členskou cenu (= zvýhodněnou o 270 Kč) získá každý cestující, který rezervuje svou letenku s alespoň jedním členem. Jeden člen je pak potřeba pro skupinu až 10 osob. Příklad: 4 členná rodina letí na víkend do Londýna. Jedna osoba je členem WDC a proto poletí všichni 4 za zvýhodněné ceny. Úspora tedy bude 2x 270 Kč (zpáteční let) x4 (4 osoby) = 2.160 Kč. Člen pokaždé musí koupit letenku společně s ostatními, aby byla sleva uplatněna. Letět však již nemusí.

Co to znamená? Máme-li např. zpáteční letenky za 458 Kč a víme, že následující rok již nikam nepoletíme, vyplatí se nám zaplatit letenku někomu, kdo členství již má. Neboť v takovém případě je 458 Kč za letenku méně, než 899 Kč za nové členství (viz. následující bod).

Kolik členství stojí a jak jej aktivuji?

Členství stojí 899 Kč / 1.499 Kč a je platné po dobu 1 roku od aktivace. Klubové ceny se počítají v den nákupu, nikoliv cesty. Pokud si tedy například dnes 29.8.2014 koupíme členství, můžeme si 20.8.2015 koupit znovu letenky stále za klubovou cenu i přesto, že náš let proběhne až 2.11.2015 - tedy po vypršení naší účasti ve WDC.

WDC se automaticky neprodlužuje, platíte jen jednorázový poplatek.

Členem se můžete stát okamžitě při prvním nákupu letenek. Jediné co je potřeba udělat je vybrat termín letu, kliknout na pokračovat a ve vyskakovacím okně potvrdit to, že se chcete stát členem. Automaticky sbíráte slevy od prvního nákupu.

Kdy se mi WDC vyplatí?

Teoreticky platí, že ihned. Dejme si příklad: poletíme ve dvou na víkend do zahraničí. Členství nás vyjde na 899 Kč a aktuální úspora činí 4x270 Kč (2 zpáteční lety pro 2 osoby) = 1.080 Kč. Ušetříme ihned 181 Kč a následně po dobu jednoho roku můžeme využívat dalších slev.

Chci znát finální cenu ještě před zakoupením, jak na to?

Ani mě se nechce počítat nebo klikat na další krok, abych zjistil výslednou cenu. Existuje proto varianta, kterou lze přepnout na výhodnější ceny ihned. Stačí kliknout na šedou ikonku vedle ceny.

jsme 4 cestující. dva z nás mají členství. musíme kupovat letenky každý z nás dvou členů sami (1 člen, 1 nečlen) nebo můžeme nakoupit všechny 4 najednou..? (samozřejmě za zvýhodněnou cenu..)

Avatar uživatele Mauny
Mauny

Není jednodušší (a časově úspornější) si přečíst podmínky tvého členství? Resp. zkusit naklikat 4 osoby na jedno členství? Pokud máte oba základní členství (max. dvě osoby), tak samozřejmě nelze koupit 4 zlevněné letenky najednou...

Dobry den . Chcel by som sa opytat,moja manzelka je drzitelkou Wizzair discount club ale musela odletiet skor a ja som si cez jej discount uplatnil zlavu .Letenka je zakupena aj u manzelky ale ja poletim sam nevadi to ? Osoba v lietadle nemusi byt fyzicky staci ak bude mat zakupenu letenku ? Dakujem za odpoved

Lukas

Avatar uživatele zasova300
zasova300

Dobrý den, chci se zeptat na členství. Chtěla bych si zakoupit roční členství pro 2 osoby. jak je to, když s námi poletí 5-ti leté dítě. Díky za odpověď.

Pro vás a 1 další osobu budete využívat slevy, je jedno kdo je tou druhou osobou.

Avatar uživatele soebi2
soebi2

To skupinové členství je až pro 6 nebo až 10 osob?

Pro 6.

Avatar uživatele scerevkova
scerevkova

Ahoj, jak je to tedy s prodlužováním WDC? Mám dojem, že jsem četla, že se automaticky samo prodlužuje, ale teď to nemohu najít. Případně kde se dá automatické prodlužování vypnout? Koupila jsem u wizzairu letenky klasicky a členství mi aktivovali zdarma a teď nevím, zdali mi po roce naskočí poplatek. Předem díky za připomínky, S.

Avatar uživatele mospurna
mospurna

dobrý den, nevíte někdo kolik letadel vlastní společnost WizzAir?děkuji

Avatar uživatele thcom
thcom

Společnost využívá 51 letadel typu Airbus A320-200 v konfiguraci se 180 sedadly, které jsou poháněny dvěma motory International Aero Engines IAE V2500-A5, zajišťující ekonomický provoz letadel. Průměrný věk letadlového parku je 3,1 let (k červnu 2015). Objednáno má dalších 160 letadel typu Airbus A320 a Airbus A321 a Airbus A321neo na klíčové a nejvytíženější linky společnosti. zdroj Wikipedia

Avatar uživatele Daniel Chamrada
Daniel Chamrada

Ahoj. Mám zakoupenou letenku s WizzAir do Bari s členstvím, které jsem využil jen pro 1 osobu - sebe. Známý se teď odhodlal, že by rád letěl taky a ve stejném termínu. Můžu jeho (druhou) letenku teď dokoupit přes svůj účet s mou cenou nebo musí platit plnou pálku? Díky!

lukas

Ahoj, musel by sis koupit opět letenku i pro sebe, takže tento postup nemá smysl.

Avatar uživatele paradoxx.dca
paradoxx.dca

ahoj v prípade že by som kupil kamošom letenky a ja by som neletel a mám skupinové členstvo musím mať aj ja kúpenú spiatočnú letenku alebo mne stačí len jednosmerná ?

Musíš mít koupenou stejnou letenku jako ostatní, nelze kombinovat více variant :)

Avatar uživatele irovska.lucie
irovska.lucie

Ahoj, v případě, že chci koupit letenku pro 4 osoby, ale členství bych ráda koupila jen to za 899 pro dva, je možné zkrátka udělat dvě rezervace?

lukas

Ahoj Lucko, takto to nelze provést, neboť vlastník členství musí vždy kupovat letenku i pro sebe. Musíš si pořídit to dražší členství. Každopádně si prvně ověř, zda jsou za danou cenu letenky dostupné pro 4 osoby.

Avatar uživatele jaroslav.vymazal
jaroslav.vymazal

Teď o tom přemýšlím a potřeboval bych si to jen zkontrolovat. Jestli je má myšlenka správná :-) Jsem zaregistrovaný v clubu. A když například se doma jmenujeme dva lidi stejně, může cestovat na tuto výhodu i on a já nemusím ani kupovat letenku. Protože to není na RČ, nýbrž jen na jméno a příjmení. Že ano? děkuji za potvrzení či vyvrácení myšlenky

Ano :)

Avatar uživatele juliekaterina
juliekaterina

Dobry den, jak je prosim u Wizz Airu mozne, ze pri zadani vice cestujicich osob se ceny letenek o nekolik stokorun zvysi? V takovem pripade pak vyjde levneji koupit 5x1 letenku (bez jakehokoliv clenstvi) nez clenstvi pro skupinu a najednou letenky pro 5 osob. Pokud tomu spravne rozumim, aby bylo mozne uplatnit clenstvi, jinak nez najednou letenky zakoupit nelze. Delam nekde chybu? Moc dekuji za radu! Katerina

Avatar uživatele Strnic
Strnic

..todle jsem taky nepochopil na jednom letu do Benátek na osobu zdražení o 140,-kč

Avatar uživatele sarka.chlum
sarka.chlum

Ahoj, sháním dvě letenky do Londýna a jednu do Neapole. Je možné koupit v rámci členství i jednu letenku samostatně? Děkuji, Šárka

Ahoj, pokud poletí člen, tak samozřejmě ano :)

Avatar uživatele kocinella
kocinella

dobry den,nevim co delam spatne.ale proste me letenky nejdou koupit.porad me to vraci,at oznacim navrat.coz dokola delam,ale vysledek je nulovy..muzete prosim nekdo poradit? clenem nejsem.ale clenstvi bych si koupila.

Dobrý den Lucie, těžko říct co je špatně. Zkuste někoho kolem vás, ať se podívá na průběh akce - většinou je jen někde malé přehlédnutí.

Avatar uživatele brichta
brichta

Mám skupinové členství, koupil jsem 4 letenky a chtěl jsem se zeptat, jestli lze do rezervace přidat další dva lidi. Díky.

Přidávat nelze.

Avatar uživatele bapi
bapi

Ahoj, chci se zeptat, jak se tady píše, že můžu koupit letenku pro kamarády a pak sama neletět, to jde tedy jen při to dražším členství za těch 1500? při to za 900 to tedy nejde? Děkuji :)

lukas

Ahoj, levnější členství je jen pro 2 osoby. Ano, jako členka můžeš kupovat letenky i pro kamarády, ale vždy musíš kupovat letenku i pro sebe, ačkoliv letět nemusíš, jinak to prostě nejde.

Avatar uživatele bapi
bapi

děkuji za odpověď, takže pokud bych chtěla kupovat i pro ostatní, musela bych si připlatit za to dražší. díky moc :)

Avatar uživatele m.kyjonka
m.kyjonka

Co znamená: "Jeden člen je pak potřeba pro skupinu až 10 osob." ?

Avatar uživatele JARMILA.HOZNAUEROVA
JARMILA.HOZNAUEROVA

dnes nebylo možné koupit členství, je to tím, že je akce - sleva 20% na všechny lety WDC?

Avatar uživatele stacina
stacina

Chci se zeptat, když mám členství, ale nechci ho prodloužit, protože se mi to asi nevyplatí a zakoupila bych letenky ještě v době kdy členství platí, ale let by byl až v době kdy by členství neplatilo.. jde to? Nebo musí členství platit i v době letu? Díky za radu, ve smluvních podmínkách sem o tom nic nenašla :)

lukas

Platnost členství nemá nic společného s cestovním obdobím, letenky můžete kupovat libovolně bez ohledu na to, zda členství v době cesty pozbude platnosti.

Avatar uživatele HernychovaMonika
HernychovaMonika

Zdravím, chtěla bych koupit členství pro bratra k narozeninám.. nikde nemůžu najít,jestli se dá koupit zvlášť, nebo je nutno ho koupit s první letenkou. Poradíte prosím? Moc děkuju.

lukas

Moniko, přesně tak, členství lze zakoupit jedině s letenkou.

Avatar uživatele crazy.vrtule
crazy.vrtule

ahoj Dave, chci se zeptat,,,pokud koupím členství za 899,- a chceme letět 4 osoby,lze koupit 2letenky a další 2 zvlášť, s tím ,že koupím stejný let ve stejném termínu,pouze budeme sedět každá dvojice jinde?

Ahoj Jitko, pro druhý pár nebudeš moci koupit letenky se slevou, neboť sleva platí pro tebe a dalšího jednoho člověka. Je nutné koupit to dražší členství nebo každý pár koupí jedno členství. Sedadla nejsou u wizzairu přidělena, každý si sedne jak si vybere ;)

Avatar uživatele cause.so
cause.so

Ahoj!Mám dotaz ohledně zavazadel, jak moc pečlivě kontrolují ty rozměry, jestli řeší každý centimetr. Nechce se mi platit 500 za to větší palubní zavazadlo (cesta tam a zpět), ale zase rozměry toho malého jsou opravdu mini=D

Avatar uživatele petra.josi
petra.josi

Ahoj, pokaždé když jsme s Wizz letěli, tak zavazadla kontrolovali velmi pečlivě a pokud zavazadlo neprošlo, by´t jen o centimetr, rámem, tak se muselo platit.

Proky

Já mám zase opačnou zkušenost – u Wizz Airu mi příruční neměřili snad ani jednou. Ideální je kdyžtak mít měkké zavazadlo (batoh, měkkou cestovní tašku), které se dá do toho jejich měřicího rámu zmáčknout. ;)

Avatar uživatele marek.svoboda33
marek.svoboda33

Ahoj Dave, Chystám se s rodinou do Londýna koncem března a zpáteční letenka u Wizzairu stojí kolem 3000. Je šance, že se tato cena významně sníží, případně, kdy je nejlepší kupovat letenky pro tento termín? Předem díky za odpověď, Marek

Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj Marku, letenky u nízkonákladových společností se doporučuje kupovat cca 2 měsíce před odletem. V každém případě sleduj naše akce a ceny na airixo (pro odlety z Prahy -> http://bit.ly/1Frn4vi a z Brna -> http://bit.ly/1vkzhNW) a nalezneš rozhodně levnější letenky. Už teď je možné začátkem března u Wizzairu kolem 2 tis. Kč. Pro přehled o cenách koukni do naší historie -> https://www.cestujlevne.com/akcni/velka-britanie/

Avatar uživatele opicikral
opicikral

Zdravim, jsk mam prosim rozumet to mu ze clennstvi stoji 899 / 1499 kc Diky za odpoved

Avatar uživatele Vendy
Vendy

Dobrý den Martine, cena 899 Kč je členství Standard pro Vás a jednoho společníka, co s Vámi bude cestovat, kdežto cena 1.499 Kč je za členství pro Vás a dalších 5 společníků. Zde je členství vysvětleno podrobněji -> http://wizzair.com/cs-CZ/travel_services/Wizz_Xclusive_Club

Avatar uživatele filepetrik
filepetrik

Ahoj, zajímalo by mě, jak je to se slevou řešeno, pokud je zpáteční letenka levnější než 540 Kč (nebo 1 cesta je pod 270 Kč). Nepočítám s tím, že bych díky slevě dostal ještě zaplaceno :-D ale jak se tato situace řeší? Je zde stanoven například nějaký minimální poplatek za let? Díky!

Minimální cena, na kterou se u wizzu lze dostat je 229 Kč / one way s členstvím. Pokud nabízí takto levný tarif i pro nečleny, sleva je pak nulová. Občas se to děje např. v Polsku směr Skandinávie.

Avatar uživatele denisa.nedvedovaa
denisa.nedvedovaa

Ahoj, chci se zeptat.. Chápu to dobře, že tu levnou letenku si nemohu zakoupit, pokud nejsem členkou tohoto klubu ?

Avatar uživatele Tomáš Brumovský
Tomáš Brumovský

Ještě jedna menší sleva je možná přes koupi v eurech, takže třeba prva koupit jen zpáteční let. Pak členství vyjde na 29,99 € (při dnešním kurzu cca 850kč, záleží na bance a aktuálním kurzu)

Avatar uživatele animagi
animagi

Kdyz kupuji dve letenky, jednu pro me a jednu pro kamaradku a kamaradka by se na posledni chvili rozhodla nejet, je mozne "prepsat" letenku na jine jmeno? :)

Ano dala. Ale poplatek činí 1.235 Kč (nebude levnější nová letenka?)

Avatar uživatele Tomáš Brumovský
Tomáš Brumovský

Kdyby kupoval novou letenku a členství WDC bylo na něj, tak by ale musel novou letenku koupit i sobě ne? Teda já jsem nemohl najít, jak přikoupit letenku do již dané rezervace. A podmínka slevy je, že musí letět člen WDC, ale asi taky v rámci jedné rezervace.

Ano, nová letenka by byla bez členství. U wizzu však stojí málokteré letenky nad 1235,-

Avatar uživatele viperw
viperw

treba vsak pocitat ale tento poplatok zazmenu mena 2x. letenka tam 1x poplatok letenka spat 1x poplatok.

Avatar uživatele myschelyn
myschelyn

Ahoj Dave, pochopil jsem to správně,že rezervuji letenky pro kamarády a sám letět nemusím? Díky za reakci.

Přesně tak ;) Pokud bude tvoje letenka levnější než členství, má to smysl.. Ale aby pak nechtěl kamarád letět znovu, to by pak nebyla úspora na místě.

Avatar uživatele Toimas
Toimas

Nevim jestli by se tohle vyplatilo, protože pokud se nemýlim, tak WizzAir maji velmi vysoké poplatky za stronovaný nebo neproletěný let...

Avatar uživatele LiborS
LiborS

Pleteš Tomáši. Když do letadla nenastoupíš, žádné dodatečné poplatky neplatíš.

Avatar uživatele Pavel_CZ
Pavel_CZ

Diky za clanek. Jde usetrit i zpetne? Tzn. koupit nejdriv letenky a pak az dokoupit WDC/aktivovat slevu?

Ahoj Pavle, to bohužel nejde. Je nutné být členem právě při koupi letenek.

Věrnostní programy u leteckých společností aneb Jak začít se sbíráním mil?
David Eiselt 2019-05-07T15:37:00+02:00 39 komentářů

Zaslechli jste už někdy něco o věrnostním programu letecké společnosti neboli frequent flyer programu? Jak anglický název napovídá, jedná se o bonusový program pro často létající jedince, ale…

Pour féliciter 2019 aneb Děkujeme vám za rok letošní a přejeme to nejlepší v příštím
David Eiselt 2018-12-31T11:14:00+01:00 15 komentářů

Znovu se nám rok s rokem schází a pro nás to znamená jediné, zrekapitulovat dosavadní vývoj cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Ať už vás zajímají zákulisní fakta a věci, na kterých…

Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 6 komentářů

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…